Konflikt Rosja-Ukraina

Oczywiście, że nic nie wiedział. Tylko antypolski element uważa inaczej. Taki jak dr Grzegorz Rossoliński-Liebe, autor wydanej w Polsce monografii „Bandera.

Nie ma wątpliwości, że Stepan Bandera starał się stworzyć „autorytarne państwo narodowe typu faszystowskiego i próbował »oczyścić« to państwo z wrogów etnicznych i przeciwników politycznych, w tym z Żydów, Polaków, Rosjan, »Sowietów«, a nawet Ukraińców o poglądach komunistycznych, lewicowych, konserwatywnych i demokratycznych” -- tak kłamliwie twierdzi i rozpędza się dalej!

Jego zdaniem Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) należała do „ruchów zdecydowanie rasistowskich”. Zwraca uwagę, że już na początku lat 20. w trakcie formowania państwa ukraińskiego przez Symona Petlurę na terenach kontrolowanych przez tzw. Dyrektoriat białych Rosjan i ukraińskich chłopów doszło do potężnej fali pogromów antyżydowskich. Nahum Gergel, były zastępca ministra spraw żydowskich w rządzie ukraińskim, odnotował 1182 pogromy, w których mogło zginąć nawet 50–60 tys. osób.

Pod koniec 1938 r. około 30 tys. Ukraińców było osadzonych w polskich więzieniach. Ludność ukraińska czekała na wojnę, liczyła na to, że „wujek Führer” ich wyzwoli z polskiej okupacji.

Od początku lat 30. XX wieku OUN traktowała sojusz z Niemcami jako otwarcie drogi do wyzwolenia. Organizacja ta, oprócz pracy u podstaw, prowadziła działalność terrorystyczną, a także działania szpiegowskie na rzecz Niemiec i Litwy. Jej członkowie przechodzili szkolenie dywersyjne we Włoszech. Już wtedy z programu OUN wynikało, że wolna Ukraina będzie państwem faszystowskim, a Polacy, Żydzi i Rosjanie zostaną zlikwidowani jako „wrogowie okupanci”. Zresztą budując struktury organizacji, OUN oparła się ona na zasadach Führerprinzip, podobnie jak partie narodowosocjalistyczne z Włoch czy Niemiec.

W jednym z fundamentalnych dokumentów tworzonych przez Mychajło Kołodzińskyja pt. „Wojenna doktryna ukraińskich nacjonalistów” zapisano, że w trakcie rewolucji, która miała poprzedzić powstanie państwa ukraińskiego, terytoria zachodniej Ukrainy powinny zostać „oczyszczone” z Polaków; znalazło się w nim stwierdzenie, że „im więcej Żydów zabije się podczas powstania, tym lepiej dla państwa ukraińskiego”.

Jeszcze przed wybuchem wojny niemiecko-sowieckiej OUN Bandery współpracowała z Abwehrą. Niemcy liczyli na to, że Ukraińcy po rozpoczęciu ofensywy zaatakują Armię Czerwoną od tyłu. Powstawały pierwsze oddziały „Nachtigall” i „Roland” liczące po kilkuset ochotników. Przed wybuchem wojny na terenach okupowanych przez Sowietów liczbę członków OUN szacowano na 20 tys. osób, żyjących w 3300 miejscowościach. Przygotowania związane z ogłaszaniem przez te organizacje niepodległości po zajęciu terenów przez Niemców koordynował Bandera z terenów okupowanej Polski.

W maju 1941 r. w dokumencie „Walka i działalność OUN w czasie wojny” Polacy i Żydzi znaleźli się wśród wrogów, którzy mieli zostać zniszczeni w walce o wolność. Oczywiście OUN armię niemiecką traktowała jako sojuszniczą. Po wkroczeniu Wehrmachtu na tereny uznawane przez nich za Ukrainę miała powstać milicja, do której zadań należało wyłapywanie niedobitków wroga i przeprowadzanie „akcji likwidacyjnych”.

Tragiczny bilans widoczny był już na przełomie czerwca i lipca 1941 r., gdy ludność ukraińska skierowała swą agresję przeciwko Żydom. Niemieccy żołnierze i ukraińscy nacjonaliści do podburzenia ludzi. Pogromy przybrały potężny wymiar. Żydów zmuszano do mycia i całowania rąk ofiar NKWD, atakowano ich na ulicach, okrutnie okaleczano – np. łamano im nosy. Batalion Stepana Bandery, jak nazywano „Nachtigall” nieustannie asystował w tych okrucieństwach.

Chociaż Bandera nie znajdował się wtedy na terenach odebranych przez Niemców ZSRS, zdaniem Mykoła Łebeda jeden z liderów OUN koordynował działania z Chełmszczyzny.

W lutym 1943 r. członkowie organizacji, zakładając, że Niemcy mogą przegrać wojnę i będą musieli walczyć na dwa fronty, na Trzeciej Konferencji OUN, zerwali formalnie z faszyzmem. Ukraińcy przebywający w formacjach policyjnych i ochotniczych związanych z SS zaczęli masowo dezerterować do Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA). 1 marca 1943 r. organizacja ta rozpoczęła powstanie. W rzeczywistości jednak główne działania zbrojne skierowała przeciwko Polakom i Żydom.

Zimą na przełomie lat 1942/1943 Bandera przebywał w obozie Sachsenhausen. Został z niego zwolniony 28 września 1944 r. Jednak był traktowany lepiej niż inni więźniowie polityczni, np. co dwa tygodnie dostawał paczki żywnościowe z ubraniami i innymi rzeczami, odwiedzała go żona i przekazywała informacje od współpracowników.

Jeszcze przed zakończeniem wojny Bandera i OUN zaczęli wybielać swoją rolę w kolaboracji w Niemcami, negować udział w propagowaniu faszystowskich idei, w Holokauście i innych zbrodniach.

W maju 1945 r. przywództwo OUN Bandery wydało oświadczenie, w którym zaprzeczyło faszyzacji swojego ruchu. Bandera w tym czasie przebywał na terenie Niemiec. Prowadził szkołę wywiadowczą, wysyłał bojowników na sowiecką Ukrainę, wydawał wyroki śmierci na swoich dawnych współpracowników podejrzanych o współpracę z ZSSR.

