Konflikt Rosja-Ukraina

Sporo się zbierałem by wyrazić opinię. Już mi przeszkadza, że na ulicach częściej słyszę język ukraiński niż polski - idąc przez centrum miasta, przechodząc przez park, będąc w sklepie, u fryzjera czy w restauracji.

Mieszkam blisko granicy z Niemcami. Więc ilu ich jest w miastach takich jak Lublin czy Kraków?
A może to tereny blisko granicy z Niemcami są przez nich najchętniej wybierane?
To bardzo niepoprawne co piszesz! ONI MAJĄ WOJNĘ!
I chuj, że jak my mieliśmy wojnę, to bezwzględnie to wykorzystali by wysiec gorzej niż zwierzęta każdego kto operował językiem, który nie był ich językiem (choć trudno by nie wiedzieli, że dzieci w brzuchach matek jeszcze nie mówią po polsku). I jeszcze pół roku ich potomni śmiali się nam z tego ryj. Zresztą, wielu z nich wciąż to robi
 
Jeśli ktoś nie zna, to polecam zapoznanie się z terminem "strona prawa heraldyczna"
View attachment 43595
barbara-kurdej-szatan-kurwa-kurwaaa-co-tam-sie-dzieje-oryginalny-post-instagram-twitter-bialor...jpg

Brak mi słów ::clintdis::
 
1660771549375.png



1660771571559.png


i wszyscy nie pójdą nawet do Mentzena, bo

1660771831996.png


Winnicki, Bosak, Ruch Narodowy, nadal nie usunięte




Trzeba przykryć afery z $$$ i że nastolatkowie z młodzieżówki myśleli, że to wszystko dla idei a nie dla kasy.

Braun od pokazywania się z ludźmi z AFD a narodowcy od zapraszania typa z poglądami o Polakach w UK jak Wojewódzki -wydaje to owoce...

Przekaz na poziomie Śmieszka straszącego atomem i drugim Iranem z państwem wyznaniowym...
 
Last edited:
To bardzo niepoprawne co piszesz! ONI MAJĄ WOJNĘ!

Bycie "mniejszością" w wielu częściach swojego kraju, gdzie coraz rzadziej słyszy się na ulicy język ojczysty - kosztem innego języka, będąc poniekąd zobowiązanym do utrzymywania i wspierania finansowego "gości" z za granicy - to tak jakby już ponoszenie konsekwencji przegranej bitwy, lub śmielej można by porównać to do skutków dobrowolnego poddania się - bo nikt nie ginie, wzrosła jedynie przestępczość
 
Bycie "mniejszością" w wielu częściach swojego kraju, gdzie coraz rzadziej słyszy się na ulicy język ojczysty - kosztem innego języka, będąc poniekąd zobowiązanym do utrzymywania i wspierania finansowego "gości" z za granicy - to tak jakby już ponoszenie konsekwencji przegranej bitwy, lub śmielej można by porównać to do skutków dobrowolnego poddania się - bo nikt nie ginie, wzrosła jedynie przestępczość
A jeszcze to ochocze pchanie się przed szereg i wyrywanie się z szabelką, zamiast mordę w kubeł i działać z tylnego siedzenia. O skutkach ekonomicznych nie wspomnę: wsparcie ukrów, nagrabienie u ruskich, poddaństwo szwabom... i to każda pierdolona opcja polityczna w tym kraju jest tak krótkowzroczna.
 
Bycie "mniejszością" w wielu częściach swojego kraju, gdzie coraz rzadziej słyszy się na ulicy język ojczysty - kosztem innego języka, będąc poniekąd zobowiązanym do utrzymywania i wspierania finansowego "gości" z za granicy - to tak jakby już ponoszenie konsekwencji przegranej bitwy, lub śmielej można by porównać to do skutków dobrowolnego poddania się - bo nikt nie ginie, wzrosła jedynie przestępczość


