Konflikt Rosja-Ukraina

No tak jak Ty i koledzy tak sobie wrzucacie info o tym, gdy coś zrobią Ukraińcy.
Przecież kilka dni przekonywał mnie Klocuniek m.in że to nie w celach propagandowych, antyukrainskich, tylko ot, wrzucanie informacji o tym co się dzieje :)
tak samo jak Winnicki i Bosak wstawiający o "ukraińskim nożowniku" w Warszawie, a później modlitwy ,,Boże byle tylko to był Ukrainiec". Okazało się, że Polak to na to Winnicki razem ze Młodzieżą Wszechpolską: hej, ale wiecie że jakiegoś Gruzina skazali? :suchykarol:
ROk temu były plotki o tym, że Ukraińcy i Białorusini tak szturmują uniwersytety, że nie ma miejsc dla wielu Polaków z jakimś krążącymi listami na kilometr śmierdzącymi programem Paint. Ktoś musiał żyć 20 lat pod kamieniem aby nie wiedzieć, że na polskich uczelniach nie ma progów punktowych... Oczywiście okazało sie później że to kolejne plotki...

Nie wiem jaka jest odpowiednia pokuta medialna dla tych ludzi, jaki ekwiwalent?
Może narodowcy dowiedzieli się o takich sztuczkach od jednego z brytyjskich narodowców, którego zaprosili na Marsz Niepodległości, który puszczał podobne teksty o Polakach w UK bo łatwiej krytykuje się Polaków niż Pakistańczyków? :iamdone:

Później: hej Ukraińcy zabiorą wam pracę i cyk: ktoś sprawdził ile płaci Mentzen -Winnicki i Boska napracowali w swoim życiu to teraz mogą robić takie memy :korwinlaugh:
1659737084158.png


Wcześniej z rok temu: Ukraińcy masowo wykupują mieszkania.
Później: hej ale przecież tania siła robocza ze wschodu.
Jak tania siła robocza może wykupować mieszkania, pomijając fakt, że dzięki ustawie o ochronie lokatorów dużo część tymczasowych pracowników ląduje w kwaterach pracowniczych...
Najlepsze: w przeciągu dwóch dni opublikować dwie sprzeczne informacje :korwinlaugh:

To jest przekaz dla prawackich odpowiedników Mai Staśko...

Śledze tych narodowców tak samo dla beki jak tęczowych.
Tragikomiczne jest w tym, że narodowcy nie widzą jak w niczym się nie różnią od Mai Staśko piszącej głupoty o procesie Johnego Deepa? Taki sam poziom odklejenia jak u Śmiszka i Biedronia, albo Pawlaka i Piechocińskiego od gazu...

Jak to nakręcanie lewactwa i prawactwa przejdzie do następnego etapu to może skończyć z tym, że może za kilkanaście lat będziemy w drugiej turze wybierali pomiędzy Zandbergiem a Bąkiewiczem i kuźwa zacznie się dobrze wspominać czasy Trzaskowski vs Duda, Komorowski vs Duda....

Niczym z podstawówki: masz jedno zdanie i napisz do tego opowiadanie...
 
Napierała staje się niczym Matka Kurka, tylko Wielguckiemu trzeba przyznać, że dłużej się rozkręcał


nawet zabawne


Szkoda mi tego człowieka
 
Prawo zabrania odmówić wstępu komukolwiek gdy w sąsiednim państwie jest wojna.
Co z tego, że okazałoby się iż są Syryjczykami ? I tak musieliby ich wpuścić jako uchodźców z kraju objętego wojna.
I kto ich zwoził autokarami? Łukaszenka? Na Ukrainie Łukaszenka zwoził na Polsko Ukraińska granicę ciapatych?
Masa ludzi przejeżdżala autokarami.

Sorry, że po czasie, ale nadrabiam temat, więc nie wiem czy wskoczyliście na inny temat już, ale narazie do tego się odniosę. Mieszkam w Białymstoku, czyli blisko granicy. Moja koleżanka pracuję w straży granicznej, i często gęsto ma i miała służbę przy tym płocie na granicy z Białorusią, o którym było głośno. I tak, centralnie tam tych ciapaków zwozili. Oczywiście Łukaszenka osobiście busem nie kierował, ale z tego co mi opowiadała, tam to tam ich często gęsto wręcz Białoruskie pograniczki albo wojsko (huj wie, kto to, nie znam się) przymuszali, żeby na pałe próbowali się przebić na naszą Polską stronę, także kolega @vitas ma rację.
 


