Komiksy!

Czytał ktoś może Baśnie? Po zagraniu w wolf among us ten świat mnie na tyle zainteresował, że chyba zabiorę się za komiksy
 
funky_koval.jpg




Koval swego czasu sządził ;)
 
Komiksy... Miłe wspomnienia z dzieciństwa. Całe regały zajęte tomami komiksów Kaczora Donalda. Sporo czasu nad nimi siedziałem :)



92867231_1_644x461_komiksy-kaczor-donald-gigant-tom-87-99-rok-2008-zabrze.jpg
 
Ja pierdziele, ludzie,

"Kaznodzieja". Jest to artystyczne i popowe arcydzieło. Kreski, historii, klimatu, odniesień. Metafizyka z zajebistą i brutalną rozrywką. Są tu przepierdolone dylematy moralne. Bóg tchórz którego moralnie może lepiej jest...zamordować? Aniołowie którzy uwielbiają orgie sado maso i wciągnąć dobrą kreskę. Grall, organizacja która od 2 tysięcy lat trzyma upośledzonych potomków krwi Jezus(sfingowali jego śmierć by krzyżować braci i siostry Jezusa, stąd upośledzenie kolejnych mesjaszy) , kontrolująca cały świat , której celem jest stworzenie nowego ładu po wywołanym przez siebie Armagedonie.

Jest i oczywiście tytułowy Kaznodzieja, który dostaje w mordę od Genezis i zyskuje moce równe Bogu(i który ściga Boga by go najprawdopodobniej zabić), masa innych pojebanych postaci.

@Mort , wbrew pozorom może Ci się spodobać. Obrazoburcze...ale sami autorzy to katolicy, główny popularyzator tego dzieła to Kevin Smith, reżyser, gorliwy chrześcijanin. Fajnie motywują, dlaczego uwielbiają to dzieło.

Fajnie opisuje ten komiks ten wstęp:
308_wstep1.jpg

698_wstep2.jpg
 
Ja od siebie polecam 3-tomowy cykl "Wieczna wojna", tj. sci-fi antywojenne bedace tak na prawde opowiescia o wojnie w Wietnamie. Realistyczna kreska, niezapomniane kadry... dostepne na chomiku ;)
 
Ja pierdziele, ludzie,

"Kaznodzieja". Jest to artystyczne i popowe arcydzieło. Kreski, historii, klimatu, odniesień. Metafizyka z zajebistą i brutalną rozrywką. Są tu przepierdolone dylematy moralne. Bóg tchórz którego moralnie może lepiej jest...zamordować? Aniołowie którzy uwielbiają orgie sado maso i wciągnąć dobrą kreskę. Grall, organizacja która od 2 tysięcy lat trzyma upośledzonych potomków krwi Jezus(sfingowali jego śmierć by krzyżować braci i siostry Jezusa, stąd upośledzenie kolejnych mesjaszy) , kontrolująca cały świat , której celem jest stworzenie nowego ładu po wywołanym przez siebie Armagedonie.

Jest i oczywiście tytułowy Kaznodzieja, który dostaje w mordę od Genezis i zyskuje moce równe Bogu(i który ściga Boga by go najprawdopodobniej zabić), masa innych pojebanych postaci.

@Mort , wbrew pozorom może Ci się spodobać. Obrazoburcze...ale sami autorzy to katolicy, główny popularyzator tego dzieła to Kevin Smith, reżyser, gorliwy chrześcijanin. Fajnie motywują, dlaczego uwielbiają to dzieło.

Fajnie opisuje ten komiks ten wstęp:
308_wstep1.jpg

698_wstep2.jpg


SPOILER ALERT
 
Sandman, Lucyfer, 100 naboi. Czytałem też komiks poświęcony Świętemu od Morderców. Sporo takich rzeczy dla dorosłych ale nie zwracałem uwagi na wydawnictwo. Uwielbiam klimaty biblijne na opak-pewnie dlatego jara mnie Supernatural z Apokalipsą i wrednymi aniołami.

Teraz biorę się za Sandmana, Lucyfer czeka w kolejce. "Święty od morderców" , jest jakaś osobna seria, czy masz na myśli kilka odcinków wewnątrz "Kaznodziei" o historii Świętego? http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/kaznodzieja/6/rec1

Zacząłem czytać Baśnie(postacie z baśni ukrywają się we współczesnym świecie. Mroczne), ale mnie nie porwało.
Kocham Hellboya, chociaż to raczej wolą twórcy nazywać nie komiksem a opowieścią obrazkową.
No, z tematów bibilijnych musze dorwać jeszcze te kilka tomów wydanych o Constantinie.

Ale Kaznodziei chyba nic nie przebije.
 
Słabo już pamiętam-minęło 8-10 lat ale na pewno święty miał swój zeszyt. O i jestem jeszcze fanem tego umięśnionego diabła którego Święty chyba zastrzelił:)

Bardzo polecam Morderstwa i Tajemnice Gainmana
 
Ja od siebie polecam 3-tomowy cykl "Wieczna wojna", tj. sci-fi antywojenne bedace tak na prawde opowiescia o wojnie w Wietnamie. Realistyczna kreska, niezapomniane kadry... dostepne na chomiku ;)
Książki na podstawie których to powstało czekają u mnie właśnie na lekturę.

