Książki

https://www.empik.com/apostrof/program?contentElementEventStartDate=&contentElementEventStopDate=

Wiele ciekawych wydarzeń i spotkań z pisarzami. Być może któryś z nich to Wasz ulubiony więc wrzucam program Apostrofu - największego w Polsce festiwalu literatury.
Miasta gospodarze to w tym roku Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Katowice i Gdańsk także wieku z Nas ma na miejscu.
Dzieki za to info, wlasnie sie dowiedziałem, ze Severski napisał kolejna książkę :beer:

Trzeba sie bedzie wybrać
 
Dzieki za to info, wlasnie sie dowiedziałem, ze Severski napisał kolejna książkę :beer:

Trzeba sie bedzie wybrać
No w końcu :applause:. Pierwsze info, że kończy tę powieść pojawiło się jakoś we wakacje. Wiem, że jeszcze dochodzą różne prace redaktorskie, wydawnicze itp. zanim książka trafi na półki, ale nie spodziewałem się, że do premiery minie jeszcze prawie rok (bo wychodzi to w czerwcu).
 
No w końcu :applause:. Pierwsze info, że kończy tę powieść pojawiło się jakoś we wakacje. Wiem, że jeszcze dochodzą różne prace redaktorskie, wydawnicze itp. zanim książka trafi na półki, ale nie spodziewałem się, że do premiery minie jeszcze prawie rok (bo wychodzi to w czerwcu).
Na spotkaniu bedzie mozna nabyć książkę wczesniej. Co prawda ostatnia książka nie porwała mnie jak trylogia, ale z racji tematyki łyknie sie pewnie w kilka dni zaraz po zakupie
 
Bodajże @maras polecał tutaj http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4869961/szczelina
Dołączam się, bardzo przyjemna lektura, czytało się lekko i pochłonąłem ją praktycznie jednym tchem. Świetny horror, spodziewałem się, trochę innego typu, ale nie zawiodłem się. Nie chcę pisać nic więcej, żeby nie spojlerować, czytać! :lol:

Fajnie, że rekomendacja się przydała ;) Mi się najbardziej podobało w tej książce, że nie ma tam jakichś chamskich tzw. jumpscare'ów, że nagle coś wyskakuje potwornego :)
 
Fajnie, że rekomendacja się przydała ;) Mi się najbardziej podobało w tej książce, że nie ma tam jakichś chamskich tzw. jumpscare'ów, że nagle coś wyskakuje potwornego :)
Dokładnie, a i tak ciągle trzyma w napięciu.
 
Wojciech Chmielarz "Podpalacz". Bardzo fajny kryminał, łyknąłem w kilka godzin. Czyta się lekko, a sama historia nie jest zbyt rozwleczona. Fajnie oddany klimat warszawskiej policji, poznając historię komisarza Mortki od razu przypomniały mi się "Złe psy" Vegi (oczywiście to zupełnie inny rodzaj lektury, ale podobne realia).
 
Wojciech Chmielarz "Podpalacz". Bardzo fajny kryminał, łyknąłem w kilka godzin. Czyta się lekko, a sama historia nie jest zbyt rozwleczona. Fajnie oddany klimat warszawskiej policji, poznając historię komisarza Mortki od razu przypomniały mi się "Złe psy" Vegi (oczywiście to zupełnie inny rodzaj lektury, ale podobne realia).
Jak jeszcze nie czytałeś to myślę, że warto sięgnąć po "Żmijowisko" tego autora. Książka wybraną książka roku lubimyczytać.pl oraz nominacje do nagród literackich np Wielkiego Kalibru.

