Igrzyska Olimpijskie 2012

ja nie ogarniam jakim cudem fijałek i prudel majac najlepszy setowy bilans zajeli 2 miejsce w grupie i teraz realnie oceniajac prawdopodobnie odadna z najlepsza para na swiecie
 
ja słyszałem, ze komisja sportu wywnioskowała, ze mamy ok 25 szans medalowych. A ktoś chyba w OS stwierdził, ze biorąc pod uwagę medale z wcześniejszych imprez ( jakies mistrzostwa Europy) i podzielić to przez dwa to nam wychodzi około 5 medali . Więc raczej krytycznie :)
 
Kusznierewicz i Życki właśnie zaprzepaścili szanse na medal. Spadli na 6. miejsce po fatalnym wyścigu.
 
Pewnie oglądaliscie judo.. tragicznie zaprezentowal sie Wojnarowicz komentatorzy przedstawiali go jakby Bóg wie kim był i jakie wielkie szanse na medal mial.. Tyle kar to ja w zyciu w judo nie widzialem. Moze i trafil na rewelacyjnego przeciwnika, mistrza tu i tam ale i przeciwnik niczego nie pokazal takie anty-judo w wykonaniu Polaka i po częsci jego rywala. Ta nasza Polka tez dala sie łatwo poddać Chince. Coś mi sie wydaje ze na nowego Nastka to se jeszcze poczekamy. Na czwórke facetów we wiosłach nie liczyłem zbytnio, tak jak pisaliscie wczesniej, oni juz wygrali wszystko, maja zloty medal olimpijski, mistrza swiata i europy (chyba), to i tak duzo ze chcialo im sie dobic do finalu by rywalizowac z mlodymi. Wczoraj za to maksimum wyciągnął Kawęcki, czołówka była z kosmosu, niezłe muszą żreć koksy :D byc moze dzisiaj Czerniak niezly wynik wykreci.



A jedną z najwiekszych niespodzianek są nasi siatkarze plażowi, dzis snów gładko wygrali, do tego po tych jajcach z przeniesieniem meczu z 14 na 10.



Wielkie gratulacje za to co zrobily dziewczyny we wioślarstwie, z kontuzją i pod koniec jeszcze trzeba bylo sie bronic przed Chinkami, na prawde wielki szacun - wreszcie medal. A tak nawiasem ale mnie wkurwia totalnie Szpakowski, tak pieprzy farmazony, 250 metrów do mety, łodka Australijiek wyprzedza nasza o szerokos dlugosc prawie jednej łódki jak nie wiecej a ten gada "Moze jeszcze nasze zaatakuja australijki, moze jednak, moze bedzie srebro jak przyspiesza"....on to niezle prochy musi brac, kompletne dno, na meczach nei da sie go sluchac a na olimpiadzie to juz w ogole.



No i wracajac do Ciebie Escobar, z poprzedniej strony.. taa być moze za bardzo generalizowalem i wrzucilem wszystkich do jednego wora, no ale moge czuc sie zniesmaczony i zawiedziony wynikami czesci naszych reprezentantow. Zreszta prawie to samo napisales co ja czyli ze jest jeszcze z czego sie cieszyc i trzymac kciuki a kto zawalił tylko ja szukam przyczyny od razu (moze za wczesnie) tak szybkich i w wiekszosci przypadkow dosc przykrych porażek. Ale dziś idzie w miare dobrze wiec i moja krytyka zmiejszy sie diametralnie haha :)
 
Ta nasza Polka tez dala sie łatwo poddać Chince.


Po tej Polce było widać, że jeśli Chinka ją przewróci, to nasza już nie wstanie.



Gratuluję wioślarkom zdobycia medalu.
 
Jest jakaś dziwna moda na kreowanie atmosfery przed imprezami. To samo było przed EURO 2012, w trakcie zreszą też. To samo mieliśmy przed igrzyskami. Dla mnie to jest dramat.


