Konflikt Rosja-Ukraina

Prawodpodobnie wynika z uwrażliwienia na inne kwestie.

Rozsądne przygotowywanie się na imigrację => zarzut o sianie emocji i strachu (kontrola strachem)
Rozsądne przygotowywanie się na wojnę => zarzut o sianie emocji i strachu (kontrola strachem)

I co ciekawe jedni i drudzy zidentyfikują się z rozsądkiem w obydwu kwestiach, ale po drugiej stronie widzą "Szantaż emocjonalny": albo "ruską onucę", albo "fajnopolaka".
No, to ciekawe, chyba właśnie spotkało nas to w tej dyskusji.

Co do Bartosiaka :)

To ja go "używam" bo tylko jego znam z tych wszystkich ekspertów, poważnie, nie wiem kim są ci wszyscy ludzie, których tu wrzucacie.
Bartosiak służy mi jako "przykład", ale powtarzam, nie jestem jego anty, sam słuchałem, bardzo ciekawie mówi i super się go słucha, już nie raz miałem sobie coś włączyć z tych nowszych materiałów, które wrzucasz. Może jak zasiądę do Civ5 to wtedy w tle zapuszczę :)

Z tą chatką w lesie to akurat prawda, pamiętam to i po prostu wtedy mnie rozbawiło i nadal bawi :fjedzia:

Dlatego został moim "przykładem", ale z całą sympatią do niego.
 
Taka Rosja to jednak cywilizowane państwo
Przeciętna obywatelka Rosji dokonuje w swoim życiu 1,8–2,6 aborcji. Według najnowszych statystyk każdego roku w Rosji dokonuje się od 5 do 12 mln nielegalnych aborcji. Do tego dochodzi jeszcze 1,23 mln zarejestrowanych zabiegów przerywania ciąży. W Rosji przerywanie ciąży jest całkowicie legalne do 12 tygodnia ciąży.

Wprawdzie to dane z 2012 ale widać, że idą grubo. A później im brakuje malczików do wojska.
 
Przeciętna obywatelka Rosji dokonuje w swoim życiu 1,8–2,6 aborcji. Według najnowszych statystyk każdego roku w Rosji dokonuje się od 5 do 12 mln nielegalnych aborcji. Do tego dochodzi jeszcze 1,23 mln zarejestrowanych zabiegów przerywania ciąży. W Rosji przerywanie ciąży jest całkowicie legalne do 12 tygodnia ciąży.

Wprawdzie to dane z 2012 ale widać, że idą grubo. A później im brakuje malczików do wojska.
To niech biorą tych którym uda się spierdolić z wiadra po skrobance
 
Uprzedzam, że ten tekst wykazuję sporo gdybania. Środa.

W związku z tym, że sam mianowałem się kanapowym ekspertem od wojny muszę codziennie mierzyć się z pytaniem, czy Polska dostarczyła lub właśnie dostarcza czołgi na Ukrainie?

Nie wiem. Jest tyle śmieszkowych komentarzy ze strony osób związanych z wojskiem, że można je traktować w dwójnasób, a publikowane filmy z przejazdów kolumn po Polsce wcale nie oznaczają, że T-72 ruszyły z Żurawicy, czy z Lublina w stronę Zaporoża.

Ale przenieśmy się teraz do strefy historii i gdybania, przypuszczeń i przepowiedni. W 2019 roku trwała zażarta dyskusja o potencjalnym remoncie ponad trzystu czołgów T-72, które Polska posiadała. Przepychanki nie toczyły się tylko w artykułach prasowych, a praktycznie we wszystkich instytucjach związanych z modernizacją wojska. Finalnie, po wielu bataliach między, w których nawet uczestniczyły związki zawodowe z gliwickich zakładów Bumar-Łabędy podpisano 22 lipca 2019 roku umowę na ograniczoną modernizację. Przewiduje ona, że poza gruntownym remontem, wszystkie wozy zostaną poddane modyfikacji w zakresie: pasywacji przyrządów celowniczych i obserwacyjno-celowniczych, wymiany środków łączności zewnętrznej i wewnętrznej na cyfrowe, wymiany gąsienic oraz dodania elementów wyposażenia ułatwiających funkcjonowanie załogi czołgu. Umowa opiewała na 1,749 mld złotych brutto.

