Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Hobbit-Pustkowie Smauga-8/10,przyjemnie sie oglada w 3D,kilka ciekawych choreografi scen walki, postac Legolasa zdecydowanie moja ulubiona;)
 
Druga część Hobiita jest lepsza od pierwszej? Widziałem na trailerach, że zapowiada się więcej akcji :) Na pewno sobie go obejrzę.
 
Rzeczywiście, byłem święcie przekonany, że premiera jest na całym świecie w tym samym dniu.



Tym bardziej dziwne, że nie ma jeszcze żadnych releasów...
 
:D
tumblr_mmx4z7KtfI1rcgpm7o1_500.gif


tumblr_mmx4z7KtfI1rcgpm7o2_500.gif
 
"Fight Club" - jakby wywalić Marlę i zmienić końcówkę to byłoby świetnie, tak jest "tylko" bardzo dobrze.
 
Motyw muzyczny na końcu świetny (zresztą w ogóle ścieżka dźwiękowa od Dust Brothers to majstersztyk [tak, wiem, że na końcu jest Pixies]), ale (mogą być lekkie spoilery) po pogadance na linii Narrator - Tyler przejście do budynków i gadania z Marlą to niemalże sielanka jest ;)
 
Palahniukowi bardziej podobało się zakończenie Finchera niż jego własne xD



Dla mnie Fight Club to jeden z ulubionych filmów, może teraz nie wywiera takiej dziury w mózgu jak za dzieciaka ale i tak jest the best :-)
 
Polecam przeczytać książkę Palahniuka, na podstawie której nakręcono film. Tam zakończenie jest inne i bardziej mi się podobało, choć biorąc pod uwagę całość, wyżej stawiam dzieło Finchera. Co do Marli, to nie potrafię sobie wyobrazić bez niej Fight Clubu.
 
Metro - dobrze zrealizowany,katastroficzny film. spokojnie mogę polecić jak ktoś lubi takie klimaty. a teraz ciekawostka - film rosyjski, akcja dzieje się w moskiewskim metrze. mówi to coś komuś? Zapewne Tomkowi Ch:) Czuje w kościach, że twórca filmu lekko inspirował się Metro 2033 - soundtrack podobny do pewnych momentow z gry no i mapa moskiewskiego metra ukazana w filmie na pewno nie jest obca fanom gy i książki :)
 
Marla była ok, ale mój problem z końcówką jest taki, że była od pewnego momentu niestety przewidywalna i zwyczajnie nudna.


Co nie zmienia faktu, że całość jest naprawdę świetna!
 
Panowie, rzuci ktoś jakimś linkiem do The Marrying Man z 1991 roku.



Sęk z tym, że potrzebuje z lektorem PL... Nie pytajcie dlaczego, bo też jestem z tego powodu zmartwiony :(



Nie moge nic znaleźć sensownego. na torrenty.org jest jedna pozycja, ale nie działa. Na pebach i innych też nie widziałem, chyba, że nie umiem szukac :-)
 
http://catshare.net/HYf0VgVWh3gCbbGV/Zawód_Pan_Młody_-_Marrying_Man,_The_(1991)_PL_TVRip_Xvid-Skan.avi

http://egofiles.com/Z1mPSlf2kYdZOkou/Zawód Pan Młody - Marrying Man, The (1991) PL TVRip Xvid-Skan.avi

http://turbobit.net/mf0scv13wpc6.html
 
Kto widział hobbita przed mną... ? :-)







Mam nadzieję, że nie ma zbyt dużo spedalonych elfów, bo to w końcu nie o ich hstoria....
 
Brad Pitt w Fight Clubie dawał rady i cały film świetnie pokręcony ;d







Wczoraj obejrzałem "Łowca Jeleni", jedna z najlepszych ról De Niro bez wątpienia.



I jeszcze mam takie marzenie, żeby po skończeniu Hobbita zabrali się za Dzieci Hurina i zrobili z tego mroczny i poważny film bo książka zjada Hobbita jak dla mnie.
 
Dziś w TV na C+ leciał film Klucz Salamandry :) Grał w nim Paweł Deląg (w napisach Delong) u boku Fiedii...czyli grającego go Fiodora ;-) Michael Madsen, Rutger Hauer tak poza tym...Film nic ciekawego, ale zobaczyć jak gra aktorsko "król" ;-) Choć zbyt wiele dialogów nie miał.



Teraz za to lecą Oczy smoka z Cungiem Lee, Melendezem i Van Dammem ;)
 
Czas na nowe-stare pozycje do filmoteki:



Gravity - efekty specjalne w 3D musiałybyć odjebane, bo bez okularów można było je wyczuć. Film do zaliczenia, ale niespecjalnie mnie porwał. Akcja raczej dupy nie urywała, ze 3 razy przewijałem nudniejsze fragmenty. Ogólnie 7/10, zapewne w kinie 3D 8,5/10 :D.



Predators - remake Predatora z 87 roku. Klimat podobny, jest nawet odwołanie do filmu z Arnoldem. Aktorsko raczej średnio, ale jest niezła rozpierducha. Dla fanów kosmicznych łowców pozycja obowiązkowa, z pewnością filmu nie zepsuli. Bez fajerwerków, ale przyzwoite 6,5/10.



Predator (1987) - klasyka z Arnoldem. Zadyma, rozpierdol części dżungli, oryginalny motyw. Jedyny minus to naciągane mazanie się błotem, ale nie takie głupoty w filmach widziałem. Klasyka 9/10.



Ghost rider - pierwsza część bardzo przyzwoita. Miłośnicy SF/komiksu powinni być zadowoleni. Cage w roli głównej daje radę. No i bryka Poganiacza Demonów rozwala system. Nie miałem czasu się nudzić, a i efekty były na pożądnym poziomie. Jeśli ktoś nie boi się podpisać cyrografu Lucka, szczerze polecam potępieńcy 8/10.
 
Raczej nie, za dużo wina-samoróbki było wieczorem :D. Chodziło raczej o to, że mają podobny klimat :D.
 
Z ostatnio oglądanych filmów:



Nowy "Oldboy" - wersja soft z wieloma niedopowiedzeniami. Mimo to, spodziewałem się czegoś gorszego i jeśli zapomni się o pierwszym Oldboyu (o ile w ogóle da się zapomnieć), film staje się znośny.



"The Kings of Summer" - nie ruszył mnie, nie wywołał żadnych wspomnień z dzieciństwa. Jeśli chodzi o takie filmy z dzieciakami w roli głównej, bardziej do gustu przypadł mi "Uciekinier".



"Iron Man 3" - lepszy od dwójki, gorszy od jedynki.
 
Back
Top