GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

Bo CD-Action zawsze odstawało od konkurencji poziomem merytorycznym. Smuggler i Jedi mimo świetnej roboty nie mogli robić za całą redakcję. Czytałem okazyjnie, ale nie kolekcjonowałem tak jak inne czasopisma ze złotych lat czasopism o grach.
Herezje panie, herezje ;P. Moim zdaniem merytoryką kładli Click na głowę, Komputer Świat Gry miało dobre recenzje, ale sztywne jak otwarty parasol w dupie. Gamblerów, Secret Serviców i tym podobnym nie znałem, bom za młody stażem, ale sam fakt, że CDA się tak długo utrzymuje na rynku w formie - czasopismo 150+stron + płyta z dobrymi gierkami, świadczy sam o sobie.
Gdzie jest reszta konkurencji? Uciekła w internet albo wydaje broszurkę 10 stron plus płyty z totalnymi crapami. Oczywiście to moje zdanie, ale poparte ich wieloletnią dominacją na rynku i dużym nakładem.

@yagiel, a to widzę, że niestety dzieli nas poziom nołlajfstwa, bo ja w Wocie już ponad 10k bitew :) Ale czołgi, nie tylko te wirtualne, to moja druga pasja po mma :)
 
Tomasz Chmura jest psychofanem "Świata Gier Komputerowych", także pociski na CD-A uzasadnione. :-)
 
A idże panie zgredzik :P Jak miałem je czytać czy kupować, jak wówczas Świerszczyk (ten dla dzieci) i inne Kaczory Donaldy były dla mnie odpowiednie. Czasy się zmieniły Starcze ;), i tych czasopism nie ma, więc trzeba ocenić obecny poziom merytoryczny CDA, a o tym Ty z kolei nie masz pojęcia, bo nie kupujesz :)


Oczywiście tą dyskusję traktuję pół żartem/pół serio, bo domyślam się, że te czasopisma ówcześnie były świetne i mają dla Ciebie wartość sentymentalną. Nie mogę ich ocenić, bo byłem wówczas zbyt smarkaty :) CDA jednak lubię bardzo za humor i rzetelność, nie trzeba się ze mną zgadzać oczywizna :)
 
No cóż, mi się zawsze przyjemnie CDA czytało. Co do recenzji itd. to i tak wszystkie gry weryfikujemy samemu, bo każda recenzja jest subiektywna, tak samo jak nasza ocena.



Czy w temacie samych gier też jesteś takim oldschoolowcem Tomasz, jak wspominasz np. rpgi od Black Isle? :)
 
Tyle razy co punktowałem CDA jeszcze za czasów prowadzenia swojego bloga, to nie zliczę. Pisemko dodawane do DVD, nic ponad to.
 
Co do Black Isle, to jako wydawca miał naprawdę dobre tytuły jak seria Baldurs Gate. Jako deweloper tytułem Planescape: Torment zapewnił sobie nieśmiertelność. Fallout też należy wymienić. Ogólnie zdanie mogę mieć tylko pozytywne.


Baldurds Gate to seria do której będę wracał w nieskończoność, teraz muszę spróbować tej Enhanced Edition. Torment niesamowita historia, jedna z najlepszych gier w jakie grałem, mogliby zrobić jakiś remake z nowszą grafiką.
 
logan, borderlandsy sa kozackie. ja pare dni temu przeszedlem glowny watek, wszystkie misje skonczylem i teraz zabralem sie za dodatki, w 3z4 masz dodatkowo ponad 20 misji na kazdy.
 
Dla fanów Planescape'a polecam śledzić - http://www.kickstarter.com/projects/obsidian/project-eternity
 
Czasami jakąś reckę z CDA przeczytam, ale w piśmie głównie interesują mnie testy typowo techniczne i informacje o cenach niektórych gadżetów plus czasami jakaś zapowiedź no i oczywiście dział "Na Luzie". Nie jestem jakimś wielkim psychofanem. Dla mnie z pism z dołączanym cd/dvd z grami niedościgniony był Click Fantasy, w środku można było znaleźć opowiadania polskich twórców fantasy, ciekawe teksty np o miejskich legendach i o tym które z nich wydarzyły się naprawdę. Bardzo przyjemnie czytało się to pisemko.
 
Co do tego Max payna to w cd-action dostał 8/10.



a37c78c8ec9894e0a4fb22f862ab57aa.png
956c1097a16d729fd694ae1c4304ed4e.png
 
Więc CD Action są mało asertywni,poniewaz w lutowym numerze Max został umieszczony na drugim miejscu jako najgorsza gra, gorszy był tylko Warfighter



edit: czy tylko mnie Gothic znudził po kilkunastu godzinach? włączam na kilka minut i za chwile kończe. Mieliście taki kryzys? W zapasie jeszcze dwie gry i dwa dodatki a mi się jedynki nie chce kończyć.
 
