Konflikt Rosja-Ukraina

Dobrze, że Grecy, Egipcjanie i cała reszta świata wpuszczają Polaków, a nie pierdziela tak jak Ty , że lepiej by ich nie wpuszczać, bo byśmy nigdzie za granicę nie mogli jeździć.
Dobrze, że Kraków wpuszcza zwierzęta z UK , bo też masa przedsiębiorstw by padła.
Dobrze, że tacy ludzie nie mają władzy. Zakazalbys turystyki xd
Porównujesz Polaka z ukrem?
 
Porównujesz Polaka z ukrem?

Ty tez ich porownujesz- uważasz że są gorsi pod wieloma względami od Polaków. To też jest porównanie. Jak powiem , że Małysz był lepszy od Matejki, a Polak lepszy od Ukraińca, to się oburzasz że śmiem porównywać Mateje z Małyszem a Ukraińca z Polakiem? No nie.


I czemu mam nie porównywać? Są Polacy którzy robią syf za granicą, patologie itd więc czemu miałoby się też Twoje porównanie do dzików, nie odnosić do Polaków? Logika zwykła każe uznać , że sam Polaków tak nazywasz, skoro ci też jeżdżą na wakacje i syfia.


Zresztą, to nie ważne. Wymyśliłeś sobie że polscy przedsiębiorcy tracą na ukraińskich turystach, nie podając żadnych argumentów, dowodów że restauracje czy hotele więcej wydają na rzekome zdewastowane przez Ukraińców hotele , niż mają z nich pieniędzy. A nie podasz takich dowodów bo ich nie ma: byłoby głośne gdyby masowo Ukraińcy niszczyli hotele i restauracje nad morzem. Więc dyskusja i tak nie ma sensu bo opiera się na nieistniejących faktach. I dlatego np w tym komentarzu nie odniesiesz się do tego ale skupisz się że śmiałem porównać Ukraińców do Polaków, czy że użyłem argumentów "a Polacy też"(który to argument jest swoją drogą bardzo merytoryczny prawie zawsze gdy jest użyty, bo pokazuje, że musiałbyś swoje epitety w danym aspekcie, wobec Ukraińców, odnosić też do Polaków. A jeżeli tego nie robisz- to jakby niszczysz wartość swojego argumenty przeciwko Ukraińcom)
 
No prawdopodobnie są to ciężko zarobione pieniądze, bo Ukraińcy zwykle pracują w fizycznej pracy.

I twoja odpowiedź nie ma nic wspólnego z moim komentarzem , ta ironia jest bez sensu.
Nikt nie twierdzi, że trzeba byc im wdzięcznym za to, tak jak polskiemu czy niemieckiemu turyście. Zamiast odpowiadać na temat dyskusji - odpowiadasz na wymyślone przez siebie problemy. Nikt też nie twierdzi, że tylko dzięki Ukraińcom sektor turystyczny istnieje. On istnieje dzięki turystom. Polskim, niemieckim, ukraińskim, brytyjskim. Serio. Możesz sprawdzić, jak mi nie wierzysz, że sektor turystyczny utrzymuje się z turystów.


Czy Ty przypadkiem nie żywisz się liśćmi eukaliptusa?
No wlasnie istnieje i istnial dzieki turystom z calej europy , wiec jak ukraincy wypierdola z naszego kraju to dalej bedzie istnial . Wiec twoje przypuszczenie , ze ja wole by Polscy przedsiębiorcy padli możesz wsadzic sobie w dupe .
 
No wlasnie istnieje i istnial dzieki turystom z calej europy , wiec jak ukraincy wypierdola z naszego kraju to dalej bedzie istnial . Wiec twoje przypuszczenie , ze ja wole by Polscy przedsiębiorcy padli możesz wsadzic sobie w dupe .

Oczywiscie, że matematycznie część przedsiębiorców musi paść gdy ilość turystów się zmniejszy.
W tym roku jest rekordowo mała ilość turystów i wiele przedsiębiorstw padnie i pada. Gdyby było o kilkaset tysięcy mniej turystów - to też logiczne, że część przedsiębiorców więcej musi paść.

