Igrzyska Olimpijskie 2012

Ile obstawiacie medali dla naszych ? Ja 9. A wlasnie pewnie bylo wczesniej - slyszeliscie ze Lewandowski jednak pobiegnie w półfinale? Złożył protest i mu przyjeli - normalnie wielki LOL ze cokolwiek rozpatrzyla ta komisja olimpijska.
 
@Tykersky



Dziewięć w sumie? Czyli jeszcze jeden medal do końca igrzysk?
 
Przy okazji wymień kto ekspercie :) Lewandowski został wybity z rytmu biegu na finiszu przez rywala. Nie wiem czy zdarzyło Ci się kiedyś trenować biegi, podejrzewam, że nie, więc nie wiem czemu lolujesz. Utrata rytmu przy biegu na 800m na finiszu jest nie do nadrobienia, nogi kompletnie stają.
 
Z kajaków 4 szanse, Włodarczyk, Małachowski, Kszczot(uzasadniałem wcześniej), zapaśniczki, siatkarze(tak wiem, ciężko).



Moim zdaniem realne jest 12-13 medali.



@down



To nie szaleństwo, 4 medale są jak najbardziej możliwe, i to wcale nie jest jakiś mega optymistyczny wariant.
 
Oj nie szalejmy, wcześniej płakaliście że mało itp. teraz już 12-13. Najważniejsze żeby 10 pękło, a im wyżej tym lepiej ;D
 
Dla mnie jak będzie jeszcze cokolwiek to będę happy...



Co do Lewandowskiego, to bylo jasne dość szybko po wyścigu, ale ja bym prędzej lolował fakt, że nie było to jasne jeszcze szybciej. Chyba bym nie wytrzymał na jego miejscu, pobiegł za typem i ściął go z nóg za metą;)
 
Panowie, a gdzie można zobaczyć jak prezentuję się klasyfikacja punktowa igrzysk?
 
@bosman zaskocze Cie, trenowalem biegi od 4 podstawówki do 1 gimnazjum. Moze nie osiagalem wielkich rezultatow ale mam kilka wygranych zawodów na regionalnym szczeblu powiatu Myszkowskiego - Woj. Sląskie. W necie na 100% nie ma zadnych informacji o tym bo to byly lata gdzies 2002-2004 ale moge cie pognębic zdjeciami dyplomow bo leza w szafie hehehe, wiec reasumując mam pojęcie o biegach i wiem jak to jest zostac wybitnym w czasie biegu. Po prostu jestem zdziwiony ze rozpatrzyli to pozytywnie, rózne wały toczą sie w komisjach i na tych igrzyskach.



Ja obstawiam ze bedzie 9 medali i tak mysle ze zdobedzie go Małachowski, ale licze na srebro. Jakos nie wierze w Kszczota i Lewandowskiego w tym roku ale kto wie, niech mnie zaskoczą.



Ahaa bym zapomnial Ukrainka złozyla protest przeciw naszej Zosi Klepackiej, tak mowili na tvp w studiu ale nie wyjasnili dlaczego.
 
@bosman



Wiedziałem, ze ktos się do tego przyczepi, nie chciało mi sie edytowac. Chodziło mi bardziej o poziom mistrzowski zawodników niż o sam sportowy. Oczywiście dla mnie bardziej adekwatna jest klasyfikacja punktowa niż medalowa, ale nie da sie ukryc, że medfalowa to wiekszy prestiż.
 
Zespół Ukrainki Olhy Maśliwiec składa protest przeciwko Zofii Noceti-Klepackiej - donosi z korespondent Sport.pl w Londynie Michał Pol.

W dramatycznym finałowym biegu klasy RS-X kobiet Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal. Polka stoczyła na trasie heroiczną walkę. Przez pół trasy była poza podium, tuż przed metą miała okazję na srebro. Wygrała Hiszpanka Marina Alabau Neira. Czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Ukrainka Olha Maśliwiec.

W trakcie rozmowy Klepackiej z dziennikarzami do Polki podeszła Ukrainka i powiedziała, że jej zespół składa protest. Na razie nie wiadomo, z jakiego powodu. - Zabrali Klepacką na kontrolę dopingową. Po drodze machała nam, że medalu nie odda, ale trener mówi, że nic nie wiadomo - pisze na Twitterze Michał Pol, dziennikarz Sport.pl .

wtf?
 
a ogarnia ktos jak sobie w tym sezonie radzi noga w biegach przez plotki?



pamietam jak kilka(?) lat temu wyskoczyl z kapelusza na mistrzostwach swiata czy europy bedac zaraz za czolowka i jako mlodemu zawodnikowi wrozono mu spory progress
 
Lewandowski nie składał żadnego protestu.To była decyzja komisji, która sama postanowiła obejrzeć końcówkę biegu.



A kajakarstwo wciąż niedoceniane w waszych typach. Zaufajcie mi, że dwa medale w kajakach to absolutne minimum. Od Seulu kajakarze zdobywają medale, a teraz mamy najlepszą paczkę w historii. Polecam oglądanie finałów. Kajakarstwo jest całkiem ciekawe, nie zamula tak jak wioślarstwo, są emocjonujące finisze...
 
zoom



Noga wyrównał w tym sezonie rekord życiowy. Niestety dziś doznał kontuzji w biegu eliminacyjnym.



jajcarz



Ok, rozumiem, sprawa jasna.



Tykersky



Wydaje mi się, że źle Cię wcześniej zrozumiałem, zdaje się, że chciałeś skrytykować komisję, a nie jej decyzję także najmocniej przepraszam. Skoro trenowałeś to absolutnie rozumiesz sytuację Lewandowskiego :)



Protest Ukrainki ma dotyczyć rzekomego nieregulaminowego sprzętu u Zosi. Klepacka ponoć powiedziała, że komisja nie uwzględni protestu.
 