Teraz nanosimy umowę i jej ramy czasowe na oś czasu. Na tej osi mamy już wypowiedź Zbigniewa Brzeźińskiego z 2014 roku, która mówi dużo o tym jak Amerykanie planowali militarne wsparcie Ukrainy. W tej doktryna nie było miejsca dla przekazania ciężkiego sprzętu, bo Amerykanie zakładali całkiem inny przebieg rosyjskiej inwazji (szybszy i skuteczniejszy). Obrona ukraińska miała zamknąć się w miastach.

Poźniej mamy wypowiedź Aleksieja Arestowicza z 2019, który mówi o tym kiedy Europa zaczęła się budzić w sprawie prawdziwych intencji Rosji. Widać tu pewną zbieżność czasową z pogmatwaną decyzją o modernizacji naszych T-72. Arestowicz mówi jeszcze o etapach wojny, które wg planów powinny nastąpić. One nie nastąpiły, albo inaczej. One nastąpiły, ale ich cele nie zostały osiągnięte i to jest bardzo ważne w dalszej części tekstu.

Teraz pochylmy się nad wypowiedzią Radosława Sikorskiego, którą przytoczył Siergiej Leszczenko, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, a która padła 20 lutego podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Sikorski powiedział: "będzie wojna i to się stanie w tym tygodniu. Zostaniecie zniszczeni za trzy dni. Nikt wam nie pomoże, chyba że szybko zniszczycie 10 tys. rosyjskich żołnierzy, 100 rosyjskich samolotów i 300 rosyjskich czołgów. Jeśli to zrobicie, kraje zaczną dawać wam broń i nakładać sankcje na Rosję”.

Mamy więc widoczne trzy wypowiedzi, które określają zmianę podejścia Zachodu do pomocy Ukrainie pod warunkiem, że ta przetrwa pierwszy etap wojny. Przetrwała.
Mamy też pokręconą historię z modernizacją naszych czołgów. To z perspektywy czasu wygląda tak, jakby ktoś przewidział, że za kilka lat przydadzą się niezbyt nowoczesne, ale w pełni sprawne postsowieckie maszyny, które szybko będzie można adaptować na potrzeby innej armii.

Mamy też cały pakiet sprzętu, który kupujemy od USA, w trybie superszybkim i bez oglądania się na koszty oraz zaangażowanie polskiego przemysłu.

Więc teraz po tym wszystkim co napisałem mogę odpowiedzieć na pytanie zawarte na początku tekstu: Tak, wydaję mi się, że przekażemy lub już przekazaliśmy T-72.
Jedno nie przekreśla drugiego. Polska chciała po kosztach remontować złom rosyjski i to zrobiła, a teraz część tego sprzętu (niekoniecznie pojazdy odremontowane) przekazuje na Ukrainę.

Oczywiście w kwestii czekania z pomocą dla Ukrainy takie działanie jest jak najbardziej słuszne, po cholerę zachód miałby przekazywać sprzęt, gdyby Ruscy wymienili elity władzy w Kijowie w ciągu kilku dni?

Najciekawsze jest to, kto stoi za chujowym rozpoznaniem ukraińskich zdolności. Opcji jest kilka:
- sami Rosjanie,
- Ukraińcy z pomocą USA wpuścili ich w maliny,
- Chiny ich podpuściły dzieląc się własnymi danymi wywiadowczymi

Obecnie na konflikcie konwencjonalnym zyskuje przede wszystkim USA, które wzmacnia więzi ze starymi członkami NATO dostarczając uzbrojenie oraz Chiny, które będą w stanie przejąć lwią część ruskiego przemysłu oraz surowców po promocyjnych cenach. Największym stratnym jest oczywiście Ukraina, a zaraz potem Rosja, która obrywa ekonomicznie i militarnie.
 