Ale chyba nie będziesz przeczył, że mniejsze zarobki będą miały przedsiębiorstwa i państwo przez mniejsza ilość turystów, prawda?

A hotel który utrzymuje się od kilku lat ze stałej ekipy Ukraińców (taki poznałem na mazurach) mógłby paść gdyby nagle oni przestali przyjeżdżać, a Polskich turystów jest za mało, by wypełnić wszystkie hotele, czy nie mógłby paść?
 
Oczywiscie, że matematycznie część przedsiębiorców musi paść gdy ilość turystów się zmniejszy.
W tym roku jest rekordowo mała ilość turystów i wiele przedsiębiorstw padnie i pada. Gdyby było o kilkaset tysięcy mniej turystów - to też logiczne, że część przedsiębiorców więcej musi paść.

Ale chyba nie będziesz przeczył, że mniejsze zarobki będą miały przedsiębiorstwa i państwo przez mniejsza ilość turystów, prawda?

A hotel który utrzymuje się od kilku lat ze stałej ekipy Ukraińców (taki poznałem na mazurach) mógłby paść gdyby nagle oni przestali przyjeżdżać, a Polskich turystów jest za mało, by wypełnić wszystkie hotele, czy nie mógłby paść?
Teoretycznie mógłby, ale skąd pewnosc ze na ich miejsce nie znajdzie sie stala ekipa z innego kraju ewnetualnie z Polski ?
 
A co do tego eukaliptusa to moze sam powinienes sie nim zainteresować wtedy bys nie zadawal debilnych pytań typu czy hipnoza pomaga w chudnięciu


Oj, zostałeś zaorany gdy wykazano ci, że twierdzenie iż dla polskich przedsiębiorców nie byłoby źle gdyby mieli mniej dochodów, że jest to twierdzenie debilne, to zmieniasz temat na niezwiązany kompletnie z tematem. Urocze.
W dodatku też nie trafione, gdyż nie udowodnisz, że hipnoza i terapia psychiatryczna nie mogą mieć wpływu na podejście do odchudzania , a wręcz przeciwnie, znajdziesz wiele prac które to potwierdzaja, więc przynajmniej musisz przyznać że to sprawa dyskusyjna.
W przeciwieństwie do twierdzenia , że restauracja i hotel mniej zarobi gdy będzie mniej turystów - to jest bezdyskusyjne
 
Teoretycznie mógłby, ale skąd pewnosc ze na ich miejsce nie znajdzie sie stala ekipa z innego kraju ewnetualnie z Polski ?


Nie ma pewności. Dlatego trzeba operować tym co jest: są turyści z Ukrainy którzy zostawiają pieniądze przedsiębiorcom , i to jest fakt.

No i na logikę: jeżeli w tym roku w hotelach jest rekordowo mało turystów, to , na logikę: to, że do tego hotelu nie przyjadą Ukraińcy, nie sprawi że z tego powodu przyjadą Polacy czy Niemcy. Jeżeli Polacy czy Niemcy, czy Brytyjczycy nie mieli przyjechać w tym roku nad morze czy mazury, to nie przyjadą też gdy wyjadą Ukraińcy z hotelu, bo nawet o tym się nie dowiedzą więc nie może mieć to na ich decyzje wpływu. . A jakby mieli przyjechać - to przyjadą.
 
@kumpel1908 serio, tak na spokojnie się zastanów. Nie lepiej, jak już jest tyłku Ukraińców w Polsce, by tu wydawali pieniądze, zamiast wysyłać rodzinie na Ukrainę albo odkładać by kupić tam mieszkanie itd? Bez emocji.
 
Czyli wolisz , by Polscy przedsiębiorcy padli , bo mają i tak najgorszy sezon turystyczny od lat, niż żeby zarabiali na Ukraińcach, bo nie podobają ci się oni?
Chyba nie jest tak zle z turystyką jak mówisz.Z kim bym nie rozmawiał to mówił,że nad morzem ludzi full i to Polaków.Jedynie może gastronomia ucierpiała,ale jak są cyrki z goframi po 20 zeta nic dziwnego.
 
