Konflikt Rosja-Ukraina

U sąsiadów siedziała cała rodzina w marcu. Babka, facet z siostrą i dwójka bombli po 10 lat.

Mieli już robotę załatwioną w Polsce. Gość na cały etat babki na pół żeby ktoś był z dziećmi.
Zawinęli się do Holandii, bo ktoś im mówił że będzie dobry socjal.

Nie minęło parę miesięcy dzwonili czy ich nie przyjmą znowu, ale oni do pracy to nie pójdą póki co. Pewnie trauma, bo przyjechali spod Kijowa.

I tak to leci.
Ale Polacy też!


Kumpel miał Ukrainkę, ale, uwaga, proputinowska, która wprowadziła się do jednej producentki filmowej.
Poszła do pierwszej pracy, jakas Zara czy coś, na zapleczu. Za ciężko. Jakaś inna praca- za ciężko.
Ona chciała tylko na sprzątanie bo koleżanki robią i mówią że lekko, wyrobisz się w 4 h a płacone za 8. No ale w tamtym okresie już nie było szans by gdzieś się załapać na sprzątanie, bo tyle chętnych pan.

Koniec końców trzymała ja 2 m-ce bezrobotna.


Jeszcze jedna znam, z życia, historię jakieś chujowej lokatorki z Ukrainy. Biedna, bo z Chersonia, niepełnosprawne dziecko. Liczyła, że skoro chore dziecko to będzie mogła sobie nieptacowac , tylko zebrać hajs i z dzieckiem siedzieć.
Ale trafiła na rodzinę w której: mieszkała wykwalifikowana, niepracująca pielęgniarka, i mąż , właściciel firmy. No to był: Mąż załatwia pracę w firmie, a żona opiekuje się dzieckiem.
Okazało się nagle,że ma rodzinę pod Lwowem i ja przyjmą.

Więcej takich historii nie znam. Tylko te normalne lub dramatyczne.
 
Kumpel miał Ukrainkę, ale, uwaga, proputinowska, która wprowadziła się do jednej producentki filmowej.
Poszła do pierwszej pracy, jakas Zara czy coś, na zapleczu. Za ciężko. Jakaś inna praca- za ciężko.
Ona chciała tylko na sprzątanie bo koleżanki robią i mówią że lekko, wyrobisz się w 4 h a płacone za 8. No ale w tamtym okresie już nie było szans by gdzieś się załapać na sprzątanie, bo tyle chętnych pan.

Koniec końców trzymała ja 2 m-ce bezrobotna.


Jeszcze jedna znam, z życia, historię jakieś chujowej lokatorki z Ukrainy. Biedna, bo z Chersonia, niepełnosprawne dziecko. Liczyła, że skoro chore dziecko to będzie mogła sobie nieptacowac , tylko zebrać hajs i z dzieckiem siedzieć.
Ale trafiła na rodzinę w której: mieszkała wykwalifikowana, niepracująca pielęgniarka, i mąż , właściciel firmy. No to był: Mąż załatwia pracę w firmie, a żona opiekuje się dzieckiem.
Okazało się nagle,że ma rodzinę pod Lwowem i ja przyjmą.

Więcej takich historii nie znam. Tylko te normalne lub dramatyczne.
Czyli jesteśmy zgodni nie ma rączek do pracy nie ma pieniążków.
 
Uuu, naczelna rada cohones od spraw weryfikacji treści orzekła, że to ruskie konto. Z farm. Z tych farm. To nie to co lewacka blogerka podpisana imieniem i nazwuskiem, która jest sędzią sprawiedliwym i jedynym słusznym argumentem.


Gdy nawet Coolfona wrzuci coś prawdziwego to się do tego nie przypierdalasz.

Ale z tą tiktokerka będziesz miał używanie :)
No słuszne, pochopnie ja wrzuciłem, bo okazało się, że też manipulatora i w połowie kłamała, w połowie mówiła prawdę.


Heh, gdyby moi oponenci potrafili przyznać się do błędu.

Ale zauważyłem u niektórych postęp. Widziałem, że Vitasowi zdarzyło wrzucić się jakiś tweet, ale szybko go usunął po zrobieniu krótkiej weryfikacji.

