Komiksy!

800.jpg

Shangri-La, M. Bablet.

O Matyldo, muszę powiedzieć że się zawiodłem i to na kilku płaszczyznach.

Niekonsystencje uniwersum, kilka absurdów które są osią wydarzeń (większy absurdy niż Matrixowe zasilanie świata maszyn z ciał ludzi, z tym że tam, choć to jest podstawa istnienia uniwersum, nie jest - jak w tym komiksie - wałkowane non stop) , więcej współczesnej, prymitywnej polityki niż ponadczasowej filozofii (czego oczekiwałem idąc w kierunku poważnego/dorosłego SF), bohaterowie jak z amerykańskiego horroru o licealistach...

Nie wiem czy jestem starym zgredem, czy co, ale komiks narreacyjnie nie przypadł mi do gustu, być może też dlatego,że pozycja o wyjątkowo sprecyzowanym światopoglądzie. Krytyka kapitalizmu (choć tam nie ma go absolutnie, za to jest korporacjonizm), krytyka konsumpcjonizmu (choć jest to socjalistyczna utopia dobrobytu), krytyka rasizmu, krytka posiadania moralnej oceny, itp itd...

Szkoda, bo graficznie bardzo dobrze, choć na początku miałem problemy z odgadnięciem kto jest kim (postacie w tym stylu mi się zlewały), ale później już nie miałem z tym problemu.

Komiks dla dorosłych, tak tylko uprzedzam.
 

@Dzihados - spróbuj z kolejnym dziełem tego autora, podobno szybko dojrzał do poziomu. Ja wkrótce se kupię papierową wersję :tellmemore:
 
Czy ktoś czytał tą serię Świat Mitów z Egmonta?

EDIT:
A ciul, kupione!

Świat Mitów: Edyp, Gilgamesz, Odyseja, Dedal i Ikar, Iliada, Antygona.
Adaptacje literatury: 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi, Biały Kieł, Wyspa skarbów.
Rok 1984 - George Orwell
Folwark zwierzęcy - George Orwell

Z innych co do mnie przyjadą: Tokyo Ghost i Diuna. Ród Atrydów. Tom 3,

Także mega zakupy ostatnio.

Ciekawe czy na wojnie można handlować komiksami jak wódą ;)

EDIT:

Łaaaa
n0PKfhO.png
 
Last edited:
Czy ktoś czytał tą serię Świat Mitów z Egmonta?

EDIT:
A ciul, kupione!

Świat Mitów: Edyp, Gilgamesz, Odyseja, Dedal i Ikar, Iliada, Antygona.
Adaptacje literatury: 20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi, Biały Kieł, Wyspa skarbów.
Rok 1984 - George Orwell
Folwark zwierzęcy - George Orwell

Z innych co do mnie przyjadą: Tokyo Ghost i Diuna. Ród Atrydów. Tom 3,

Także mega zakupy ostatnio.

Ciekawe czy na wojnie można handlować komiksami jak wódą ;)

EDIT:

Łaaaa
n0PKfhO.png
Co to za komiks?
 
Moje ostatnie nabytki, bo jestem właśnie w trakcie podróży poza obszar klasycznego komiksu - interesują mnie teraz treści obyczajowe czy dramatyczne, niż klasyczne treści komiksowe. Żałuję że nie mogłem dostać "niebieskiej pigułki", czy "niebieskich pigułek" Peetersa - to komiks o osobie chorej na aids czy raka i o umieraniu. Zrył mi dynię jakieś 20 lat temu, więc kupiłem sobie jego kolejny komiks, a na niebieskie pigułki jeszcze zapoluję innym razem... :hitman:

16754471550232059246633758680782.jpg
 
Co to za komiks?
Tokyo Ghost
800.jpg


Moje ostatnie nabytki, bo jestem właśnie w trakcie podróży poza obszar klasycznego komiksu - interesują mnie teraz treści obyczajowe czy dramatyczne, niż klasyczne treści komiksowe. Żałuję że nie mogłem dostać "niebieskiej pigułki", czy "niebieskich pigułek" Peetersa - to komiks o osobie chorej na aids czy raka i o umieraniu. Zrył mi dynię jakieś 20 lat temu, więc kupiłem sobie jego kolejny komiks, a na niebieskie pigułki jeszcze zapoluję innym razem... :hitman:

View attachment 55580
Łoooo panie, ale kolekcja, coś z tego podejrzę na pewno.
 
Ja bym sobie coś poczytał o tematyce diablo, jest jakaś książka albo komiks? O film to wiadomo że bardzo ciężko, ale dziwi mnie że jeszcze nikt na tym (?) Nie zarobił?
 
