KSW vs. UFC - walka o przyszłość

Nie trzeba długo myśleć by ocenić, że w walce o przyszłość i kolejne rynki UFC deklasuje wszystkie organizacje, włącznie z malutką, nieliczącą się w dalekim i szerokim świecie federacją KSW.
 
UFC deklasuje wszystkie organizacje
Nie jestem do końca pewny czy UFC w polsce deklasuje wszystkich, UFC w Europie (poza Szwecją i Anglia) rozmienia się sportowo i promocyjnie na drobne, działa tylko i wyłącznie marka wypracowana w Stanach.
 
[ .

]
Nie jestem do końca pewny czy UFC w polsce deklasuje wszystkich, UFC w Europie (poza Szwecją i Anglia) rozmienia się sportowo i promocyjnie na drobne, działa tylko i wyłącznie marka wypracowana w Stanach.

Marka jest najważniejsza. Gdyby NBA weszło do Europy, dodając nasze drużyny, to raczej Euroliga i inne mogłyby spokojnie odejść na emeryturę.
 
nie bądzcie naiwni że te wszystkie bilety schodza tak szybko bo to Polski kibic je kupuje. Na spokojnie 95% kibiców na UFC w Krakowie to beda angole i inni zagraniczniacy. Jestem o tym przekonany.
 
nie bądzcie naiwni że te wszystkie bilety schodza tak szybko bo to Polski kibic je kupuje. Na spokojnie 95% kibiców na UFC w Krakowie to beda angole i inni zagraniczniacy. Jestem o tym przekonany.

Mysle, ze trochę spory procent rzuciłeś. Sporo Polaków pewnie wykupiło bilety 100-300zl. Sam stawiam tezę, ze im niżej na trybunach, tym więcej zagranicznych będzie.
 
Pare zasłużonych nazwisk jest wysoko, które mają szanse polec z kimś niżej usytuowanym, ale myślę, że nie ma sensu bym wskazywał np. Big Noga itp.
Szanse są na wszystko, nawet na to, że Cain polegnie po jakimś luju od Omielańczuka, bo sport to nie matematyka. Póki co, nie wymyślono niczego lepszego niż rankingi, więc jeśli chcemy w jakiś sposób oceniać klasę sportową zawodników to mimo wszystko chyba trzeba się ich trzymać...

A Big Noga nie ma nawet w top15, więc przykład marny. Itp.?
 
nie bądzcie naiwni że te wszystkie bilety schodza tak szybko bo to Polski kibic je kupuje. Na spokojnie 95% kibiców na UFC w Krakowie to beda angole i inni zagraniczniacy. Jestem o tym przekonany.
I to jest właśnie bardzo dobra wiadomość dla naszego mma, dla Janka, Jotki i pozostałych chłopaków, mają szansę zyskać rozpoznawalność nie tylko w naszym kraju. Gdyby Janek odprawił Manuwę w podobnym stylu jak Latifiego stałby się poważną europejską postacią w mma.
Mam nadzieję, że ci wszyscy niedoceniani fighterzy z krakowskiej karty dadzą super starcia, że ta piękna hala zrobi wrażenie na gościach z zagranicy, że po gali zabalują na maksa w naszych pubach. To spowoduje, że będą chcieli tu wrócić i Polska stanie się mocnym, pewnym punktem na mapie UFC, wtedy któraś z kolejnych wizyt może być numerowaną galą z wielkimi nazwiskami.
 
Troche offtop, ale mam krótkie pytanie co do Fight Pass;
O ile dobrze zrozumiałem to po zarejestrowaniu sie na fight pass jest 7 darmowych dni. Czy mogę założyć konto przed UFC Poland i obejrzeć gale w darmowym czasie?
 
Troche offtop, ale mam krótkie pytanie co do Fight Pass;
O ile dobrze zrozumiałem to po zarejestrowaniu sie na fight pass jest 7 darmowych dni. Czy mogę założyć konto przed UFC Poland i obejrzeć gale w darmowym czasie?

Tak.
 
"dla mnie UFC jest mimo wszystko gwarancją jakości sportowej, niezależnie kogo wystawią, więc nie podważałbym jakości tych co przyjadą tylko dlatego, że są niżej niż top15". Zacząłem ten temat, bo ktoś myśli, że tych co przyślą to już dużo niższa jakość sportowa niż z bardziej znanymi nazwiskami. Zapominając chyba, że nasi to też nie czołówka wg rankingów. Tyle w temacie.
 
nie bądzcie naiwni że te wszystkie bilety schodza tak szybko bo to Polski kibic je kupuje. Na spokojnie 95% kibiców na UFC w Krakowie to beda angole i inni zagraniczniacy. Jestem o tym przekonany.
Z miasta kolo mnie leci caly klub bjj z 12 osob. Ja biore ze soba 4 norwegow, ziomek ze szwecji tez leci z ekipa. Moze nie 95% ale z 70 to na bank beda zagraniczni kibice.
 