Trochę dramatyzowanie.
2-5 mln osób na 40 milionowy kraj to jeszcze daleka droga do "bycia mniejszością" we własnym kraju.
A biorąc pod uwagę, że większość z nich pracuje, lub chce pracować, oraz to, że moim, i nie tylko moim zdaniem, w naszym interesie jest by u nas zostali - to też nie przesadzałbym z tym wielkim utrzymywaniem.
Wszystko byłoby ok gdyby jebany PIS nie odpierdalal z tymi zapomogami dla Ukraińców.
Ok, niech se mają 500 + itd- ale na takiej zasadzie jak Polacy, a nie, że kazdemu jak leci plus inne dodatki. Wtedy to się mija z celem, gdy więcej wpłacamy niż zyskujemy z ich pobytu.
Pozostaje liczyć na to, że chociaż ten milion dzieciaków, gdy dorośnie, zostanie w Polsce pracować, a nie spierdoli na Ukrainę czy zachód, po tym jak my zapewniliśmy im edukację. To przecież będą już po części Polacy- będą znali biegle Polski, Ukraińcy przecież nie żyją w zamkniętych enklawach jak kiedyś Żydzi.


Co do odczucia "bycia mniejszością" , to, pewnie w 1 na kilka tys gmin będzie się zdarzać iż tak się zlozy , że akurat z jakiś powodów będzie połowa mieszkańców ukraińska, czy w danej dzielnicy.
Nie wiem jak to jest z punktu widzenia tubylca- do tej pory zdarzyło mi się być za granicą, w małej miejscowości, w której częstszy na ulicy i w sklepach był język polski niż tubylczy. Nigdy się w sumie nie zastanawiałem jak źle z tym się czują miejscowi. Był taki etap, że kilka tyg po wybuchu wojny słyszałem częściej ukraiński (co się też okazało , że było naciągane, bo po prostu nawet gdy mijane rozmowy w 1/4 są a obcym języku, to po prostu na ten obcy jesteśmy wyczuleni i wydaje się nam, że jest go więcej niż w rzeczywistości. ) ale to szybko minęło, gdy zaczęli masowo wracać do siebie.
Ogolnie- i tak od lat jestem przyzwyczajony do obcego języka wokół, w "ciężkich" zawodach, i pewnie dlatego mi to jakoś nie przeszkadzało. Jeszcze przed wojna w osiedlowych piekarniach i spozywczakach połowa pracowników to były Ukrainki, kierowca to prawie zawsze obcokrajowiec, a ekipa robotników idącą kosić park- też.
 
Last edited:
Trochę dramatyzowanie.
2-5 mln osób na 40 milionowy kraj

Skąd wziąłeś te 2-5 mln? Jak to mała rozbieżność to może 5-8 albo 8-13mln? Z jakich wieczornych wiadomości czerpiesz te dane? Nie możesz wierzyć we wszystko co tam mówią.
Tak czy inaczej nas też nie ma 40mln, bliżej już do 35mln i bardzo wysoka średnia wieku - mamy starzejące się społeczeństwo, mały przyrost urodzeń, reszta wyjeżdża za chlebem w obliczu wysokiej inflacji, inni wyjeżdżają bo im poglądy rządzących nie pasują, a jeszcze inni z powodu masy Ukraińców na ulicach.

Ja mówię o aktualnych odczuciach mieszkania w dużym mieście na północnym zachodzie kraju, na dzielnicy gdzie mieszkam i w jej okolicach, czy nawet centrum spotykam więcej osób mówiących po Ukraińsku niż po Polsku.

Może Polacy nie wychodzą z domów bo ich oszczędności straciły na wartości - przez zrzucanie się na dobrobyt Ukraińców i stąd ta dysproporcja...
To może niedługo jakiś nakaz nauki ukraińskiego dla Polaków, może zmiana symboli Państwa żeby nasi "goście" czuli się lepiej?

Dlatego pytałem czy u was w miastach jest tak samo?
Staram się na chłodno do tego podchodzić, ale niestety coraz mniej mi się w tym kraju podoba.
 
Skąd wziąłeś te 2-5 mln? Jak to mała rozbieżność to może 5-8 albo 8-13mln? Z jakich wieczornych wiadomości czerpiesz te dane? Nie możesz wierzyć we wszystko co tam mówią.
Tak czy inaczej nas też nie ma 40mln, bliżej już do 35mln i bardzo wysoka średnia wieku - mamy starzejące się społeczeństwo, mały przyrost urodzeń, reszta wyjeżdża za chlebem w obliczu wysokiej inflacji, inni wyjeżdżają bo im poglądy rządzących nie pasują, a jeszcze inni z powodu masy Ukraińców na ulicach.

