Książki

No, nareszcie! Sądziłem, że po Sapkowskim i Pilipiuku nic ciekawego w "historycznym" nurcie literackim nie wydarzy, dopóki ci nie zerknąłem, czym się tak fascynuje moja kobieta - otóż pochłonęła ją Elżbieta Cherezińska, a konkretnie jej sagi o Odrodzonym Królestwie i Hardej Królowej. Kolejność podobno dowolna, ale lepiej najpierw przeczytać Hardą a potem Królestwo. Jeśli podobała wam się Gra o Tron, Wiedźmin czy przygody Kuzynek Pilipiuka, to tutaj będzie równie dobrze. No i to w końcu czasy wspaniałej Polski, choć w Królestwie mowa jest o rozbiciu dzielnicowym. Aż jestem zaskoczony, głównie płcią autorki, bo kobiety rzadziej piszą w takim stylu i z takim rozmachem, a tu i gry o trony, i dużo seksu, przedstawionego w rubasznym stylu, plus gęste i mocne historie, podane jedynie wątkami miłosnymi... Autorka ma więcej książek w dorobku, ale mnie nordyckie historie już mniej kręcą - Wielka Polska rulez!!!
Przecież jest wiele powieści historycznych i bez elementów fantastyki. Nawet w zeszłym roku wychodziły głośne głośne tytuły polskich autorów.
 
Przecież jest wiele powieści historycznych i bez elementów fantastyki. Nawet w zeszłym roku wychodziły głośne głośne tytuły polskich autorów.
To się podziel tytułami. Ja w sumie trochę zrezygnowałem z jarania się popularnością, bo mi większość tych sławnych nie odpowiada - ani Mróz, ani Twardoch, ani póki co nikt nie wpasowuje się w to, jak lubię mieć podaną historię. Wiesz, taką dziczyznę w gęstym sosie z dymu, dobrego śledztwa i krwi.
 
Hell YEAH!

32095439_10156357500783774_5335877604010360832_n.jpg
 
To się podziel tytułami. Ja w sumie trochę zrezygnowałem z jarania się popularnością, bo mi większość tych sławnych nie odpowiada - ani Mróz, ani Twardoch, ani póki co nikt nie wpasowuje się w to, jak lubię mieć podaną historię. Wiesz, taką dziczyznę w gęstym sosie z dymu, dobrego śledztwa i krwi.
Wracam do tego posta po czasie. To chcesz powieść historyczną czy kryminał/sensację?
 
Wracam do tego posta po czasie. To chcesz powieść historyczną czy kryminał/sensację?
Historycznokryminalną sensację z ew.wątkami fantasy/sf? Kuzynki Pilipiuka, Narrenturm Sapka, itp to style,które mi siedzą dobrze...jasne,może być mocne sf czy dobry kryminał bez dodatkowych wątków. Po prostu po kilkunastu tysiącach książek człowiek robi się wybredny...
 
Historycznokryminalną sensację z ew.wątkami fantasy/sf? Kuzynki Pilipiuka, Narrenturm Sapka, itp to style,które mi siedzą dobrze...jasne,może być mocne sf czy dobry kryminał bez dodatkowych wątków. Po prostu po kilkunastu tysiącach książek człowiek robi się wybredny...
Skoro przeczytałeś kilkanaście tysięcy książek to sam powinieneś sprawnie poruszać się pomiędzy autorami i bezproblemowo odnajdywać takich którzy Ci podejdą.

Z małą pomocą lubimy czytać jesteś w stanie w 10 minut znaleźć coś co będzie podobne do tego co Ci się podobało, a jeszcze nie zostało przez Ciebie napisane. Dodatkowo od razu na miejscu recenzje innych ludzi którzy mają już daną pozycję za sobą i poglądowa ocena w skali 1-10.
 