A ja proponuję wszystkie narzekania odłożyć na 12 kwietnia i będziemy oceniać co z tego wyszło, jak wrócimy z gali i czy było warto tych pieniędzy. Bo ten kto miał nie jechać to i tak nie jedzie, a tylko gada, że hujowa rozpiska i to i tamto, a jeszcze kilku chłopaków na roksach powiedziało, że tez im się nie podoba, to bez kitu, tak musi być.
 
A co masz do zarzucenia tym z rozpiski pod kątem jakości sportowej? :-)
Jedyne co moze pozostawiac do zyczenia to kontraktowanie nowych zawodnikow bazujac na ich rekordach, ten aspekt moze nie zagwarantowac najwyzszej sportowej jakosci. Niejednokrotnie mielismy tego dowod.
 
Troche offtop, ale mam krótkie pytanie co do Fight Pass;
O ile dobrze zrozumiałem to po zarejestrowaniu sie na fight pass jest 7 darmowych dni. Czy mogę założyć konto przed UFC Poland i obejrzeć gale w darmowym czasie?
tylko pamiętaj, żeby potem się wypisać

a za te 7 dni też pobierają jakąś symboliczną opłatę
 
a za te 7 dni też pobierają jakąś symboliczną opłatę
Jaką opłatę? Przecież to jest darmowe, mi nic nie pobrali.

@down Jeśli chodzi ci o weryfikację karty - kilka złotych, to przecież są one od razu zwracane... Trial FP nie kosztuje NIC.
 
Last edited:
a mi naliczyli coś. poszukam tego w historii transakcji , rok temu to było, więc już nie pamiętam ile, ale sam się zdziwiłe, że mi coś z konta zeszło

może juz tego nie robią
 
Też zakładałem rok temu, tak jak pisałem - to jest weryfikacja karty i jest od razu zwracane...
 
Tym z rozpiski to chyba konkretnie wskazane, o których chodzi, o tych z rozpiski polskiej gali ;-)

Chyba nie pamiętasz od czego dyskusja się zaczęła. Ja odpisałem do gościa, który napisał "Nie wymagam od UFC żeby nagle na UFC POLAND walczył Cain czy Silva ale myśle że jeżeli sie wchodzi na jakiś rynek to trzeba pokazać chociaż 10 % swojej SPORTOWEJ jakości", ale potem TY odniosłeś się już do moich wpisów ;-) Jak dla mnie ta karta to nie jest jedynie 10% jakości sportowej i od tego się cały temat dalej zaczął.
Porównywanie lat 2010 do 2015 też bez sensu. Teraz jest dużo więcej zawodników na odpowiednim poziomie. To, że dywizje w UFC się poszerzyły to nie znaczy, że są słabsze jakościowo jej dolne rejony. Jest po prostu więcej zawodników i większe rotacje w zestawieniach mogą nastąpić. Bardziej się otworzyli i wchłonęli wielu zawodników. Co nie znaczy, że tym z top30-50 brakuje dużo do tych z miejsc 10-20 np., a wiadomo, że top10 nie przyjechałyby na galę do nas póki co. Oczywiście zawsze będzie można znaleźć paru, którzy faktycznie poziomem odbiegli od UFC, ale po to jest UFC by to weryfikować, gdy ktoś się wybija gdzieś poza. Po porażkach najsłabsi odpadają. Mimo wszystko UFC nie zatrudnia leszczy, selekcja jednak później musi być, bo wszystkich mimo wszystko nie pomieszczą.
 
Tym z rozpiski to chyba konkretnie wskazane, o których chodzi, o tych z rozpiski polskiej gali ;-)
Chyba żartujesz? Przecież to oczywiste. Jedynie 2-3 walki reprezentują poziom sportowy, który chciałbym oglądać w UFC.
Teraz jest dużo więcej zawodników na odpowiednim poziomie.
Co to znaczy na odpowiednim? Na odpowiednim chyba tylko do tego żeby jakoś zapychać nimi te 50 gal rocznie, chociaż i tutaj można by się kłócić.
To, że dywizje w UFC się poszerzyły to nie znaczy, że są słabsze jakościowo jej dolne rejony.
Oczywiście, że tak. Przecież to prosta logika - UFC powiększając swój roster musi wchłaniać coraz słabszych zawodników, ergo - "dolne rejony" staja się słabsze...
 
Chyba żartujesz? Przecież to oczywiste. Jedynie 2-3 walki reprezentują poziom sportowy, który chciałbym oglądać w UFC.
Wówczas nie miałbyś gali w Polsce, bo bez Polaków w rosterze by tu nie przyjechali. Może z Jankiem, Sajewskim, Płetwalem, ale 2/3 z nich nie ma w tej rozpisce i tak. Ty chciałyś by było 12 gal rocznie i sama elita, a ja wolę jak jest, wiecej al na dobrym poziomie, dużo emocji, częściej można obejrzeć gale.