Chyba nie jest tak zle z turystyką jak mówisz.Z kim bym nie rozmawiał to mówił,że nad morzem ludzi full i to Polaków.Jedynie może gastronomia ucierpiała,ale jak są cyrki z goframi po 20 zeta nic dziwnego.


Ja mogę ocenić po mazurach.
Jest źle, i też gadałem z właścicielami. Nawet w Mikołajkach nad Śniadrwy stosunkowe pustki.
I często spotykałem Ukraińców, wybierają mazury bo są tańsze niż morze. Więc muszą być teraz dla wielu ratunkiem. W hotelu gdzie spałem słyszałem głównie ukraiński.
Ceny też za pokoje są śmieszne w porównaniu z tym co było kiedyś. To oznacza walkę o turystę.

Co do morza - tu oceniam tylko na podstawie artykułów z sieci, nie pytałem się znajomych którzy prowadzą turystyka nad morzem. Pewnie to zależy od miejsca: Kołobrzegi i Krynice pewnie zawsze będą pełne, mniej znane kurorty pewnie ucierpią
 
Ja mogę ocenić po mazurach.
Jest źle, i też gadałem z właścicielami. Nawet w Mikołajkach nad Śniadrwy stosunkowe pustki.
I często spotykałem Ukraińców, wybierają mazury bo są tańsze niż morze. Więc muszą być teraz dla wielu ratunkiem. W hotelu gdzie spałem słyszałem głównie ukraiński.
Ceny też za pokoje są śmieszne w porównaniu z tym co było kiedyś. To oznacza walkę o turystę.

Co do morza - tu oceniam tylko na podstawie artykułów z sieci, nie pytałem się znajomych którzy prowadzą turystyka nad morzem. Pewnie to zależy od miejsca: Kołobrzegi i Krynice pewnie zawsze będą pełne, mniej znane kurorty pewnie ucierpią
Ale wiesz,że na Mazurach realizowano w wielu miejscach bony turystyczne i to jest najprawdopodobniej powód dlaczego tylu Ukrainców?
 
Ale wiesz,że na Mazurach realizowano w wielu miejscach bony turystyczne i to jest najprawdopodobniej powód dlaczego tylu Ukrainców?


Wiem wiem. Nad morzem pewnie też.
Tylko znowuż....Polacy też mają bony turystyczne. I mnie to dziwi, bo to sporo kasy, a sam znam rodziny które mimo bonów nie jadą na wakacje, bo za duży wydatek. Po tym widać jak jest źle.


A Ukraińcy to już jeżdżą od lat na mazury. Myślę że przejmą je :p Wiesz, jednak setki tys mieszka i pracuje tu od lat, na poziomie Polaków, i ja tani wyjazd ich zwyczajnie stać.
 
Oj, zostałeś zaorany gdy wykazano ci, że twierdzenie iż dla polskich przedsiębiorców nie byłoby źle gdyby mieli mniej dochodów, że jest to twierdzenie debilne, to zmieniasz temat na niezwiązany kompletnie z tematem. Urocze.
W dodatku też nie trafione, gdyż nie udowodnisz, że hipnoza i terapia psychiatryczna nie mogą mieć wpływu na podejście do odchudzania , a wręcz przeciwnie, znajdziesz wiele prac które to potwierdzaja, więc przynajmniej musisz przyznać że to sprawa dyskusyjna.
W przeciwieństwie do twierdzenia , że restauracja i hotel mniej zarobi gdy będzie mniej turystów - to jest bezdyskusyjne
Nie zmieniam tematu , tylko dopisalem odnosnie eukaliptusa pewna uwage moze Ci sie przydac .
Po raz kolejny wmawiasz cos czego nie napisalem.
Sam napisales , ze turystyka to nie tylko ludzie z ukrainy wiec czemu mialy by padac jakieś przedsiębiorstwa ? Rownie dobrze , za ukrainca moze przyjechać Włoch czy Anglik i podejrzewam , ze zarobi jeszcze więcej niz na ukrach .
Polski sektor turystyczny latami radzil sobie dobrze bez zalewu ukrainskiej swoloczy więc czemu mialo by byc inaczej teraz ?
 