Jak tylko zobaczyłem tytuł to wiedziałem, że chodzi o Wrocław. Nigdy nie byłem przeciwko Ukraińcom mieszkającym we Wrocławiu ale taki % jest już mocno odczuwalny i wg mnie zbyt duży przez co może prowadzić do napięć i konfliktów.
 


Jak tylko zobaczyłem tytuł to wiedziałem, że chodzi o Wrocław. Nigdy nie byłem przeciwko Ukraińcom mieszkającym we Wrocławiu ale taki % jest już mocno odczuwalny i wg mnie zbyt duży przez co może prowadzić do napięć i konfliktów.
Np ktoś im może zmalować jakiś obóz, jak ich będzie tak przybywać
:homer:
 


Jak tylko zobaczyłem tytuł to wiedziałem, że chodzi o Wrocław. Nigdy nie byłem przeciwko Ukraińcom mieszkającym we Wrocławiu ale taki % jest już mocno odczuwalny i wg mnie zbyt duży przez co może prowadzić do napięć i konfliktów.
Chyba nie zrozumiem fenomenu Wrocławia u cudzoziemców, pomijając jakichś wykwalifikowanych pracowników, którzy po prostu są delegowani do spółek córek czy sióstr i nie mają wyboru. Tam postępowania legalizujące pobyt potrafią trwać po 2-3 lata.

A jak ktoś wykonuje prace proste jak budowlanka to może to w sumie robić w każdym innym województwie, gdzie procedury są choć trochę krótsze, a pewnie pracy tyle samo w większych miastach
 
Chyba nie zrozumiem fenomenu Wrocławia u cudzoziemców, pomijając jakichś wykwalifikowanych pracowników, którzy po prostu są delegowani do spółek córek czy sióstr i nie mają wyboru. Tam postępowania legalizujące pobyt potrafią trwać po 2-3 lata.

A jak ktoś wykonuje prace proste jak budowlanka to może to w sumie robić w każdym innym województwie, gdzie procedury są choć trochę krótsze, a pewnie pracy tyle samo w większych miastach

To działa pewnie tak, że jak ich jest sporo tam, to inni z Ukrainy jeżdżą do Wro bo mają tam znajomych, rodziny. Jak Polacy ciągnący do Chicago.
 
Sorry, że po czasie, ale nadrabiam temat, więc nie wiem czy wskoczyliście na inny temat już, ale narazie do tego się odniosę. Mieszkam w Białymstoku, czyli blisko granicy. Moja koleżanka pracuję w straży granicznej, i często gęsto ma i miała służbę przy tym płocie na granicy z Białorusią, o którym było głośno. I tak, centralnie tam tych ciapaków zwozili. Oczywiście Łukaszenka osobiście busem nie kierował, ale z tego co mi opowiadała, tam to tam ich często gęsto wręcz Białoruskie pograniczki albo wojsko (huj wie, kto to, nie znam się) przymuszali, żeby na pałe próbowali się przebić na naszą Polską stronę, także kolega @vitas ma rację.
I jeszcze zacytuję sam siebie, tam przecież były takie akcje, że jakieś matki z dzieciakami były, ale no nie dużo. Dostawali drabiny, i nożyce do cięcia drutu kolczastego, więc to ewidetnie było "sterowane" bo uchodźca raczej nie myśli, żeby spierdalać i pakować najważniejsze rzeczy i nagle mu lampka w głowie się zapali "a huj jeszcze wezme drabinę, i nożyce do cięcia metalu, może mi sie przydadzą".
 