Wystarczy wpisać w Google.
Tajne laboratoria NATO, które można wygooglowac. :DC:
W tym artykule jest mowa o zwykłych laboratoriach powiązanych z badaniami nad chorobami zakaźnymi, praktycznie w każdym państwie znajdziesz takie placówki. Praktycznie zawsze będzie też tam jakaś współpraca międzynarodowa. Nijak ma się to do teorii o tajnych placówkach NATO i pracujących tam francuskich naukowcach.
 
I trochę do tego cały czas piję bo wolę robić cokolwiek, choćby z małą szansą powodzenia, niż poddać się "kolonialnemu imposybilizmowi" i oddać sprawczość wszystkim wokół (a niekonstruktywne narzekanie tak widzę).
Czy swoiste uświadamianie o ryzyku masowego napływu obcej nacji jest jakąś sprawczością, czy sprawczość jest tylko wtedy gdy odbywa się po Twojemu a wszelkie inne działania to niekonstruktywne nic?
 
Przeciętna obywatelka Rosji dokonuje w swoim życiu 1,8–2,6 aborcji. Według najnowszych statystyk każdego roku w Rosji dokonuje się od 5 do 12 mln nielegalnych aborcji. Do tego dochodzi jeszcze 1,23 mln zarejestrowanych zabiegów przerywania ciąży. W Rosji przerywanie ciąży jest całkowicie legalne do 12 tygodnia ciąży.

Wprawdzie to dane z 2012 ale widać, że idą grubo. A później im brakuje malczików do wojska.
Postęp!
 
View attachment 36645




Ordynacja wyborcza ma swoje wady, ale
im więcej fanatyków=lepszy wynik -to tak nie działa. Oczywiście wariaci stanowią żelazny elektorat każdej partii ale łatwo przesadzić. Od PO które powołało KOD, wzieli tych wszystkich wariatów z sądów, prokuratur, uniwersytetów -kurczę ktoś jeszcze pamięta KOD? Bo mi się wydaje, że dzięki KODowi Kaczyńskiego ogranicza tylko jego wyobraźnia, bo skoro jego krytycy są tak niewiarygodni...
No właśnie i to jest najważniejsze: jeśli nie ma jasno wyznaczonej czerwonej lini -to budowa żelaznego elektoratu zamienia się...
Już nie mówiąc o tym jak skończyły się wybory w 2015 dla Korwinistów, którzy przyczynili się do samodzielnych rządów PiSu, bo JKM chciał przyciągnąć pijanych kierowców....

Ordynacja wyborcza jest problemem, ale nie można nią wszystkiego tłumaczyć: w UK jest jeszczę ciężej, a w USA z ich system finansowania parti politycznych rodzącym korupcje to już kompletna masakra.

Mentzen w podcaście Żurnalisty (jeden z lepszych jego występów, polecam) mówił: najpierw masa później można w tej masie rzeźbić. Fajnie tylko trzeba mieć jasno wyznaczony cel i jak go osiągnąć.

Wizja polityki imigracyjnej narodowców vs mówienie o silnej gospodarce przez Korwnistów.
Pogodzenie tego jest tak samo możliwe jak mówienie w DE o Energiewende, gospodarce opartej na zielonej energii bez atomu....

,, fanatycy o których mówisz nie będą mieć no. w konfederacji nic do powiedzenia (w przypadku Razem raczej przeciwnie), oni mają jedynie oddać głos"

Znam wypowiedzi Bosaka i Winnickiego -czy to są fanatycy?

Oj a ludzie na listach Konfederacji: naprawdę łatwo znaleźć fanatyków, a Winnicki to kolekcjonuje wariatów wśród swoich asystentów społecznych.
A ci wariaci chcący odzyskania Lwowa podczas wojny na Ukrainie: to są członkowie rady krajowej...