Ja mówię o aktualnych odczuciach mieszkania w dużym mieście na północnym zachodzie kraju, na dzielnicy gdzie mieszkam i w jej okolicach, czy nawet centrum spotykam więcej osób mówiących po Ukraińsku niż po Polsku.

Może Polacy nie wychodzą z domów bo ich oszczędności straciły na wartości - przez zrzucanie się na dobrobyt Ukraińców i stąd ta dysproporcja...
To może niedługo jakiś nakaz nauki ukraińskiego dla Polaków, może zmiana symboli Państwa żeby nasi "goście" czuli się lepiej?

Dlatego pytałem czy u was w miastach jest tak samo?
Staram się na chłodno do tego podchodzić, ale niestety coraz mniej mi się w tym kraju podoba.
W Częstochowie to samo. W jednej z podstawówek to nawet zaadaptowali dwie małe sale gimnastyczne na sale klasowe dla nich. Z tego powodu dzieciaki nie mają tylu zajęć WF co wcześniej. Nie zabrano pokoju nauczycielskiego ani gabinetu dyrektorki/dyrektora tylko dzieciom zlikwidowali zajęcia fizyczne :facepalm:
Ale skoro ten przygłup chce wyciągać dzieci z domu przez e-sport to może wszystko jest wporządku i ja się po prostu nie znam...
 
Skąd wziąłeś te 2-5 mln? Jak to mała rozbieżność to może 5-8 albo 8-13mln? Z jakich wieczornych wiadomości czerpiesz te dane? Nie możesz wierzyć we wszystko co tam mówią.
Tak czy inaczej nas też nie ma 40mln, bliżej już do 35mln i bardzo wysoka średnia wieku - mamy starzejące się społeczeństwo, mały przyrost urodzeń, reszta wyjeżdża za chlebem w obliczu wysokiej inflacji, inni wyjeżdżają bo im poglądy rządzących nie pasują, a jeszcze inni z powodu masy Ukraińców na ulicach.

Ja mówię o aktualnych odczuciach mieszkania w dużym mieście na północnym zachodzie kraju, na dzielnicy gdzie mieszkam i w jej okolicach, czy nawet centrum spotykam więcej osób mówiących po Ukraińsku niż po Polsku.

Może Polacy nie wychodzą z domów bo ich oszczędności straciły na wartości - przez zrzucanie się na dobrobyt Ukraińców i stąd ta dysproporcja...
To może niedługo jakiś nakaz nauki ukraińskiego dla Polaków, może zmiana symboli Państwa żeby nasi "goście" czuli się lepiej?

Dlatego pytałem czy u was w miastach jest tak samo?
Staram się na chłodno do tego podchodzić, ale niestety coraz mniej mi się w tym kraju podoba.


Skąd zakładasz, iż oglądam wiadomości? Każdy tu wie, że nie jestem pisowcem. Czemu miałbym oglądać więc wiadomości? Nie mam nawet telewizji.


2-5 mln biorą się stąd, że zakładam iż dane jakie można znaleźć, są zaniżone, więc je zawyzam. Opieram się tylko na tym co jest dostepne- na danych straży granicznej, ilości zarejestrowanych w ZUS, przyznanych peselach, i innych dostępnych danych. Są nawet dane ile ukraińskich dzieci dostaje 500+. Wiemy, że przekroczyło naszą granicę z 5,5 mln Ukraińców od początku wojny, chyba z ponad 3mln przekroczyło ja spowrotem, więc w najgorszym wypadku możemy mieć dodatkowych 2,5mln Ukraińców. A biorąc pod uwagę, że setki tys wyjechało z Polski do innych krajów - to ta liczba maleje. Więc nie może być mowy o 5-12 mln.