Z dokumentu z 1941 r. zostały usunięte wyrazy podziwu dla Hitlera, a stronnicy Bandery zaczęli budować jego mit jako niezłomnego, a jego ludzi jako ofiar Niemców, w równym stopniu jak Stalina. W ukraińskiej historiografii popularne stało się twierdzenie, że poprzez fakt zamknięcia pewnej grupy banderowców w obozach koncentracyjnych stali się oni ofiarami Holokaustu. Zresztą „ukraińskim Holokaustem” określano też ofiary Wielkiego Głodu z lat 30. XX wieku. Zrównywano ofiary ukraińskie z zagładą europejskich Żydów.

Pojawił się też przekaz, jakoby w Auschwitz głównymi więźniami byli Ukraińcy, a dokładnie banderowcy, co miało zaprzeczać oskarżeniom o ich udział w zagładzie Żydów. Wybielanie historii, w tym fałszowanie dokumentów, widoczne było też w przypadku jednostek SS. Twierdzono, że żołnierze Waffen SS-Galizien nie kolaborowali z Niemcami i nie brali udziału w zbrodniach. W wydanej zaraz po wojnie monografii dotyczącej historii OUN-UPA organizacyjne dokumenty z niewygodnych sformułowań „wyczyścił” Łebed’, jeden z liderów organizacji.

To wszystko powyżej to oczywiście kłamstwa. Zresztą Polacy też. A ja pisałem brzydko o baćku banderze tylko dlatego, bo miał ohydny pysk, a ja jestem wybitnym estetą.
Dobrze ze podkresliles ze to klamstwa i ze polacy tez, bo ukrainska lufa byla skierowana juz w Twoja strone
 
Halibut, szacuje się, że wielkim głodem w szczytowym momencie, pod koniec 1932 roku i wiosną roku 1933 dotkniętych było nawet 70 ze 160 milionów ludzi zamieszkujących ZSRR. I było pokłosiem psychopatycznej polityka stalina. To, że było to wymierzone niemalże tylko w ukraińców -- to ukraiński PR w jakimś stopniu stworzył taką narrację. A propagandę mają dobrą nie od dzisiaj, ale już od czasów zwyrodnialca baćka Bandery i jego pomagierów.

Na Ukrainie było szczególnie źle, ale dotknięte tym potwornym zjawiskiem były również inne regiony. Kaukaz Północny, Powołż i w Kazachstan. W 1931–1933. Według różnych szacunków podczas głodu zginęło od 1,5 mln do około 2-3 milionów rdzennych Kazachów. Przypuszcza się, że podczas klęski głodu zmarła połowa ludności Kazachstanu.

Też "niezłe" liczby, nie? Ale coś mało się o tym mówi. Kazachowie widać nie są tak sprawni w PR.

A o braku wiedzy bandery o rzezi Wołyńskiej i twoim filozofowaniu na ten temat jego partycypacji w tym procederze, to wybacz, ale nie będę wchodził w polemikę, bo szkoda czasu. Już wielu próbowało, to nie ma da mnie sensu :-) Ja tylko przytaczałem słowa z publikacji historyków.
 
Ale nie o tym był mój wpis, prowokatorze
To nie byla prowokacja, po prostu nikt juz nie traktuje Twoich wpisow tu powaznie, nawet ludzie ktorym kiedys chcialo sie tu z Toba dyskutować, w tym ja. Zostal Ci front szpilinowy i wyzywanie sie z krecikiem czy siwym jak mu sie zachce puscic kierownice i Ci w przerwie odpisze. Lemmy pieknie podsumowal Twoje dzialania w tym temacie.

Szkoda temat mial potencjal lecz teraz mozna sobie poodbijac jedynie pileczke i porobic jaja po tym ukrainskim konflikcie jaki tu zapanowal. Ewentualnie zaorac w pizdu i postawic od nowa
 
Halibut, szacuje się, że wielkim głodem w szczytowym momencie, pod koniec 1932 roku i wiosną roku 1933 dotkniętych było nawet 70 ze 160 milionów ludzi zamieszkujących ZSRR. I było pokłosiem psychopatycznej polityka stalina. To, że było to wymierzone niemalże tylko w ukraińców -- to ukraiński PR w jakimś stopniu stworzył taką narrację. A propagandę mają dobrą nie od dzisiaj, ale już od czasów zwyrodnialca baćka Bandery i jego pomagierów.

Na Ukrainie było szczególnie źle, ale dotknięte tym potwornym zjawiskiem były również inne regiony. Kaukaz Północny, Powołż i w Kazachstan. W 1931–1933. Według różnych szacunków podczas głodu zginęło od 1,5 mln do około 2-3 milionów rdzennych Kazachów. Przypuszcza się, że podczas klęski głodu zmarła połowa ludności Kazachstanu.

Też "niezłe" liczby, nie? Ale coś mało się o tym mówi. Kazachowie widać nie są tak sprawni w PR.

A o braku wiedzy bandery o rzezi Wołyńskiej i twoim filozofowaniu na ten temat jego partycypacji w tym procederze, to wybacz, ale nie będę wchodził w polemikę, bo szkoda czasu. Już wielu próbowało, to nie ma da mnie sensu :-) Ja tylko przytaczałem słowa z publikacji historyków.


Wiem o tym wszystkim co napisałeś, głównie z książki "Skrwawione Ziemie", więc nie wiem skąd twój wymysl, że nie wiem o ofiarach głodu w innych rejonach ZSRR, że powtarzam ukraińska propagandę.
Po prostu w innych rejonach miało to inny charakter niż na Ukrainie- to nie są mity i propaganda, że na Ukrainie ludzie byli siła blokowani od dostępu do innych części kraju, zamykani w wioskach wyzerowanych z jedzenia. Mam też książkę z relacjami Polaków którzy mieli nieszczęście żyć w tej części Ukrainy w tym okresie i ich relacje zgadzają się z "propaganda" Ukrainy jakoby było to celowe doprowadzanie do masowej śmierci głodowej. Może kierujesz się tym, że czytałeś książkę o Banderze autora skrajnie prożydowskiego który dostaje kurwicy na samą myśl, że coś można nazwać ludobójstwem zbliżonym do holokaustu?


