Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Bez rejestracji w PL ... ciężko będzie, chociaż film znany.

Znacie to uczucie gdy torrent zdycha przy 99,8% i od trzech dni nie daje znaku życia ? Nie należy do najprzyjemniejszych :]

Ja mam problem z dwoma filmami, prędkość do około 10 kB/s.
No Mercy for the Rude
Daisy


Tak w ogóle bezrobotny styczeń kończę z 50 obejrzanymi filmami, to chyba mój rekord.
 
@Gambit
Własnie dlatego nie chcę torrenta ;) Próbowałem chyba z 3 z tym filmem i zawsze zdychały. Najwięcej doszło z 70% może.

@defthomas
Obczaję, co to ;)

edit: Kurde akurat tego filmu w Pl nie ma :( Ale apka ciekawa i przydatna, spróbuję ją przy okazji innego filmu przetestować.

Chyba pozostało mi tylko cda ;) ale mój net ostatnio tak zamula, że buforowanie mnie na skraj wytrzymałości doprowadza ;)
 
Last edited:
Służby specjalne fajne, wciągnęły mnie. Pytanie co o tym wszystkim myśleć ;-)

Obejrzałem też Sztanga i cash i jak na film na faktach to rzadko spotyka się komedię. Ubawiłem się w miarę ;-)
 
propsuje Służby, tylko troche za krótko ten film powinien mieć ze 3h :D lubie takie klimaty, mam nadzieje że Vega pójdzie za ciosem i nie zajebie znowu jakimś ciachem teraz.
 
Vega robi z tego serial właśnie, ma być chyba 5 odcinków. Premiera jakoś niedługo. Film ciekawy, przypomina te wszystkie teorie spiskowe i nie tylko. Postać Macierewicza wymiata :D
 
przeglądałem sobie nominacje do oskara i zauważyłem, że Gyllenhaal nie został nominowany za rolę psychola w Nighcrawler. Lekki szok, przecież gość zagrał tam fenomenalnie, czy tylko mi się tak wydaje?
 
Nie wydaje Ci się, nominacje dla Cumberbatcha i Coopera przy braku dla Dzylenoola to jest kpina. Wg mnie i tak wygra Redmayne.
 
Vega robi z tego serial właśnie, ma być chyba 5 odcinków. Premiera jakoś niedługo. Film ciekawy, przypomina te wszystkie teorie spiskowe i nie tylko. Postać Macierewicza wymiata :D
co ty mówisz? potwierdzone infoooo?

przeglądałem sobie nominacje do oskara i zauważyłem, że Gyllenhaal nie został nominowany za rolę psychola w Nighcrawler. Lekki szok, przecież gość zagrał tam fenomenalnie, czy tylko mi się tak wydaje?
przecież te nominacje i wybory od wielu lat są żartem :cool: #leo #quentin #poprawnoscpolityczna #filmomurzynkach
 
Poleci ktoś jakiś koreański film ? Ostatnio padło tutaj Ujrzałem diabła i Hope i byłem totalnie rozwalony
 
Poleci ktoś jakiś koreański film ? Ostatnio padło tutaj Ujrzałem diabła i Hope i byłem totalnie rozwalony


Z Korei ostatnio mnie zachwycil Baramui Fighter. W wiekszosci fikcyjna biografia legendarnego karateki, ktory bral wyzwanie od kazdego mistrza na swiecie - - po kilkuset wygranych walkach az zaczal walczyc z bykami bo wsrod ludzi nie bylo na niego przyzwoitego przeciwnika.

Z gore w stylu snuff movie przyzwoicie wyszedl "The Butcher", kamera umieszczona na glowach torturowanych ofiar.

Oczywiscie nie mozna zapomniec o najpeikniejszym koreanskim filmie jaki powstal, a dla mnie jedne z najpiekniejszych na swiecie "Pani Zemsta". Czysta poezja obrazu i narryacji. Do tego motyw zemsty zawsze spoko, a podlany tak artyystycznym sosem....dobre.
Tego samego rezysera dobry takze z tego cyklu "Pan Zemsta".

z Korei musisz tez znac "Oldbya" > Nie ma ze boli, musisz znac.
 
