Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Możesz i sekundę udostępniać, będziesz tak samo winny jak ci co udostępniają pół roku.

No wg prawa pewnie tak. Jak diler sprzeda jedną działkę i wpadnie to to samo co diler, który sprzedaje od 5 lat 100 osobom codziennie...Nie sądzę by jednak to nie była jakaś okoliczność łagodząca i szkodliwość społeczna różna w obu przypadkach w trakcie procesu.
Może coś się zmieniło, ale swoją drogą pamiętam, że piractwem określano nie tylko rozpowszechnianie, ale i zarabianie na tym procederze?
 
@Gambit
Kopiuj+wklej

Zacznijmy od tego czym się różni tracker prywatny od publicznego.

Prywatny:
- Każdy użytkownik ma własne konto
- Każdy pobrany plik torrent jest przypisany do konta użytkownika
- Są naliczane statystyki pobranych i wysłanych danych, a z nich obliczane jest ratio (stosunek danych pobranych do wysłanych) które trzeba utrzymywać z reguły na poziomie 1.0 (zależy od strony).
- Często do rejestracji wymagane jest zaproszenie.

Publiczny:
- Każdy może pobierać
- Brak systemu ratio

Co to oznacza w praktyce:
- brak systemu ratio na trackerach publicznych powoduje niskie prędkości. ponieważ ludzie często ustawiają ograniczenie prędkości wysyłania na 1 kb/s. A na trackerach prywatnych mamy w większości przypadków max prędkość naszego łącza.
- w większości przypadków na trackerach publicznych każdy może wszystko wstawić, a na prywatnych potrzebna jest ranga uploadera, dlatego mamy pewność co pobieramy.
- bezpieczeństwo - na trackerach publicznych policja bez problemu może się dowiedzieć jakie mamy IP.

Różnic jest bardzo dużo wymienione zostały te najbardziej istotne.
 
Wiem, wystarczy wygoglować jak to działa, tylko chodziło mi o to, że na prywatnym gdyby chcieli (a nie wiem czy już im się chce) to też by to IP wyciągali. Skąd wiesz, może dostałeś zapkę od psiaka :]
Ja mam konto na PS, ale pewnie mnie już zbanowali, bom pijawa ;p

No wiesz, tu jednak myśle przemawia sam fakt ze to prywatny tracker, a nie publicznie dostepny dla wszystkich i to jest ta przewaga bezpieczeństwa

Ja dostałem zaproszenie od osoby, która tam jest zarejestrowana od ponad 3 lat i grubo pobiera pliki. Dodatkowo to była tranzakcja wiązana on mi daje zapka, a ja udostepniam mu filmy za free z mojego PRYWATNEGO chomika,
Człowiek jest w porządku, gardzi MMA:crazy:
 
Ja wychodzę z założenia, że jak ściągam z publicznych to
1. Nigdy DVDSCR
2. Nigdy polskie filmy
3. Nigdy filmy przed premierą
i tyle, a i tak większość ściągam z darmowych hostingów (bez żadnych SMS czy innych doładowań) z max prędkością.
 
Polskie filmy to mają ciężko. Może komuś w kraju nie pasuje, że ludzie mogą wnioski wyciągnąć z takiej Drogówki czy Służb ;] nie dziwię się...

Na ich miejscu bardziej bym uderzał w te prywatne trackery. Jak ktoś się fatyguje by mieć konto konkretne, by ściągać i udostępniać filmy. Uploaduje bez żadnego strachu to z piractwem kojarzy się zdecydowanie bardziej ;] +
na prywatnych potrzebna jest ranga uploadera
co samo mówi za siebie. Zdecydowanie bardziej powinni walczyć z właścicielami stron i wrzucającymi, a nie uploadującymi pojedyncze filmy co jakiś czas i tylko w trakcie ich pobierania do własnego użytku.

No i jak pisałem, kiedyś by być piratem trzeba było mieć z tego korzyści majątkowe. Dziś już rozumiem nie?:-)
 
Ja wychodzę z założenia, że jak ściągam z publicznych to
1. Nigdy DVDSCR
2. Nigdy polskie filmy
3. Nigdy filmy przed premierą
i tyle, a i tak większość ściągam z darmowych hostingów (bez żadnych SMS czy innych doładowań) z max prędkością.