Nie wiem o co ci chodzi z tą partycypacja Bandery w Rzezi Wołyńskiej. Nadal podtrzymuje że najprawdopodobniej o niej wiedział i wyraził zgodę przy jednoczesnym prawdopodobieństwie, że nie wiedział iż OUN Północ zrobi taką akcję. Nadal nikt tu na forum nie przedstawił dowodu na to, że wiedział o tej akcji, nadal opiera się to ciągle na ocenie prawdopodobieństwa. Porównanie do Hitlera i Holokaustu też jest nie na miejscu bo Hitler w trakcie holokaustu nie siedział w więzieniu w UK.

To nie byla prowokacja, po prostu nikt juz nie traktuje Twoich wpisow tu powaznie, nawet ludzie ktorym kiedys chcialo sie tu z Toba dyskutować, w tym ja. Zostal Ci front szpilinowy i wyzywanie sie z krecikiem czy siwym jak mu sie zachce puscic kierownice i Ci w przerwie odpisze. Lemmy pieknie podsumowal Twoje dzialania w tym temacie.

Szkoda temat mial potencjal lecz teraz mozna sobie poodbijac jedynie pileczke i porobic jaja po tym ukrainskim konflikcie jaki tu zapanowal. Ewentualnie zaorac w pizdu i postawic od nowa


Czyli po prostu skomentowałes z dupy, bez związku z treścią. Prosta pilka- piszesz z czym się nie zgadzasz z komentowana treścią i dlaczego albo milczysz.

I nie obrażaj ludzi, bo "nikt" to jest bardzo duża hiperbola.
 
Last edited:
Czyli po prostu skomentowałes z dupy, bez związku z treścią. Prosta pilka- piszesz z czym się nie zgadzasz z komentowana treścią i dlaczego albo milczysz.

I nie obrażaj ludzi, bo "nikt" to jest bardzo duża hiperbola.
Co jak co ale rozjebales tyle watkow swoimi wymyslami i stawianiem dziwnych tez i wciskaniem ich innym ze nie bedziesz mi mowic kiedy mam milczec a kiedy nie ::jondance::

Poza tym nie mam zamiaru juz nawet pisac z czym sie nie zgadzam bo jak wyzej wszyscy inni zauwazyli dyskusja z Toba nie ma sensu bo jestes jak ta sciana od ktorej mozna odbijac pilke sobie samemu, ewentualnie rozjebac ja z fronta :awesome:

Dyskutowales juz z kazdym tutaj i nigdy nic z tych dyskusji nie wynikało, nawet jak dostawales czarno na bialym to potrafiles obrocic to w gowno i napisac ze jest inaczej. Takze to strata czasu.

Napisalem nikt bo to smutna prawda. Tucznik tez teraz sobie napisal dla smiechu posta, potem znowu Ci odpisal ze nie zamierza wchodzic w dyskusje z Toba bo to nie ma sensu. Widocznie tego nie doczytales lub doczytac nie chciales tak jak to bylo z wynikami ankiety, ponownie wyparles to co Ci nie pasuje i dalej probujesz toczyc z nim dyskusje.
 
Wiem o tym wszystkim co napisałeś, głównie z książki "Skrwawione Ziemie", więc nie wiem skąd twój wymysl, że nie wiem o ofiarach głodu w innych rejonach ZSRR, że powtarzam ukraińska propagandę.
Po prostu w innych rejonach miało to inny charakter niż na Ukrainie- to nie są mity i propaganda, że na Ukrainie ludzie byli siła blokowani od dostępu do innych części kraju, zamykani w wioskach wyzerowanych z jedzenia. Mam też książkę z relacjami Polaków którzy mieli nieszczęście żyć w tej części Ukrainy w tym okresie i ich relacje zgadzają się z "propaganda" Ukrainy jakoby było to celowe doprowadzanie do masowej śmierci głodowej. Może kierujesz się tym, że czytałeś książkę o Banderze autora skrajnie prożydowskiego który dostaje kurwicy na samą myśl, że coś można nazwać ludobójstwem zbliżonym do holokaustu?


Nie wiem o co ci chodzi z tą partycypacja Bandery w Rzezi Wołyńskiej. Nadal podtrzymuje że najprawdopodobniej o niej wiedział i wyraził zgodę przy jednoczesnym prawdopodobieństwie, że nie wiedział iż OUN Północ zrobi taką akcję. Nadal nikt tu na forum nie przedstawił dowodu na to, że wiedział o tej akcji, nadal opiera się to ciągle na ocenie prawdopodobieństwa.




Czyli po prostu skomentowałes z dupy, bez związku z treścią. Prosta pilka- piszesz z czym się nie zgadzasz z komentowana treścią i dlaczego albo milczysz.

I nie obrażaj ludzi, bo "nikt" to jest bardzo duża hiperbola.
Czytałem niejedną książkę na ten temat. Tę już dosyć dawno. Fragment o holokauście zresztą nie wiem, czy nie jest autorstwa Marka Kozuba, który napisał artykuł w Rzeczypospolitej o zbrodniach UPA.

Oczywiście, że byli blokowani. Tak i i na Kazachstanie byli blokowani. Gdyby ich puszczono to sytuacja w innych regionach mogłaby się zmienić ze złej w fatalną. Psycho stalin nie mógł sobie pozwolić, by skutki jego polityki zdemolowały Moskwę czy Sankt Petersburg, bo to mogłoby zagrażać przetrwaniu jego reżimu. Nie jest to trudne do zrozumienia. Przynajmniej dla większości ;-)

Co do bandery to jak wspominałem -- jesteś niereformowalny i lepiej nie będzie.
 
Co jak co ale rozjebales tyle watkow swoimi wymyslami i stawianiem dziwnych tez i wciskaniem ich innym ze nie bedziesz mi mowic kiedy mam milczec a kiedy nie ::jondance::

Poza tym nie mam zamiaru juz nawet pisac z czym sie nie zgadzam bo jak wyzej wszyscy inni zauwazyli dyskusja z Toba nie ma sensu bo jestes jak ta sciana od ktorej mozna odbijac pilke sobie samemu, ewentualnie rozjebac ja z fronta :awesome:

Dyskutowales juz z kazdym tutaj i nigdy nic z tych dyskusji nie wynikało, nawet jak dostawales czarno na bialym to potrafiles obrocic to w gowno i napisac ze jest inaczej. Takze to strata czasu.

