Komiksy!

@MuraS albo ktoś inny:

Powtarzam sobie serial Jericho, wiem, że był kontynuowany w komiksie. Jakieś pomysły gdzie znajdę?
 
Skończyłem "Sandmana", mocno konkret. Na komiksach się nie znam zupełnie, mam na oku "Rorka" na kiedyś tam, ale to raczej jak będę miał piniondza spory nadmiar, bo ponad stówa za album to jednak trzy - cztery książki są.
 
Wlasnie skonczylem swoj ostatni nabytek "Prosto z Piekla" Alana Moore i Eddie`ego Campbela. Polecam. Wczesniej radze rzucic okiem na rysunki. Nie kazdemu moze przypasc do gustu. Dla mnie miodzik.
 
Dla dzieci :)
d6080Ci.jpg
 
Lepiej im Alinoe nie pokazuj
Hehhe, przeczytałem, bo nie tylko zapomniałem o czym to będzie, ale i nie skojarzyłem twojego ostrzeżenia :) Starsza się obudziła w nocy :)

Niesamowite, że zarówno młodsza jak i starsza zakochane w Thorgalu, jest coś atawistycznie upragnionego w tych "heroicznych mitach", w radzeniu sobie z "nierównym losem".
To jest ich pierwsza tak krwawa historia (tak szczerze to zapomnialem, ze historia ocieka krwią i cycuchami :)) i jestem w szoku, ze nie bylo wiele pytan.

klasa, nic lepszego nie ma i nie będzie K&K i Thorgal
Z kolei "Kajko i Kokosza" ciężko mi się im czyta, czasem brak rytmu, czasem czcionka źle jest w dymki powciskana. Zdziwiony jestem.

Ale było warto, więc będę sukcesywnie powiększał kolekcję. Fajne, ojcowskie wieczory.
 
Hehhe, przeczytałem, bo nie tylko zapomniałem o czym to będzie, ale i nie skojarzyłem twojego ostrzeżenia :) Starsza się obudziła w nocy :)

Niesamowite, że zarówno młodsza jak i starsza zakochane w Thorgalu, jest coś atawistycznie upragnionego w tych "heroicznych mitach", w radzeniu sobie z "nierównym losem".
To jest ich pierwsza tak krwawa historia (tak szczerze to zapomnialem, ze historia ocieka krwią i cycuchami :)) i jestem w szoku, ze nie bylo wiele pytan.


Z kolei "Kajko i Kokosza" ciężko mi się im czyta, czasem brak rytmu, czasem czcionka źle jest w dymki powciskana. Zdziwiony jestem.

Ale było warto, więc będę sukcesywnie powiększał kolekcję. Fajne, ojcowskie wieczory.
Nie poddawaj się bo "Woje Mirmiła" się mogą podkurwić.
 
Dla dzieci :)
d6080Ci.jpg

najs. Ja mam w cienkich wydaniach. Lucznikow dziennie odkurzam ;-) Majstersztyk. Jak zaczales z Thorgalem to sie nie dziwie, ze dzieci stracily zapal przy K&K.

Polecam jeszcze Zycie i czasy Sknerusa McKwacza Don Rosy. https://egmont.pl/Zycie-i-czasy-Sknerusa-McKwacza,5061636,p.html Wlasnie ma byc dodruk. Spodoba sie doroslym i dzieciakom.

Moja corka uwielbia rowniez Hugo - Bedu. Polecam rowniez. Chyba jakies wznowienie bylo(wszystkie zeszyty w jednym wydaniu).
 
Jak zaczales z Thorgalem to sie nie dziwie, ze dzieci stracily zapal przy K&K.
To nawet nie to - pisalem o tym, kiedy ja im czytam (mlodsza jeszcze nie umie, a jak czytam mlodszej to i starsza sie przysiada) to czasami trace rytm. Wydaje mi sie ze to wynika z wiekszej ilosci informacji zawartej w obrazkach w K&K (ktos sie skarada, ktos podsluchuje, ktos robi zamach, ktos jest wykopniety poza kadr, itp). I troche tez kwestia czcionki i graficznego łamania tekstu w dymkach.

No a to ze Thorgal to jest orgazmioza graficzno-scenariuszowa to juz inna sprawa :)

W jakim wieku masz córe?
 