Dziwi Cię to Escobar? Jesteś dziennikarzem. Myślę, że powinieneś wiedzieć, że taka moda to norma przed dużymi imprezami, w końcu Twoja konkurencja - tak mówię tu o tabloidach - robią to od lat. Zawsze łatwiej sprzeda się fakt czy jakiś inny bardzo inteligentny dziennik z Majewskim z uniesionymi rękami do góry i podpisem "Złoto będzie nasze" niż jego poważne zdjęcie z podpisem "Postaram się powalczyć". Polacy się wkur... bardziej przez to podgrzewanie, ale z każdym dniem łykają to coraz bardziej, bo to tak jak z hazardem: im więcej tracisz tym bardziej robisz się zawzięty, aby w końcu wygrać. Podobnie działają portale mainstremowe typu onet, wp, itp.



Dla mnie na przykład jest to pomocne, bo nie biorę i tak sobie ich pieprzenia pod uwagę, ale za to w miarę możliwości oglądam awizowane nadzieje medalowe i mam jakąś tam pewność, że mnie coś nie ominie, bo Igrzyska to zawsze kilka niespodzianek, czarnych koni i ludzi z "nikąd". Trzymajmy kciuki za naszych, bo widać, że się starają. Też nie wszystko mi się podoba, ale przełykam porażki i cieszę się z sukcesów (sukces!=medal).



Nie wierzę w medal naszych w ciężarach, bo moim zdaniem podnoszenie ciężarów na Igrzyskach, a na mistrzostwach świata to inna bajka. Azjaci przygotowują się specjalnie na IO. Mam natomiast nadzieję na jakiś medal Majewskiego, ze 2 medale w żeglarstwie, mimo wszytsko medal w siatkówce i ze 2 kolejne na innych arenach lekkoatletycznych i licze też bardzo na Janikowskiego, który wydaje się bardzo zrównoważ. Po tym co dzisiaj pokazali siatkarze plażowi, uważam, iż mogą oni pokusić się o niespodziankę.
 
No i Fajdek się sfajdał. Żenada. Poważny kandydat do medalu pali trzy próby. Forma była, bo posłał młot w okolice 80 metra, ale nadepnął na brzeg koła. Chyba w głowie coś nie zagrało. To jest, moim zdaniem, największa porażka tych igrzysk do tej pory.
 
Celowali w podium i w rekord Polski Ziółkowskiego. Wszystko było do osiągnięcia. Szkoda i tyle :(
 
Brawo Polki. Brawo plażowi. Przed chwilą wróciłem do domu, akurat na ostatnią próbę Fajdka. Dramat, jak można spalić trzy próby w eliminacjach? Każdy kanon mówi o pierwszym spokojnym rzucie, przy mocy którą posiada Polak młot spokojnie poleciałby na 76 m i byłby pewny finał. Ostatnia próba niezła, bez szarpania, a on mimo to depta brzeg koła.. Zgadzam się, że to kwestia psychiki, dla mnie też jest to ogromne rozczarowanie, nie spodziewałem się, że Fajdek może skończyć poza pierwszą 6. Do tego jeszcze Kusznierewicz z Życkim.. Szkoda.



A no i brawa dla Sawrymowicza, z ósmym czasem wszedł do finału 1500m.
 
Przecieki na malo medali musialy byc Mucha miala konfe i mowila ze jak bedzie 10 jak 4 i 8 lat temu to bedzie dobrze... no i niestety miala racje.



Ja jeszcze bym poruszyl jeden temat dla mnie jest skandalem ze zawodniczki ktore ruszaja na IO typu Gruchala i Jedrzejczak i Pyrek tancza w programie na TVN zamiast szlifowac forme i tu nikt mnie nie przegada zadnym zdaniem ze mogly itp bo jesli tak to po co jechac na IO i szczycic sie miejsca 10-30 , w tym roku wielu sportowcow polecialo sobie w h.... i to jest moje zdanie







Czynny sportowiec ktory chce sukcesu na IO niema prawa ,,bawic sie'' pol roku w show polegajace na tancowaniu itp.



