Książki

A Rowling przynajmniej ma flow. Kiedyś próbowałem przeczytać Zmierzch, brzmiało jak wypociny czternastoletniej tipsiary. Straszny język.
 
Szady akurat Harrego czytałem ;d ale wtedy byłem sporo młodszy i taka lektura mi pasowała. Ostatni tom przygód Pottera był mega chujowy, ale byłem już w liceum może dlatego już mi się nie podobał. No ale ta Trylogia Czarnego Maga jest zjebana do przesady...
 
Ze wszystkich części "Harrego Pottera" to właśnie ostatnia jest naprawdę dobrze napisana. Ze względów stylistycznych i literackich oczywiście. Przez niejednego literaturoznawce jest nawet uważana nietylko za interesującą powieść dla młodzieży, ale za kawał dobrej literatury. To oczywiście opinia, która odnosi się tylko i wyłącznie do wartości literackich utworu. Reszta, czyli to czy książka jest dobra, czy nie - zależy od indywidualnej oceny każdego czytelnika :).



Niemniej, nie zgadzam się ze Slowikiem i uważam, że im dalej toczyła się historia, tym lepsza była lektura.
 
Własnie miałem Rowling przytoczyć. Mam na półce "trafny wybór" który czeka na przeczytanie.
 
Polećcie jakąś dobrze napisaną biografie. Najlepiej o kimś związanym ze sportami walki. W ostateczności mogą być też inne, byle były ciekawe.
 
@Logan



Czytałem i książka nawet mi się spodobała. Charaktery postaci nieco przerysowane, ale Rowling ma bardzo lekkie pióro i przedstawiona historia z pewnością może zaciekawić.



@up



Przeczytaj sobie biografię Keitha Richardsa ze Stonesów, momentami niezłe jaja.
 
Nie wiem czy dobrze napisana-miałem z 14 lat jak czytałem. Ale dla fana sztuk walki obowiązkowa do przeczytania. "Kickbokser" o Marku Piotrowskim
 
Kickboksera czytałem, bo jestem wielkim fanem kicka. Biografie Keitha czytałem, bo jestem wielkim fanem Stonesów:-)







more...more.....moreee
 
To może "Wszystko za życie"* Krakauera? Jakoś nic z biografii nie przychodzi mi tak na szybko do głowy, a tych związanych ze sportami walki w ogóle nie czytałem.



* Na jej podstawie powstał głośny film z piosenką Eddiego Vedera w tle, do której na KSW wychodzi Międzywymiarowy Horwich. :-)
 
Ja nie mówię, że czym dalej tym gorzej z HP. Tylko, że ostatnia część była najgorsza i chodziło mi oczywiście o fabułę a nie o stylistykę itp rzeczy. Chodzi o to, że przez pół książki trójka bohaterów kłóciła się ze sobą jakby mieli jakieś zaburzenia emocjonalne. Niezbyt fajnie się to czytało. Dla mnie najlepszy jest Więźień Askabanu i Zakon Feniksa na równi z Księciem Pół Krwi. Insygnia Śmierci no może nie na ostatnim bo zdecydowanie Kamień Filozoficzny wciągnął mnie najmniej i czytałem go zwyczajnie na siłę ale plasuje się w końcówce.
 
Rozumiem, dlatego napisałem, że zależy wszystko od indywidualnych preferencji czytelnika. Mnie się najbardziej podobała ostatnia część. "Więzień Azkabanu" odsunął mnie od czytania całej serii na kilka lat. :)
 
"Trafny wybór" Rowling jest typową powieścią brytyjską, bez głównego bohatera. Nie polecam tego czytać na "wyrywki" bo za dużo wątków. Jeżeli ktoś ma czas i lubi historie z życia codziennego to wciąga.
 
Polećcie jakąś dobrze napisaną biografie. Najlepiej o kimś związanym ze sportami walki. W ostateczności mogą być też inne, byle były ciekawe.