Nie ogarniam kolarstwa torowego :) Obok żeglarstwa, maratonu i długodystansowych biegów, wszelkich sportów związanych z koniem to najnudniejsza dyscyplina na igrzyskach. Parę kólek jadą jak by za karę a w ostatnim mega sprint i meta. To już podnoszenie ciężarów jest ciekawsze.



To dzisiaj są jeszcze jakieś szanse na medal ? Oprócz Małachoskiego, bo o jego starcie wiem. Jak co to o której ?
 




Mistrz olimpijski Lomachenko vs wicemistrz świata świetny Toledo Lopez w półfinale.



Walka igrzysk. Lomachenko po igrzyskach przechodzi na zawodostwo będzie największym transferem od czasu Rigondeauxa.
 
Jak rywal cepy wali nie trzymając gardy to łatwo jest proste wsadzać, ale fighter dobry, mój styl, choć robi większe przerwy w seriach ;) No i za mało podbródków widze chłopaki biją. Fajnie byłoby z kim takim trenować, sparować.
 
SNN0701GX2-620_1561862a.jpg


Gwiazda światowego sprintu, Usain Bolt, potwierdził swoje nadludzkie możliwości broniąc tytułu mistrza olimpijskiego w biegu na 100 metrów. Przed nim kolejne wyzwanie - udowodnić, że jest najszybszym człowiekiem na planecie w biegu na 400 metrów.


Jamajczykowi nie brakuje pewności siebie i coraz częściej przypomina o swoich umiejętnościach piłkarskich. Bolt jest wielkim fanem Manchesteru United, w przeszłości spotykał się z Alexem Fergusonem i zawodnikami. Teraz publicznie zgłosił swoją chęć do odbycia testów w angielskim klubie.



- Ludzie myślą, że to żart, ale jeśli Alex Ferguson zadzwoniłby do mnie i powiedział: "Dobra, zróbmy to, przyjedź na testy", wtedy niemożliwym by było, aby odmówić. Nie chciałbym podjąć wyzwania, gdybym nie myślał, że jestem wystarczająco dobry. Jestem bardzo utalentowanym graczem i wiem, że mógłbym zrobić różnicę. Mógłbym być najszybszym zawodnikiem w zespole, a jednocześnie grać całkiem nieźle - mówił Usain Bolt dla The Sun.
 
Na Jamajce piłka to religia, choć nie wiem jakie umiejętności ma Bolt, ale jakby mu schowali piłkę pod koszulką i kazali wbiec do bramki...nikt by go nie zatrzymał... chyba, że banda :D
 
Wszyscy mówią, że Bolt byłby nie do zatrzymania ale ja uważam, że nie ponieważ jest sprinterem, a mecz trwa 90 minut więc nie wiadomo czy dałby radę kondycyjnie, a jak by był potwornie zmęczony to prześcignąć go mogłoby wiele osób(przynajmniej tak sądze).
 
Jakby zrobilby dwie takie udane przebieżki to mogliby go po kwadranscie sciagnac, a handicap by pozostal;)



W pilce zwlaszcza polskiej tez nie biega sie nonstop, glownie chodzi, przyspieszasz, gdy musisz sie wrocic lub idzie akcja i chcesz pomoc w ofensywie, ale i to zalezne od Twej pozycji, bo jeszcze trzeba ją trzymać i nie stworzyć luki o którą do Ciebie bedą mieli pretensje.
 
Na Jamajce ze sportów drużynowych królem raczej jest krykiet a nie nożna. Co do sprinterów próbujących sił w innych sportach to krótka anegdota - Brytyjczyk Dwain Chambers podczas swojego zawieszenia za doping podpisał kontrakt z zespołem angielskiej ligi rugby 13-osobowego, Castleford Tigers. Przygoda Chambersa, mimo, że był najszybszy na boisku, skończyła się na kilku meczach w rezerwach bo nic prócz prędkości nie potrafił zaoferować.
 
Polskie zapaśniczki poznały rywalki. Iwona Matkowska (-48kg) w pierwszej walce zmierzy się z Argentynką Patricią Bermudez i raczej nasza mistrzyni Europy powinna sobie poradzić. Jeśli przejdzie, to w 1/8 finału może trafić na Mongołkę, wicemistrzynię świata w kategorii do 51 kilo. Tu już będzie bardzo ciężko o awans do ćwierćfinału. Jeśli już tam zajdzie to zapewne jej rywalką będzie Marija Stadnik, brązowa medalistka z Pekinu i aktualna wicemistrzyni świata.



Monika Michalik (-63kg) trafiła w 1/8 finału na Blessing Oborududu z Nigerii i jest to dla mnie kompletna egzotyka. Nie spodziewam się wielkich fajerwerków po tej rywalce. W ćwierćfinale rywalką Moniki będzie zapewne Chinka Jing Ruixue. Bardzo utytułowana zapaśniczka i jedna z faworytek do medali. No cóż, Polki nie są wymieniane w gronie faworytek, ale na pewno powalczą i dadzą z siebie wszystko. Żeńskie zapasy rządzą się swoimi prawami i są bardzo nieprzewidywalne.
 
małachowski jak narazie 4 i jeszcze 2 rzuty przed nim, licze, ze uda sie wejsc na pudlo ;]
 
Czyli jednak moje typowanie (9 medali) nie trafione, szkooda. Ma ktoś realne szanse na medal? Kszczot odpadl w półfinale, nie wiem jak z Lewandowskim bo nie zdąrzylem obejrzec.
 
Back
Top