Nie zmieniam tematu , tylko dopisalem odnosnie eukaliptusa pewna uwage moze Ci sie przydac .
Po raz kolejny wmawiasz cos czego nie napisalem.
Sam napisales , ze turystyka to nie tylko ludzie z ukrainy wiec czemu mialy by padac jakieś przedsiębiorstwa ? Rownie dobrze , za ukrainca moze przyjechać Włoch czy Anglik i podejrzewam , ze zarobi jeszcze więcej niz na ukrach .
Polski sektor turystyczny latami radzil sobie dobrze bez zalewu ukrainskiej swoloczy więc czemu mialo by byc inaczej teraz ?


Ale wytłumacz mi, dlaczego Anglik miałby przyjechać za Ukraińca, jeżeli wiemy, że nie przyjechał więc nie przyjedzie?
Jeżeli nie miał w planach przyjechać nad polskie morze dziś, to nie miałby tego w planach gdyby było mniej Ukraińców xd.



I już pisałem, że przecież sektor turystyki by nie upadł. Po prostu czym mniej klientów tym gorzej. Tyle.
 
Ale wytłumacz mi, dlaczego Anglik miałby przyjechać za Ukraińca, jeżeli wiemy, że nie przyjechał więc nie przyjedzie?
Jeżeli nie miał w planach przyjechać nad polskie morze dziś, to nie miałby tego w planach gdyby było mniej Ukraińców xd.



I już pisałem, że przecież sektor turystyki by nie upadł. Po prostu czym mniej klientów tym gorzej. Tyle.
Nie przyjechał bo gdy dzwonil pytac o wolne miejsce w odpowiedzi usłyszał, ze juz nie ma wolnych miejsc poniewaz ukrainska swolocz sie zjechala .
 
Nie przyjechał bo gdy dzwonil pytac o wolne miejsce w odpowiedzi usłyszał, ze juz nie ma wolnych miejsc poniewaz ukrainska swolocz sie zjechala .


Ale tego nie usłyszy, bo jest pełno wolnych miejsc i na mazurach i nad morzem.
I z pewnością żaden właściciel hotelu nie powie mu, że ukraińska swolocz się zjechała.


Wiesz, że booking pokazuje dostępne miejsca do spania? Wiesz, że Anglikowi się one wyświetla?
 
Ale tego nie usłyszy, bo jest pełno wolnych miejsc i na mazurach i nad morzem.
I z pewnością żaden właściciel hotelu nie powie mu, że ukraińska swolocz się zjechała.


Wiesz, że booking pokazuje dostępne miejsca do spania? Wiesz, że Anglikowi się one wyświetla?
Nie wiem
 
Chyba nie jest tak zle z turystyką jak mówisz.Z kim bym nie rozmawiał to mówił,że nad morzem ludzi full i to Polaków.Jedynie może gastronomia ucierpiała,ale jak są cyrki z goframi po 20 zeta nic dziwnego.
Właśnie wróciłem z Mielna. Lody włoskie kręcone zwykłe śmietankowe bez dodatków duże 12zł. Gofry z bitą śmietaną, owocami 17zł, generalnie dodatek do gofra 5zł. Czyli jak ktoś chce bardziej wypasionego to i z 27zł zapłaci.
Jedzenie dania obiadowe w typowych lokalach klasy średniej w odległości 200-300m od wejścia do morza, zestaw dnia (schabowy+frytki+surówka) od 19-25zł, ryba w takim zestawie 30zł przy tuszy do 200g. Powyżej wiadomo w zależności od wagi ryby.
Kebaby typowe rollo w naleśniku duże 31zł.
Obłożenie biedronek, dinów, pollomarketów ogromne, w sumie się nie dziwię, skoro turasy za piwo w kababowni 12zł wołają.
A ludzi od chuja i jeszcze więcej.
 
Właśnie wróciłem z Mielna. Lody włoskie kręcone zwykłe śmietankowe bez dodatków duże 12zł. Gofry z bitą śmietaną, owocami 17zł, generalnie dodatek do gofra 5zł. Czyli jak ktoś chce bardziej wypasionego to i z 27zł zapłaci.
Jedzenie dania obiadowe w typowych lokalach klasy średniej w odległości 200-300m od wejścia do morza, zestaw dnia (schabowy+frytki+surówka) od 19-25zł, ryba w takim zestawie 30zł przy tuszy do 200g. Powyżej wiadomo w zależności od wagi ryby.
Kebaby typowe rollo w naleśniku duże 31zł.
Obłożenie biedronek, dinów, pollomarketów ogromne, w sumie się nie dziwię, skoro turasy za piwo w kababowni 12zł wołają.
A ludzi od chuja i jeszcze więcej.


