Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Obejrzałem właśnie Nightcrawler. Bardzo mi podeszło, świetna rola Gyllenhaala. Ale z drugiej strony miałem taką rozkminę. Myślicie, że serio w USA tak telewizja działa? Bo w sumie nie oglądałem dawno "wiadomości" u nas, ale wydaję mi się, że u nas takie "drastyczne" materiały raczej by nie przeszły. W każdym razie ten film idealnie odzwierciedla zasadę "Po trupach do celu".
 
Jakość mocno naciągana
nie tylko jakość naciągana : ) to jest raczej dla psycholi film : )
ciekawostka:
138 lat temu, 29 stycznia 1877 r., rozpoczęła się rebelia Satsumy - ostatni wielki bunt samurajów, wydarzenie, na kanwie którego powstał film "Ostatni samuraj".

Przyczynami wybuchu Seinan Sensō były z jednej strony forsowna westernizacja Japonii pod rządami Meiji, z drugiej przemiany polityczne, gospodarcze i społeczne kraju, których skutkiem była utrata uprzywilejowanego statusu samurajów. Wywołane tym niezadowolenie przerodziło się w otwarty bunt w prowincji Satsuma. Na czele rebeliantów stanął Takamori Saigō.
Po ośmiu miesiącach walk, armia samurajów została ostatecznie pokonana w bitwie pod Shiroyamą. Wojska cesarskie pod dowództwem gen. Yamagaty Aritomo dysponujące ogromną przewagą liczebną, nowoczesnym uzbrojeniem i stosujące zachodnią taktykę, rozgromiły armię Saigō. On sam został ciężko ranny, jednak z pomocą Beppu Shinsuke popełnił honorowe samobójstwo - seppuku.
22 lutego 1889 r., cesarz Meiji pośmiertnie wybaczył Saigō Takamori, który do dziś uchodzi w Japonii za bohatera narodowego.
 
Byłem na Hobbit : Bitwa Pięciu Armii, fajne widowiskowe bitwy, ale to za mało. Końcówka też lipa, nie pokazano dalszych losów Ereboru. 6,5 / 10
 
Oglądałem niedawno wszystkich "Obcych". Cieżko porównać ze sobą 1 i 2. W pierwszej części mamy więcej klimatu i takiej aury tajemniczości, za to drugi przypomina bardziej film akcji.

"Kwestia gustu", jak to napisałeś ;) ja dałem obu 8/10

Właśnie dla mnie najfajniejsze w serii Obcy, mówię tu o pierwszej trójce bo reszta to już odcinanie kuponów, było to że każdy film miał zupełnie inny klimat i styl. Każda część była zupełnie inna od następnej.

Ostatnio czytałem trochę jak powstawał trójka i patrząc na wszystkie jaja jakie odjebali podczas kręcenia dobrze że jednak udało się coś nakręcić :D Tutaj pierwsza zapowiedź Aliena 3, na której widać że akcja miała dziać się na ziemi a potem sobie zmienili zdanie w trakcie kręcenia hehe

 
Właśnie dla mnie najfajniejsze w serii Obcy, mówię tu o pierwszej trójce bo reszta to już odcinanie kuponów, było to że każdy film miał zupełnie inny klimat i styl. Każda część była zupełnie inna od następnej.

Ostatnio czytałem trochę jak powstawał trójka i patrząc na wszystkie jaja jakie odjebali podczas kręcenia dobrze że jednak udało się coś nakręcić :D Tutaj pierwsza zapowiedź Aliena 3, na której widać że akcja miała dziać się na ziemi a potem sobie zmienili zdanie w trakcie kręcenia hehe



W sumie to masz rację ;) podczas ostatniego oglądania trójki miałem problem z tym, że ją najlepiej pamiętałem ze wszystkich części i przez to nie podobała mi się tak bardzo, jak dwie pierwsze :/

Poza tym, pierwsze trzy Alieny są idealnym przykładem tego, jak można zrobić kolejne części, które będą stały na podobnym poziomie.
 
Jaki ten trailer oldkoolowy, jakby kręcili Crittersy:D Dla mnie wystarczyło że dowiedziałem się że nagrał to Fincher i byłem zajarany:)
 
Ted 2- na to pójdę do kina. Reszta repertuaru ssie w momencie, gdy Misiek wchodzi na duży ekran.
 
Obcy nigdy mi nie podchodził, widziałem jedynkę, reszty nigdy do końca, trochę nie rozumiem fenomenu.

Podobnie mam z kilkoma innymi seriami, nigdy nie obejrzałem żadnego Bonda, tylko kawałek jednego dla Halle Berry, nie widziałem do końca anie jednej części Rambo (choć był hitem na video za moich czasów), Matrix tylko jedynka.
Nie wyrabiam też horrorów, zamiast się bać i się tym bawić myślę o tym jak twórcy zrobili efekty.
 