Czasem wystarczy przed wrzuceniem poczytać komentarze.
 
Gdy nawet Coolfona wrzuci coś prawdziwego to się do tego nie przypierdalasz.

Ale z tą tiktokerka będziesz miał używanie :)
No słuszne, pochopnie ja wrzuciłem, bo okazało się, że też manipulatora i w połowie kłamała, w połowie mówiła prawdę.


Heh, gdyby moi oponenci potrafili przyznać się do błędu.

Ale zauważyłem u niektórych postęp. Widziałem, że Vitasowi zdarzyło wrzucić się jakiś tweet, ale szybko go usunął po zrobieniu krótkiej weryfikacji.

Czasem wystarczy przed wrzuceniem poczytać komentarze.
Czuje się stalkowany.
Edit: jaką tiktokerką?
 
Na tweeterze jest jedna podstawowa zasada: unijne gwiazdki przy profilu to antypolska kurwa. Im więcej innych flag tym większy poziom antypolskiego skurwienia


Prawie całkowicie się z Tobą zgadzam w tym przypadku.
Też chyba nawet nie zwróciłem uwagi na te flagi na początku, tylko że jakieś peowskie treści leciały.
 
Uuu, naczelna rada cohones od spraw weryfikacji treści orzekła, że to ruskie konto. Z farm. Z tych farm. To nie to co lewacka blogerka podpisana imieniem i nazwuskiem, która jest sędzią sprawiedliwym i jedynym słusznym argumentem.
Malo tego to ten z komisji co to mowi to tez ruski trol napewno, wszedzie ruscy jak zyc
 
Google podpowiedziało mi, jakiś artykuł o niemożności oszczędzania przez Polaków na jakimś portalu żydowskiej (next.wyborcza). Pod artykułem był jeden fajny komentarz. Przewidywalna ocena komentarza przez czytelników :lol:
Screenshot_2022-08-19-17-09-59-638_com.android.chrome.jpg
 
Google podpowiedziało mi, jakiś artykuł o niemożności oszczędzania przez Polaków na jakimś portalu żydowskiej (next.wyborcza). Pod artykułem był jeden fajny komentarz. Przewidywalna ocena komentarza przez czytelników :lol:
View attachment 43713
Lepiej. Są dalej ludzie którzy twierdzą, że lockdown był potrzebny (xD), a ceny w górę to wiadomo Włodek w nocy przyszedł zmieniał.
 
To tak nietrafione analogię, jak dla mnie, jak odnoszenie dzisiejszych sojuszy, NATO itd do "bo zachód w 39 nas zostawił"
Widzisz Halibucie, dla Ciebie nietrafione bo nie rozumiesz zawiłości przeszłości oraz tego, że ludzie generalnie się nie zmieniają. Żyjesz "tu i teraz", nie potrafisz uczyć się na błędnych decyzjach Twoich przodków nawet tych spisanych na karcie historii.
Dla Ciebie te analogie są nietrafione bo masz życzeniowy stosunków do rzeczywistości, ale nie mam Ci za złe, bo to takie typowo polskie
 
Widzisz Halibucie, dla Ciebie nietrafione bo nie rozumiesz zawiłości przeszłości oraz tego, że ludzie generalnie się nie zmieniają. Żyjesz "tu i teraz", nie potrafisz uczyć się na błędnych decyzjach Twoich przodków nawet tych spisanych na karcie historii.
Dla Ciebie te analogie są nietrafione bo masz życzeniowy stosunków do rzeczywistości, ale nie mam Ci za złe, bo to takie typowo polskie


A ja właśnie uważam, że ludzie używają tych analogii, bo nie rozumieją zawiłości przeszłości, oraz tego, że nie można jednego wydarzenia z przeszłości, odnosić symetrycznie do innego, będąc ślepym na okoliczności, różnice i zawiłości które miały wpływ w danym momencie na to a na to. Historia i relacje są zawiłe, co sam przyznajesz.
Ale nie mam Ci za zle, bo to takie typowo polskie, takie mało refleksyjne analogię :)

To jest takie życzeniowe myślenie: skoro Niemcy już zrobili holokaust, to mogę twierdzić że zrobią go znowu, bo tak. Bo już tak było w historii.
 
