Książki

Którą książkę Lovecraft'a warto przeczytać na początek?

Polecam polskie wydanie "Zew Cthulu". Znajdziesz tam kilka - moim zdaniem najlepszych - opowiadań.

Choć tak najlepszą książka, jeśli można tak ją nazwać był podręcznik do gry fabularnej o tej samej nazwie.
 
Którą książkę Lovecraft'a warto przeczytać na początek?
Trudne pytania bo on tam ma dużo bardzo krótkich rzeczy. Ja bym zaczął od zew cthulhu i tyle.


Albatros i Agora.
TO chyba się nie załapiesz na jakieś większe promki. Najlepiej zawsze wchodzić na stronę wydawnictwa i tam patrzeć czy jest jakś rabat za pierwsze zmawóienie czy coś. Bo jak jest gdzieś przecena na dane wydawnictwo o najczęściej na stronie "domowej" też i czasami wychodzi taniej z jakimś upustem. Ja tak kupowałem książki z wydawnictwa literackiego. Nie dość że niska cena wyjściowo to jeszcze -50% za podanie emaila. Dałem taki do spamu i gitara.
 
Ja właśnie zamówiłem Dotknięcie Pustki i Wszystko za Everest - swoją drogą, książki mają teraz ogromne branie na Allegro.

"Szanowni Państwo,
W związku ze zwiększonym zainteresowaniem książką ‘Wszystko za Everest’, chcielibyśmy poinformować, że złożone zamówienie będzie wymagało więcej czasu na jego realizację.
Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację."
:damjan:
 
Polecam polskie wydanie "Zew Cthulu". Znajdziesz tam kilka - moim zdaniem najlepszych - opowiadań.

Choć tak najlepszą książka, jeśli można tak ją nazwać był podręcznik do gry fabularnej o tej samej nazwie.
:beer:
 
"Szanowni Państwo,
W związku ze zwiększonym zainteresowaniem książką ‘Wszystko za Everest’, chcielibyśmy poinformować, że złożone zamówienie będzie wymagało więcej czasu na jego realizację.
Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację."
:damjan:
Mi dzisiaj żona kupiła w empiku :D
 
Ktoś posiada może w jakimkolwiek formacie "Win or Learn: MMA, Conor McGregor and Me: A Trainer's Journey by John Kavanagh"?
 
Jeżeli nie macie co robić ale będziecie zmęczeni na tyle, żeby tylko oglądać TV wieczorem to podpowiem, że opcją są Bestsellery Empiku. Można zobaczyć co cieszyło się największym zainteresowaniem w zeszłym roku, zobaczyć występy kilku muzyków. Uprzedzam że TVN więc jak ktoś ma uczulenie to lepiej odpuścić :) Może złapiecie jakiś pomysł na zakup kolejnej książki (tak tak wiem, to co najpopularniejsze to nie zawsze najlepsze ale jest nominowanych trochę wartościowych pozycji :) )

 
Ależ sobie dojebałem wesołą tematykę:

Bastion
Nowy Wspaniały Świat
Metro 2033

Ostatnio mi się śnią same zajebiste post apokaliptyczne sny. :damjan:


Polecacie coś z happy endem dla odmiany?
 
Live by night | Dennis Lehane

Niezly kryminal, ale tylko niezly. Potencjal byl duzy i po Lehane spodziewalem sie czegos wiecej. Nie ma w ogole porownania do Shutter Island czy The Drop. Tam czlowiek co chwila zastanawial sie o co chodzi, gubil sie w domyslach, do konca nie byl pewny zakonczenia. Tutaj wszystko toczy sie przewidywalnie, zwroty akcji sa malo zaskakujace (momentami wrecz bezsensowne). Dobrze sie to czytalo, ale jak ktos nie jest wielkim fanem Lehane'a to moze sobie odpuscic. Chyba obejrze film, bo jestem ciekaw co Affleck wykrzesal z tej powiesci.

