Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@lemmy
To prawda, że ten film jest piękny i zawarte w nim treści są bardzo cenne. Jednak mimo wszystko nie wydał mi się zbyt oryginalny. Jest wiele filmów ukazujących najważniejsze wartości. 2 miejsce w rankingu filmweb!? Serio nie czaję za co aż tak ludzie cenią ten film.

@Masu, @Shajs
Thx za propozycje. Psy wojny i Scarface na pewno nadrobię. Lubię ostanio takie klimaty. Fascynują mnie historie o takich ludziach. Wilka już widziałem. Świetny film.
 
Son of a Gun - z czystym sumieniem polecam ten film. Ciekawa historia mlodego gniewnego, ktory przez wydarzenia w wiezieniu zostaje wplatany w dziwnh uklad. Porzadnie zagrany, podobala mi sie gra Evana McGregora a przez caly film bylem przekonany, ze gra w nim Oli Thompson a okazalo sie, ze to Matt Nable (australijski akcent mnie zmylil). Polecam
 
Son of a Gun - z czystym sumieniem polecam ten film. Ciekawa historia mlodego gniewnego, ktory przez wydarzenia w wiezieniu zostaje wplatany w dziwnh uklad. Porzadnie zagrany, podobala mi sie gra Evana McGregora a przez caly film bylem przekonany, ze gra w nim Oli Thompson a okazalo sie, ze to Matt Nable (australijski akcent mnie zmylil). Polecam

A myslalem, ze jestem jedynym, któremu ten film sie podoba.

Odradzam Vice (2015). Strasznie przewidywalny, nudny, próbujący byc dobrym kinem akcji i czymś głębokim, a w rzeczywistości jest niczym. 2/10, na imdb i filmweb zawrotne średnie w okolicach 4.0 mówią same za siebie.
 
Skąd bezpiecznie mogę pobrać Służby Specjalne nie martwiąc się, że ktoś mi zapuka do drzwi? Bo słyszałem, że z tymi nowszymi polskimi filmami trzeba być trochę ostrożniejszym. :D
@VoRaNeK
 
Relatos.Salvajes.2014.SPANiSH.1080p.BluRay.x264-JODER

Tak wszyscy chwalą, że nie wypada przegapić.

Widzialem wczoraj-rewelacja,dawno sie tak nie smialem na filmie.

Obejrzalem rowniez ,,Force Majeure'' aka ''Turysta''. Tak jak oczekiwalem-mentalny walec.
 
@herrflick
Ja czekałem na napisy, angielskie suby wyszły niedawno, na polskie raczej się prędko nie doczekam. Turystę też mam w planach

Właśnie jestem po Laggies - z Rockwellem łykam wszystko, nawet mi tutaj Keira Knightley nie denerwowała. Przyjemnie się oglądało.
Teraz lecę z Short Term 12.

Jeszcze przypomnę, ze za dwa tygodnie do kin wchodzi najlepszy horror tego roku, a może i ostatnich paru lat.
Taką sobie tapetę pierdyknąłem, a co :]

KEY%2003_It%20Follows-2-0-2000-0-1125-crop.jpg
 
Czas na nowy film powiązany z rodzimym rynkiem MMA... Pudzian i Mamed podkładają głos w dosłownie 2-3 scenach, ale na plakacie nazwiska muszą być. Magia marketingu. :bayan:

Od małego jestem fanem bajeczek o walecznych Galach, dlatego zdecydowałem się pójść na nową odsłonę. Przyjemna, zabawna, niedługa(około 1:30) i rozsądnie zdubbingowana bajeczka. Jeśli chodzi o treść, to jestem zachwycony... Bezbłędnie pokazano problem wszędobylskiego konsumpcjonizmu językiem dostosowanym dla małych dzieci. "Mądrych" bajek jest coraz mniej na rynku, warto nagradzać takie pozycje. Można zabierać wszystkie maluchy jak leci, żadne dziecko nie powinno się tutaj wystraszyć. Ja bawiłem się znakomicie, uczciwie daję 9/10.
 
Czas na nowy film powiązany z rodzimym rynkiem MMA... Pudzian i Mamed podkładają głos w dosłownie 2-3 scenach, ale na plakacie nazwiska muszą być. Magia marketingu. :bayan:

OOOO też jestem fanek Asterixów!!! W podstawówce wszystkie komiksy przeczytałem, które były dostępne w biblotece szkolnej :D A o tym filmie zapomniałem, że już wchodzi :) A jak bajka jest zrobiona? Rysunkowa jak stare wersję czy jakoś komputerowo?
 
Rysunkowa jak stare wersję czy jakoś komputerowo?

Komputerowo. Oglądałem w 2D. Nie raziło po oczach, choć też odrobinę się tego obawiałem. :) Trailery są o tyle fajne, że o ile dobrze pamiętam to tych scen nie ma w filmie. :P

 
A dubbing dawał radę? Czy mogłoby byc lepiej? Cholera aż powtórzę sobie chyba wszystkie klasyki :D
 
Mi się podobało, dubbing ok. W końcu to bajka a nie film z aktorami, tam dubbing to pomyłka. Tutaj chłopaki z KSW:

Edit.
 
Last edited:
Właśnie obejrzałem Short Term 12 - smutny i jednocześnie piękny film o nastolatkach umieszczonych w ośrodku wychowawczym.
8/10

Z parafialnych ogłoszeń

The.Hobbit.The.Battle.of.the.Five.Armies.2014.1080p.WEB-DL.AAC2.0.H264-RARBG.mkv
 
I kolejne ogłoszenie parafialne:
Exodus: Bogowie I Królowie / Exodus.Gods.and.Kings.2014.SUB.PL.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
 
Back
Top