Last edited:
A ja właśnie uważam, że ludzie używają tych analogii, bo nie rozumieją zawiłości przeszłości, oraz tego, że nie można jednego wydarzenia z przeszłości, odnosić symetrycznie do innego, będąc ślepym na okoliczności, różnice i zawiłości które miały wpływ w danym momencie na to a na to. Historia i relacje są zawiłe, co sam przyznajesz.
Ale nie mam Ci za zle, bo to takie typowo polskie, takie mało refleksyjne analogię :)

To jest takie życzeniowe myślenie: skoro Niemcy już zrobili holokaust, to mogę twierdzić że zrobią go znowu, bo tak. Bo już tak było w historii.


@murphyMc

Już abstrahuje od tego, że podać można wiele przypadków kiedy emigracja nie wywoływała efektów jak we Francji,negatywnych jak u nich więc dąc twoja retoryka, oznacza, że teraz u nas też powinno być ok z Ukraińcami , a nie jak w przypadku Francji w latach 70 :) ot, czemu nie podajesz pozytywnych przykładów emigracji zarobkowej Polaków, Irlandczyków, Włochów? Czemu zesrawiasz ten przypadek z emigracja kolonialna i postkolonialna?
Czemu nie szukasz np analogii u 2 mln Polaków którzy wyjechali do Niemiec? Też - imigracja głównie zarobkową, ten sam, chrześcijański, europejski krąg kulturowy, też grupa która nie tworzy zamkniętych enklaw obcych kulturowo.
Przykład Francji nie jest kompletnie podobna analogia, choćby ja podpinać pod Twoją teorie.
II WS będziesz zestawiał z wojna Rzymu z Epirem, bo przecież i to i to jest wojna?
 
A ja właśnie uważam, że ludzie używają tych analogii, bo nie rozumieją zawiłości przeszłości, oraz tego, że nie można jednego wydarzenia z przeszłości, odnosić symetrycznie do innego, będąc ślepym na okoliczności, różnice i zawiłości które miały wpływ w danym momencie na to a na to. Historia i relacje są zawiłe, co sam przyznajesz.
Ale nie mam Ci za zle, bo to takie typowo polskie, takie mało refleksyjne analogię :)

To jest takie życzeniowe myślenie: skoro Niemcy już zrobili holokaust, to mogę twierdzić że zrobią go znowu, bo tak. Bo już tak było w historii.
Argument o Niemcach moj dróg nietrafiony.
Trzeba być ślepym i głupim, żeby nie widzieć imperialistycznych zapędów 4rzeszy pod płaszczykiem "wielkiej unii".

Tyle że Włodek rozjebał im trochę przykrywkę.
 
Argument o Niemcach moj dróg nietrafiony.
Trzeba być ślepym i głupim, żeby nie widzieć imperialistycznych zapędów 4rzeszy pod płaszczykiem "wielkiej unii".

Tyle że Włodek rozjebał im trochę przykrywkę.


No tak, ale ja mówiłem konkretnie o holokauście, obozach zagłady itd. kompletnie nie widać takich tendencji.
Plus nie tylko brak militaryzmu co wręcz antymilitaryzm- teraz dominacja miała się opierać na gospodarce i szantażu gazowym.

Jak się porównuje historię to trzeba być konsekwentnym i porównywać okoliczności, ideologię itd. Są sojusze w historii które się sprawdzali i sojusznicy pomagali, są takie w których tak nie było. Itp itd
 
No tak, ale ja mówiłem konkretnie o holokauście, obozach zagłady itd. kompletnie nie widać takich tendencji.
Plus nie tylko brak militaryzmu co wręcz antymilitaryzm- teraz dominacja miała się opierać na gospodarce i szantażu gazowym.

Jak się porównuje historię to trzeba być konsekwentnym i porównywać okoliczności, ideologię itd. Są sojusze w historii które się sprawdzali i sojusznicy pomagali, są takie w których tak nie było. Itp itd
Byłeś w Niemczech w czasie celebryty19?
Niczym się ten kraj momentami jak dla mnie nie różnił od tego co było niecałe 100 lat temu.

Niemcy wyjdą z nazizmu, ale nazizm z Niemców nigdy. Naród godny zagłady, tak po ludzku po prostu.
 
Back
Top