Sapiens. A brief history of humankind | Yuval Noah Harari

Swietna ksiazka, ktora mozna polecic kazdemu, nawet tym ktorzy omijaja historie z daleka. Nie bede sie rozpisywal, ale jak ktos ma dostep to niech sie bierze za lekture !
 
IMG201801_qxqxwxw.jpg

:kis:
Można lutować bez obawień. Dobre. Co ciekawe, przed chwilą się dowiedziałem, że pierwsze opowiadanie wygrało konkurs :). Według mnie, każde kolejne jest coraz lepsze.

Macie jeden z moich ulubionych fragmentów:

Czy tak śliczna dziewuszka mogłaby pójść dobrowolnie do łóżka z typem spod najciemniejszej gwiazdy? On ją bierze siłą, pomyślał bard. Tylko czy gwałcona osoba ma w zwyczaju uśmiechać się szeroko i gryźć gwałciciela delikatnie w ucho? Ba, para bawiła się tak dobrze, iż nawet nie zauważyła nieproszonego gościa.
– Jejku, jeeej – wyrwało się dziewczynie, gdy tylko jej spojrzenie skierowało się w miejsce, gdzie kochanek skrywał swój... oręż. Biorąc pod uwagę szczery zachwyt kobiety,musiał to być przynajmniej miecz dwuręczny.
Zamiast zareagować w jakikolwiek sposób, Jaskier po prostu stał i patrzył, jak ten syn kurwy i niedźwiedzia rozchyla płatki Kwiatuszka.

:beczka:
 
Można lutować bez obawień. Dobre. Co ciekawe, przed chwilą się dowiedziałem, że pierwsze opowiadanie wygrało konkurs :). Według mnie, każde kolejne jest coraz lepsze.

Macie jeden z moich ulubionych fragmentów:

Czy tak śliczna dziewuszka mogłaby pójść dobrowolnie do łóżka z typem spod najciemniejszej gwiazdy? On ją bierze siłą, pomyślał bard. Tylko czy gwałcona osoba ma w zwyczaju uśmiechać się szeroko i gryźć gwałciciela delikatnie w ucho? Ba, para bawiła się tak dobrze, iż nawet nie zauważyła nieproszonego gościa.
– Jejku, jeeej – wyrwało się dziewczynie, gdy tylko jej spojrzenie skierowało się w miejsce, gdzie kochanek skrywał swój... oręż. Biorąc pod uwagę szczery zachwyt kobiety,musiał to być przynajmniej miecz dwuręczny.
Zamiast zareagować w jakikolwiek sposób, Jaskier po prostu stał i patrzył, jak ten syn kurwy i niedźwiedzia rozchyla płatki Kwiatuszka.

:beczka:
Ja pierdolę Ty to napisałeś? To jakiś fejk, fanfik ? Proszę powiedz, że tak.
 
Ja pierdolę Ty to napisałeś? To jakiś fejk, fanfik ? Proszę powiedz, że tak.
To jest zbiór opowiadań umiejscowionych w uniwersum Wiedźmina napisanych przez fanów ale zaaprobowanych przez Sapkowskiego.
 
Greg Egan mnie zdobyl totalnie. A Diaspora napisana jakby byla biblia ku czci nauki pokolenia ludzi za setki tysiecy ja . Ich mitologia
 
@Cactus, Mistrzu, jest szansa na ten fanfic "Szpony i kły" w pdf'ie? o którym w superlatywach rozpisali się dzielni czytacze u góry?

Kłaniam się nisko z góry :redford:
 
Greg Egan mnie zdobyl totalnie. A Diaspora napisana jakby byla biblia ku czci nauki pokolenia ludzi za setki tysiecy ja . Ich mitologia

Czyli początek był ciężki, czy taki styl pisania? Bo jak dobrze pamiętam, pisałeś coś, że się ciężko to czyta, czy jakoś tak?
 
Back
Top