Nie możemy dyskutować na takiej zasadzie, że ty stwierdzisz ich ich jest 12 mln "bo tak".
Też, nawet gdybyś miał opierać się na dowodzie anegdotycznym, to masa ludzi z forum ci potwierdzi, iż u nich na ulicy Ukraińcy stanowią mniejszość.
Oczywiście, straż graniczna może mogła dokonać fauszerstwa. Ale póki co nic o tym nie wiemy. .

Odpowiadam ci na chłodno, bo zapytałeś, a Ty mnie atakujesz, sugerując że jestem ogarnięty propaganda TVP xd

Dobrze, że zauważyłeś, że mamy starzejące się spoleczenstwo. Czyli masz świadomość, że potrzebujemy kilka milionów rąk do pracy nowych i młodych ludzi. Czyli wiesz, że Ukraińcy są nam potrzebni. Tzn , może ty chcesz wprowadzić tu ciapatych, jak Europa zachodnia, może masz inne pomysły jak rozwiązać problem starzejącego się społeczeństwa. Ale na chwilę obecną Polacy nie chcą się rozmnażać i siłą ich do tego nie zmusimy.

Piszesz o inflacji - ale popielniasz ten sam błąd co propaganda PiS. Oni twierdzą, że inflacja to efekt wojny na Ukrainie, i zapominają, że przed 24 lutego pojawiła się rosnącą inflacja.

Ty sugerujesz, że inflacja jest z powodu "zrzucania się na dobrobyt Ukraińców" , i też pomijasz fakt, że szybko zaczęła rosnac przed 24 lutego, kiedy żadnych uchodźców tu nie było. Owszem, potem też zaczęła rosnąć szybko, ale raczej nie głównie powodu socjalu dla uchodźców, bo wybiła szybko po rozpoczęciu wojny , kiedy jeszcze pieniądze z socjalne nie mogły tak zalać rynku by wywołać duży wzrost inflacji(wiemy, że np szybko spadła wartość złotówki z powodu samego wybuchu wojny, co spowodowało pierwszy wojenny skok inflacyjny). Mam na myśli, że uważam iz i tak mielibyśmy wysoka inflację, gdyby nawet uchodźców tu nie było.



Odpisałem ci co myślę, podałem jedyne dostępne dane i obliczenia, nie zapezeczylem że mogą być wyjątkowe miejsca, jakaś dzielnica, w której może być więcej Ukraińców, więc po co się oburzać? Ba, nawet sam opisałem iż u mnie na osiedlu tak było, że częściej słyszałem ukraiński.


Co do nauk języka - ja od początku postuluje, by zamiast dawać kolejne socjalne, to finansować naukę polskiego dla Ukraińców.


Ps. Jak ktoś wyjeżdża za granicę , bo za mało jest języka polskiego na ulicy, to wątpię by za granicą ten problem przestałby być problemem :)
 
Last edited:
View attachment 43603


View attachment 43604

i wszyscy nie pójdą nawet do Mentzena, bo

View attachment 43605

Winnicki, Bosak, Ruch Narodowy, nadal nie usunięte




Trzeba przykryć afery z $$$ i że nastolatkowie z młodzieżówki myśleli, że to wszystko dla idei a nie dla kasy.

Braun od pokazywania się z ludźmi z AFD a narodowcy od zapraszania typa z poglądami o Polakach w UK jak Wojewódzki -wydaje to owoce...

Przekaz na poziomie Śmieszka straszącego atomem i drugim Iranem z państwem wyznaniowym...

Apropo tego co okrągły stół robi w tym kraju, akurat to powinno Cie najmniej oburzać jako eksperta od polityki.

Do tego dalej robią kurwe z logiki. 2 lata niecale minęły już nie pamiętasz napuszczania jednych Polaków na drugich?
Łamanie prawa na potęgę ok, ale wrzucanie dziwnych tweetów reee reee ruskie onuce XD

Via @szplin



BTW ciekawe czemu mi od dawna w temacie o c19 nie odpowiedziałeś? Nie zgadza się z Twoimi poglądami to się nie wypowiesz ;)
 
Last edited:
Apropo tego co okrągły stół robi w tym kraju, akurat to powinno Cie niemniej oburzać jako eksperta od polityki.