,,Rozumiem Twoje oburzenie w związku z rzeczywistością, którą Cię otacza ale jeśli chcesz to zmienić, nie zrobisz tego na twitterze."
Ha, ha -trafiłeś w to co mnie oburza w Konfederacji: próba zmieniania świata na twitterze. Boże PiS i PO ma mnóstwo multikont, ale to co robi Konfederacja -Jezus naprawdę ktoś tam sądzi że te masy farm troli już w skrajnych wersjach to super pomysł?



aż z tak z ciekawości zacząłem szukać starych dziwnych postów, memów z fb RUchu Narodowego np. w jednym dniu straszenie tanią siłą roboczą aby w następnym dniu pisać GRUBO PRZED WOJNĄ




Kto tu ogranicza jak Zandberg swój profil xD

też wszedłem na ich profil:

,,Liczba ofert najmu spadła w największych polskich miastach o około 70%. Wynika to z informacji największego portalu z ogłoszeniami mieszkaniowymi - Olx i Otodom."


Kurczę sam mocniej śledze gdzie i jak rosną ceny najmu i jakie są trendy. Kurczę jak ktoś doliczył się 70% to jestem ciekawy: fakt, faktem na otodom jest lipa, ale bądźmy poważni -czyżby Jacek Wilk przejął ten profil, bo on lubi podawać cyfry z kosmosu...


Winnicki straszący, że po Ukraińcach, Białorusinach, Gruzinach, Hindusach przyjdą Pakistańczycy i muzułmanie z Nepalu (serio tak powiedział) jeśli imigracja ma leczyć problemy w gospodarce i że PKB rośnie a płace nie bo ci masowo jest ściągana tania siła robocza, która rozleniwia pracodawców -przecież tego nie da się udowodnić, to jest tak czysta herezja...

Plus wolność słowa, prawa obywatelskie i walka z biurokracja
View attachment 36650

View attachment 36651

Recepta na korupcje: zgadnij kogo to słowa? :P
,,Domagamy się również zerwania z automatyzmem w wydawaniu zezwoleń i pozwolenia urzędnikom
na odmowę wydania wizy lub zezwolenia na pobyt pomimo spełnienia przez cudzoziemca warunków
formalnych."




PS Aż sie zacząłem zastanawiać czy Mentzen nie podda się tak samo jak Wipler (,,czułem postępy takie same jak człowiek wiosłujący na plaży"), ale on raczej tego nie zrobi. Opiera swoją prace na budowaniu własnej marki osobistej i jeśli ten tekst o tych kupionych bitcoinach z 2014 roku jest prawdą to szybko się nie podda :muttley:
Ale Konfederacja nie ma twarzy Mentzena (chociaż oczywiście nie zgadzam się z nim w wielu punktach), a raczej fanatyków, na dodatek niespójnych.
Nie pamiętam kto powiedział, że ciężarem Korwnistów jest JKM bo tak zbudował partie, że nie zatrzymuje w partii nikogo poważniejszego na dłużej: kiedyś Gwiazdowski, Wipler i paru innych...


Hehehe o kurwa, wiedziałem, że rn i konfa to zgrupowania debili, ale nie że aż tak.

Wniosek do sądu bo zwitterek usunął mi posta! No świetny przyrząd do odblokowywania zapchanych kibli zwanymi polskimi sądami.

Wieczny ból dupy o nergalka też przeuroczy.
 