-----
Historia piractwa - Philip Gosse

Przechodzimy mi przez ręce najróżniejsze książki z wydawnictwa "Napoleon V" i zawsze chętnie je sobie kartkowałem, że rzucić okiem co się tam znajduje. Zawsze było widać, że są mocne merytorycznie i często były to wydrukowane prace naukowe, a nie jakieś książeczki popularno-historyczne dla plebsu. Później poleciło mi to wydawnictwo dwóch moich kolegów którzy są na doktoracie których polecenia sobie cenię bo się nie przejechałem jeszcze. Jednak żaden temat mnie jakoś specjalnie nie ujął - tzn obiektywnie były mega ciekawe ale zdawałem sobie sprawę, że nie są to na tyle moje klimaty (np historia militariów) żebym przebrnął przez na prawdę poważna literaturę historyczną. Jakiś czas temu jednak spostrzegłem książkę piratach i pomyślałem, że to może być to. Do tego książka napisana w 1932 roku więc byłem pewien, że murzyn będzie nazwany murzynem, a gwałt gwałtem, a nie naruszeniem nietykalności więc stwierdziłem że tym bardziej coś dla mnie. W bibliografii odniesienia do publikacji z 16xx nosz kozak w chuj.

Książka podzielona na rozdziały opisujące działania piratów w różnych regionach - berberysjcy, angielscy, z nowego świata itd. Dużo smaczków które można poznać i historii które można doczytać gdzieś później. Mi było niezwykle przyjemnie czytać o postaciach które poznałem dzięki serialowi "Black Sails" i o obszarach na których akurat rozgrywałem sesję w Europa Universalis 4 :p

Jednak książkę męczyłem długo. Nie mam zwyczaju zaczynać innej póki jednak nie skończę, ani też nie lubię porzucać książek w trakcie. Zwlaszcza początek był męczący. Autor nie pokusił się na żadne analizy czy dopowiedzenia niektórych luk bibliograficznych korzystając ze swojej wiedzy czy jakiś hipotez. Książka jest zbiorem faktów na które jest papier. Np jeżeli w pamiętniki było napisane że ktoś uciekł z niewoli i pojmał kilka statków to nie dowiemy się jak to zrobił (ani jak mógłby to zrobić) ani ile minęło czasu itd. Musi nam wystarczyć ta informacja. Trochę jak czytanie książki telefonicznej.

Dlatego dalsze rozdziały książki które są bliższe czasowo teraźniejszości i zawierały więcej źródeł historycznych są ciekawsze bo opisy wydarzeń są pełniejsze i faktycznie można się bardziej wczuć. Przynajmniej mi było łatwiej. Poczułem raz niedosyt kiedy autor opisywał pewne wydarzenia które mega mi się podobały i napisał coś w stylu "ale o nim już dużo napisałem i wystarczy jak na tę publikację" nosz kurwa jebany Philip.

Mimo to polecam bo jest to wyrwany fragment świata za którym tęskni czasem moja dusza - albo moje poprzednie wcielenia :p - świata w którym ludzie byli prawdziwie wolni, a Ziemia była ogromna i niezbadana.

Merytorycznie mocna, trochę trudno się czyta. Jak dla mnie 6,5/10
 
Jak jeszcze nie czytałeś to myślę, że warto sięgnąć po "Żmijowisko" tego autora. Książka wybraną książka roku lubimyczytać.pl oraz nominacje do nagród literackich np Wielkiego Kalibru.
Ćwiąkała polecał Chmielarza, więc kupiłem jedną na próbę. "Zmijowisko" już zdążyłem wpisać na listę + na pewno będę kontynuował serię z Mortką.
 
  • Like
Reactions: cRe
Ćwiąkała polecał Chmielarza, więc kupiłem jedną na próbę. "Zmijowisko" już zdążyłem wpisać na listę + na pewno będę kontynuował serię z Mortką.
Tam jest chyba 5 tonów z czego każdy zbiera bardzo dobre recenzje więc jest co czytać.
 
Jak ktoś chce szybciej zapomnieć o ostatnim sezonie GOT i wszystkich kontrowersjach i rozczarowaniach to polecam Brandona Sandersona, na początek serię Mistborn.
 