Czytanie a wyszukiwanie info to jednak osobne działalności ;) poza tym dzięki temu trochę zawęża się możliwości, a nie poszerza, wbrew pozorom. Coś, jak korzystanie ze Spotify chyba - jak założyłem konto, i wrzuciłem swoje preferencje, to mało nowej muzyki mi podpowiadało, zapewne przez ilość przesłuchanej. Albo mało ciekawą.
 
Czytanie a wyszukiwanie info to jednak osobne działalności ;) poza tym dzięki temu trochę zawęża się możliwości, a nie poszerza, wbrew pozorom. Coś, jak korzystanie ze Spotify chyba - jak założyłem konto, i wrzuciłem swoje preferencje, to mało nowej muzyki mi podpowiadało, zapewne przez ilość przesłuchanej. Albo mało ciekawą.
Dziwny z Ciebie człowiek. Jak tak obszerna baza danych jak lubimy czytać nie jest narzędziem dzięki ktoremu jesteś w stanie znaleźć coś do czytania to może czas przeczytać jakiś poradnik, a nie kolejny kryminał fantasy?
 
Dziwny z Ciebie człowiek. Jak tak obszerna baza danych jak lubimy czytać nie jest narzędziem dzięki ktoremu jesteś w stanie znaleźć coś do czytania to może czas przeczytać jakiś poradnik, a nie kolejny kryminał fantasy?
Dziwny, to prawda. Dzięki, zabieram się za poradniki zatem. Coś konkretnego polecasz?
 
Dziwny, to prawda. Dzięki, zabieram się za poradniki zatem. Coś konkretnego polecasz?
Zacznij od czekogolwiek. Nie musi to być kolejny tysiąc bo po pierwszej setce spokojnie wszystko stanie się proste - przynajmniej tak mi się wydaje.

W poprzednim poście mówiłem serio. Jeżeli faktycznie dużo czytasz to sam powinieneś zupełnie bezproblemowo sobie radzić z wyszukiwaniem kolejnych pozycji.
No chyba, że jak z opowieściami Halibuta to wtedy wszystko by się zgadzało.
 
Katarzyna Berenika Miszczuk, ktos z Was ma pojęcie kim jest ta autorka? Raczej Was nie podejrzewam, ale może któraś z Waszych dziewczyn kojarzy? Przeglądając dzisiaj instagrama zauważyłem Conora na okładce książki.. polskiej książki.. magiczny świat słowiańskich bóstw...

Legal or not?

http://www.taniaksiazka.pl/przesilenie-katarzyna-berenika-miszczuk-p-1012952.html
Ja mam pojęcie. Powieści obyczajowa - raczej dla kobiet. Polska nie przyjęła chrztu, dalej istnieją pogańskie wierzenia i praktyki. Przesilenie to 4 tom serii cieszącej się dużą popularnością.
 
Zacznij od czekogolwiek. Nie musi to być kolejny tysiąc bo po pierwszej setce spokojnie wszystko stanie się proste - przynajmniej tak mi się wydaje.

W poprzednim poście mówiłem serio. Jeżeli faktycznie dużo czytasz to sam powinieneś zupełnie bezproblemowo sobie radzić z wyszukiwaniem kolejnych pozycji.
No chyba, że jak z opowieściami Halibuta to wtedy wszystko by się zgadzało.
Czyli dobrze zrozumiałem, że można zamykać ten temat, bo istnieje "lubimyczytac.pl"?
 
,,Skazy na pancerzach’’ Wasze opinie ?
Sam nie czytałem. Sprzedaje się słabo. Po premierze właściwie już ledwo co idzie. W porównaniu z poprzednimi książkami które nawet nagrody zdobywały to tak średnio wypada. Może dlatego, że temat mniej chwytliwy? Ciężko powiedzieć.
 