Czy swoiste uświadamianie o ryzyku masowego napływu obcej nacji jest jakąś sprawczością, czy sprawczość jest tylko wtedy gdy odbywa się po Twojemu a wszelkie inne działania to niekonstruktywne nic?
Jeśli do "uświadamiania ryzyk" zaliczasz pewien - wg mnie niekonstruktywny - obrazek, to mamy odmienne zdanie. Szokujaca opinia :) Pewnie fajnopolacka ;) ;) ;)

Wyobraź sobie że takie plakaty rząd rozwiesz w całej Polsce. Gdzieś tam zrywają, gdzieś tam budują wokół kapliczki. Lepiej to dla RP czy gorzej? Niemcy czy Ukraińcy mogą takie o Polakach, wszystko w ramach konstruktywnej współpracy regionalnej :) Rosjanie zaczeli już o Ukrach to my może powinniśmy dołączyć, będzie na pewno świetlaniej.

W sumie to rządzący mieli by raj gdyby rządzili plakatami :) O w mordę jeża, w sumie tak rządzą :(

Co do sprawczości to mam na myśli proponowanie realnych rozwiązań, ot co (w kontrze do straszenia). Obrazki nie są propozycją.

@szplin ta retoryka ze cos musi byc po mojemu XD a moze po twojemu? XD

Jakbym podsumowal to: fajnopolacki autorytarny zapatrzony w siejących strach ekspertow z TV :D Ech Pany Pany... :) :) :)
 
Jeśli do "uświadamiania ryzyk" zaliczasz pewien - wg mnie niekonstruktywny - obrazek, to mamy odmienne zdanie. Szokujaca opinia :) Pewnie fajnopolacka ;) ;) ;)

Wyobraź sobie że takie plakaty rząd rozwiesz w całej Polsce. Gdzieś tam zrywają, gdzieś tam budują wokół kapliczki. Lepiej to dla RP czy gorzej? Niemcy czy Ukraińcy mogą takie o Polakach, wszystko w ramach konstruktywnej współpracy regionalnej :) Rosjanie zaczeli już o Ukrach to my może powinniśmy dołączyć, będzie na pewno świetlaniej.

W sumie to rządzący mieli by raj gdyby rządzili plakatami :)

Co do sprawczości to mam na myśli proponowanie realnych rozwiązań, ot co (w kontrze do straszenia). Obrazki nie są propozycją.

@szplin ta retoryka ze cos musi byc po mojemu XD a moze po twojemu? XD

Jakbym podsumowal to: fajnopolacki autorytarny zapatrzony w ekspertow z TV :) XD Ech Pany Pany...
Na szczęście grubo ponad 20 lat telewizora nie posiadam ;)

Pamiętam jak dziś jak 10 lat temu cała Szwajcaria była bardzo gęsto oklejona plakatami odcisków butów w barwach różnych państw depczących kontury Helwecji. Do dziś ograniczenia rynku pracy mają dla obcokrajowców. Lepiej to dla CH czy gorzej? Jakoś tak nieświetlanie u nich. Straszyli, straszyli i w referendum decyzje podtrzymali. Strasznie niekonstruktywne działanie.
 
Pamiętam jak dziś jak 10 lat temu cała Szwajcaria była bardzo gęsto oklejona plakatami odcisków butów w barwach różnych państw depczących kontury Helwecji. Do dziś ograniczenia rynku pracy mają dla obcokrajowców. Lepiej to dla CH czy gorzej? Jakoś tak nieświetlanie u nich. Straszyli, straszyli i w referendum decyzje podtrzymali. Strasznie niekonstruktywne działanie
Zadepytwanie granic jest jednak troche inne niz morderstwo na pomagajacym, ale spoko, chyba juz rozumiem, po prostu akceptujesz niski poziom propagandy, jesli wspiera "słuszną" sprawę (dziala - jest sprawczy, choc ja tego slowa w zupelnie innym kontekscie uzylem, tlumaczylem, juz nie bede). Hmmm, moze ja tez to powinienem rozwazyc? Dejta mnie jakies plakaty z rozjechanymi przez czolgi dziecmi, a w tle polska klaszcząca gawiedź :) no ten sam poziom :) Ja tam bym takiego plakatu nie bronil - propaganda (tak jak i ta ponizej), a nie konstruktywna propozycja :) Ale skoro działałaby tak jak sobie życze...