Napisalem nikt bo to smutna prawda. Tucznik tez teraz sobie napisal dla smiechu posta, potem znowu Ci odpisal ze nie zamierza wchodzic w dyskusje z Toba bo to nie ma sensu. Widocznie tego nie doczytales lub doczytac nie chciales tak jak to bylo z wynikami ankiety, ponownie wyparles to co Ci nie pasuje i dalej probujesz toczyc z nim dyskusje.


A zapodaj mi przykład tego "czarno na białym" które odrzucam? Nie musisz szukać cytatów, tylko napisz. Bo ja np. potrafiłem wskazać czarno na białym chłopaków które oni odrzucali.


Czytałem niejedną książkę na ten temat. Tę już dosyć dawno. Fragment o holokauście zresztą nie wiem, czy nie jest autorstwa Marka Kozuba, który napisał artykuł w Rzeczypospolitej o zbrodniach UPA.

Oczywiście, że byli blokowani. Tak i i na Kazachstanie byli blokowani. Gdyby ich puszczono to sytuacja w innych regionach mogłaby się zmienić ze złej w fatalną. Psycho stalin nie mógł sobie pozwolić, by skutki jego polityki zdemolowały Moskwę czy Sankt Petersburg, bo to mogłoby zagrażać przetrwaniu jego reżimu. Nie jest to trudne do zrozumienia. Przynajmniej dla większości ;-)

Co do bandery to jak wspominałem -- jesteś niereformowalny i lepiej nie będzie.


Czyli moje książki kłamią a Twoje mówią prawdę w kwestii szczególnych praktyk władz na Ukrainie?


I też się zgadzam że nie ma już co dyskutować o Banderze. Wy twierdzicie że wiedział o planowanym ludobójstwie i przedstawiacie to jako fakt, ja uważam że najprawdopodobniej wiedział ale nie mogę nazwać tego faktem gdyż jest na to za malo dowodów. Do końca nie wiem skąd taka gownoburza- przecież od początku to pisałem i od początku pisałem że też uznam to za fakt gdy będą dowody które na to pozwolą.
 
A zapodaj mi przykład tego "czarno na białym" które odrzucam? Nie musisz szukać cytatów, tylko napisz. Bo ja np. potrafiłem wskazać czarno na białym chłopaków które oni odrzucali.
I to wlasnie rozni nas uzytkownikow forum od Ciebie. My tego nie pamietamy bo nie zyjemy dyskusja o saszy i mamy swoje sprawy w realnym zyciu.

Takze powiem wprost nie pamietam ponieważ nie uwazam by bylo to godne zapamietania. Pierwsze lepsze z brzegu watek bandery gdzie dawali Ci zrodla historyczne i fakty a i tak lapales sie brzytwy i na sile przeciagales ta line na swoją strone.

Pewnie gdybym siedzial na l4 i mial czas dyskutowac z 10 uzytkownikami na raz przy tym szukajac informacji w google to bym Ci rzucil cytatami ale no jak pisałem wyzej, nie ma na to czasu.

Mysle rowniez ze Ty zdajesz sobie z tego sprawe albo trolujesz po prostu czasami, takze nie musze Ci dawac Twoich wlasnych cytatow. Mysle ze i uzytkownicy ktorzy tu dyskutowali rowniez beda mogli to potwierdzic. Zapytaj to bedziemy wiedziec.
 
I to wlasnie rozni nas uzytkownikow forum od Ciebie. My tego nie pamietamy bo nie zyjemy dyskusja o saszy i mamy swoje sprawy w realnym zyciu.

Takze powiem wprost nie pamietam ponieważ nie uwazam by bylo to godne zapamietania. Pierwsze lepsze z brzegu watek bandery gdzie dawali Ci zrodla historyczne i fakty a i tak lapales sie brzytwy i na sile przeciagales ta line na swoją strone.

Pewnie gdybym siedzial na l4 i mial czas dyskutowac z 10 uzytkownikami na raz przy tym szukajac informacji w google to bym Ci rzucil cytatami ale no jak pisałem wyzej, nie ma na to czasu.

Mysle rowniez ze Ty zdajesz sobie z tego sprawe albo trolujesz po prostu czasami, takze nie musze Ci dawac Twoich wlasnych cytatow. Mysle ze i uzytkownicy ktorzy tu dyskutowali rowniez beda mogli to potwierdzic. Zapytaj to bedziemy wiedziec.


Nikt mi w trakcie tej dyskusji nie przedstawił dowodu na to że Bandera wiedział o planowanej Rzezi Wołyńskiej. Ale dali mi na tyle argumentów, że wzmocniło to moje przekonanie iż wiedział o tej akcji i wyraził zgodę. Nie widzę z czemu ktoś ma mieć tu z tym problem. Chodzi tylko o to, że nie uznaje tego za fakt absolutny, niezaprzeczalny? No nie mogę tego za taki uznać bez tych dowodów.


Tak więc nie wiem skąd twój wymysl że tutaj coś odrzuciłem.
 
A zapodaj mi przykład tego "czarno na białym" które odrzucam? Nie musisz szukać cytatów, tylko napisz. Bo ja np. potrafiłem wskazać czarno na białym chłopaków które oni odrzucali.





Czyli moje książki kłamią a Twoje mówią prawdę w kwestii szczególnych praktyk władz na Ukrainie?


I też się zgadzam że nie ma już co dyskutować o Banderze. Wy twierdzicie że wiedział o planowanym ludobójstwie i przedstawiacie to jako fakt, ja uważam że najprawdopodobniej wiedział ale nie mogę nazwać tego faktem gdyż jest na to za malo dowodów. Do końca nie wiem skąd taka gownoburza- przecież od początku to pisałem i od początku pisałem że też uznam to za fakt gdy będą dowody które na to pozwolą.
Wszystkie książki kłamią! Tylko Twitter prawdę ci powie :-D Wielki głód to był jedynie drugorzędny fragment, którego się uczepiłeś, by odwrócić uwagę od clou programu -- wypowiedzi -- czyli szmaty aka/alias baćko bandery.