I serio jest tam taka masa Ukraińców, i robią tak wielki syf?
 
Amnesty International pokazuje tak jak Greenpeace że trzeba całować rękę pana, bo jak długo te śmieszne ,,kuźnie elit" by wytrzymały jeśli zaczęłyby być rzetelne i merytoryczne? Jak szybko zmniejszyłaby się liczba anonimowych darczyńców?















Ruskie w akcji wykorzystują wojnę do promowania atomowych foliarzy



ale przyjrzyjmy się co to za konto:
założone
July 2020
C. Pułaski
30.6K Tweets
i tak mnóstwo takich kont się pojawia od czasu wybuchu wojny. Kto normalny ma czas tyle tweetować i normalnie funkcjonować?
Oczywiście gdybym był terrorystą to najgłupsze co mógłbym zrobić to atakować elektrownie atomową. Boże już łatwiej podłożyć bombę przy wejściu do metra albo ściągnąć śmieci toksyczne z zagranicy i zakopać pod ziemią i poczekać jak nagle pojawi się więcej nowotworów w okolicy i zanim władze się zorientują od czego (polecam historię południa Włoch, gdzie mafia to zrobiła)...
... i tak milion innych pomysłów -Boże ludzie się naoglądali Netflixa i myślą, że każdy gangster to bezmózgowy mięśniak z tatuażami od narkotyków, a terrorysta to tylko bomb używa i jest idiotą mieszkającym w chacie ulepionej z gówna krowiego...

Ale Deutsche Welle czyli szwabski Sputnik sieje ruską propagandę




 
AI
Amnesty International pokazuje tak jak Greenpeace że trzeba całować rękę pana, bo jak długo te śmieszne ,,kuźnie elit" by wytrzymały jeśli zaczęłyby być rzetelne i merytoryczne? Jak szybko zmniejszyłaby się liczba anonimowych darczyńców?















Ruskie w akcji wykorzystują wojnę do promowania atomowych foliarzy



ale przyjrzyjmy się co to za konto:
założone
July 2020
C. Pułaski
30.6K Tweets
i tak mnóstwo takich kont się pojawia od czasu wybuchu wojny. Kto normalny ma czas tyle tweetować i normalnie funkcjonować?
Oczywiście gdybym był terrorystą to najgłupsze co mógłbym zrobić to atakować elektrownie atomową. Boże już łatwiej podłożyć bombę przy wejściu do metra albo ściągnąć śmieci toksyczne z zagranicy i zakopać pod ziemią i poczekać jak nagle pojawi się więcej nowotworów w okolicy i zanim władze się zorientują od czego (polecam historię południa Włoch, gdzie mafia to zrobiła)...
... i tak milion innych pomysłów -Boże ludzie się naoglądali Netflixa i myślą, że każdy gangster to bezmózgowy mięśniak z tatuażami od narkotyków, a terrorysta to tylko bomb używa i jest idiotą mieszkającym w chacie ulepionej z gówna krowiego...

Ale Deutsche Welle czyli szwabski Sputnik sieje ruską propagandę





AI się nieźle ośmieszyło stwierdzając, że Ukraińcy są źli bo broniąc się umierają ludzie , i że powinni oddać cały kraj bez bronienia ruskim xd
 
I serio jest tam taka masa Ukraińców, i robią tak wielki syf?
Ukraińców trochę widziałem, Mielno to zachodnia część pomorza więc może dlatego nie było ich tam od diabła.
W sklepach obsługa upaińcy. W lokalach usługowych generalnie Polacy.
Co do syfu też ciężko mi się odnieść, bo starałem się unikać zatłoczonych miejsc.
Syf za to na pewno robią przy lokalnych jeziorach w dolnośląskim, kiedyś już o tym pisałem, tam to ich było od groma i się o butelki przewracali puszczając swoje przaśne discoukro.
Ale za to szwagier z Koszalina bardzo na nich narzekał, że obsiadują jeziora przy Koszalinie, robiąc syf i hałas.
Może upaińcy morza się boją, bo zimne?
Kto to wie? Ja nie.
 