A tak pozatym to chyba wszystkie 3 wymienione po IO koncza kariery i dobrze ... i wlasnie teraz bylby czas na tance ale przeciez teraz nie bylyby na topie... i tu problem
 
Swojego czasu • trenowałem • pchnięcie kulą, nie jest to rzut młotem ale miałem kilku kolegów młociarzy nawet na stopniu mistrzostw krajowych czy europejskich , wiec chyba mogę napisać że to co odwalił nasz zawodnik to czysta amatorka • polscy sportowycy zbyt mało pracują z psychologami !
 
Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego Ewa Mizdal ze swoją wagą ciała startowała w 75 kg? Pewnie nasi komentatorzy o tym mówili, ale ja oglądam transmisje olimpijskie z angielskim komentarzem



down: dzięki. Nie wiem czy 6 prób następujących po sobie to "lepszy" wynik. W każdym bądź razie nie można jej odmówić woli walki, choćby walki z samą sobą
 
Bo w 60 ileś (nie pamietam jaka to kat.) byla za duza konkurencja i wybrali 75 kg - ze niby mniejsza i lepszy wynik mozna uzyskac.
 
Piękny mecz, jeszcze postawiłem kasę na Szwajcara, ostatni mecz na kuponie, co spotęgowało emocje, wow.
vaicavalo Kilka dni temu Tsonga wygrał 25:23
 
Sztangistki :



wołowina, tesosteron, wołowina, testosteron, wołowina, testosteron - rekord olimpijski ...
 
Nie rozumiem manewru z kategorią wagową u polskiej sztangistki. To jakaś kosmiczna bzdura.
 
W kategorii niżej z osiągniętym wynikiem 231 kg zajęłaby 10 miejsce. W kategorii 75 skończyła na 7, ta kategoria jest skromniej obsadzona, mniejsza konkurencja. Co ciekawe wynik Polki dawał medal dopiero w kategorii do 53 kg.
 
Po konkursie sztangistek do 75 kg powinna wybuchnąć debata na temat odżywiania w sporcie i dopingu, skąd taka forma, co biorą, kiedy przestają i dlaczego te substancje nie są wykrywane przez komisje antydopingowe.



Jak ktoś mi powie ze laski były na czysto to wybuchnę śmiechem .



Polska która zmieniła kategorię z 69 na 75 nie powinna jechać na olimpiadę, jeżeli nie potrafi w swojej naturalnej wadze walczyć o wysoką pozycję • szkoda kasy
 
Francuz spalił, Kubańczyk zepsuł jedno z podejść w rwaniu. Póki co dobrze się to zaczęło z perspektywy Adriana Zielińskiego



Irańczyk rozpoczyna niżej niż anonsował i bardzo nieudanie... Dziwnie się to wszystko układa / chyba jakaś mała kontuzja na rozgrzewce. O w dupę... Czyżby tak się zablokował psychicznie? Dlaczego nie walczył tak w dwóch pierwszych próbach? Jak tak dalej pójdzie to nie rozdadzą nawet kompletu medali ;P



No i Rumun odpada... Łał



Ale świetna próba Polaka. Tak jest!



Kurwa mać! Ale Adrian jest mocny! 174 zaliczone



Nie wydaje mi się, aby Rybakow to zaliczył



Kurcze, nie dał rady. A tak to dobrze wyglądało
 
Ależ mocny się wydaje Zieliński, kapitalnie wyrwał 170 kg.



174 poszło!



Tymczasem Kondard Czerniak ósmy. Szkoda, że nie wytrzymał, na nawrocie był trzeci.
 
Kur... ale Czerniak był blisko medalu :/ Zabrakło na końcu i z pozycji medalowej zostało ostatnie miejsce w finale. Brawo za walkę
 
Back
Top