A odnośnie tej nazistowskiej szmaty, adolfiego podnóżka, nigdy do pełnego porozumienia, jak wiemy, nie dojdziemy. Pomyślności :-)
 
Próbuję się dziś połapać czy jest coś nowego/ciekawego,
tak traktuję wpisy Ukrobuta.

DeadPlasticLadybird-size_restricted.gif
 
Wszystkie książki kłamią! Tylko Twitter prawdę ci powie :-D Wielki głód to był jedynie drugorzędny fragment, którego się uczepiłeś, by odwrócić uwagę od clou programu -- wypowiedzi -- czyli szmaty aka baćko bandery.

A odnośnie tego tej nazistowskiej szmaty, adolfiego podnóżka, nigdy do pełnego porozumienia, jak wiemy, nie dojdziemy. Pomyślności :-)


Nie wiem czemu mielibyśmy nie dojść. Dla mnie to też jest nacjonalistyczna, faszystowska szmata więc przecież się zgadzamy. Już sam fakt szerzenia idei jednonarodowego panstwa oczyszczonego z "wrogich" elementów, mniejszości czyni w moich oczach człowieka taka szmata, o czym pisałem tutaj wiele razy(ale wiem że rzadko czytasz moje wpisy i możesz tego nie wiedzieć) .

Pomyślności :)

Próbuję się dziś połapać czy jest coś nowego/ciekawego,
tak traktuję wpisy Ukrobuta.

DeadPlasticLadybird-size_restricted.gif

Ale dziś to nie ja zacząłem wątek Bandery :)


Zresztą, prawie nigdy ja go nie zaczynam. On tu jest zawsze, dzień w dzień :)


A te dyskusje moim zdaniem są ciekawsze niż wrzucanie non stop jakiś zdjęć z flagami UPA. Chłopaki podawali tu ciekawe, merytoryczne cytaty i argumenty, ja wzbogaciłem swoją listę lektur, i myślę, że nie jeden inny user też. Tak więc obiektywnie myślę, że nie są to puste dyskusje.
Zwłaszcza gdy są wolne od wysrywowosci a La "wiadomo jacy userzy" i rozmawiają ludzie jak dorośli :)
 
Wszystkie książki kłamią! Tylko Twitter prawdę ci powie :-D Wielki głód to był jedynie drugorzędny fragment, którego się uczepiłeś, by odwrócić uwagę od clou programu -- wypowiedzi -- czyli szmaty aka/alias baćko bandery.

A odnośnie tej nazistowskiej szmaty, adolfiego podnóżka, nigdy do pełnego porozumienia, jak wiemy, nie dojdziemy. Pomyślności :-)
Tej, tej, nie rozpędzaj się tak z tym twitterem. Trzeba wiedzieć, które konta mówią prawdę, a które to ruskie trolle. Ty się nie znasz dlatego zdaj się na tego, który doznał oświecenia.
 
Nie trzeba być geniuszem by wiedzieć, że trzeba brać w wątpliwość wszystkie treści z wszystkich kont na TT, a wystarczy nie być debilem by widzieć, że Panasiuki, Rossy czy inne Coolfony to dezinformacyjne troll konta
 
Ja rozumiem jak to robią anonimowi ukrofobi z forum, ale Warzecha stylizuje się na poważnego dziennikarza. A już któryś raz rozpowszechnia treści z oficjalnych prorosyjskich(a nieoficjalnie antypolskich) kont.
Po co to robi? Chodzi o wywołanie dużej liczby reakcji, zwiększanie zasięgów?
Jak tt wchodzi za bardzo to weryfikuje każdego. Atencja i poklask działają jak jakaś heroina na niektórych.
On się żałośnie tłumaczy, że nie wie kto to Panasiuk(mimo, że od dawna go obserwuje i już wrzucał od niego treści i był za to jechany) a więc są dwie opcje: albo wrzuca to świadomie, albo jego konto prowadzi kilka osób i akurat zalogowana była ta która nie wie kim jest Panasiuk.
Założyłem tt rok temu, gdy okazało się, że nie mogłem już swobodnie tego przeglądać bez posiadania konta i wciąż nie wiem jak to działa. W tym konkretnym przypadku na który zwórciliscie uwagę chodzi o domniemane zwiększanie zasiegów temu Panasiukowi, tak? Bo nie rozumiem za bardzo. Zwiekszenie zasięgów w efekcie wiąże się z tym, że więcej osób może natknąć się na wpisy tegoż Panasiuka? O to Ci Hali chodzi, że w taki sposób pośrednio zwiększa się ryzyko powiększenia rzeszy zmanipulowanych osób ruską propagandą? Jaka jest więc propozycja - cenzura prewencyjna? Od zarania dziejów toczy się wojna informacyjna, tak więc sensownym jest prostowanie informacji, wskazywanie na źródła, itd.

Akurat ten konkretny, cytowany przez Warzechę wpis tegoż jegomościa dotyczy artykułu z radio Eska informującym o zatrzymaniu gościa przez ABW, który chwalił napaść na Ukrainę, itd., za co grozi mu 5 lat więzienia.
 
o zatrzymaniu gościa przez ABW, który chwalił napaść na Ukrainę, itd., za co grozi mu 5 lat więzienia.
Fajna cenzura :korwinwhat: widze ze coraz bardziej ukrofilom sie gotuje pod garem.