To działa pewnie tak, że jak ich jest sporo tam, to inni z Ukrainy jeżdżą do Wro bo mają tam znajomych, rodziny. Jak Polacy ciągnący do Chicago.
Kiedyś to jeszcze jeździli. Teraz nadal jest duża Polonia, ale przez lewackie pro czarne rządy i to co tam się dzieje (brak policji, wszędobylskie czarne złodziejaszki, podatki i przymus preparatu) masa ludzi z Chicago ucieka.
Z mojej rodziny sporo osób było, ale wszyscy wrócili do Polski. Tylko kuzyn został, ale spada na Florydę tam nie ma idiotów u władzy.
 
W każdym kraju na każdym etapie historii byli zdrajcy.
Pawlaka (po co kuźwa gaz z kilku miejsc, w styczniu krytykował sens Baltic Pipe a w 2001 roku zerwali kontrakt z Norwegami) i Piechocińskiego (Rosja nie odetnie gazu Polsce bo przecież ich gospodarka jest oparta na gazie) można jednoznacznie określić, chociaż to jest fenomen ile Piechociński potrzebował aby zmienić swój wizerunek z partii dziadowskiej do guru internetu od wiedzy newsletterowej...


Jednak Tusk i Trzaskowski to jest może inny przypadek?

Jeden bierze pośrednio kasę od niemieckiego rządu na organizowanie zlotu czarownic na który zaproszona jest farszafka obniżająca morale wojska polskiego czyli kraju mającego konflikt interesów z Polską?



Wyobraźcie sobie, że do waszych drzwi puka Kulczyk i prosi o darowiznę?
Były premier Polski






Jak to można tłumaczyć?
Zdrada?
A może prawdziwy Polak nowych czasów? Europejczyk pochodzenia polskiego. Słaba znajomość języków obcych, zagranicą to on był na wakacjach albo mieszkanie na delegacji w dzielnicy gdzie nie widać prawdziwych problemów. ,,Musicie pojechać do Berlina do Paryża". Ile ja się nasłuchałem bzdur o NIemczech czy USA od ludzi, którzy zagranicą byli tylko w hotelu w Egipcie...
Albo może szantaż: jak to mówią kto robi interesy z bandytami prędzej czy później dostanie w zęby. Oj jestem ciekawy jakie informacje wyciekłyby jeśli Tusk napisałby szczerą autobiografię xD

Przez takie gnidy ten PiS może mieć trzecią kadencję....
 
I jeszcze zacytuję sam siebie, tam przecież były takie akcje, że jakieś matki z dzieciakami były, ale no nie dużo. Dostawali drabiny, i nożyce do cięcia drutu kolczastego, więc to ewidetnie było "sterowane" bo uchodźca raczej nie myśli, żeby spierdalać i pakować najważniejsze rzeczy i nagle mu lampka w głowie się zapali "a huj jeszcze wezme drabinę, i nożyce do cięcia metalu, może mi sie przydadzą".
plus można dodać, że uzyskanie pozwolenia na pobyt w Polsce dla Irakijczyka czy nawet dla Irańczyka (jest taki kanał Irańczyk w Polsce na Youtube. Dość łatwo dostał się do Polski)to nie jest nic trudnego chyba, że w ambasadzie będzie się mówiło USA to największy szatan xD Nawet trudniej Polakowi rozpocząć pracę w USA...

Jeśli ktoś płaci za transport przemytnikom 7 tys EUR to znaczy, że nie ma czystych intencji...
Najetyczniej byłoby gdyby Polska ambasada popierała 15 tys. EUR za wizę dla tych Arabów, pewny przylot do Polski, a później autobus do Niemiec...
Pełny humanitaryzm i kasa na ochronę ambasady byłaby większa...
 
plus można dodać, że uzyskanie pozwolenia na pobyt w Polsce dla Irakijczyka czy nawet dla Irańczyka (jest taki kanał Irańczyk w Polsce na Youtube. Dość łatwo dostał się do Polski)to nie jest nic trudnego chyba, że w ambasadzie będzie się mówiło USA to największy szatan xD Nawet trudniej Polakowi rozpocząć pracę w USA...

Jeśli ktoś płaci za transport przemytnikom 7 tys EUR to znaczy, że nie ma czystych intencji...
Najetyczniej byłoby gdyby Polska ambasada popierała 15 tys. EUR za wizę dla tych Arabów, pewny przylot do Polski, a później autobus do Niemiec...
Pełny humanitaryzm i kasa na ochronę ambasady byłaby większa...