A Szwajcarzy to najwieksi rasisci i szowinisci jakich w zyciu spotkalem, to tak na marginesie.
 
Last edited:
Zadepytwanie granic jest jednak troche inne niz morderstwo na pomagajacym, ale spoko, chyba juz rozumiem, po prostu akceptujesz niski poziom propagandy, jesli wspiera "słuszną" sprawę (dziala - jest sprawczy, choc ja tego slowa w zupelnie innym kontekscie uzylem, tlumaczylem, juz nie bede). Hmmm, moze ja tez to powinienem rozwazyc? Dejta mnie jakies plakaty z rozjechanymi przez czolgi dziecmi, a w tle polska klaszcząca gawiedź :) no ten sam poziom :) Ja tam bym takiego plakatu nie bronil - propaganda (tak jak i ta ponizej), a nie konstruktywna propozycja :) Ale skoro działałaby tak jak sobie życze...

A Szwajcarzy to najwieksi rasisci i szowinisci jakich w zyciu spotkalem, to tak na marginesie.
Każda wyrażona opinia jest w jakiś sposób propagandą. Jeśli nie dla Ciebie, to dla kogoś innego tak. Kto jest władny zabronić mieć własne zdanie? Zawsze na takiego znajdzie się jakies przyrównanie do Goebelsa, fajnopolaka, ruskiej onucy czy innego pisiora. Tęczowa flaga na plakacie jest ok, ale polska flaga to już klaskanie do czołgów rozjeżdżających dzieci?
 
Uprzedzam, że ten tekst wykazuję sporo gdybania. Środa.

W związku z tym, że sam mianowałem się kanapowym ekspertem od wojny muszę codziennie mierzyć się z pytaniem, czy Polska dostarczyła lub właśnie dostarcza czołgi na Ukrainie?

Nie wiem. Jest tyle śmieszkowych komentarzy ze strony osób związanych z wojskiem, że można je traktować w dwójnasób, a publikowane filmy z przejazdów kolumn po Polsce wcale nie oznaczają, że T-72 ruszyły z Żurawicy, czy z Lublina w stronę Zaporoża.

Ale przenieśmy się teraz do strefy historii i gdybania, przypuszczeń i przepowiedni. W 2019 roku trwała zażarta dyskusja o potencjalnym remoncie ponad trzystu czołgów T-72, które Polska posiadała. Przepychanki nie toczyły się tylko w artykułach prasowych, a praktycznie we wszystkich instytucjach związanych z modernizacją wojska. Finalnie, po wielu bataliach między, w których nawet uczestniczyły związki zawodowe z gliwickich zakładów Bumar-Łabędy podpisano 22 lipca 2019 roku umowę na ograniczoną modernizację. Przewiduje ona, że poza gruntownym remontem, wszystkie wozy zostaną poddane modyfikacji w zakresie: pasywacji przyrządów celowniczych i obserwacyjno-celowniczych, wymiany środków łączności zewnętrznej i wewnętrznej na cyfrowe, wymiany gąsienic oraz dodania elementów wyposażenia ułatwiających funkcjonowanie załogi czołgu. Umowa opiewała na 1,749 mld złotych brutto.

Teraz nanosimy umowę i jej ramy czasowe na oś czasu. Na tej osi mamy już wypowiedź Zbigniewa Brzeźińskiego z 2014 roku, która mówi dużo o tym jak Amerykanie planowali militarne wsparcie Ukrainy. W tej doktryna nie było miejsca dla przekazania ciężkiego sprzętu, bo Amerykanie zakładali całkiem inny przebieg rosyjskiej inwazji (szybszy i skuteczniejszy). Obrona ukraińska miała zamknąć się w miastach.