Smiechem zartem i cytaty szpilina o zagrozeniu w polsce sie brzydko zestarzeja :lesnarhappy:
 
Tak z drugiej strony, placisz podatki na te wszystkie sluzby, prokuratorów i innych cyrkowcow, ruchaja Cie na kazdym kroku, ostatnio zajebali miliony z paliwa, a potem czytasz ze za te pieniadze organizowane sa np aresztowania jakis dziadkow ktorzy postanowili poplotkowac na facebooku zamiast pod sklepem bo komus pękła zylka z takiego powodu ze saszy moze byc smutno, bo nie oszukujmy sie te zarzuty ktore mu stawiaja to sa mocno naciagane jakby dziadek drugie UPA czy partie robotniczo komunistyczna zorganizowal i pucz szykowal :jarolaugh:
 
Tak z drugiej strony, placisz podatki na te wszystkie sluzby, prokuratorów i innych cyrkowcow, ruchaja Cie na kazdym kroku, ostatnio zajebali miliony z paliwa, a potem czytasz ze za te pieniadze organizowane sa np aresztowania jakis dziadkow ktorzy postanowili poplotkowac na facebooku zamiast pod sklepem bo komus pękła zylka z takiego powodu ze saszy moze byc smutno, bo nie oszukujmy sie te zarzuty ktore mu stawiaja to sa mocno naciagane jakby dziadek drugie UPA czy partie robotniczo komunistyczna zorganizowal i pucz szykowal :jarolaugh:
Bo ma być jedna słuszna narracja.
 
Założyłem tt rok temu, gdy okazało się, że nie mogłem już swobodnie tego przeglądać bez posiadania konta i wciąż nie wiem jak to działa. W tym konkretnym przypadku na który zwórciliscie uwagę chodzi o domniemane zwiększanie zasiegów temu Panasiukowi, tak? Bo nie rozumiem za bardzo. Zwiekszenie zasięgów w efekcie wiąże się z tym, że więcej osób może natknąć się na wpisy tegoż Panasiuka? O to Ci Hali chodzi, że w taki sposób pośrednio zwiększa się ryzyko powiększenia rzeszy zmanipulowanych osób ruską propagandą? Jaka jest więc propozycja - cenzura prewencyjna? Od zarania dziejów toczy się wojna informacyjna, tak więc sensownym jest prostowanie informacji, wskazywanie na źródła, itd.

Akurat ten konkretny, cytowany przez Warzechę wpis tegoż jegomościa dotyczy artykułu z radio Eska informującym o zatrzymaniu gościa przez ABW, który chwalił napaść na Ukrainę, itd., za co grozi mu 5 lat więzienia.


Chodzi mi o zwiększanie zasięgów u Warzechy poprzez wrzucanie Panasiuka. Gdyż robi się afera, gownoburza- generują się tweety pod tweetem Warzechy, udostępnienia(jak moje na tym forum).
Zresztą, Panasiuk jest groteskowy w tej propagandzie tak iż zastanawiam się czy nie robi tego w celach czysto kabaretowych.


Co do cenzury prewencyjnej- cóż, tutaj panuje u mnie kompletny dualizm poglądowy.
Z jednej strony jestem kompletnym wolnosciowcem i chciałbym by nic nie cenzurowano, nawet debili promujących skrajne i szkodliwe debilizmy, od Ordo Iuris, ONR po skrajnych komunistów i innych transaktywostow, widzę też pożyteczność takiej wolności w kwestii podważania manipulacji i kłamstw mediów głównego nurtu.
Z drugiej strony widzę jaki to wywołuje chaos i uniemożliwianie funkcjonowania stabilnych społeczeństw,zwłaszcza zachodnich, kompletne podważanie wszystkiego przez całe masy też nie jest dobre, co widać po przykładach takich akcji jak zamach na Kapitol. Natężenie w ostatnich latach farm rozpowszechniających teorie spiskowe, od tych prawdopodobnych po kompletnie popierdolone też przecież ma już teraz swoje konsekwencje, i będzie miało coraz większe. A biorąc pod uwagę że to kosztuje kupę pieniedzy- nawet nie wiemy kto i jaki ma w tym cel(może finansuje to wschód, Rosja i Chiny by siać zamęt na zachodzie, u nich podobno prawie w ogóle takie szurstwo nie występuje, a może finansują to rządy zachodnie by ludźmi, którzy w nic nie wierzą i na wszystko obojetnieja łatwiej było rządzić) .
No i ta druga wizja kompletnego anarchizmu mnie przeraża na tyle, że dopuszczam tutaj za zasadna jakąś formę kontroli socjal mediów, mając świadomość jakie rodzi to zagrożenia.
 
Chodzi mi o zwiększanie zasięgów u Warzechy poprzez wrzucanie Panasiuka.
Czyli zwiększanie w ten sposób zasięgów świadczy wg Ciebie o tym, że Warzecha uprawia niepoważne dziennikarstwo? Przypomnę Twe słowa:
Ja rozumiem jak to robią anonimowi ukrofobi z forum, ale Warzecha stylizuje się na poważnego dziennikarza.
----------------
nawet debili promujących skrajne i szkodliwe debilizmy, od Ordo Iuris
Ordo Iuris? Możesz podać jakiś przykład, który będzie świadczył, że ludzie stamtąd to "debile promujący skrajne i szkodliwe debilizmy"? Oczywiście nie jestem w stanie śledzić wszystkiego i nie zaprzeczam Twoim twierdzeniom, a jedynie przejawiam zdrowy sceptycyzm, nawykłem nie wierzyć we wszystko co czytam i wolę zweryfikować zanim coś stwierdzę lub do czegoś się przekonam.
 
Biorąc pod uwagę techniczne możliwości podszywania się w filmach pod inne osoby (deepfake), i inne technologiczne sztuczki, może szykować się niezły rozpierdol w przyszłości.
Człowiek myślący racjonalnie nie będzie brał pod uwagę treści kolportowanych przy pomocy Deepfake przez no-nemów. Jeśli taki anonimowy ktoś, wrzuci "wywiad" z kimś znanym, np. Elonem Muskiem z sensacyjnymi informacjami, to dopóki sam Elon Musk nie potwierdzi tego u siebie chociaż na TT lub w wywiadzie przeprowadzonym przez jakieś poważne media - do póty będzie się nad takimi sensacjami przechodzić obojętnie. Nawet jeśli media głównego nurtu posługiwać się będą taką technologią, to sami zainteresowani mogą przecież zdementować takie montaże i sądzić się o grubą kasę za wykorzystanie ich wizerunku w propagowaniu jakichś idei, czy jakiejkolwiek manipulacji, propagandzie...
 