@cRe a kojarzysz może jak się sprzedają powieści Severskiego? Jest nimi jakieś zainteresowanie? Pytam, bo bardzo je lubię a w zeszłym miesiącu akurat była premiera "Zamętu"
 
@cRe a kojarzysz może jak się sprzedają powieści Severskiego? Jest nimi jakieś zainteresowanie? Pytam, bo bardzo je lubię a w zeszłym miesiącu akurat była premiera "Zamętu"
Te wcześniejsze 4 mają ogromną liczbę fanów. Ciężko powiedzieć, że jest na nie jakiś nie wiadomo jaki hype bo są już długo długo po premierze. Cały czas ktoś coś kupuje także nie ma szału ale stabilnie.
Zamęt to jeden z lepiej sprzedających się produktów w empiku bez podziału na kategorie wagową :p jak pamiętam z 2 lata temu jak miała premierę poprzednia jego książka to był szał. Jak lubisz taki szpiegowski klimat to bierz w ciemno.
 
Te wcześniejsze 4 mają ogromną liczbę fanów. Ciężko powiedzieć, że jest na nie jakiś nie wiadomo jaki hype bo są już długo długo po premierze. Cały czas ktoś coś kupuje także nie ma szału ale stabilnie.
Zamęt to jeden z lepiej sprzedających się produktów w empiku bez podziału na kategorie wagową :p jak pamiętam z 2 lata temu jak miała premierę poprzednia jego książka to był szał. Jak lubisz taki szpiegowski klimat to bierz w ciemno.
Takie klimaty bardzo lubię, a jeśli jeszcze osadzone bardziej w polskich realiach to już w ogóle. Dlatego właśnie zaliczam się do tej rzeszy fanów :) 4 część poprzedniej serii wyczaiłem z opóźnieniem, ale Zamęt zgarnąłem od razu i już skończyłem.
 
Takie klimaty bardzo lubię, a jeśli jeszcze osadzone bardziej w polskich realiach to już w ogóle. Dlatego właśnie zaliczam się do tej rzeszy fanów :) 4 część poprzedniej serii wyczaiłem z opóźnieniem, ale Zamęt zgarnąłem od razu i już skończyłem.
Nie wiem z jakiego miasta jesteś ale możesz się załapać na spotkanie autorskie jeszcze przy okazji zametu. Bierz książki po autografy :). Wiem że we Wrocławiu będzie 15.05 w innych miastach musisz ogarnąć sam.
 
Sam nie czytałem. Sprzedaje się słabo. Po premierze właściwie już ledwo co idzie. W porównaniu z poprzednimi książkami które nawet nagrody zdobywały to tak średnio wypada. Może dlatego, że temat mniej chwytliwy? Ciężko powiedzieć.

Ja właśnie skończyłem.Dla mnie ksiazka potrzebna,dużo faktów,relacji i do tego charakterystyczny dla Zychowicza gładki styl.Nie spodziewałem sie ze właśnie ten autor poruszy tak kontrowersyjne zagadnienie.Skazał sie w sumie na ostracyzm w wiadomych środowiskach.Ostatnie rozdziały wręcz „łopatologicznie“ staraja sie wytłumaczyć jak należy interpretować historie bez ideoologicznego zacietrzewienia.
Ja polecam.
 
  • Like
Reactions: cRe
Ja właśnie skończyłem.Dla mnie ksiazka potrzebna,dużo faktów,relacji i do tego charakterystyczny dla Zychowicza gładki styl.Nie spodziewałem sie ze właśnie ten autor poruszy tak kontrowersyjne zagadnienie.Skazał sie w sumie na ostracyzm w wiadomych środowiskach.Ostatnie rozdziały wręcz „łopatologicznie“ staraja sie wytłumaczyć jak należy interpretować historie bez ideoologicznego zacietrzewienia.
Ja polecam.
Jakieś historyczne poza 2ws czytałeś tak żeby polecić?
 
Jakieś historyczne poza 2ws czytałeś tak żeby polecić?

Nie rczej tylko historia XX wieku.
,,Boze igrzysko’’ polecam. Choc nie jestem wielkim fanem takich opracowan.Sam musze odswiezyc bo to bylo juz pare lat temu.
 