Ukraińców trochę widziałem, Mielno to zachodnia część pomorza więc może dlatego nie było ich tam od diabła.
W sklepach obsługa upaińcy. W lokalach usługowych generalnie Polacy.
Co do syfu też ciężko mi się odnieść, bo starałem się unikać zatłoczonych miejsc.
Syf za to na pewno robią przy lokalnych jeziorach w dolnośląskim, kiedyś już o tym pisałem, tam to ich było od groma i się o butelki przewracali puszczając swoje przaśne discoukro.
Ale za to szwagier z Koszalina bardzo na nich narzekał, że obsiadują jeziora przy Koszalinie, robiąc syf i hałas.
Może upaińcy morza się boją, bo zimne?
Kto to wie? Ja nie.


Nie no, byłem z 2 m-ce temu nad mega zimnym jeziorem i Ukraińcy się kapali :p
Co do syfu - tylko raz widziałem że byla jakaś głośna, imprezowa ekipa przy ognisku, ale czy syf robili to nie wiem.
 
Nie no, byłem z 2 m-ce temu nad mega zimnym jeziorem i Ukraińcy się kapali :p
Co do syfu - tylko raz widziałem że byla jakaś głośna, imprezowa ekipa przy ognisku, ale czy syf robili to nie wiem.

Jak będę na okolicznym jeziorku na dolnym śląsku tam gdzie bywam i zobaczę bandę napitych upa na pewno porobię trochę zdjęć.
Może uda mi się złapać jak po godzinnym darciu japy znowu śpią jak niedźwiedzie gębami w dół nawet nie na kocu,
bo tak upici, że im wsio rawno i gębami w trawie.
Obowiązkowo głośniczek z komóreczką grzmiący hity coś na tę nutę



Widzę, że kebab na dobicie imprezy mocno awansował w hierarchii śmieciowego żarcia. Prawdziwy król nosi koronę. Zapłacić za taki syf 30 to trzeba być zdrowo pordolnietym.
Nawet sobie sprawy nie zdajesz, że co 4ty bar nad polskim morzem to kebabownia turecka, jakiś cyrk.
Polaczki pierdolca mają na punkcie tego gównożarcia.
Ja od lat unikam jak mogę, odkąd zobaczyłem z czego tę sklejkę nadziewaną na kija robią.
 
Jak będę na okolicznym jeziorku na dolnym śląsku tam gdzie bywam i zobaczę bandę napitych upa na pewno porobię trochę zdjęć.
Może uda mi się złapać jak po godzinnym darciu japy znowu śpią jak niedźwiedzie gębami w dół nawet nie na kocu,
bo tak upici, że im wsio rawno i gębami w trawie.
Obowiązkowo głośniczek z komóreczką grzmiący hity coś na tę nutę




Nawet sobie sprawy nie zdajesz, że co 4ty bar nad polskim morzem to kebabownia turecka, jakiś cyrk.
Polaczki pierdolca mają na punkcie tego gównożarcia.
Ja od lat unikam jak mogę, odkąd zobaczyłem z czego tę sklejkę nadziewaną na kija robią.


Zdjec i filmów nie musisz zrobić, z doświadczenia wiem że Dolny Śląsk gromadzi najwięcej patusiarni z Ukrainy.


Co do kebabów - nie wiem jak jest teraz, ale na górnym Śląsku działali w niektórych miastach jak mafie. Tylko Turek mógł otworzyć kebaba. A jak była konkurencja, np typ który 15 lat przy targowisku sprzedawał pyszne burgery i zapiekanki, to go spalili. Nie zgodził się zamknąc, to ujebali mu utrzymanie rodziny.
Podejrzewam że lokalni gangusi dają na to przyzwolenie bo Turcy nie wchodzą im w drogę(handlują np heroina a nie feta, jak polscy ) a i może pozwalają prac u siebie pieniądze.
 
Last edited:
Back
Top