Czyli zwiększanie w ten sposób zasięgów świadczy wg Ciebie o tym, że Warzecha uprawia niepoważne dziennikarstwo? Przypomnę Twe słowa:

----------------

Ordo Iuris? Możesz podać jakiś przykład, który będzie świadczył, że ludzie stamtąd to "debile promujący skrajne i szkodliwe debilizmy"? Oczywiście nie jestem w stanie śledzić wszystkiego i nie zaprzeczam Twoim twierdzeniom, a jedynie przejawiam zdrowy sceptycyzm, nawykłem nie wierzyć we wszystko co czytam i wolę zweryfikować zanim coś stwierdzę lub do czegoś się przekonam.


W mojej opinii poważny dziennikarz nie powinien zwiększać swoich zasięgów na TT wykorzystując takie gównoprofile. To jest dobre dla celebrytów, instagramerow, fame MMA.

Może w tym przypadku nadużyłem słowa "debilne" ale co Ordo Iuris to też opieram na moich osobistych odczuciach- tak, uważam że ich projekty są szkodliwe. Z dwóch powodów: jeśli zostałyby wprowadzone to wywołałoby zamęt gdyż zazwyczaj podziela je tylko kilka procent społeczeństwa(patrz co się działo po wyroku TK w sprawie aborcji. A co by było gdyby wprowadzono całkowity zakaz aborcji, surowe karanie za pomoc w szukaniu aborcji, "zakazy" rozwodów itd) , po drugie- ich projekty niewprowadzane służą PiSowi do tworzenia podziałów i tematów zastępczych.

Biorąc pod uwagę techniczne możliwości podszywania się w filmach pod inne osoby (deepfake), i inne technologiczne sztuczki, może szykować się niezły rozpierdol w przyszłości.

Już teraz jest taki rozpierdol, co widać chociażby po tym w jakie absurdy uwierzyli ludzie tu na forum czy z kręgu naszych znajomych- bo pewnie nie raz i na żywo się spotkałeś z czymś takim.
A przyszłość się szykuje straszna pod tym względem



Człowiek myślący racjonalnie nie będzie brał pod uwagę treści kolportowanych przy pomocy Deepfake przez no-nemów. Jeśli taki anonimowy ktoś, wrzuci "wywiad" z kimś znanym, np. Elonem Muskiem z sensacyjnymi informacjami, to dopóki sam Elon Musk nie potwierdzi tego u siebie chociaż na TT lub w wywiadzie przeprowadzonym przez jakieś poważne media - do póty będzie się nad takimi sensacjami przechodzić obojętnie. Nawet jeśli media głównego nurtu posługiwać się będą taką technologią, to sami zainteresowani mogą przecież zdementować takie montaże i sądzić się o grubą kasę za wykorzystanie ich wizerunku w propagowaniu jakichś idei, czy jakiejkolwiek manipulacji, propagandzie...


A człowiek który widzi fotomontaż z Zelenskim i kupka kokainy na stole i w to wierzy to człowiek niemyslacy racjonalnie?
Lub widzący filmiki sprzed pół roku przedstawiane w fejku jako dzisiejsze?

No, to wtedy jesteśmy zgodni, że część ludzi z którymi tu się wiecznie kłócę nie myśli racjonalnie :)
 
Last edited:
W mojej opinii poważny dziennikarz nie powinien zwiększać swoich zasięgów na TT wykorzystując takie gównoprofile. To jest dobre dla celebrytów, instagramerow, fame MMA.
Ale Ty wiesz, że on to robi dla zwiększenia zasięgów? W tym konkretnym przypadku zacytował słowa odnoszące się do rzeczywistych informacji i nie było tam manipulacji, rusofilii, czy czegoś w tym stylu.
Ordo Iuris to też opieram na moich osobistych odczuciach- tak, uważam że ich projekty są szkodliwe.
ich projekty niewprowadzanie służą PiSowi do tworzenia podziałów i tematów zastępczych.
Możesz jakiś przykład podać? Namiar na jakiś wg Ciebie szkodliwy ich projekt (z potencjałem tworzenia podziałów i tematów zastępczych)? Możesz poprawić zwrot: "projekty niewprowadzanie służą", bo nie wiem o co Ci chodzi.
Tu masz ich 10 projektów aktów prawnych:
A człowiek który widzi fotomontaż z Zelenskim i kupka kokainy na stole i w to wierzy to człowiek niemyslacy racjonalnie?
Lub widzący filmiki sprzed pół roku przedstawiane w fejku jako dzisiejsze?

No, to wtedy jesteśmy zgodni, że część ludzi z którymi tu się wiecznie kłócę nie myśli racjonalnie :)
Jeśli udowadniasz, że to fejki, a oni wciąż na poważnie i rzeczywiście idą w zaparte wierząc w prawdziwość takich porzekazów, to oczywiście nie kierują się racjonalnym myśleniem. Są tutaj tacy, komentujący?
 
Last edited:
W mojej opinii poważny dziennikarz nie powinien zwiększać swoich zasięgów na TT wykorzystując takie gównoprofile. To jest dobre dla celebrytów, instagramerow, fame MMA.

Może w tym przypadku nadużyłem słowa "debilne" ale co Ordo Iuris to też opieram na moich osobistych odczuciach- tak, uważam że ich projekty są szkodliwe. Z dwóch powodów: jeśli zostałyby wprowadzone to wywołałoby zamęt gdyż zazwyczaj podziela je tylko kilka procent społeczeństwa(patrz co się działo po wyroku TK w sprawie aborcji. A co by było gdyby wprowadzono całkowity zakaz aborcji, surowe karanie za pomoc w szukaniu aborcji, "zakazy" rozwodów itd) , po drugie- ich projekty niewprowadzane służą PiSowi do tworzenia podziałów i tematów zastępczych.



Już teraz jest taki rozpierdol, co widać chociażby po tym w jakie absurdy uwierzyli ludzie tu na forum czy z kręgu naszych znajomych- bo pewnie nie raz i na żywo się spotkałeś z czymś takim.
A przyszłość się szykuje straszna pod tym względem






A człowiek który widzi fotomontaż z Zelenskim i kupka kokainy na stole i w to wierzy to człowiek niemyslacy racjonalnie?
Lub widzący filmiki sprzed pół roku przedstawiane w fejku jako dzisiejsze?