Nie rczej tylko historia XX wieku.
,,Boze igrzysko’’ polecam. Choc nie jestem wielkim fanem takich opracowan.Sam musze odswiezyc bo to bylo juz pare lat temu.
Z Davisa to mam tę najnowszą na półce ale.jeszcze nie ruszona.
 
Takie klimaty bardzo lubię, a jeśli jeszcze osadzone bardziej w polskich realiach to już w ogóle. Dlatego właśnie zaliczam się do tej rzeszy fanów :) 4 część poprzedniej serii wyczaiłem z opóźnieniem, ale Zamęt zgarnąłem od razu i już skończyłem.
Dla mnie zamet w porownaniu z poprzednim cyklem wypadl slabiutko. Byl potencjal, ale wszystko tak jakby po lebkach i na szybko zrobione.
 
The mammoth book of Cover-ups | Jon E. Lewis
Ksiazka przedstawia 100 teorii spiskowych, ktore wciaz budza zainteresowanie. Od kosmitow, przez Elvisa do Kennedych. Jest tam wszystko o co chcialbys zapytac Eddiego Bravo i wiele, wiele wiecej. Naprawde ciekawa i obiektywna lektura, nie tylko dla fanow rzeczonych teorii. Jest to o tyle ciekawa pozycja, ze w niektorych przypadkach autor zamieszcza odpowiednie oficjalne dokumenty dotyczace dane sprawy (dla mnie nuda...) oraz ocenia prawdopodobienstwo dane teorii w skali od 1 do 10. Polecam
VainPersonalDamselfly-max-1mb.gif


Supernatural serial killers | Samantha Lyon & Dr Daphne Tan
Ksiazka przedstawiajace historie roznych seryjnych (z jednym malym wyjatkiem) mordercow, ktorzy przez swoje czyny zasluzyli sobie na jakis nieludzki przydomek (jak np. wampir czy wilkolak). Ciekawa pozycja, napisana w bardzo przejrzysty sposob, analizujaca nie tylko same zbrodnie, ale takze to co dany sprawca robil zanim zaczal mordowac. Poza klasykami jet tez na liscie sporo nazwisk, o ktorych wczesniej nie slyszalem. Dla mnie byla to mega ciekawa pozycja (moze poza pierwszymi rozdzialami, ktore zajmowaly sie sprawami z wiekow wczesniejszych). Rowniez polecam !
 
The last days of Hitler | Hugh Trevor-Roper
Jak sam tytul wskazuje ksiazka o tym co dzialo sie w bunkrze w ostatnich dniach istnienia lidera Trzeciej Rzeszy i nie tylko. Autor krotko nakresla jak to sie stalo, ze Hitler w ogole doszedl do wladzy, poswieca tez troche czasu przedstawieiu najwazniejszych polplecznikow zbrodniarza. Pierwsze rozdzialy, jak dla mnie, nudne, ale koncowka nadrabia. Ogolnie polecam tylko zainteresowanym historia, dla innych ta ksiazka moze byc nie do przelkniecia.

Will we ever speak dolphin ? | Editedby Mick O'Hare
Ksiazka odpowiada na rozne dziwne pytania (w tym tytulowe) z zycia codziennego przedstawiajac naukowe uzasadnienia poszczegolnych zjawisk. Ogolnie nie sa one jakos specjalnie przejrzyste i taki laik jak ja mial problem ze zrozumieniem niektorych wyjasnien. Spodziewalem sie fajniejszej pozycji. Nie polecam.
 
Killing Pablo | Mark Bowden

Ksiazka przedstawia historie Pablo Escobara. Nie skupia sie jednak zbytnio na poczatkach jego 'kariery', a glownie na jej schylku, ktory bardzo przeciagnal sie w czasie. Setki ofiar, miliardy dolarow zyskow i strat, niezliczona ilosc kokainy i wszechobecna w Kolumbii korupcja stworzyly mieszanke bardziej niz wybuchowa. Polecam kazdemu !
 
Back
Top