Masz pewnie po prostu wąskie pole zainteresowania kinematografią albo diametralnie skrajne w stosunku do wytworów fantastyki, oderwanej od rzeczywistości, bo tym są filmy i typu Obcy i Bond lub Rambo bądź zwykle jakieś horrory ;-)
Ja sam za Bondem ani Rambo nigdy nie przepadałem, choć pare części widziałem. "Sensacja" w większości mi się przejadła za dzieciaka :D Teraz wolę oryginalne pomysły i raczej coś co nie może zdarzyć się w prawdziwym życiu, a jeśli już to niezbyt mi bliska obyczajowość bądź ciekawe fabuły.
Nigdy nie lubiłem się szufladkować i twierdziłem "lubię dobre filmy", szkoda odrzucać filmy, które mogą się spodobać tylko dlatego, że jakaś tematyka mi nie do końca leży :-)
 
Obejrzałem wczoraj Nightcrawlera i nie zawiodłem się. Aktor grający głównego bohatera spisał się na medal, typ jest tak "śliski" i bezwzględny,że ma się ochotę go udusić. Zdjęcia rewelacyjne, muzyka również dodaje klimatu. Spodziewałem się innego zakończenia, ale absolutnie nie jestem rozczarowany.
 
Masz pewnie po prostu wąskie pole zainteresowania kinematografią albo diametralnie skrajne w stosunku do wytworów fantastyki, oderwanej od rzeczywistości, bo tym są filmy i typu Obcy i Bond lub Rambo bądź zwykle jakieś horrory ;-)...
Prawdopodobnie tak jest, dzisiaj mamy taki wybór filmów, że można sobie część wyrzucić poza nawias i nadal mieć co oglądać.

Od kilku lat poza moim nawiasem są też produkcje z Nicolasem Cage'm i Tomem Cruise'm, to w czym panowie dzisiaj grają woła o pomstę do nieba. I pomyśleć, że Cage zagrał kiedyś w "Zostawić Las Vegas - 95r.", Cruis ostatnio podobał mi się "Jerry Maguier - 96r.".
 
Valhalla: Mroczny Wojownik - film na pewno nietuzinkowy i chyba nie dla każdego. Zdjęcia, muzyka (przypominająca nieco Czas Apokalipsy jak dla mnie), no i Mikkelsen na pewno na wielki plus. Jednak akcja i fabuła serwowana jest w sposób szczątkowy. Właściwie ciężko ogarnąć przesłanie i sens tego filmu.

Mam kilka pytań:
Czy oni dopłynęli do Ameryki? Nie wiem czy dobrze zczaiłem.
Czemu na końcu Jednooki dał się zabić? Co miało to dać?
 
Keurosing - kolejna petarda, słyszeć o tym w jakich warunkach żyje się w płn Korei, a zobaczyć, to zupełnie inne rzeczy. Cholernie smutny i przygnębiający film. Ponoć ciekawy dokument o bezdomnych dzieciach z płn Korei. Zobaczę jak trochę ochłonę po Crossing.

 
Valhalla: Mroczny Wojownik - film na pewno nietuzinkowy i chyba nie dla każdego. Zdjęcia, muzyka (przypominająca nieco Czas Apokalipsy jak dla mnie), no i Mikkelsen na pewno na wielki plus. Jednak akcja i fabuła serwowana jest w sposób szczątkowy. Właściwie ciężko ogarnąć przesłanie i sens tego filmu.

Mam kilka pytań:
Czy oni dopłynęli do Ameryki? Nie wiem czy dobrze zczaiłem.
Czemu na końcu Jednooki dał się zabić? Co miało to dać?
Jednooki dał się zabić by uratować chłopca. Wielu tu doszukuje się nawiązań do śmierci Jezusa lub przybitego włócznią do drzewa Odyna. Taki tam symbol.
Wypływali ze Szkocji i płynęli bardzo długo + spotkali indian, więc z dużym prawdopodobieństwem jest to Ameryka Północna.
PS. Mogłem coś pomylić, bo dość dawno oglądałem.
 
Zażenowania tegorocznymi nominacjami do Oscarów ciąg dalszy...

Boyhood - zwykła obyczajówka z rodzaju tych, które latały w weekendowe popołudnia 10 lat temu na Polsacie. Seriously? Zero fabuły, zero emocji, gra aktorska średnia (bo i nie było gdzie się wykazać), brak żadnej puenty... Jeżeli jedynym celem tego filmu było pokazanie tego w jaki sposób starzeje się jakiś chłopaczyna, to było po prostu zrobić o nim dokument.
 
@krolik
Tak właśnie myślałem. Też nasunęły mi się porównania do Jezusa. Przede wszystkim przez te krótkie fragmenty, w których widzimy Jednookiego z głową pokrytą tak jakby krwią. Od razu nasunęła mi się Pasja i podobna scena właśnie z filmu Gibsona. Teraz przypomniałem sobie, że chłopiec wspominał coś o powrocie do domu na łodzi. Teraz poświęcenie Jednookiego mi się klei. Jednak sporo lekkich niejasności mam dalej, lecz już nie będę Cię nimi zasypywał

Teraz mam pytanie z innej beczki: Pany, czy znacie jakąś stronę z filmami do pobierania bezpośredniego (znaczy bez torrentów), najlepiej gdyby były z lektorem pl i zakładanie jakichś kont nie byłoby wymagane. Konkretnie ten film zabił mi ćwieka http://www.filmweb.pl/film/Kwiaty+wojny-2011-633570, gdyby ktoś poratował mnie linkiem do strony z której można go pobrać z lektorem pl byłbym megawdzięczny.
 
Back
Top