Książki

Zalutowałem galerie umarłych:antonio:. @respect poleć coś nowego bo Carter nie nadąża pisać.
ło baben.gif

@lugasek mistrz!
 
@cRe odzywam się po kodzik
Wrócił i to dzięki mnie!

Ja mam już ściągnięty na telefon, ale nie mam kiedy odsłuchać. Póki co nic innego nie polecę bo nie jestem na czasie. Może Nesbo sobie wciągnij, trochę oklepane, ale audiobooki fajnie wjeżdżają.
Nesbo chyba wszystko zalutowałem. Galeria umarłych zajebista, miałem dłuższą przerwę od cyklu, ale wydaję mi się, że najlepsza część. Trochę zmian w schemacie, wątki humorystyczne, ciekawsze opisy.
 
@cRe odzywam się po kodzik

Nesbo chyba wszystko zalutowałem. Galeria umarłych zajebista, miałem dłuższą przerwę od cyklu, ale wydaję mi się, że najlepsza część. Trochę zmian w schemacie, wątki humorystyczne, ciekawsze opisy.
:antonio:
W takim razie w poniedziałek lutuję bez ograniczeń.
 
@cRe
branżowcu, mam pytanko. Mysle o prezencie dla osoby starszej, czytniku, kindle albo cos podobnego. Absolutnie nie znam e-bookowych ekosystemow - czy są jakies biblioteki ktore abonamentowo coś udostępniają? Takie książkowe spotyfaje?

EDIT:
Ciekawostka z tych okolic: Biblioteki cyfrowe w PL:
http://lustrobiblioteki.pl/biblioteki-cyfrowe-polsce/
 
Last edited:
Opowieść o dwóch miastach Dickensa. Jeden z bestsellerów sumie to czewszechczasow.

Dostałem to czego się spodziewałem. O tyle ciekawie się czytało po poprzedniej lekturze gdzie omawiane były sposoby egzekucji - szczególnie mam na myśli gilotynę. Lepiej się mogłem wczuć mając świeżo przed oczami wyobraźni obraz przesiąkniętej krwią ziemi.

Mi bardzo pasuje sposób w jaki książka jest zbudowana. Z racji, że była pisana tak, aby ukazywać się w gazecie ma dosyć krótkie rozdziały. Wygodnie mi się takie książki czyta bo zapobiega to rozwlekaniu akcji (np wielu opisów czy to przyrody czy wyglądu osób chodź tych nie brakuje, a mimo to są w taki sposób skonstruowane, że nie męczą bo są tam gdzie są potrzebne) i pewnych wątków no i wygodniej jest przysiąść na chwilę, coś przeczytać i nie kończyć w połowie rozdziału.

Obraz rewolucji francuskiej widziany oczami Brytyjczyka dla którego była to historia odległa mniej więcej tak jak 2 wojna światowa dla naszych rodziców. Jak ktoś lubi angielski klimat to powinien być zadowolony mimo że duża część wydarzeń dzieje się we Francji. Książka skupia się na moralnym aspekcie rewolucji i jest swojego rodzaju przestrogą dla ówczesnych rządzących na wyspach.

Wolność, równość, braterstwo albo śmierć!

8/10
 

Soundtrack w tle i jedziemy z Wieśkami od początku, pierwsze opowiadania są kozackie.
:redford:

"I dobrze wam radzę, panie wiedźmin jeśli królowa rozkaże wam rozdziać się do goła, pomalować sobie rzyć niebieską farbką i powiesić się w sieni głową w dół jak kandelabr; to zróbcie to, bez zdziwienia i wahania.Inaczej mogą was spotkać nieliche przykrości. "
 
I jak wrażenia ?

Czytam też Pan lodowego ogrodu, jakby ktoś fantasy szukał to świetna pozycja
Dobrze mi się czytało, większość tematów się powtórzy jak ktoś śledził Peteresona, ale są one bardziej rozwinięte. Czasami jego myśli były zbyt pokomplikowane tak jak to u niego bywa.
 
Polecacie jakieś fajne książki podróżnicze. Na celowniku mam kilka pozycji Cejrowskiego i muszę się bliżej przyjrzeć serii Orient Express wyd. Czarne, ale chcę zebrać jakąś porządną bazę na przyszłość. Coś w miarę lekkiego i nastawionego typowo na podróż, odkrywanie świata.
 
Polecacie jakieś fajne książki podróżnicze. Na celowniku mam kilka pozycji Cejrowskiego i muszę się bliżej przyjrzeć serii Orient Express wyd. Czarne, ale chcę zebrać jakąś porządną bazę na przyszłość. Coś w miarę lekkiego i nastawionego typowo na podróż, odkrywanie świata.
Zależy jaka część świata cię interesuje. Ktoś ci poleci książki o górach, a ty lubisz morze i dupa.
 
Zależy jaka część świata cię interesuje. Ktoś ci poleci książki o górach, a ty lubisz morze i dupa.
Powiedzmy, że Ameryka Płd., Afryka, może coś o Islandii albo Skandynawii (inne kraje Europy też mogą być).
 
Powiedzmy, że Ameryka Płd., Afryka, może coś o Islandii albo Skandynawii (inne kraje Europy też mogą być).
(Północ)
Szepty kamieni
Rekin i baran (chyba tak)
Książki Ilony Wisniewskiej

Orient express bardzo fajna seria
Książki busem przez świat (tylko online)
Kapuściński może?

Na.poczatek powinno wystarczyć.
 
Back
Top