Może ocenili na 8, ale spodziewali się, że to będzie gra na 10, dlatego dali do rozczarowań:-)







Edit:



2a69ee25b2c312232438e8a223b42b47.png
 
Borderlands sprawdzone, ale najpierw skończę Bioshocka (szczerze, po tylu latach dopiero mam okazję zagrać) i Torchlight. Co do tej drugiej - to taka łatwa gra ? Jestem mniej wiecej na 25 levelu podziemi i ani razu nie zginąłem, raz musiałem uciec kawałek od bossa i się podleczyć.
 
W Deus Ex:BL i Fallout 3 fabuła jak stoi? Brakuje mi czegoś mocno fabularnego i emocjonującegoo :)



W necie wszędzie zachwalają fabułę Gothic, jestem w trzecim rozdziale, nie wiem czy to dużo czy nie, ale zupełnie mnie nic nie wciąga :(



@down no to chyba odpuszcze F3, bo nie chce mi się latać i robić skille bez sensu:) Natomiast skupię się na 1 i 2 części jak już.



w jedynkę DE nie grałem, ale Humana pewno ogarnę:)
 
Czyli nie pisali, że to druga najgorsza gra roku a drugie najgorsze rozczarowanie roku. Spodziewali sie gry na poziomie 9/10 10/10 a dostali 8/10 i stąd tyle szumu.



@Up: Fabuła w Fallout3? To tam była jakaś fabuła? ;) A na serio to główny wątek fabularny był słaby ale był też praktycznie nieważny. Sednem F3 jest świat, wątki poboczne, zwiedzanie i levelowanie :)
 
Fabuła w DE świetna. Korporacyjne wojenki, intrygi, spiski i tak dalej. Wszystko w takim cyberpunkowym klimacie. Zresztą jeżeli grałeś w pierwszego Deusa i podobał Ci się, to gwarantuję że HR też Ci się spodoba.
 
Nie zauważyłem, że to nie jest cały tekst, tu macie reszte, jakby kogoś interesowało ich uzasadnienie.:-)



6e1c28d630bffb788578d050c66ab726.png
 
Poziom trudności to akurat ogrooomny plus MP3. Od razu zaliczyłem grę na trudnym a teraz cioram na "starym wyjadaczu". Nie wiem jak ludzie z szeroko rozumianej branży mogą narzekać że gra jest zbyt trudna. Serio? W dobie numerów na raz, gdzie na hard przechodzi się tytuł na dwóch wtopach?
 
Bo narzekanie, że gry są za łatwe to jedno a granie w rzeczywiście trudne gry to zupełnie co innego ;)
 
Tomb Raider nowy jest już do "wypróbowania" jak coś.







Co do Maxa to jestem wielkim fanem części pierwszej i w sumie drugiej też, ale najnowsze odsłona strasznie mnie wynudziła. Ogólnie po godzinie wymiękam w każdej grze, która polega na tym by schować się za osłoną i czekać, aż innym koleś wychli głowę i go zabić. Nie widzę w tym przyjemności.
 
CD-Action bardzo upadło w moich oczach po kilku recenzjach i oceniach gier. Szkoda się sugerować ich ocenami. Ratuje ich pozycja na rynku i często świetne pełniaki, które dodaja do swojego czasopisma.



Z Max Payne 3 mocno przegięli - była to jedna z niewielu gier, którą przeszedłem na wszystkich poziomach trudności od deski do deski. Ba - w pewnym momencie czuć klimat poprzednich części (retrospekcja z poznaniem Raula lub bieganie po opuszczonym wieżowcu na koniec). Produkcję cechują wysoka grywalność i sensowne wymagania sprzętowe. Gdzie tu, kurwa, rozczarowanie?



OD F3 jest lepsze Fallout: New Vegas - pierwszy FPS+RPG od czasów Deus Ex:HR, który przeszdłem.
 
Dopóki nie zrobicie New York Minute Hardcore w MP3 to nie nie wiecie o poziomie trudności. :D
Edit: No chyba, że graliście w Dark/Demons Souls. :)
Edit2: Albo w Ninja Gaidena. :)
 
Jak odpaliłem Fallouta 3 to siedziałem póki nie skończyłem całego wątku głównego, a potem od nowa, tylko, że ze zwiedzaniem wszystkiego. F3 to niesamowita gra, to samo jak NV, jest ono lepsze w niemalże każdym aspekcie, jednak przeszkadzała mi oprawa muzyczna - muzyka lecąca z radia nie jest już taka kozacka jak w F3 i często się powtarza, bo jest mało piosenek, a to właśnie te piosenki niesamowicie przypominają w co gramy... czyli niesamowitego Fallouta!







Ps. Jestem fanboyem falloutów w chuj. Polecam. :D
 
Back
Top