Kilka osób pisało, że czeka na nową książkę Severskiego.



Można dostać przedpremierowo z autografem. Oczywiście wszystkich zapraszam w piątek do mnie :)
 
Wiem, ze to pytanie juz padalo w tym temacie, ale troche z lenistwa nie chce mi sie przeszukiwac calego tematu. Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos ebooka.
Moje wymogi: rozmiar standardowej ksiazki, dobra bateria (tak 4-5 h),, odczytujacy rozne formaty wtym doc i pdf, wi-fi bluetooth opcjonalne. Niekoniecznie najtansze, ale cos wartego uwagi w kategorii cena/jakosc.
Ktos ? Cos ?
 
Wiem, ze to pytanie juz padalo w tym temacie, ale troche z lenistwa nie chce mi sie przeszukiwac calego tematu. Zastanawiam sie nad kupnem jakiegos ebooka.
Moje wymogi: rozmiar standardowej ksiazki, dobra bateria (tak 4-5 h),, odczytujacy rozne formaty wtym doc i pdf, wi-fi bluetooth opcjonalne. Niekoniecznie najtansze, ale cos wartego uwagi w kategorii cena/jakosc.
Ktos ? Cos ?
Ja mam Bookeen Cybook Odyssey. Kupiłem używany za niecałe 200zł i bardzo sobie chwale. Formatu doc nie sprawdzałem. Co do czytania pdf to bywa różnie. Przeważnie jest w porządku, ale czasami trafia się jakoś dziwnie sformatowany plik i co kilka stron mogą trafiać się jakieś gagi. I posiada delikatne podświetlenie, które nie męczy oczu ani nie razi w ciemności.
 
Bran będzie Królem. To była jedna z rzeczy jakie wyjawił George, druga to hodor.
 
Kosmiczne zachwyty. Kolejna książka tego samego autora od Astrofizyki dla zabieganych. Bardzo spoko. Jest to zbiór artykułów i felietonów na tematy kosmiczne. Krótkie rozdziały opisujące różne ciekawe i skomplikowane rzeczy w prosty sposób. Idealnie nadaje się na książkę do kibla z racji tego jak jest złożona. Polecam.
 
Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować.

Książka opisująca.wykinywanie kar śmierci od czasów starożytnych do współczesnych. Napisana jako zbiór ciekawostek zawartych w kronikach. Słupia się głównie na terenach Wielkiej Brytanii i Niemiec (Cesarstwa). Krzyżowanie, nabijanie na pal, wieszanie, krzesło elektryczne, trucizna, komora gazowa i wiele innych. Zawiera bardzo dużo ciekawostek - mogłaby podłożyć jako scenariusz jakiegoś miniserialu albo filmów ja YT. Kilku nowych rzeczy się dowiedziałem i potwierdziłem tylko swoje przekonanie, ze ludzie są generalnie pojebani.

Raczej nie dla delikatnych serduszek bo niektóre opisy są ... Bardzo naturalistyczne mimo, że książka utrzymana w mocno popularno-naukowym stylu. Warto przeczytać ale nie sztos. Jak będziecie mieli okazję od.kogos pożyczyć to warto.
6/10
 
W2YRL938

Kodzik na 30 dni fri.

Dzięki wielkie, na pewno skorzystam :)

Dziś po raz trzeci skończyłem Kompanie Braci. Chyba nie da się opisać słowami tego arcydzieła. Polecam wszystkim, nawet tym których nie interesują militaria bo to zdecydowanie książka o czymś więcej :beer:
 
Dzięki wielkie, na pewno skorzystam :)

Dziś po raz trzeci skończyłem Kompanie Braci. Chyba nie da się opisać słowami tego arcydzieła. Polecam wszystkim, nawet tym których nie interesują militaria bo to zdecydowanie książka o czymś więcej :beer:
Obywatele w mundurach też już przeczytałeś?
 
Back
Top