Dobrze, ze odpisałeś bo zapomnialem dodać jedną wazną rzecz. Miałem konto na chomiku publiczne i bez przerwy przychodziły te administracyjne pisemka chomikuj o łamanie praw autorskich. We wrześniu 2014 dostałem pismo z kancelarii na PW do zapłaty za rozpowszechnianie plików (pisałem o tym) Następnie dostałem w listopadzie to samo od tej samej kancelarii, znów olałem i miałem konto publiczne, następne przyszło w styczniu 2015 i miałem juz dość załozyłem hasło, konto stało się prywatne. Od tego czasu spokój, bo juz nie mają prawa nic napisać, pliki które mam nie sa publicznie dostepne i oto w tym chodzi. Tak samo jest na prywatnych trackerach, to co prywatne ich nie obchodzi (rozmawiałem z człowiekiem, który reprezentuje podmioty uprawnione do takiego działania) natomiast to co mozna w łatwy sposób znalezć poprzez wyszukiwarke juz tak. Wiele osób na chomiku ustawiło konta na prywatne, trwa tam dosłownie zmasowany atak tych kancelarii

1. Nigdy DVDSCR - dlatego ze nie da się tego oglądać!
2. Nigdy polskie filmy - zalezy skąd
3. Nigdy filmy przed premierą - zalezy skąd, ale na trackerach filmów przedpremierowych nie znajdziesz, bo one charakteryzują się wysoką jakością obrazu

No i jak pisałem, kiedyś by być piratem trzeba było mieć z tego korzyści majątkowe. Dziś już rozumiem nie?:-)

Dziś, przynajmniej na trackerach, dla małej ilości osób z pasji - korzyści majątkowe =0
 
Dziś, przynajmniej na trackerach, dla małej ilości osób z pasji - korzyści majątkowe =0
Nie no ja nie pytam czy zarabia ktoś. Kiedyś po prostu piractwo to była sprzedaż kopii, a nie jedynie udostępnianie innym...Rozumiem, że teraz już to wystarcza.
 
Na ich miejscu bardziej bym uderzał w te prywatne trackery. Jak ktoś się fatyguje by mieć konto konkretne, by ściągać i udostępniać filmy. Uploaduje bez żadnego strachu to z piractwem kojarzy się zdecydowanie bardziej ;] +
Nierozumiesz, ściga się tych co publicznie udostepniają, gdzie kazdy w google wpisuje i znajduje. Natomiast prywatny jest prywatnym, nie mogą ścigać czegoś, gdzie nie mają dostepu, dodatkowo samo zaproszenie na prywatny tracker nie wystarczy by taki delikwent (szkodnik) wstrzynał wojne. Początkowa ranga user ma wiele ograniczeń i nie wszędzie ma wgląd, na lepszą trzeba długo zapracować
Myśle, ze temat został wyczerpany!
 
Ludziom na prywatne konta bankowe wjeżdżają jak chcą, ale widzę, że tu wolą iść po najmniejszej linii oporu, cóż = organy ścigania :-D Dzięki za sporo informacji EXSite!
 
@dobryskun dosc cieplo wypowiadal sie o filmie Kill The Messenger i mial racje.Naprawde bardzo dobra produkcja,warto obejrzec. Lubie taka tematyke i smaczku dodaje to,iz jest to historia oparta na faktach i do tego autentycznych:wink: POLECAM!
Obejrz "A Most Wanted Man" troche inna tematyka ale rownie dobry.
 
Szukam filmu który oglądałem z 10 lat temu w tv a nie pamiętam tytułu. Z tego co pamiętam był to jakiś thriller dramat.. Chodziło w nim o to, że jakiś chłopak zakochał się w córce jakiegoś kolesia jej ojciec nie zgadzał sie na ich związek później się okazało że ten chłopak to jakiś psychol wyciął jej imię jakaś żyletka na klacie, ukradł jej majtki jakaś branzoletkę. W końcu ten ojciec zabiera ją i resztę rodzinki do jakiegoś domku. Ten psycho wpada tam z kolegami.. Z charakterystycznych scen to pamietam że była scena gdzie są już w tym domku tym otworem dla zwierząt w drzwiach wchodzi pies a nagle sie okazuje że to tylko jego głowa która tamten odciął.. z góry dzięki za pomoc..
 
