GameZone... czyli co sie kreci w czytnikach.

edit zagalopowałem się i zapomniałem, że w 0 nie ma skrzyń :) przedmioty można zostawiać na ziemi i wymieniać miedzy Rebeccą a Billym.
 
Ktoś tam kiedyś dyskutował na temat pojęcia immersja. Tutaj dzisiejsza odpowiedź twórców Wieśka 3 na temat tego jak i czy w ogóle inspirują się otwartym skyrimowym światem:

"Biorąc pod uwagę to, czego nauczyliśmy się ze Skyrima, mogę powiedzieć, że odkryliśmy, jak ważne jest zachowanie immersji przez cały czas gry. Nie możesz pokazywać, że masz w swojej produkcji jakieś generyczne rozwiązania, generyczne pomysły - coś, co powtarza się niezależnie od działań gracza. Są w Skyrimie questy, które można wykonać kilka razy i za każdym z nich NPC mówi to samo, nie zauważa, że już to kiedyś zrobiliśmy"


Gram sobie w tego Skyrima i wciągnął mnie niesamowicie. Musiałem dać sobie więcej czasu, żeby wsiąknąć w klimat. I koledzy wyżej mieli racje, subquesty i zwiedzanie jaskiń w poszukiwaniu przygód to najwieksza magia tej gry.
 
Twórca Wieśka czy gimbus z PS3site -> Jeden kij, skoro obaj nie mają pojęcia o czym gadają. Chociaż twrócę jeszcze zrozumiem, bo na co dzień przebywa z takimi anglojęzycznymi i trudnymi pojęciami. Gimbus natomiast przeczytał i powtarza bezrozumnie jak leming. No nic. Życzę żeby ktoś kiedyś wytłumaczył twórcom na czym polega polskie słowo immersja.
 
Wczoraj zakupilem na PS3 Uncharted 3, calkiem ciekawie sie zaczyna. Mam nadzieje ze kazde zadanie nie bedzie polegalo na wspinaniu sie...
 
Ukończyłem Deus Ex Human Revolution wraz z DLC, wcześniej Dead Island GOTY. Kurde, dlatego zawsze czekam dłużej, aż pojawią się w pakietach kompletne wersje. Przecież obie wspomniane podstawki bez DLC to kpina, bo bardzo wiele meandrów fabularnych podaje DLC właśnie. Ja pierdolę, jak można ciąć grę i sprzedawać na części. Jebane czasy internetu.
 
Skończyłem właśnie Max Payne 3 i muszę przyznać, że Rockstar się postarał tworząc nową cześć tak bardzo charakterystycznej gry, do której wielu graczy, w tym ja, ma tak wielki sentyment. Z jednej strony nie poszli na łatwiznę i Max w trzeciej części różni się jednak od poprzednich wcieleń a z drugiej udało im się zachować to poczucie bezsensu i swego rodzaju dekadentyzm ;)



Do plusów nowej cześci zaliczę właśnie klimat (szczególnie fawele robią wrażenie), muzykę no i oczywiście świetną mechnikę strzelania, która jest moim zdaniem nawet lepsza niż ta w pierwszej części.



Minusy to, jak dla mnie, pewna monotonnia. Gra mogłaby być ciut krótsza, nie jestem już niestety studentem i nie mam tyle czasu na granie ;) Słaba jest też fabuła i to nabardziej boli. Skrzypi też logika gdy Max wygrywa strzelaniny z +10 uzbrojonymi po zęby kolesiami z bliskiej odległości.



Ogólnie polecam. Teraz zabieram się za Spec Ops: The Line.
 
ja ostatnio zagrywalem sie w Sleeping Dogs, rewelacyjny sandbox i az szkoda ze platyna zajela mi tylko 40godzin... mozna go dostac za darmo na ps3 jezeli ma sie konto play station plus;]
 
@madafaka



Bardzo liczę na fabułe w tej grze. Zagrałem godzinkę i zapowiada się nieźle. Sleeping Dogs, kupione w muve.pl za 40zl na PC, czeka następne w kolejce ;)
 
Wydaje mi się, że Spec Ops: The Line jest jedną z najbardziej niedocenianych gier w zeszłym roku. Rozgrywka jest nawet przyjemna, a fabularnie też daje radę.
Nie mówię, że jest jakaś genialna, ale porządna. Szkoda, że odbiła się tak małym echem.
 
Panowie, wiem, że głupie pytanie i nie na czasie, ale gram w Red Dead Redemption i nie wiem czy mi się coś włączyło czy dostałem jakiś bonus, ale teraz jak włączam tryb Dead Eye to po wycelowaniu w bandziora pokazują mi się krzyżyki - jakieś automatyczne celowanie czy coś i strzelam kolesiowi w korpus itd. a nie mogę zdążyć wymierzyć strzału w głowę. Da się to jakoś wyłączyć?
 
@Gambit







To taki 'upgrade' Dead Eye'a. Chyba są tego trzy poziomy, na pierwszym tylko spowalniasz czas, na drugim dostajesz krzyżyki przy nacelowaniu na przeciwnika/konia (wkurwia) i na ostatnim sam zaznaczasz te krzyżyki oddzielnym przyciskiem. Wtedy możesz np. zaznaczyć 4 heady i szybko łatwić przeciwników.



Ja tymczasem robie sobie mała przerwe od Skyrima i dokańczam kolejny raz jedna z moich ulubionych gier:



Silent%2BHill%2B2%2BDirector%27s%2BCut%2B%2807%29.jpg
 
Dzisiaj jest ta prezentacja PS4? Gdzieś czytałem, ze ma kosztować 300 funtów i ma być kilka razy lepsza niż XBox720 ...



BTW, to całe PlayStation Network jest darmowe?
 
Czyli dajmy na to, ze się tam zarejestruję podaje swoje dane email itp. a za jakiś czas chciałbym sprzedać PS3 to co z tym kontem, ma to coś wspólnego?







@Gaara, Keesdablju dzięki :-)
 
PS meeting można oglądać tutaj:



http://www.gametrailers.com/games/tkebzh/playstation-4



https://us.playstation.com/meeting2013/



http://uk.ign.com/articles/2013/02/14/watch-the-220-playstation-event-on-ign
 
ten darksiders 2 to porażka :( Łazi się i naciska przycisk A na padzie po to żeby skakać bez sensu i tłuc cały czas te same stwory. Tekstury to jakby z gry z 2003-2004 roku były. Trąci mi nieudaną podróbką God of War - mam go na psp i już ta wersja jest o niebo lepsze niż darksiders na xboxa
 
Ja grałem na PC i gra wyglądała bardzo ładnie, a sam gameplay też przyjemny. Gdyby nie to, że w tym okresie wyszło sporo dobrych gier to może bym i skończył całą (a byłem w połowie mniej więcej). Przeciwnicy też zróżnicowani. Coś przesadzasz :)
 
nie wiem Hang, ja nastawiłem się pozytywnie do tej gry, bo pomyślałem że będzie to taki trochę Diablo w TPP - hack n slash z elementami rpg, ale się mega zawiodłem.
 
Skończyło się ... ogólnie bez fascynacji, konferencja ujowa, sprzęt nawet ok, mało jeszcze pokazali. Zobaczymy co na E3 będzie.
 
Back
Top