Poźniej mamy wypowiedź Aleksieja Arestowicza z 2019, który mówi o tym kiedy Europa zaczęła się budzić w sprawie prawdziwych intencji Rosji. Widać tu pewną zbieżność czasową z pogmatwaną decyzją o modernizacji naszych T-72. Arestowicz mówi jeszcze o etapach wojny, które wg planów powinny nastąpić. One nie nastąpiły, albo inaczej. One nastąpiły, ale ich cele nie zostały osiągnięte i to jest bardzo ważne w dalszej części tekstu.

Teraz pochylmy się nad wypowiedzią Radosława Sikorskiego, którą przytoczył Siergiej Leszczenko, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, a która padła 20 lutego podczas Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Sikorski powiedział: "będzie wojna i to się stanie w tym tygodniu. Zostaniecie zniszczeni za trzy dni. Nikt wam nie pomoże, chyba że szybko zniszczycie 10 tys. rosyjskich żołnierzy, 100 rosyjskich samolotów i 300 rosyjskich czołgów. Jeśli to zrobicie, kraje zaczną dawać wam broń i nakładać sankcje na Rosję”.

Mamy więc widoczne trzy wypowiedzi, które określają zmianę podejścia Zachodu do pomocy Ukrainie pod warunkiem, że ta przetrwa pierwszy etap wojny. Przetrwała.
Mamy też pokręconą historię z modernizacją naszych czołgów. To z perspektywy czasu wygląda tak, jakby ktoś przewidział, że za kilka lat przydadzą się niezbyt nowoczesne, ale w pełni sprawne postsowieckie maszyny, które szybko będzie można adaptować na potrzeby innej armii.

Mamy też cały pakiet sprzętu, który kupujemy od USA, w trybie superszybkim i bez oglądania się na koszty oraz zaangażowanie polskiego przemysłu.

Więc teraz po tym wszystkim co napisałem mogę odpowiedzieć na pytanie zawarte na początku tekstu: Tak, wydaję mi się, że przekażemy lub już przekazaliśmy T-72.
Przekazaliśmy/przekazujemy, nie wiązałbym z tym modernizacji, bo w niej chodziło o to zeby doczekać do nowych abramsów.
 
Laby miały być "fake", a jednak są.
Podałeś źródło, które nie mówi nic specjalnego.
Od faktu, że jakieś laboratoria istnieją na Ukrainie, do wniosku, że to są supertajne jednostki badawcze USA, które pracują nad bronią biologiczną daleka droga.
Podziemia miasta "fake", a jednak są.

A to ciekawe, jakie podziemne miasta? Brzmi jak Indiana Jones :lol: Rozwiń temat, o co chodzi, jakieś źródło.
 
W przerwie od czczych dyskusji warto przesluchac tego materialu. Ciekawe spojrzenie jakoby demografia posrednio pchnela Rosje do wojny. Nie wszystkie tezy bym wspieral, niemniej bardzo ciekawe spojrzenie. Jeden z bardziej optymistycznych materialow (mimo, ze i tak w chu pesymistyczny)
 


ciekawe czy to zgnojenie prezydenta Niemiec była za zgodą USA, prezydent w DE nic nie znaczy, ale mimo wszystko ładne upokorzenie.
Była ambasador USA przyznaje, że te teksty o łamanej praworządności w Polsce to tylko propaganda, teraz to








 
Hehehe o kurwa, wiedziałem, że rn i konfa to zgrupowania debili, ale nie że aż tak.

Wniosek do sądu bo zwitterek usunął mi posta! No świetny przyrząd do odblokowywania zapchanych kibli zwanymi polskimi sądami.

Wieczny ból dupy o nergalka też przeuroczy.
no ale jak ktoś może być oburzony wypowiedziami JKM? Jak ktoś może być oburzony cancelowaniem Trumpa?
Hej ten Nergal jest głupi (skrajny idiota zresztą i to że TVN promuje takiego prostaka świadczy o jakości tej stacji dorównującej gównem TVP, polecam historie z kierowcą UBERA i Nergalem) sądem go pokonamy zamiast kpić z tego, że facet gdyby był odważny to miałby wtedy na koncercie Koran...
 
Back
Top