Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Z SF/fantasy polecam "Strażnicy galaktyki". Kurcze, kino w swoim gatunku na najwyższym poziomie - hołd dla lat 80 i Kino Nowej Przygody.
Każdy kto jako dzieciak jarał się Gwiezdnymi Wojnami, Indianą Jonesem - każdy będzie zachwycony. Takie podsumowanie końca pewnej epoki w kinie.
 
Grand Budapest Hotel nadrobiony. Zdecydowanie polecam. Głównie ze względu na zajebisty klimat i wspaniałą grę aktorską. Humor także przypadł mi do gustu.
 
Z SF/fantasy polecam "Strażnicy galaktyki". Kurcze, kino w swoim gatunku na najwyższym poziomie - hołd dla lat 80 i Kino Nowej Przygody.
Każdy kto jako dzieciak jarał się Gwiezdnymi Wojnami, Indianą Jonesem - każdy będzie zachwycony. Takie podsumowanie końca pewnej epoki w kinie.
Jarałem się tym ale ci strażnicy to totalna kupa :) , ale ja tak mam prawie z każdym filmem od MARVELA jedynie iron men mi sie podoba.
 
No tutaj nie ma co porównywać do innych produkcji Marvelowskich - to nie jest klasyczna historia komiksowa a, raczej jak juz wspomnialem, nie SF a fantastyka, jak Gwiezdne Wojny które nie były SF a fantasy jak Władca Pierścieni :)
Kwestia gustu - ja jako dzieciak sie jaralem takim kinem, a ten film mial wszystko co najlepsze z tamtych produkcji i swietnie zrobione. Niesamowite, oryginalne postacie i dobrze zarysowane kontrasty miedzy nimi, swietne dialogi, z serii tych tekstow które zapadaja w pameic i mozna po latach powtarzać, no i głupkowata historia. No i główny bohater który oddał czesc Hanowi Solo :D

Ale fakt, dla wieksozsci ludzi film niestrawny, tylko dla specyficznego grona odbiorców. Dla reszty - przy nabraniu dystansu każdy moze sie swietnie bawic :)

Iron Man przeswietny, może poza drugą czescia :)
 
Polecam Prince of Persia : The Sands of Time ... Dobrze zrobiłem, bo pewnie byśmy nie obejrzeli, a tak to obydwoje dobrze się bawiliśmy.

Się rozumie - GEMMA !!!

giphy.gif


@vaicavalo, jak Ci się GBH podobał to śmiało zabierz się (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś) za inny film Andersona - Moonrise Kingdom.

Ja teraz zabieram się za Salinui chueok / Memories of Murder.
 
Oglądałem dziś
Nightcrawler
dla mnie genialny film aż trudno uwierzyć że to debiut reżysera.. Jake zagrał świetnie, podobały mi się te jego gadki jak to się uczył przez net i ogólnie te negocjacje. Można też dostrzec pozytywy jak chęc doskonalenia się i dążenie do celu. Wydaję się ten film być bardzo autentyczny i życiowe. Śmiesza mnie komentarze że bohater powinien zginąć itp.
 
Pitbulla nie widziałem tzn. 1-2 odcinki próbowałem, ale bezskutcznie. Z seriali policyjnych oglądałem Fale zbrodni(bardzo dobra) i Oficera(1 sezon szczególnie kozak). Odwróceni to inna bajka, film oparty na faktach, o odgórnie znanym finale, a do tego 13 odcinków. Tak czy inaczej wg mnie najlepszy z poważnych polskich seriali, bo seriali komediowych sporo nam się udaje.

Duet na żółtych papierach - 6/10. Poważna rola Owena Wilsona i Zacha Galifianakisa trochę zbija z tropu, ale w ogólnym rozrachunku spoko film. W jakiś sposób refleksyjny, i jak na ten nomen-omen duet zupełnie nie komediowy film.
 
Za wszelką cenę\Million Dollar Baby - kolejny wspaniały obraz Eastwooda. Gość staje się powoli moim ulubionym reżyserem. Jego produkcje jedna po drugiej mnie miażdżą.
 
Duży Pitbul to w zasadzie same prawdziwe historie-wystarczyło czytać gazety w latach 90-tych.
 