Jezeli moze byc in English to polecam:



1206913.jpg




9780747268185.jpg




Mr%2Bnice.jpg




Po Polsku



url
ja-ozzy-autobiografia-b-iext7492990.jpg
 
Wszystko za życie - oglądałem film.



Ron Jeremy: The Hardest (Working) Man in Showbiz - czytałem.



Gazza: My Story - nie interesuje mnie.



Mr Nice: An Autobiography - oglądałem film.



Ja, Ozzy. Autobiografia - nie czytałem, ale na pewno w najbliższym czasie obadam, bo uwielbiam jego kawałki.
 
autobiografia Slash'a bardzo dobra. Słyszałem też wiele dobrego o autobiografii Valentino Rossiego, ale osobiście nie czytałem. Przedwczoraj skończyłem czytać "Niełatwy Dzień" Mark'a Owen'a. Zajebista książka dla lubujących się w tematyce oddziałów specjalnych, wojska, militariów i lubiących po prostu popykać w medal of honor czy battlefielda :) 8/10 śmiało.
 
Ok udało mi się dorwać 3 pierwsze książki sagi Pieśni i Lodu i po wielkim oczekiwaniu delikatne rozczarowanie. Czytam i czuje się jakbym oglądał ponownie serial. Nie wiem w sumie czy kontynuować bo trochę jest to nudne przyznam. Czy ktoś może mi powiedzieć czy mimo wszystko warto przeczytać czy raczej nie ma tam nic czego nie było w serialu ?



Btw zaczałem czytać w końcu zakurzonego Wiedźmina - ogień już szukam gry do kupienia hehe :)
 
Jak mniemam czytasz pierwszy tom tj. Grę o Tron. Pierwszy sezon jest wierną kopią książki, ale im dalej w las tym bardzo dużo zmian. Dotrwaj do drugiego, trzeciego tomu to wtedy będą różnice..
 
Terry Pratchett - "Swiat Dysku". Serie o Strazy Miejskiej i Czarownicach mistrzostwo swiata. Jak juz sie wciagniesz to przeczytasz wszystkie...
 
http://allegro.pl/world-war-z-swiatowa-wojna-zombie-w-relacjach-i3205993637.html







W końcu pojawiło się wznowienie. Dobrze tak tym bufonom, co książki sprzedawali po 200 zł :D IN YOUR FACE MOTHERFUCKERS!
 
Terry Pratchett bardzo fajnie pisze, a postać Śmierci jest niesamowita.
Przeczytałem ok. 20 ksiażek ,chociaż tych o czarownichach nie dałem rady ( 2-3 tomy)
 
Właśnie skończyłem czytać Narrenturm. Niby wszystko opiera się na jednym schemacie, ale i tak czyta się to świetnie. Tak jak pisałem już wcześniej w tym temacie, Sapkowski opisałby spuszczanie wody w klozecie, tak, że czytałbym to z wypiekami na twarzy. Dzięki jego barwnym opisom i niewątpliwej erudycji książka wciąga niesamowicie. Do tego jeszcze należy dodać bogate w szczegóły tło historyczne powieści i otrzymujemy kolejne udane dzieło spod ręki AS-a. Moja ocena 8/10.







W między czasie przeczytałem również Jego ostatni ukłon (ang. His Last Bow). Kolejny już zbiór opowiadań o Sherlocku, który wpadł w moje łapki. Oczywiście, bez zaskoczenia, trzyma wysoki poziom poprzednich. Moja ocena 8/10







Jutro, może po jutrze skończę Gringo wśród dzikich plemion
i wszystko wskazuje na to, że też dostanie wysoką ocenę ;).
 
Nie jest to fantasy, ale polecić warto



2002.jpg




Sa dwa tomy tej rozmowy i nie jest ona (prawie wcale) o filozofii. Dużo ciekawych rzeczy o Polsce komunistycznej i z okresu okragłego stołu.



... a sposób wypowiadania się Kołakowskiego... Mało osób potrafi budować zdania wilokrotnie złożone i nie powtórzyć ani jednego słowa.



Bardzo polecam. Ważna lektura - dla mnie.
 
Back
Top