Czemu ma nie mieć złych intencji? Bo jest tak zdesperowany bieda u siebie, że jest w stanie oddać wszystko co ma, by się dostać do Europy?
 
Czemu ma nie mieć złych intencji? Bo jest tak zdesperowany bieda u siebie, że jest w stanie oddać wszystko co ma, by się dostać do Europy?
Jeśli masz do wyboru kupić ten sam samochód za 2 tys. zł legalnie albo za 10 tys. EUR (bo tyle podobno płacili) samochód kradziony z lewymi dokumentami -to co wybierasz? Albo prościej: możesz kupić legalnie trawkę vs u jakiegoś osiedlowego dilera 10 x drożej. Na cholerę ryzykować skoro taniej można zrobić coś legalnie?
Tylko nie argument nie wiedzieli o nielegalności: Boże Irak to naprawdę gdzie ludzie żyją w domach z dachem z krowiego gówna i jeżdżą do pracy na osiołku z mnóstwem analfabetów.
Bo chyba oni nie byli z Afganistanu bo kto w Afganistanie ma z 10 tys. EUR? Boże jaki procent Polaków nie jest w stanie w przeciągu miesiąca załatwić tylu pieniędzy...

Dajesz mi Irańczyka i jestem go w stanie ściągnąć do Polski legalnie bez skakania przez ogrodzenie. Wystarczy, że w ambasadzie nie zacznie odpierdalać, mimo że Iran to kraj z cholernie dużymi sankcjami i jest wrogi wobec największego polskiego sojusznika czyli USA -taka skala trudności. A tym bardziej z Iraku... Są naprawdę trudniejsze rzeczy np. komornik ma trudniejszą robotę aby ściągnąć należną kasę od Kulczyków, albo nie wpakować się w kłopoty wynajmując komuś mieszkanie, albo nie podpisać dziwnej umowy z bankiem...



Jak tylko zobaczyłem tytuł to wiedziałem, że chodzi o Wrocław. Nigdy nie byłem przeciwko Ukraińcom mieszkającym we Wrocławiu ale taki % jest już mocno odczuwalny i wg mnie zbyt duży przez co może prowadzić do napięć i konfliktów.
Coś się boje, że samorządowcy wpadną na pomysł, aby oddawać jakieś tego typu osiedla czarna dziura w słabym punkcie dla Ukraińców: próbowali w Warszawie wcześniej powsadzać ludzi niepłacących czynszy do osiedla ze słabym dojazdem myśląc, że dzięki do dupy mieszkaniu szybko lokatorzy rozejrzą się za czymś innym -skończyło się masą patologii w jednym miejscu i w końcu zakończono "eksperyment społeczny". Do czasu wojny nie było jakiegoś większego auto-segregation.
Oczywiście ten nastolatek bajeruje mocno, ale jest to problem prawdziwy


Też ciekawe jakie są wszystkie przyczyny tej autosegregacji:
 
Jeśli masz do wyboru kupić ten sam samochód za 2 tys. zł legalnie albo za 10 tys. EUR (bo tyle podobno płacili) samochód kradziony z lewymi dokumentami -to co wybierasz? Albo prościej: możesz kupić legalnie trawkę vs u jakiegoś osiedlowego dilera 10 x drożej. Na cholerę ryzykować skoro taniej można zrobić coś legalnie?
Tylko nie argument nie wiedzieli o nielegalności: Boże Irak to naprawdę gdzie ludzie żyją w domach z dachem z krowiego gówna i jeżdżą do pracy na osiołku z mnóstwem analfabetów.
Bo chyba oni nie byli z Afganistanu bo kto w Afganistanie ma z 10 tys. EUR? Boże jaki procent Polaków nie jest w stanie w przeciągu miesiąca załatwić tylu pieniędzy...