Do tego dalej robią kurwe z logiki. 2 lata niecale minęły już nie pamiętasz napuszczania jednych Polaków na drugich?

Via @szplin



BTW ciekawe czemu mi od dawna w temacie o c19 nie odpowiedziałeś? Nie zgadza się z Twoimi poglądami to się nie wypowiesz ;)

Bo fajnopolactwo jest fajne a nie spójne i logiczne...
 
Bo fajnopolactwo jest fajne a nie spójne i logiczne...


Myślę , że to cecha większości ludzi z określoną "partyjna" linia polityczna, bo i i skrajnych prawakow też znajdziesz masę niespójności, i udawanie, że nie widzi się belki w oku tam, gdzie pasuje nie widzieć.
W moim odczuciu tej hipokryzji ma lewica najwięcej mimo wszystko.
A Covid to już w ogóle pokazał spierdoleniw umysłowe, samooszukiwanie się.
 
Apropo tego co okrągły stół robi w tym kraju, akurat to powinno Cie niemniej oburzać jako eksperta od polityki.

Do tego dalej robią kurwe z logiki. 2 lata niecale minęły już nie pamiętasz napuszczania jednych Polaków na drugich?

Via @szplin



BTW ciekawe czemu mi od dawna w temacie o c19 nie odpowiedziałeś? Nie zgadza się z Twoimi poglądami to się nie wypowiesz ;)

powodzenia na egzaminie, koksie
 
Ty sugerujesz, że inflacja jest z powodu "zrzucania się na dobrobyt Ukraińców" , i też pomijasz fakt, że szybko zaczęła rosnac przed 24 lutego, kiedy żadnych uchodźców tu nie było.
Ale po 24 był największy skok.Chyba nam nie wmówisz,że te gówna jakie dostają nie miały wpływu na tak gwałtowny skok.Paliwo podrożało kilkadziesiąt groszy po tym jak wysłali 25 ton. A ten jebany fundusz to plucie w ryj. Jeszcze bachorom chcą wypłacać po ponad 600 hrywien miesiecznie przez jakiś czas.
 
Ale po 24 był największy skok.Chyba nam nie wmówisz,że te gówna jakie dostają nie miały wpływu na tak gwałtowny skok.Paliwo podrożało kilkadziesiąt groszy po tym jak wysłali 25 ton. A ten jebany fundusz to plucie w ryj. Jeszcze bachorom chcą wypłacać po ponad 600 hrywien miesiecznie przez jakiś czas.


Przeczytaj jeszcze raz co napisałem.
Napisałem że miały wpływ, ale nie bardzo duży , w początkowej fazie.

Co do tych 25 ton- uważam , że nie mialo to wpływu akurat na wzrost cen na stacjach. Sprawdź sobie ile zużywa Polska paliwa. Gdyby nie wysłano tych 25 ton- moim zdaniem tak samo by wzrosła cena, bo inne czynniki na to wpłynęły. Przede wszystkim chamstwo Orlenu wykorzystujące panikę na stacjach, wzrost cen ropy itd, by sztucznie podwyższyć ceny. Ale 25 tys ton paliwa po prostu nie mogło spowodować braku paliwa na rynku, który tłumaczyłby taki wzrost cen.
To tak jakby wzrost cen mleka w Biedronce o 30 groszy spowodowało to, że ktoś wykupił na raz 20 litrów.

Osobiście uważam, że socjal dla uchodźców to pewnie z 2% inflacji max, ale to takie z dupy gdybanie bo nikt tego nie policzył. To może być 0,3 % jak i teoretycznie z 4 %(i też dopuszczam że górna granica mogła mieć miejsce z powodu uchodźców, , ale to nie wina socjalu, ale tego że Polacy i Ukraińcy masowo kupowali produktów więcej dla uchodźców, jeszcze przed socjalem przeciez) . Jednak, możemy patrząc po innych krajach, wnioskować że i bez tego byłby gigantyczny skok. Jak już pisałem: skok cen paliw(który przecież nie wynika z socjalu dla uchodźców) , narzut marzy Orlenu większy, osłabiona złotówka i wzrost cen strategicznych produktów i surowców na świecie, od ropy, przez nawozy, półprzewodniki po zboże.
Serio wyobrażasz sobie, że cena masła by spadła gdyby nie socjal dla uchodźców?
Czy cena zboża , oleju itd? To i tak determinuje rynek światowy.