Ja polecam ze swojej strony "Fist of The North Star" - co prawda z lat 80tych, ale moim zdaniem zajebiście narysowana i zjada na śniadanie niektóre współczesne produkcje, co do fabuły to już rzecz gustu, choć mnie się podoba. Z ciekawostek to główna postać zainspirowana jest Bruce'em Lee. Anime też spoko, choć polecam najpierw przeczytać mange a potem ewentualnie obejrzeć anime.

9781974721566.jpg
 
Ktoś miał w ręku?

Ładna promka jest...
 
Dzięki za polecenia. Ja od siebie mogę polecić Invincible. Zaczyna się trochę niewinnie, ale im głębiej tym lepiej (Kirkman robi zajebista robotę + kreska coraz lepsza). Dla mnie TOP 3 komiks o superbohaterach.
 
Dzięki za polecenia. Ja od siebie mogę polecić Invincible. Zaczyna się trochę niewinnie, ale im głębiej tym lepiej (Kirkman robi zajebista robotę + kreska coraz lepsza). Dla mnie TOP 3 komiks o superbohaterach.
To to?

Wstyd pewnie, ale nie znam.
 
To to?

Wstyd pewnie, ale nie znam.
Tak. Gorąco polecam. W PL chyba są zbiorcze tomy, bo ja czytalem wersje oryginalna i trzeba było się przebić przez kilka zeszytów żeby wciągnąć się na maksa , ale jak już wejdziesz w ten świat to pochłania + duzy plus, że wbrew bajkowym początkom to brutalna historia pełna krwi, śmierci i świetnie stworzony świat
 
Tak. Gorąco polecam. W PL chyba są zbiorcze tomy, bo ja czytalem wersje oryginalna i trzeba było się przebić przez kilka zeszytów żeby wciągnąć się na maksa , ale jak już wejdziesz w ten świat to pochłania.
Musze poczytac recenzje, bo jestem ciekaw w jaka grupe wiekową celuje ten komiks (mam córy, i jeśli by tez mogły to czytać to i kupno rozważę :) )
 
Musze poczytac recenzje, bo jestem ciekaw w jaka grupe wiekową celuje ten komiks (mam córy, i jeśli by tez mogły to czytać to i kupno rozważę :) )
Dla dzieci to ten komiks raczej nie jest. Początek jest trochę niewinny, ale później dużo GORE. Ogólnie jest brutalnie, dynamicznie i ogólnie rozpierdol. Kirkman świetnie buduje bohaterów i relacje. Dodatkowo inne rasy, planety, samo podejście do superbohaterstwa (trochę jak w BOYS).
 
Dla dzieci to ten komiks raczej nie jest. Początek jest trochę niewinny, ale później dużo GORE. Ogólnie jest brutalnie, dynamicznie i ogólnie rozpierdol. Kirkman świetnie buduje bohaterów i relacje. Dodatkowo inne rasy, planety, samo podejście do superbohaterstwa (trochę jak w BOYS).
Okok czyli dla mnie :) Oglądałem tylko S01 Boysów, muszę wrócić do nich.

Swoja drogą przyszedł mi trzeci tom Conana, jeszcze nie czytałem

VHEMV2v.png
 
Fajnie to wygląda:




da się w ogóle takie rzeczy znaleźć w necie @MrRoshi ?

 
PSX_20231116_122506.jpg

PSX_20231116_122452.jpg

PSX_20231116_122436.jpg


Jaki to jest sztos... Ja pierdolę! Graficznie celowo pojechane, od strony psychologicznej mistrzostwo, autorem jest dobry pisarz, który niby "nie zastanawia się nad sobą", ale co wywleka na światło dzienne to każdy uzależniony rozpozna od razu w sobie... No i ciekawe smaczki historyczne - w Niemczech obóz koncentracyjny dla obywateli? Kurde, tam chyba sporo jest przemilczane. Polecam w 100%, a osobom z problemami - musowo.
 
O proszę, temat dla mnie :)

Po kilku miesiącach starań udało mi się wreszcie skompletować wszystkie 20 MEGA MARVEL z wydawnictwa Tm-Semic.
Plan na teraz - skompletować wszystkie zeszyty Spider-Man, tu wyzwanie jest dużo większe bo zeszytów jest 102 a niektóre kosztują sporo ponad 100zł :)

20240325-213107.jpg
 
O proszę, temat dla mnie :)

Po kilku miesiącach starań udało mi się wreszcie skompletować wszystkie 20 MEGA MARVEL z wydawnictwa Tm-Semic.
Plan na teraz - skompletować wszystkie zeszyty Spider-Man, tu wyzwanie jest dużo większe bo zeszytów jest 102 a niektóre kosztują sporo ponad 100zł :)

20240325-213107.jpg
o kurka mam jeszcze kilka musiałbym garaż przeczesać chyba, że żona wypierdoliła to mnie krew zaleje... zobaczę
 
Back
Top