Szukam filmu który oglądałem z 10 lat temu w tv a nie pamiętam tytułu. Z tego co pamiętam był to jakiś thriller dramat.. Chodziło w nim o to, że jakiś chłopak zakochał się w córce jakiegoś kolesia jej ojciec nie zgadzał sie na ich związek później się okazało że ten chłopak to jakiś psychol wyciął jej imię jakaś żyletka na klacie, ukradł jej majtki jakaś branzoletkę. W końcu ten ojciec zabiera ją i resztę rodzinki do jakiegoś domku. Ten psycho wpada tam z kolegami.. Z charakterystycznych scen to pamietam że była scena gdzie są już w tym domku tym otworem dla zwierząt w drzwiach wchodzi pies a nagle sie okazuje że to tylko jego głowa która tamten odciął.. z góry dzięki za pomoc..


Sprawdź filmy z Markiem Wahlbergiem i Reese Witherspoon. Ale pewny nie jestem
 
Masu uprzedził, ale też pamiętam ten film z czasów dzieciaka :-D Marky Marka z niego kojarzyłem, ale że to Reese była już nie pamiętałem :D
 
Nadrobiłem Requiem dla snu oraz Nietykalnych. O ile ten pierwszy zrobił na mnie wrażenie, to ten drugi lekko mnie roczarował, co nie zmienia, że i tak trzyma poziom i pokazuje piękną historię. Jednak mimo wszystko nie czaję fenomenu tego filmu.
 
Mam dwa pytanka...

Primo... Znacie jakieś dobre filmy o najemnikach. Zaznaczam, że nie chodzi mi o bajki w stylu Expendables. Lecz o filmy dobrze oddające życie najemników.

Secundo... Szukam też filmów o ludziach, którzy zaczynali od niczego i o własnych siłach dochodzili do fortun niekoniecznie legalnymi sposibami. Coś jak Blow, Pan życia i śmierci
 
Mam dwa pytanka...

Primo... Znacie jakieś dobre filmy o najemnikach. Zaznaczam, że nie chodzi mi o bajki w stylu Expendables. Lecz o filmy dobrze oddające życie najemników.

Secundo... Szukam też filmów o ludziach, którzy zaczynali od niczego i o własnych siłach dochodzili do fortun niekoniecznie legalnymi sposibami. Coś jak Blow, Pan życia i śmierci


Klasyczna klasyka na podstawie Forsytha. Masz i najemników i handel bronią.

http://www.filmweb.pl/film/Psy+wojny-1980-8973
 
Nadrobiłem Requiem dla snu oraz Nietykalnych. O ile ten pierwszy zrobił na mnie wrażenie, to ten drugi lekko mnie roczarował, co nie zmienia, że i tak trzyma poziom i pokazuje piękną historię. Jednak mimo wszystko nie czaję fenomenu tego filmu.
Lubię takie klimaty jak w Nietykalnych, w prosty sposób pokazujące trudne sprawy. Najbardziej denerwuje mnie kino, na siłę, intelektualne . W ostatnich latach dobił mnie np. "Essential Killing" i zachwyt krytyków nad tym gniotem.
 
Mam dwa pytanka...

Primo... Znacie jakieś dobre filmy o najemnikach. Zaznaczam, że nie chodzi mi o bajki w stylu Expendables. Lecz o filmy dobrze oddające życie najemników.

Secundo... Szukam też filmów o ludziach, którzy zaczynali od niczego i o własnych siłach dochodzili do fortun niekoniecznie legalnymi sposibami. Coś jak Blow, Pan życia i śmierci
Koniecznie obejrzyj wilk z wallstreet. Świetna rola Dicaprio. Oprócz tego jako klasyk Człowiek z blizna, choć raczej mała szansa,ze tego nie widziałeś
 
Back
Top