Dajesz mi Irańczyka i jestem go w stanie ściągnąć do Polski legalnie bez skakania przez ogrodzenie. Wystarczy, że w ambasadzie nie zacznie odpierdalać, mimo że Iran to kraj z cholernie dużymi sankcjami i jest wrogi wobec największego polskiego sojusznika czyli USA -taka skala trudności. A tym bardziej z Iraku... Są naprawdę trudniejsze rzeczy np. komornik ma trudniejszą robotę aby ściągnąć należną kasę od Kulczyków, albo nie wpakować się w kłopoty wynajmując komuś mieszkanie, albo nie podpisać dziwnej umowy z bankiem...


Coś się boje, że samorządowcy wpadną na pomysł, aby oddawać jakieś tego typu osiedla czarna dziura w słabym punkcie dla Ukraińców: próbowali w Warszawie wcześniej powsadzać ludzi niepłacących czynszy do osiedla ze słabym dojazdem myśląc, że dzięki do dupy mieszkaniu szybko lokatorzy rozejrzą się za czymś innym -skończyło się masą patologii w jednym miejscu i w końcu zakończono "eksperyment społeczny". Do czasu wojny nie było jakiegoś większego auto-segregation.
Oczywiście ten nastolatek bajeruje mocno, ale jest to problem prawdziwy


Też ciekawe jakie są wszystkie przyczyny tej autosegregacji:



Super odcinek Urbexu z Dudziarskiej. Za czasów Warsu pomieszkiwalem po drugiej stronie torów , i przejmowało mnie groza. Kamczatka(więzienie) i zaraz obok mityczna Dudziarska.
Wrr.
Ciekawe czy to prawda o tym mieszkaniu w którym typ trzymał te trupy.
Kiedyś Uber mnie tam przez jego pojebanstwo wysadził zamiast z drugiej strony grochowa. W nocy. Myślałem że się zesram.
 
Mirotworcy po powrocie do domu

a później powrót do takiego zadupia :korwinlaugh:


Nie mogę znaleźć tego filmiku ale mnie rozwalił, ale chyba był z tego profilu:

Telewizja rosyjska przyjeżdża na jakąś wiochę. Facet mówi, że jego syn zginął podczas specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, ale ta operacja była potrzebna. Chwali Putina, bo z kasy za skórę syna mógł kupić nowy samochód.

Czyli co? Jak już w TV puszczają takie reportaże, oficjalne pogrzeby itp. to już nie da się ukryć strat i pewnie gorszych do wizerunkowej obrony nowych młodych niepełnosprawnych?
 
a później powrót do takiego zadupia :korwinlaugh:


Nie mogę znaleźć tego filmiku ale mnie rozwalił, ale chyba był z tego profilu:

Telewizja rosyjska przyjeżdża na jakąś wiochę. Facet mówi, że jego syn zginął podczas specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, ale ta operacja była potrzebna. Chwali Putina, bo z kasy za skórę syna mógł kupić nowy samochód.

Czyli co? Jak już w TV puszczają takie reportaże, oficjalne pogrzeby itp. to już nie da się ukryć strat i pewnie gorszych do wizerunkowej obrony nowych młodych niepełnosprawnych?



Nadal to margines. Ludzie myślą "no zginęło kilkudziesięciu naszych chłopaków, i pewnie trochę ciapatych, buristow, Mongołów", ważne że nie Rosjan.
 
Tyle informacji do Ciebie dotarło ?
Kiepsko z analizy tekstu źródłowego :matt:

No a jest tam więcej informacji poza tym że Ukraińcy są na polskich plażach i niektórzy śmiecą?
Wiesz, że to z tymi jednostkami margines to ironia?

No i wiem , że część Polaków marudzi, że polskie biznesy jakoś funkcjonują dzięki Ukraińcom w kurortach, zamiast paść całkowicie przez brak turystów.
 
Last edited:
Wiele państw wydaje setki milionów by przyciągać turystów - ale my będziemy płakać , że polskich przedsiębiorców utrzymują nieczystej, niepolskiej krwi turyści xd
Jeszcze niektórzy wierzą, że to z socjalu xd bo przecież za 500 zł i darmowe leki można się utrzymać , i jeszcze wyjechać nad morze na tydzień, wynająć hotel, jeść w restauracjach, kupić bilety na pociąg dla rodziny.
 
Back
Top