Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Po co wogóle robić film o Smoleńsku? Przecież to bardziej zaszkodzi niż pomoże. Założe się, że zamiast uczcić pamięć ofiar ten film wywoła tylko kolejny shitstorm. Zaraz ktoś podniesie głos, że to, że tamto... Że tam czegoś nie pokazali, że tam z kolei za dużo pokazali. Ten temat jest megaśliski i film dla mnie nie jest tu potrzebny.
 
No właśnie, dla mnie był to film "o niczym"... Czemu uważasz, że jest to arcydzieło?

Trudno okraść kogoś z czegoś czego nigdy nie miał i nawet hipotetycznie by nie dostał :p. Chyba, że regularnie chodzisz do kina, ale w lutym postanowiłeś przyoszczędzić.
Nie uważam tego filmu za "arcydzieło", ale właśnie ten film (także "Interstellar" Nolana, który również arcydziełem nie jest) zrobił na mnie największe wrażenie w tym roku. Dlaczego ? Właśnie dlatego, że opowiada o rzeczach ważnych bez pouczania, czy moralizowania (co jest kwintesencją hamerykańskiego kina), wszystko moim zdaniem rewelacyjne w swojej prostocie. Rozumiem, że może trochę mniej zainteresować ludzi młodszych.
 
Po co wogóle robić film o Smoleńsku?


0.jpg


Zbliża się piąta rocznica Smoleńska, na pewno w tym roku będzie o tym trochę głośniej, więc ktoś korzysta z okazji i robi film o tej tragedii.
 
Big Hero 6 - calkiem przyjemna baja, wlasnie wrocilem z kina z wersji w 3d. Zajawka dla malolatow bo roboty, walki itd ale dla mojego 8latka troche smutno bylo pod koniec. Polecam dla calej rodziny.
 
Skąd ściągacie filmy i seriale? Bo ja ściągałem do tej pory z torrentów, ale po ostatnich doniesieniach o pozwach trochę się teraz boję.
 
Są ludzie, którzy uwierzyli w nadprzyrodzone moce ś.p. Prezydenta, chcą budować mit wielkiego człowieka, inni wyczuli możliwość zrobienia biznesu. Dobrze, że instytut nie dał na to kasy, są ważniejsze postaci, które nie doczekały się filmów o sobie.
 
Są ludzie, którzy uwierzyli w nadprzyrodzone moce ś.p. Prezydenta, chcą budować mit wielkiego człowieka, inni wyczuli możliwość zrobienia biznesu. Dobrze, że instytut nie dał na to kasy, są ważniejsze postaci, które nie doczekały się filmów o sobie.

Po pierwsze ,to nie bedzie film o ŚP Lechu Kaczyńskim tylko o tragedii w Smolensku.
Po drugie byly prezydent byl wielkim czlowiekiem wiec nie jest potrzebne budowanie zadnego mitu.
A po trzecie wydarzenia w Smolensku sa idealnym materialem do nakrecenie filmu. Inna sprawa jak to im wyjdzie...
 
Po pierwsze ,to nie bedzie film o ŚP Lechu Kaczyńskim tylko o tragedii w Smolensku.
Po drugie byly prezydent byl wielkim czlowiekiem wiec nie jest potrzebne budowanie zadnego mitu.
A po trzecie wydarzenia w Smolensku sa idealnym materialem do nakrecenie filmu. Inna sprawa jak to im wyjdzie...
Temat może być ciekawy, jednak zostanie wykorzystany jako narzędzie w bieżącym sporze politycznym. Takie filmy rzadko wychodzą dobrze.

Ja ciągle czekam na epicki film o naszych pilotach biorących udział w Bitwie o Anglię, było tam kilku takich gości, którzy by wciągnęli nosem Indianę Jones'a, i dzieciaków z Top Gun, warto poczytać o Zumbachu, Urbanowiczu czy Skalskim.
Ciągle nie ruszono tematu Żołnierzy Wyklętych, a tylko dobra ekranizacja może im przywrócić należną pamięć. O Pileckim nawet nie wspominam.

Szkoda, że PISF zwyczajnie nie ogłasza konkursów na scenariusz i reżyserię wybranych tematów, może w końcu coś by z tego wyszło.
 
Ciągle nie ruszono tematu Żołnierzy Wyklętych, a tylko dobra ekranizacja może im przywrócić należną pamięć. O Pileckim nawet nie wspominam.

skoro jeszcze niedawno w mediach Żołnierze Wyklęci to był temat tabu, szybko bym na to nie liczył. Zresztą nasza historia jest tak bogata, że tematów na filmy historyczne/biograficzne jest mnóstwo, ale niestety u nas wolą kręcić jakieś "komedie" romantyczne w stylu ciacho, czy inne gówno. A osoby, które chciałyby się rzeczywiście za to zabrać nie mają odpowiedniego budżetu.
 
Temat może być ciekawy, jednak zostanie wykorzystany jako narzędzie w bieżącym sporze politycznym. Takie filmy rzadko wychodzą dobrze.

Ja ciągle czekam na epicki film o naszych pilotach biorących udział w Bitwie o Anglię, było tam kilku takich gości, którzy by wciągnęli nosem Indianę Jones'a, i dzieciaków z Top Gun, warto poczytać o Zumbachu, Urbanowiczu czy Skalskim.
Ciągle nie ruszono tematu Żołnierzy Wyklętych, a tylko dobra ekranizacja może im przywrócić należną pamięć. O Pileckim nawet nie wspominam.