Valhalla: Mroczny Wojownik - film na pewno nietuzinkowy i chyba nie dla każdego. Zdjęcia, muzyka (przypominająca nieco Czas Apokalipsy jak dla mnie), no i Mikkelsen na pewno na wielki plus. Jednak akcja i fabuła serwowana jest w sposób szczątkowy. Właściwie ciężko ogarnąć przesłanie i sens tego filmu.

Mam kilka pytań:
Czy oni dopłynęli do Ameryki? Nie wiem czy dobrze zczaiłem.
Czemu na końcu Jednooki dał się zabić? Co miało to dać?


Jednoooki to Odyn, ktory w mitologii skadnynawskiej jest troche postacia Chrystusowa - takze zlozyl siebie w ofierze. Tam jest wiele symboliki, film ma swoj poetycki sens gdy sie zaglebi w znaczenie i symbole mitologii chrzescijaskij i nordyckiej. Poczytaj i potem obejrzyj ten film jeszcze raz - podwojnie Ci sie spodoba :)
 
Tyle tych ukrytych symboli w różnych filmach ostatnimi czasy, że się czasem zastanawiam czy sami nie szukamy na siłę drugiego dna zamiast po prostu dosłownie odebrać scenariusz jako jakąś historię ;-)))
 
W tym przypadku po prostu nie da sie doslownie - tam jest wrecz wprost pokazane ze to Odyn - poczytaj o jego atrybutach a zrozumiesz :) A to ukladanie posadu z kamieni...

Tam nawet nie ma psychologii postaci - ich zachowania sa juz nienaturalne, symbolizuja cos. Dlatego jakby sie chcialo to obejrzeć tylko jako "ot, historia vikingów chrzescijan ktorym sie pojebalo i zamiast do Jerozolimy trafiaja do ameryki, po drodze nic si enie dzieje tylko planą" to byloby bez sensu ;p

Swoja droga, ktos fajnie porównał do Czasu Apokalipsy. Też mi sie to z tym kojarzy, i z podróżą w "Agierre, Gniew Boży".


Sorry, teraz odkrylem ten temat, ja jestem czlowiek kina, bede tu duzo i dlugo sie rozpisywal ;p
 
Poleci ktoś jakiś koreański film ? Ostatnio padło tutaj Ujrzałem diabła i Hope i byłem totalnie rozwalony

Nie ma za co :] Wczoraj pisałem tu o Keurosing - też może Ci się spodobać. Mocna rzecz.
Ja ostatnio jadę na samych koreańskich produkcjach i ciężko znaleźć coś co mi się nie spodoba. Zależy czego szukasz, więc wrzucę wszystkiego po trochu.
Bez tchu
W pogoni
Welkkeom tu Dongmakgol
7-beon-bang-ui seon-mul

A-jeo-ssi

Morze Żółte
Yeong-hwa-neun Yeong-hwa-da

Krwawy karnawał

i dużo, dużo więcej ...


 
Still Alice - film o 50 latce, która odkrywa u siebie wczesne objawy alzheimera. Świetna Julianne Moore, pewnie zgarnie oskara za tę rolę.
 
Tyle tych ukrytych symboli w różnych filmach ostatnimi czasy, że się czasem zastanawiam czy sami nie szukamy na siłę drugiego dna zamiast po prostu dosłownie odebrać scenariusz jako jakąś historię ;-)))
Kiedyś oglądałem film Skolimowskiego, nic nie rozumiałem, artystyczny bełkot. Sprawa mnie trochę męczyła, chciałem się dowiedzieć co poeta miał na myśli, wytłumaczył to jakiś mądry krytyk, kluczem do zrozumienia filmu był moment w którym bohater pił wódkę, która nazywała się Lotos, a lotos jest kwiatem zapomnienia, więc film był o zapomnieniu. Stwierdziłem, że to nie dla mnie.
 
Służby specjalne - mocne 8/10 jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat. Patryk Vega jest geniuszem. Klimat filmu b.dobry, od początku dużo się dzieje i niesamowicie ukazuje co sie odpierdzielało w naszym wywiadzie. Olga Bołądź - przekozak rola!
 
Back
Top