Ale, żeby nie było tak różowo: uważam że ten socjal będzie miał wpływ w późniejszym okresie duży na inflację, w okresie "dodrukowywania" pieniędzy na socjal. Czym dłużej trwa rozdawnictwo - tym z czasem ma to większy wpływ na inflację.
Myślę że gdyby nie 500 + i te inne 13 emerytury itd, to dziś inflacja byłaby kilka % mniejsza. Ale chuj wie, bo potrafiła wystrzelic jak u nas, lub bardziej, nawet tam gdzie nie ma takiego socjalu.

Ja już się w tym pogubiłem, bo kiedyś dość prosto można było stwierdzić powody inflacji, a teraz chuj wie co z tym rynkiem się dzieje. To jest pojebane. Są państwa gdzie socjal jest dużo większy od lat niż w Polsce, a inflacji nie było a teraz rośnie wręcz symbolicznie, są takie gdzie rozdawnictwa nie ma, a inflacja dojebuje bardziej niż w Polsce. Kto to ogarnia umysłem?


Edit:

No, jednak 25 tys ton
 
Last edited:
Osobiście uważam, że socjal dla uchodźców to pewnie z 2% inflacji max, ale to takie z dupy gdybanie bo nikt tego nie policzył. To może być 0,3 % jak i teoretycznie z 4 %(i też dopuszczam że górna granica mogła mieć miejsce z powodu uchodźców, , ale to nie wina socjalu, ale tego że Polacy i Ukraińcy masowo kupowali produktów więcej dla uchodźców, jeszcze przed socjalem przeciez) . Jednak, możemy patrząc po innych krajach, wnioskować że i bez tego byłby gigantyczny skok. Jak już pisałem: skok cen paliw(który przecież nie wynika z socjalu dla uchodźców) , narzut marzy Orlenu większy, osłabiona złotówka i wzrost cen strategicznych produktów i surowców na świecie, od ropy, przez nawozy, półprzewodniki po zboże.
Serio wyobrażasz sobie, że cena masła by spadła gdyby nie socjal dla uchodźców?
Czy cena zboża , oleju itd? To i tak determinuje rynek światowy.
Masz tu dodatkowe dodruki, to robi swoje.Teraz jeszcze na jebane Ukrainki sobie wymyślili fundusz.
No, jednak 25 tys ton
Miało być 25 tys,po prostu nie dopisałem
 
Masz tu dodatkowe dodruki, to robi swoje.Teraz jeszcze na jebane Ukrainki sobie wymyślili fundusz.

Miało być 25 tys,po prostu nie dopisałem


Ja najpierw napisałem o 25 tys ton, potem patrzę że pisałeś o 25 i zedytowalem, później sprawdziłem w google, bo 25 ton wydało mi się za mała liczba, i znowu musiałem zedytowac xx
 
Ja najpierw napisałem o 25 tys ton, potem patrzę że pisałeś o 25 i zedytowalem, później sprawdziłem w google, bo 25 ton wydało mi się za mała liczba, i znowu musiałem zedytowac xx
Ale w paliwie masz podatki ukryte. Zajebali cenę x2 to z automatu ściągają z Ciebie więcej kasy.

Stara zasada jak brakuje kasy to się uderza w kierowców i produkty niezbędne.

Ropa spadła, a cenę zrobili-30 groszy na wakacyjna promocję. To jest plucie podatnikom w pysk.
 

No proszę, według Onetu Polaczki są najgorsze na świecie tradycyjnie. Pewnie gdyby nie było w tych informacjach wątku złego dowódcy Polaka, w dodatku, tradycyjnie, antysemity, to by w ogóle o tym nie pisali.
 
I co? Pisanie takich tekstów na tak dużym portalu to nie jest działanie wręcz "agenturalne"? Czy wszyscy oburzeni na "konfederuskich" dostrzegą takie rzeczy? Czy zaraz znowu dostaniemy tu jakiegoś tweeta z Brownem?
 
Back
Top