Igrzyska Olimpijskie 2012

W samych kajakach mamy cztery poważne szanse. Walczykiewicz i Siemionowski to dla mnie pewniaki (nie wyjeżdżajcie mi tylko z Dołęgą, bo na kajaki nie można tego przełożyć). Siemion ma tylko jednego rywala. Cała reszta się nie liczy. Marta to rakieta. Dwójka Naja/Mikołajczyk pływa tak, że też będę zdziwiony jak medalu nie będzie. Dochodzi żeńska czwórka, która dostała dziką kartę, bo ma gwiazdorską obsadę i wczoraj machnęła rekord świata w półfinale.



Rozumiem, że kajaki nie są popularne w Polsce (bardzo ubolewam), ale jesteśmy w tym sporcie piekielnie mocni.



Zobaczymy co zrobi Małachowski, dziś dwie poważne szanse w żaglach, wciąż są siatkarze...
 
Dębowski słusznie zauważył, że w chwili, w której o tym mówił pomogłaby już jedynie modlitwa...Zna się gość na rzeczy według mnie i jednak widząc co działo się w 3 setach i fakcie jaki był stan, gdy to mówił było to słuszne (pretensje byłyby uzasadnione jakby nagle wyciągneli chociaż tego seta...). Ciężko by u komentatorów nie było do czego się doczepić...to nie artykul, to nie wywiad, to się dzieje na żywo i pod wpływem chwili, dochodzą emocje, a oni są tylko ludźmi. Poza tym jak znasz się na rzeczy, mógłbyś lać wodę na dany temat...to nie zawsze jest wszystko, do komentatorki jeszcze trzeba mieć dykcję.
 
o cholera, nie wiedziałem ze mamy reprezentanta w Taekwondo, choć z tego co podaje wikipedia nie ma co sie szału spodziewać.


Obawiam się, że w lekkiej już nie zatriumfujemy, pozostają nam kajaki, RSX, może wczorajszy brąz Janikowskiego będzie motorem napędowym dla naszych zapaśniczek? No i wciąż liczę na siatkarzy. W lidze swiatowej w rozgrywkach grupowych też nam sie noga powineła i przegralismy ze słabą Finlandia. Może teraz sie Panowie w cwiercfinale ogarną
 
Siedem. albo mi wejdzie kupon albo zdobędziemy więcej niż 10 medali. Win-win situation ;)
 
23 miejsce na 204 jest dobrze.



Taka Hiszpania nie ma nawet jednego złotego medalu, a Brazylia ma jeden brąz więcej.
 
Czemu? To jest odzwierciedlenie poziomu sportowego w dyscyplinach olimpijskich. Nie wiem w czym masz problem?
 
Odzwierciedlenie? W jaki sposób? Uważasz, że Kazachstan, który dysponuje głównie kapitalnymi sztangistami ma wyższy poziom sportowy w dyscyplinach olimpijskich od Niemców? Zdecydowanie lepszym odzwierciedleniem jest tabelka punktowa, która bierze pod uwagę bodaj czołowych osiem miejsc z każdej dyscypliny.
 
Tylko, że możesz być zajebistym sportowcem, olimpijczykiem, być lepszy w danej dziedzinie od innych niż ktoś kto jest jedynie o odrobinę lepszy od innych, ale może wystartować w 8 konkurencjach...Tak jak pisałem o pływaniu np. Powinien być jakiś próg ilości konkurencji, w których można wziąć udział lub wogle ograniczenie do jednej dyscypliny/kategorii/stylu itd itp.



No i może, gdyby liczyć wszystkie miejsca danego kraju (nie same medale) byłoby to bardziej wymierne, a tak kilka 4 miejsc i już jesteśmy leszczami, bo ktoś fartem zgarnął parę medali;)
 
Ja nie mówię, że nie zasłużył, sam wcześniej broniłem ich złotych medali. Ale nie uważam, że dominacja w jednej konkurencji może przekładać się na ogólny poziom sportowy dyscyplin olimpijskich w danym kraju. Sto razy lepszy jest on w Niemczech niż w Kazachstanie, natomiast w tabeli medalowej zasłużenie Kazachstan jest z przodu.
 
Skoro potrafili zdominować cięzary bardziej niz Niemcy inne sporty, to są wyżej w tej klasyfikacji i juz.
 
Krótki przykład.



Kenia, Pekin- 6 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe. Każdy zdaje sobie sprawę ze specyfiki sportowej tego kraju. W tabeli medalowej kończą na 13 pozycji. W tabeli punktowej już na 22. Polska w medalowej była 20, w punktowej już 15. Pewnie jakby poszerzyć pulę punktowanych miejsc pozycje w oczywisty sposób uległyby zmianie.



jajcarz



No tak w tabeli medalowej są wyżej. Zgadzam się. Ale napisałeś o poziomie sportowym, więc proszę odpowiedz, czy uważasz to za odpowiedni wyznacznik tego o czym sam wspomniałeś?



Oczywistą sprawą jest, że nie w każdym przypadku tabela medalowa odzwierciedla poziom sportowy dyscyplin olimpijskich.



Kapitalna Zosia! Niesamowicie wywalczyła ten medal.
 
Oby nie bylo jak z Rogowską, choć nieklasyfikowania raczej nie będzie, ale żeby na start wszedł do wąskiego finału, a potem pier**lnął tym dyskiem poza stadion ;)
 
Zawału można dostać przez tę Zośkę. Wisi Hiszpance dobre wino.
 
Back
Top