Obejrzalem dzis swiadka koronnego na tvn7, nie powiem mily seansik, teraz z rozpedu wezme sie za odwroconych, pitbula, oficera i gline :)
 
Sluzby Specjalne - tak jak ktos tu wczesniej pisal, taki dlugi trailer serialu. Duzo watkow ogarnietych tylko pobierznie, tepo dialogow jakby wszyscy aktorzy byli nassani. Ciekawi bohaterowie, troche przerysowani ale ogolnie jest git. Zostal niedosyt, ktory pewnie zostanie zaspokojony po obejrzeniu serialu. Polecam czekac na gotowa produkcje w tv.

Zodiac the signs of apocalypse - slaby. Dla wielbicieli innemedium dot pl. Chujowe efekty specjalne, drewniana gra aktorska, film do dupy. Nie polecam.
 
Skusiłem się jak głupi na służby. Znam kontekst każdej historii wiec dla mnie było ok. Ale zona ogarnęła z 50%. Eh głupi, własnych rad nie słucham ;(
 
Ciekawe czy w serialu Vega tylko rozwinie watki filmowe czy beda tez "nowe". O Blidzie i Lepperze pewnie bedzie kilka odcinkow. Ogolnie te tytuly co sie pojawialy na czarnym tle to chyba tytuly odcinkow. Swoja droga @Masu chyba Ty polecales nie ogladac filmu hehe miales racje, duzy niedosyt.
 
Boyhood - 10/10, murowany kandydat do Oscara, za najlepszy film. Polecam obejrzeć, niby film "o niczym", o sprawach które każdy z nas przerobił w okresie dorastania. Jedyna przerwa jaką zrobiłem podczas oglądania, to gdy skończyło mi się piwko i musiałem pójść do lodówki po następne :) Ciekawy jest też fakt, że film był kręcony przez 13 lat, co roku powstawała jedna sesja nagrania, następnie wszystko zostało fajnie zmontowane w całość.
 
Boyhood - 10/10, murowany kandydat do Oscara, za najlepszy film. Polecam obejrzeć, niby film "o niczym", o sprawach które każdy z nas przerobił w okresie dorastania. Jedyna przerwa jaką zrobiłem podczas oglądania, to gdy skończyło mi się piwko i musiałem pójść do lodówki po następne :) Ciekawy jest też fakt, że film był kręcony przez 13 lat, co roku powstawała jedna sesja nagrania, następnie wszystko zostało fajnie zmontowane w całość.
Też byłem pod wrażeniem. W czasie oglądania filmu musiałem sprawdzić, czy to ci sami aktorzy grają, i faktycznie. Niesamowita produkcja, pokazująca życie zwykłego dzieciaka. Wciąga :)
 
O kurwa, leżę jeśli to jest prawda

"Najlepszy fragment scenariusza filmu o Smoleńsku"

B9CHjfRCMAATxSk.jpg

Jakies zrodlo? Znam kilku członków z komisji z PISF którzy oceniali ten projekt, zawsze mozna zapytac. Watpie zeby taka kupa tam byla :)
 
W Uprowadzonej 3 poszli po najmniejszej linii oporu. Słabe :D

A wieczorem odpalam Birdmana. Fajnie się okrada kina z zysków tej zimy
 
Polecam obejrzeć, niby film "o niczym", o sprawach które każdy z nas przerobił w okresie dorastania.
No właśnie, dla mnie był to film "o niczym"... Czemu uważasz, że jest to arcydzieło?
Fajnie się okrada kina z zysków tej zimy
Trudno okraść kogoś z czegoś czego nigdy nie miał i nawet hipotetycznie by nie dostał :p. Chyba, że regularnie chodzisz do kina, ale w lutym postanowiłeś przyoszczędzić.
 
No właśnie, dla mnie był to film "o niczym"... Czemu uważasz, że jest to arcydzieło?

Trudno okraść kogoś z czegoś czego nigdy nie miał i nawet hipotetycznie by nie dostał :p. Chyba, że regularnie chodzisz do kina, ale w lutym postanowiłeś przyoszczędzić.

Chodzę dość regularnie raz w miesiącu. Gdyby nie wyciekły dobre kopie takich filmów jak Whiplash, Birdman czy Uprowadzona 3, to pewnie poszedłbym do kina na ich seanse (oprócz Uprowadzonej) i wydał pieniądze na bilety.

O to mi chodziło. :)
 
Glupi i glupszy bardziej obejrzane, kurde chyba sie zestarzalem, te naście lat temu pewnie by mi sie bardziej podobalo, chociaz bylo pare zabawnych scen, ale to juz nie to samo :( 6/10
Diabelska plansza ouiji - boringgggg 4/10
 
Back
Top