Sandman bardzo fajny, Gaimana zdecydowanie wolę w komiksie niż książkach.
 
Wieczna Wojna i Gra Endera to powinny być lektury obowiązkowe. Szkoda że Gra została tak słabo zekranizowana i pewnie nie będzie kontynuacji. Wieczna Wojna jest podobno w produkcji.

PS Ksiązek Gainmana nie jestem w stanie czytać a komiksy uwielbiam.
 
Ja sobie skołowałem American Gods w oryginale i jeżeli to nie siądzie, to daję sobie już całkiem spokój z jego pisaniną.
 
Temat znowu wypłynął na światło dzienne i w końcu zamówiłem pierwszy tom The Walking Dead. Kilka razy się do tego przymierzałem, nie mogłem tego sfinalizować, ale w końcu, po tylu godzinach oglądania serialu, trzeba zobaczyć jak wygląda pierwowzór!
Jakiś rok temu szukałem polskich wydań i ciężko było z dostępnością, a teraz jestem miło zaskoczony i bez problemu znalazłem wszystkie dotychczasowe, polskie wydania. Sukcesywnie pewnie będę powiększał kolekcje. :smile:
 
Temat znowu wypłynął na światło dzienne i w końcu zamówiłem pierwszy tom The Walking Dead. Kilka razy się do tego przymierzałem, nie mogłem tego sfinalizować, ale w końcu, po tylu godzinach oglądania serialu, trzeba zobaczyć jak wygląda pierwowzór!
Jakiś rok temu szukałem polskich wydań i ciężko było z dostępnością, a teraz jestem miło zaskoczony i bez problemu znalazłem wszystkie dotychczasowe, polskie wydania. Sukcesywnie pewnie będę powiększał kolekcje. :smile:

Od razu Ci powiem byś się nie zrażał - pierwszy tom jest jeszcze klasycznym komiksem. Wiesz, trochę sztuczne dialogi , patos , te pouczanie ojcowskie wobec syna.

Później zaczyna robić się ciekawiej - realistyczne dialogi, dylematy moralne itd. To za co zajebisty był serial .
 
Każdy czeka, @halibut czytasz Lobo po angielsku czy jest gdzieś do wyrwania w wersji PL? Ja to czytałem szmat czasu temu i miałem jakieś angielskie PDFy.
Wiecie, gdyby wypaliła ekranizacja Deadpoola (finansowo) to i wzrosłyby szanse na film z Lobo. Dlatego w 2016 marsz do kina xD

Amalgama-perfecta-Lobo-y-Deadpool-1.jpg
 
A Marvel popełnia ostatnio jakieś błędy? Kiedy ostatni raz zaliczyli wtopę? Wolverine?
 
Każdy czeka, @halibut czytasz Lobo po angielsku czy jest gdzieś do wyrwania w wersji PL? Ja to czytałem szmat czasu temu i miałem jakieś angielskie PDFy.
Wiecie, gdyby wypaliła ekranizacja Deadpoola (finansowo) to i wzrosłyby szanse na film z Lobo. Dlatego w 2016 marsz do kina xD

Amalgama-perfecta-Lobo-y-Deadpool-1.jpg
W roli Lobo widze Mickiego Rourkea
 
Każdy czeka, @halibut czytasz Lobo po angielsku czy jest gdzieś do wyrwania w wersji PL? Ja to czytałem szmat czasu temu i miałem jakieś angielskie PDFy.
Wiecie, gdyby wypaliła ekranizacja Deadpoola (finansowo) to i wzrosłyby szanse na film z Lobo. Dlatego w 2016 marsz do kina xD

Amalgama-perfecta-Lobo-y-Deadpool-1.jpg

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lobo_(postać)

Czytam według tej kolejności.
http://chomikuj.pl/pucini1945/komiksy/L/Lobo
Tutaj gościu ma wszystko. Wątki w "Supermenie" o Lobo są w osobnym dziale z numerami Supermena. Ale one sa mało istiotne.
 
A Marvel popełnia ostatnio jakieś błędy? Kiedy ostatni raz zaliczyli wtopę? Wolverine?

Ale Deadpool to film z Rką (prawa do postaci należą do FOXa - Ci od X-Men i od The Wolverine też), a na taką kategorię żadne studio, które patrzy tylko przez pryzmat $ nie może i nie chce sobie pozwolić. Zresztą Marvel nigdy nie zrobiłby tego filmu
 
Widzę temat dla mnie :D Uwielbiam komiksy, poza tymi z superbohaterami. Oczywiście mowa tu o Moebiusie, Bilalu i innych, ale na czele stawiam komiksy autorstwa Richarda Cobena, który specjalizuje się, albo w sci-fi, albo komiksowych adaptacjach opowiadań Edgara A. Poe. Kapitalna kreska i niesamowity klimat.

Z komiksów nietuzinkowych polecam Lomm. Dziwne, ale interesujące scifi w wydaniu francuskim. A jeśli chodzi o amerykański rynek, to z niecierpliwością czekam na informację o przeniesieniu serii Scalped na szklany ekran. Genialny komiks, którego akcja rozgrywa się głównie w rezerwacie indian. Prawdziwa brudna, współczesna Ameryka. Nic tylko kręcić serial.
 
Back
Top