To nawet nie to - pisalem o tym, kiedy ja im czytam (mlodsza jeszcze nie umie, a jak czytam mlodszej to i starsza sie przysiada) to czasami trace rytm. Wydaje mi sie ze to wynika z wiekszej ilosci informacji zawartej w obrazkach w K&K (ktos sie skarada, ktos podsluchuje, ktos robi zamach, ktos jest wykopniety poza kadr, itp). I troche tez kwestia czcionki i graficznego łamania tekstu w dymkach.

No a to ze Thorgal to jest orgazmioza graficzno-scenariuszowa to juz inna sprawa :)

W jakim wieku masz córe?

8 lat. Thorgala bym sie chyba jeszcze nie odwazyl jej czytac. Ostatnio dokupilem te nowe Tytus, Romek i A`Tomek i chcialem wspolnie czytac. Nie wiedzialem, ze komiks zrobil sie powazniejszy i dotyka tematow jak alhohol, narkotyki, jezyk bardzo mlodziezowy. Wiec fajne, zeby rozpoczac ciekawe dyskusje na rozne tematy, ale nie takie bylo moje zalozenie...
 
No u mnie starsza +1, mlodsza -2. Starsza generalnie to kuma wszystko, mlodsza sporo jeszcze nie, ale i tak duzo. Jedynie ten brutalny swiat pewnie jest zaskakujacy, zreszta w pewnym sensie dla mnie tez, bo albo skapcialem na te stare lata, albo przy dzieciach jakos czlowiek odruchowo odcina ta czesc naszej rzeczywistosci. Naprawde nie pamietalem, ze tam co dwie strony ktos ginie :) Np. nie moglem wytlumaczyc dlaczego Shardar otruł swój cały własny dwór. Powiedzialem im przyslowie z "psem ogrodnika", i staralem sie wyjasnic, ale ile zjarzyly to nie wiem.
 
  • Like
Reactions: spa
No u mnie starsza +1, mlodsza -2. Starsza generalnie to kuma wszystko, mlodsza sporo jeszcze nie, ale i tak duzo. Jedynie ten brutalny swiat pewnie jest zaskakujacy, zreszta w pewnym sensie dla mnie tez, bo albo skapcialem na te stare lata, albo przy dzieciach jakos czlowiek odruchowo odcina ta czesc naszej rzeczywistosci. Naprawde nie pamietalem, ze tam co dwie strony ktos ginie :) Np. nie moglem wytlumaczyc dlaczego Shardar otruł swój cały własny dwór. Powiedzialem im przyslowie z "psem ogrodnika", i staralem sie wyjasnic, ale ile zjarzyly to nie wiem.

Powiem Ci, ze jestes odwazniejszy. Ja mam gdzies na koncu glowy zakodowane, ze Thorgal jest komiksem jednak dla doroslych. Z drugiej strony moze mam syndrom dziada, dla ktorego corka wiecznie bedzie bawic sie lalkami i rozowymi jednorozcami.
 
Powiem Ci, ze jestes odwazniejszy. Ja mam gdzies na koncu glowy zakodowane, ze Thorgal jest komiksem jednak dla doroslych. Z drugiej strony moze mam syndrom dziada, dla ktorego corka wiecznie bedzie bawic sie lalkami i rozowymi jednorozcami.
No na mlodszą jest za poważny (tzn wyciska z tej opowieści tylko część)... Tylko ciezko jednej corce czytac a druga odganiac, tym bardziej ze mlodsza tez mnie mega cisnie zebym jej czytal :) Zresztą w Thorgalu jest dużo moralności, takiej poważnej. Dobrze pokazać, że złe osoby źle kończą.

Co ciekawe mi wlasnie powiedziala - starsza - ze "Thorgal jest fajniejszy od tych dziewczynskich ksiazek (a czyta duzo), gdzie najwiekszą przygodą jest to, że pojdą na ciastko do kawiarni" ;)
 
Hehhe, przeczytałem, bo nie tylko zapomniałem o czym to będzie, ale i nie skojarzyłem twojego ostrzeżenia :) Starsza się obudziła w nocy :)

Niesamowite, że zarówno młodsza jak i starsza zakochane w Thorgalu, jest coś atawistycznie upragnionego w tych "heroicznych mitach", w radzeniu sobie z "nierównym losem".
To jest ich pierwsza tak krwawa historia (tak szczerze to zapomnialem, ze historia ocieka krwią i cycuchami :)) i jestem w szoku, ze nie bylo wiele pytan.


Z kolei "Kajko i Kokosza" ciężko mi się im czyta, czasem brak rytmu, czasem czcionka źle jest w dymki powciskana. Zdziwiony jestem.