Odpowiedni poziom to dla mnie odpowiedni poziom techniczny i fizyczny. Decydują detale pomiędzy zawodnikami już, gameplan, a nie tak, że jeden dominuje drugiego, bo jest tak słaby. Zresztą dominacje mogą wystąpić nawet w starciu 1 z 2, jak chociażby Ronda vs Zingano czy Cain vs JDS.

Słabszych od czołówki, niżej notowanych, co nie znaczy, że dużo ustępujących topowi. W nocnej gali było sporo nisko notowanych zawodników, a dali więcej emocji niż wiele "gwiazd", a i jakości im nie brakowało i wszechstronności.
 
Wówczas nie miałbyś gali w Polsce, bo bez Polaków w rosterze by tu nie przyjechali. Może z Jankiem, Sajewskim, Płetwalem, ale 2/3 z nich nie ma w tej rozpisce i tak. Ty chciałyś by było 12 gal rocznie i sama elita, a ja wolę jak jest, wiecej al na dobrym poziomie, dużo emocji, częściej można obejrzeć gale.
Czyli przyznałeś, że to nie jest poziom UFC, cieszy mnie to. Aczkolwiek nie uważam, że bez TYLU Polaków by tu nie przyjechali. Zgadza się - wolałbym 3 (dobrych) Polaków i trochę lepszą kartę. Uznali jednak, że puszczając taką (tanią) kartę też im się uda, ot co. I też prawda - chciałbym 12 gal rocznie pod szyldem ligi mistrzów, a do tego organizacje satelickie, ale to nierealne...
Odpowiedni poziom to dla mnie odpowiedni poziom techniczny i fizyczny. Decydują detale pomiędzy zawodnikami już, gameplan, a nie tak, że jeden dominuje drugiego, bo jest tak słaby. Zresztą dominacje mogą wystąpić nawet w starciu 1 z 2, jak chociażby Ronda vs Zingano czy Cain vs JDS.
Czyli chcesz po prostu wyrównanych walk, a nie tych na wysokim poziomie.
Słabszych od czołówki, niżej notowanych, co nie znaczy, że dużo ustępujących topowi. W nocnej gali było sporo nisko notowanych zawodników, a dali więcej emocji niż wiele "gwiazd", a i jakości im nie brakowało i wszechstronności.
Tak jak wyżej - chcesz wyrównanych walk, no i mylisz poziom sportowy z poziomem emocji. Emocje to miałeś w walce Porczyk-Szaparenko, czy była to walka na wysokim poziomie? Drużyny piłkarskie w 5-tej lidze też potrafią dać emocjonujące i ciekawe mecze, co nie znaczy, że grają na wysokim poziomie...
 
tylko pamiętaj, żeby potem się wypisać

a za te 7 dni też pobierają jakąś symboliczną opłatę
Jeżeli się nie wypisze to mi będą pobierać opłaty? A nie działa to tak, że jak wykupi się dostęp to dopiero można oglądać? A nie, że jestem zapisany i będą przychodzić mi rachunki?
 
Czyli przyznałeś, że to nie jest poziom UFC, cieszy mnie to.
Raczej rozumiałem Twoje widzenie UFC, czyli elita. Wówczas by w niej nie było tylu Polaków, bo jeszcze nie osiągnęli tego pułapu w większości. Teraz tak wygląda UFC, że mają szanse się łapać, co nie znaczy, że są dużo słabsi. Po prostu obecnie rostery to top40/50, a nie top10 czy top15 ;-)

Czyli chcesz po prostu wyrównanych walk, a nie tych na wysokim poziomie.
Nic takiego nie napisałem. Zestawienia zwykle na papierze są wyrównane. Nie ma, bo nikt nie chce missmatchów, ale w walce bywa różnie. Tak samo różnie i zaskakująco mogą się kończyć pojedynki kogoś między 4 a 5 dziesiątką z kimś z top10, ale takich zestawień praktycznie nie ma, bo papierowo byłyby "non-competetive" ;] Style robią walki, jeden z drugim przegra, ale z trzecim może wygrać, gdy z kolei ten trzeci może wygrać z drugim ;-)

Serio miałeś emocje w walce Porczyk z Shaparenko? Ja zerowe, dla mnie to był cyrk z zerową praktycznie techniką z obu stron. Nie walczyły, po prostu się biły. Dla mnie emocje są wtedy, gdy wiem, że obaj mają argumenty i technikę, a mimo to dają emocje. Rozumiem, że starcia na podobę tego wskazanego z KSW widziałeś na wczorajszej gali? Ja nie bardzo.

Wiadomo, że jeden jest lepszy technicznie od drugiego, każdy ma swoje lepsze i słabsze strony (poza GSP;]), gdyby nie było różnic to by nikt nie wygrywał walk ;-)
 
Back
Top