KSW vs. UFC - walka o przyszłość

Taka ładna,a taka głupia.
Tak jest najczęściej...Co ona się przejmuje co jakiś muzułmanin w Polsce robi jak sobie siedzi w USA. Cia ją obroni ;]

Nie zapominajmy, że Asia nie wywodzi się z MMA. Swoją stójkę długo szlifowała i z sukcesami. Dołożyła treningi wszechstylowe, mega TD i robi sieczkę. Nie sądzę by ktoś rozpoczynający od MMA miał taką stójkę "zbyt szybko" mimo wszystko.
 
Dla zawodników młodych, wyróżniających się pod względem sportowym, bez rozpoznawalności w PL (Pawlak, Bandel, Fabiński), UFC jest już lepszą opcją. 8-10 tyś. $ za walkę i możliwość stoczenia ich minimum trzech w roku, plus opcja podwojenia gaży w przypadku wygranej jest, finansowo, ofertą nie do przebicia w KSW. Kuba Kowalewicz zawalczył w KSW trzy razy, dwie walki wygrał, w UFC zarobiłby 40 tyś.$, średnio wychodzi 50 tyś. zł za walkę.
Do tego dochodzą fajne wyjazdy, możliwość otarcia się o wielki świat mma.

K&L cały czas trzymają fason ale konkurencja istnieje i będzie im coraz trudniej utrzymać poziom, zarobki zawodników muszą iść w górę, a zwiększyć przychody jest bardzo trudno.
 
K&L cały czas trzymają fason ale konkurencja istnieje i będzie im coraz trudniej utrzymać poziom, zarobki zawodników muszą iść w górę, a zwiększyć przychody jest bardzo trudno.
Do tego wieksza ilość gal,by zawodnik walczył więcej niż dwa razy do roku.
 
Panowie, co się tak spinata, że właściciele KSW nie promują na swoich profilach konkurencji? Trudno, żeby szczególnie teraz akurat jak UFC wchodzi do Polski krzyczeli, że pas Asi to najważniejsze osiągnięcie w polskim MMA. Może po prostu kulturalnie do niej zadzwonili i złożyli gratulacje? A może nie, ich sprawa.
 
Powoli opada pył bitewny, można spróbować wyciągnąć wnioski dotyczące wpływu jaki na polski rynek miała sobotnia gala. Moim zdaniem, z dużej chmury spadł mały deszcz, było fajnie, zobaczyliśmy kilka gwiazd (Mirco, Gonazaga, Forrest...) i tyle, wielkich zmian nie będzie. UFC potraktowało ten eksperyment bardzo ostrożnie, nie chcieli do interesu dołożyć, prawdopodobnie, poniesione koszty zrekompensują wpływy z bramki.

Co mi się bardzo podobało?
  1. Spotkania z fanami przed galą i w dniu ważenia, wizyty gości specjalnych.
  2. Decyzja o zrobieniu gali w Krakowie, w największej polskiej hali.
  3. Ceny biletów.
  4. Zakontraktowanie dużej ilości Polaków.
  5. Materiały promocyjne Dana Hardego.
  6. Działania w mediach społecznościowych.
`
Co mi się podobało mniej?
  1. W karcie zabrakło jeszcze jednej, głośniejszej w świecie walki, takiej, która mogła decydować o jakimś titleshocie.
  2. Zamieszanie z transmisją telewizyjną i Fight Passem, takich rzeczy nie robi się na ostatnią chwilę, a czteroletnia umowa z ESC to dla nas zły znak.
  3. Brak jakichkolwiek większych działań promocyjnych.
  4. Zamiana miejsc na hali, niespodzianka z przesiadką z miejsc tańszych na droższe (wiadomo, żeby lepiej wyglądało to w tv). To wpłynie na sprzedaż biletów następnym razem.
Duże znaczenie dla sprawy miała przegrana Janka Błachowicza, gdyby wdarł się do dziesiątki, zrobiłby się duży szum, byłyby świetne nastroje i imprezę wspominalibyśmy inaczej. UFC zyskałoby kolejny mocny punkt zaczepienia w Europie.

Tak jak przewidywaliśmy rewolucji nie będzie, KSW i UFC pójdą swoją drogą, jedynie dzięki Joannie Jędrzejczyk rozpoznawalność amerykańskiej organizacji będzie rosła. Następna gala będzie już inna, UFC wie już o nas dużo więcej.
 
W karcie zabrakło jeszcze jednej, głośniejszej w świecie walki, takiej, która mogła decydować o jakimś titleshocie.
Walka pań wypadła.
Zamiana miejsc na hali, niespodzianka z przesiadką z miejsc tańszych na droższe (wiadomo, żeby lepiej wyglądało to w tv). To wpłynie na sprzedaż biletów następnym razem.
A to dobrze ze mowisz ;)
 
Niby jeszcze miesiąc do gali, ale bilety słabo schodzą jak na Gdańsk


mapa.php
 
Eee słabo? Przecież zostały w zasadzie już tylko te najtańsze - na brzegach. Sprzedaż płyty ruszyła dopiero dzisiaj, a połowy biletów już nie ma...
 
Eee słabo? Przecież zostały w zasadzie już tylko te najtańsze - na brzegach. Sprzedaż płyty ruszyła dopiero dzisiaj, a połowy biletów już nie ma...

Myślałem, że taki ME szybciej będzie się sprzedawał.
 
Miesiąc do gali, a na moje oko to 80 % biletów spokojnie sprzedane, więc nie ma co przesadzać że jest słabo ;)
 
Ludzie tropche sie chyba zagalopowaliście. Asia jest mistrzynią nie dla tego że jest tak dobra, lecz przede wszystkim dlatego że ta dywizja jest tak płytka. Nie porównujcie innych naszych perspektywicznych zawodnikó na tle Asi bo to nie ma większego sensu.
 
hehe teraz widze jakiego babola strzeliłem. Chodziło mi o to że doszła tak szybko do walki o pas bo ta dywizja jest tak płytka. Żadnemu innemu Polskiemu prospektowi sie to nie uda. A na pewno nie w tak krótkim czasie.
 
Last edited by a moderator:
luzik, tak myslalem, ze babol i chodzilo o krotka droge do pasa, przeciez wszyscy wiemy, ze cale cohones kocha Asie :D
 
Nie wiem czy było to zauważone na forum ale przy ogladaniu dziś walki Janka z Krakowa zauważyłem coś takiego ;) KWS ;)
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    419.8 KB · Views: 34
Back
Top