Ale było warto, więc będę sukcesywnie powiększał kolekcję. Fajne, ojcowskie wieczory.
Thorgal rulez! Co do cycków i krwi - zdziwiony byłem, że tak ochoczo im wjeżdżasz słowiańskością w dzieciństwo, ale z drugiej strony... niech wiedzą, ocb. Kto my zacz... A my wojownicy na straży starszego porządku. I z jednej strony należy być supermadafakiem, i chronić rodzinę - a z drugiej strony supermadafakiem, i umknąć Aricii...
najs. Ja mam w cienkich wydaniach. Lucznikow dziennie odkurzam ;-) Majstersztyk. Jak zaczales z Thorgalem to sie nie dziwie, ze dzieci stracily zapal przy K&K.

Polecam jeszcze Zycie i czasy Sknerusa McKwacza Don Rosy. https://egmont.pl/Zycie-i-czasy-Sknerusa-McKwacza,5061636,p.html Wlasnie ma byc dodruk. Spodoba sie doroslym i dzieciakom.

Moja corka uwielbia rowniez Hugo - Bedu. Polecam rowniez. Chyba jakies wznowienie bylo(wszystkie zeszyty w jednym wydaniu).
Hugo to odlot, wspaniała seria! Pomysły, rozwiązania, kreska, kolory, tekst...:antonio:
 
@spa @Drzewo
Hugo pierwsze widzę, ale już po okładce widzę, że będzie ok.
okladka-600.jpg


Tylko na razie zrobie przerwę, na Thorgala trochę poszło :) (własnie dokupiłem drugą połowę)
 
@spa @Drzewo
Hugo pierwsze widzę, ale już po okładce widzę, że będzie ok.
okladka-600.jpg


Tylko na razie zrobie przerwę, na Thorgala trochę poszło :) (własnie dokupiłem drugą połowę)
Masz już wszystkie Thorgale? Ile wyniósł koszt calości? A co do Huga - oj tak, będzie rewelacyjnie, i skoro masz tam płeć piękną, to tym bardziej...
 
Masz już wszystkie Thorgale? Ile wyniósł koszt calości? A co do Huga - oj tak, będzie rewelacyjnie, i skoro masz tam płeć piękną, to tym bardziej...
Hehe 36x20+ :( (twarda oprawa, gildia.pl. W miękkiej większość tomów jest niestety niedostępna.
Ale zona nie wie, to tak jakby jedno 0 zdjąć :)
YOLO!
 
Hehe 36x20+ :( (twarda oprawa, gildia.pl. W miękkiej większość tomów jest niestety niedostępna.
Ale zona nie wie, to tak jakby jedno 0 zdjąć :)
YOLO!
Myślałem, że w 400 pln się zamknę z całą serią i dodatkowymi, a tu taki psikus...YOLO. Można bez butów chodzić, ale komiksy czytać trza!

Edit: chuj że bez butów, bez kurtki też trza się będzie obejść...(37+8+7+7)x20+

https://pl.wikipedia.org/wiki/Thorgal
 
Myślałem, że w 400 pln się zamknę z całą serią i dodatkowymi, a tu taki psikus...YOLO. Można bez butów chodzić, ale komiksy czytać trza!

Edit: chuj że bez butów, bez kurtki też trza się będzie obejść...(37+8+7+7)x20+

https://pl.wikipedia.org/wiki/Thorgal
Tak tak Panie, ja mowie tylko o głównym wątku :)

Troche nie rozumiem dlaczego dziecinstwo Thorgala jest niejako "osobno", o co tu chodzi? Po prostu pozniej byly narysowane?
 
Tak tak Panie, ja mowie tylko o głównym wątku :)

Troche nie rozumiem dlaczego dziecinstwo Thorgala jest niejako "osobno", o co tu chodzi? Po prostu pozniej byly narysowane?
Analizując daty wydań bardziej prawdopodobnym wydaje się chęć dorobienia na kurze, znoszącej złote jaja...
 
Tak tak Panie, ja mowie tylko o głównym wątku :)

Troche nie rozumiem dlaczego dziecinstwo Thorgala jest niejako "osobno", o co tu chodzi? Po prostu pozniej byly narysowane?

to sa serie poboczne stworzone pozniej. scenariusz i rysunki innych autorow.

dla mnie tylko duo rosinski i van hamme. potem juz srednio
 
Back
Top