Szkoda, że PISF zwyczajnie nie ogłasza konkursów na scenariusz i reżyserię wybranych tematów, może w końcu coś by z tego wyszło.


To tak jak historia w Jedwabnem została wykorzystana politycznie przez Pasikowskiego. Czy też historia Wałęsy przez Wajde. Zawsze tak bedzie, jakąkolwiek czesc historii najnowszej wezmie sie na warsztat filmowy.
 
skoro jeszcze niedawno w mediach Żołnierze Wyklęci to był temat tabu, szybko bym na to nie liczył. Zresztą nasza historia jest tak bogata, że tematów na filmy historyczne/biograficzne jest mnóstwo, ale niestety u nas wolą kręcić jakieś "komedie" romantyczne w stylu ciacho, czy inne gówno. A osoby, które chciałyby się rzeczywiście za to zabrać nie mają odpowiedniego budżetu.

Najśmieszniejsze, historycznie ironicznie jest to, że jedyny film o Żołnierzach wyklętych nakręcił Wajda, w głębokim PRL...
 
Oglądałem wczoraj "Głupi i Głupszy bardziej" jak pierwsza część jest jedną z moich ulubionych komedii, tak tej części wiele brakuje, ale jest kilka śmiesznych momentów w tym filmie. Na pewno warto to obejrzeć, jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji tego widzieć.
 
Oglądałem wczoraj "Głupi i Głupszy bardziej" jak pierwsza część jest jedną z moich ulubionych komedii, tak tej części wiele brakuje, ale jest kilka śmiesznych momentów w tym filmie. Na pewno warto to obejrzeć, jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji tego widzieć.
jedynki nic nie przebije, druga czesc jest tzw.filmem na niedziele moim zdaniem. ps. like za profilowke :)
 
Dzisiaj się przekonam czy Eddie Redmayne rzeczywiście zasłużył na Oskara bardziej niż Keaton.

The.Theory.of.Everything.2014.1080p.BluRay.X264-AMIABLE

+ jeszcze film na który bardzo czekałem, gatunek ... komedia romantyczna :]

Love.Rosie.2014.720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-PLAYNOW
 
Dzisiaj się przekonam czy Eddie Redmayne rzeczywiście zasłużył na Oskara bardziej niż Keaton.

The.Theory.of.Everything.2014.1080p.BluRay.X264-AMIABLE

+ jeszcze film na który bardzo czekałem, gatunek ... komedia romantyczna :]

Love.Rosie.2014.720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-PLAYNOW
Keaton i nikt inny nie ma prawa wygracc w tym roku :D love rosie czekam na napisy obejrze z kolezanka #mozeporucham :D
 
Tylko, że Redmayne wygrał już Złotego Globa i nagrodę Gildii Aktorów - jest też faworytem buków do Oskara, Ja też z seansem czekam, aż do mnie laska wróci, słyszałem, że nudy, więc jest duża szansa na "wręczanie statuetki" :cool:
 
Czarny kot Bialy kot - Kusturica przekozak. Ogladalem to kilka ladnych lat temu i bawi jak za pierwszym razem. Swietna muzyka, niepowtarzalny klimat. Polecam tym co jeszcze nie widzieli a tym co widzieli polecam sobie przypomniec!
 
Ja polecę kilka starych klasyków: "Wolność jest darem od Boga" - niesamowity i bolesny film. Autor, Cezary Ciszewski(każdy go zna z wielu programów z przed lat) postanawia nakręcić reportaż z życia jednego ze sqoutów heroinistów w Warszawie. W penym momencie daje się namówić na here - upada w dół, Cezary staje się jednym z bohaterów, zatraca się podział na "reżyser/bohater filmu"..niesamowtite.

A, i może ktoś widział na TVP premire fimu nad którym pracowałem 3 ciężkie lata, "Dotknięcie Anioła". Jest już spiracony na YT, nie zgłaszam bo po co.

Z zagranicznych, także klasyka, która zainspirowała twórce "Człowieka z Blizną". "Kokainowi Kowboje" ,
Na czasie temat kokainy :D
Film przyjemny, ogląda się jak dobry film fabularny, świetna rozrywka o złotych, pięknych czasach panowania kokainy w Miami.
 
Hobbit: Bitwa Pięciu Armii - za mało bitwy za dużo pompatycznego pierdolenia. Liczyłem na jakieś epickie pierdolnięcie w stylu rajdu Rohirrimów, a tu kicha... Szkoda, że było tak mało scen batalistycznyc, bo to chyba był najmocniejszy punkt tej produkcji. Powoli wyrastam z tych klimatów. Wolę dojrzalsze fantasy. #teamwitcher
 
Tylko, że Redmayne wygrał już Złotego Globa i nagrodę Gildii Aktorów - jest też faworytem buków do Oskara, Ja też z seansem czekam, aż do mnie laska wróci, słyszałem, że nudy, więc jest duża szansa na "wręczanie statuetki" :cool:
no wiem wlasnei ze Redmayne zdobyl zlotego globa ale jak to nie raz bywa oscara dostaje kto inny :)
 
Ale wygrał też nagrodę gildii, a ostatnim aktorem, który wygrał statuetkę SAG i przegrał Oscara był Daniel Day-Lewis w 2002 roku za Gangs of New York.

Ida właśnie zgarneła BAFTE !!!

Jaranko konkretne ... chyba już tutaj wrzucałem.

 
Back
Top