No, to wtedy jesteśmy zgodni, że część ludzi z którymi tu się wiecznie kłócę nie myśli racjonalnie :)

Sam powielasz brednie o świętym Zelenskim. Info o nim to masz chyba z tej książki co na poczcie sprzedają.

2 raz Ci wrzucam tego gifa jako osoba obeznana w narkotykach, bo brałem i mam kolegów handlarzy.
Tak zajebał w kanał.
Tak ta fota to nie fotomontaż.
Tak samo jak u Krawczyka tylko tamten za życia miał jaja powiedzieć że ćpa i ma z tym problem.

Już Ci wyżej parę osób napisało piękną laurkę. Mi się nie chce.
 
Ale Ty wiesz, że on to robi dla zwiększenia zasięgów? W tym konkretnym przypadku zacytował słowa odnoszące się do rzeczywistych informacji i nie było tam manipulacji, rusofilii, czy czegoś w tym stylu.


Możesz jakiś przykład podać? Namiar na jakiś wg Ciebie szkodliwy ich projekt (z potencjałem tworzenia podziałów i tematów zastępczych)? Możesz poprawić zwrot: "projekty niewprowadzanie służą", bo nie wiem o co Ci chodzi.


Co do Ordo- możemy pominąć? Po prostu nie chce zaczynać kolejnego wątku, wiem, że tego nie widać ale serio staram się tu aż tyle nie udzielać. A co Tobą jak się zacznie jeden temat to zaczyna pływać rzeka- ja podam konkretne projekty, a każdy z nich osobno to kolejna rzeka bo o każdym można dyskutować na temat ich potencjalnych szkodliwości. Więc na potrzeby dyskusji "usuńmy" z mojego komentarza Ordo Iuris i zostawmy resztę grup które wpisałem :)


Co do Warzechy- widzisz, jeżeli nie chciałby wywołać efektu gówno burzy to by po prostu podlinkowal sam artykuł a nie tweeta Panasiuka. Jeżeli wie kim jest Panasiuk(a wie bo go od dawna obserwuje, chociaż nie udowodnię tego gdyż teraz nie ma go w obserwowanych, ale jestem pewny, że kiedyś go tam widzialem ) to po prostu nie widzę innego celu w jakim to zrobił, udostępnił tego konkretnego człowieka. A nawet gdyby serio nie wiedział kto to jest- to ludzie mu to w komentarzach uświadomili i powinien, moim subiektywnym zdaniem, usunąć ten wpis i wrzucić jeszcze raz bez rosyjskiego propagandysty.
 

Sam powielasz brednie o świętym Zelenskim. Info o nim to masz chyba z tej książki co na poczcie sprzedają.

2 raz Ci wrzucam tego gifa jako osoba obeznana w narkotykach, bo brałem i mam kolegów handlarzy.
Tak zajebał w kanał.
Tak ta fota to nie fotomontaż.
Tak samo jak u Krawczyka tylko tamten za życia miał jaja powiedzieć że ćpa i ma z tym problem.

Już Ci wyżej parę osób napisało piękną laurkę. Mi się nie chce.


Jaki sens ma dyskusja z Tobą, jeżeli w każdym komentarzu do mnie zaczynasz od kłamstwa?

Albo kłamiesz, że uważam iż Ukraińcy nigdy nie dokonują przestępstw, albo kłamiesz, że uważam Żeleńskiego za świętego. Wręcz przeciwnie, to polityk i z samej tej racji święty nie może być, uważam też że to polityk i gwiazda, celebryta więc prawie na pewno zapodaje koks. Nigdy nic przeciwnego nie twierdziłem.
Też dużo ćpałem. Ale, Puchatku, ja w komentarzu pisałem o fotomontażu z gruda białego na biurku Żeleńskiego a nie o tym gifie, więc to już robi twój komentarz bez wartości Z tym gifem nawet się zgadzam że najprawdopodobniej to efekt ćpania, chociaż ciężko zweryfikować czy sam gif nie jest graficznie zmanipulowany. Podeślij wideo zamiast góra, będzie bardziej wiarygodne.


Nie wiem czemu zawsze gdy coś mojego komentujesz- to opierasz się na rzeczach które sam wymyślasz. Niemal zawsze.

@klocuniek czemu takich absurdów i wymysłów się nie czepiasz, ale jak już oskarży się Szplina o faszyzm to zostajesz adwokatem? :P
 
Co do Ordo- możemy pominąć?
Tak.
Po prostu nie chce zaczynać kolejnego wątku
Raczej odechciało Ci się kontynuować, bo zacząć to go zacząłeś. Zawsze możesz nowy temat założyć, np.: "Szkodliwość projektów Ordo Iuris".
ja podam konkretne projekty, a każdy z nich osobno to kolejna rzeka bo o każdym można dyskutować na temat ich potencjalnych szkodliwości.
Można dyskutować ale nie chcesz, po cholerę więc zaczynasz?
zostawmy resztę grup które wpisałem
Czyli o Ordo Iuris nie chce Ci się dyskutować ale o ONR już tak:
To dajesz przykłady z których jasno wynikać będzie, że są debilami "promującymi skrajne i szkodliwe debilizmy".
Co do Warzechy (...) powinien, moim subiektywnym zdaniem, usunąć ten wpis i wrzucić jeszcze raz bez rosyjskiego propagandysty.
Czyli popierasz ideę cenzury prewencyjnej? W przypadku takich ruskich propagandystów również chyba można natrafić na rzetelne i prawdziwe informacje, czyż nie? Panasiuk skierował uwagę na artykuł radia Eska, dlaczego zatem chcesz usuwać z debaty publicznej osoby z którymi Ci nie po drodze?
------------------
@Halibut 2.0 edytuję:
@klocuniek czemu takich absurdów i wymysłów się nie czepiasz, ale jak już oskarży się Szplina o faszyzm to zostajesz adwokatem? :P
@Siwy25_1 twierdzi, że Zelensky ćpa/ćpał, Ty również, o jakie więc wymysły Ci chodzi? Oskarżanie kogoś o faszyzm to gruba piłka, nawet jak na to forum, zaciekawiłeś mnie tym i sprawdziłem, argumenty podałem, @szplin faszystą nie jest, a wyszło na to żeś Ty jest oszczercą.
 
Back
Top