Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

@Dzihados Arcydzieło-w kinie byłem -kuzyn mnie musiał przemycić bo tam była jedna scena z Sałacką pod prysznicem i cycki było widać.



Jeden z wielu przykładów jak owocnie kończyła się współpraca z ZSRR
 
nie wyobrażam sobie jak ktoś poważny mógłby wierzyć w duchy, kosmitów, zombie, potwory ze spaghetti i innego tego typu twory. Sprowadza się to do tego, że u ukształtowanej jednostki strach za pomocą nośnika jakim jest kino można wyłowić jedynie za pośrednictwem oddziaływania na podświadomość.






Większość naukowców (znacząca większość), na czele ze Stephenem Hawkingiem uznaje za wysoce prawdopodobne, że nie jesteśmy sami we wszechświecie i za jakiś czas spotkamy się z obcą cywilizacją - za fakt tego nie można uznać, bo nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale jest to wręcz matematycznie niemożliwe żebyśmy byli sami we wszechświecie. Ah, te nieułożone i nieukształtowane największe umysły tego świata! ;) Tym razem nie chcę mi się pisać elaboratu, jak to miało miejsce w przypadku "Odysei Kosmicznej", bo i tak zostanie to skwitowane kilkoma zdaniami, ale ostro śmiechłem tego poranka, gdy przeczytałem, że ktoś w jednym szeregu umieścił kosmitów i duchy. Briljant!
 
No i jeszcze zalezy jak zdefiniowac "ducha" :P



Zreszta tak samo jak magie: "Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic" (Arthur C. Clarke., trzecie prawo).
 
Jestem w trakcie oglądania słowackiego horroru "Zlo"(brak czasu, stąd dwa seanse), akcja w stylu "Grave Encounters" i powiem szczerze, że jak narazie nieźle to wygląda. Kurka wodna już chyba każdy nasz sąsiad kręci lepsze horrory :/



Co do azjatyckich horrorów to uważam, że zdecydowanie łatwiej jest zrobic listę filmów, których nie warto obejrzeć, niż tych naprawdę ciekawych, no chyba, że mam pecha i wszystkie tego typu filmy, które ostatnio oglądam są nudne wtórne do bólu. W tej chwili Hiszpanie robią dużo lepsze straszaki.
 
@Hang rowniez polecam jeden z najlepszych horrorow jakie ogladałem koncowka miazdzy.
 
Ciężko mi się z Tobą zgodzić, Yagiel...



Oglądałem to jakiś czas temu. Uważam ten film za świetną opowieść, która zmusza do refleksji... chociaż nie każdy zrozumie takie, a nie inne zachowanie bohatera (nie ma to nic wspólnego z intelegencją, bo tutaj trzeba to doświadczyć).



No i Eddie Vedder <3
 
Szklana pułapka 5 - 6/10. Wiadomo czego się spodziewać - tratatata z karabinu, wszystko wybucha i płonie + rzeczy niemożliwe są dla Willisa możliwe.
Początek jest dobry, Moskwa - miliarder w pace ma zeznawać na niekorzyść rosyjskiego ministra nt. grzeszków z czasów Czarnobyla, nim sąd przesłucha to JEB i miliarder ucieka z podstawionym lewym świadkiem, a raczej agentem CIA i wszystko fajnie się zaczyna aż tu wkracza łysy Willis i cała akcja skupia się już tylko na rozpieprzaniu Moskwy.



Millerowie - 7/10. Dobra komedia, fajny kąśliwy humor, fajni aktorzy. Trzeba jechać z punktu A do punktu B przez masę nieprzewidzianych przygód. Polecam.



Człowiek ze stali
- 6,5/10. Niby najlepsza ekranizacja Supermana ale za dużo Sci-Fi mimo, że bohater przecież z kosmosu. Spiderman to ukąszenie, Batman to liga cieni, Iron Man to wynalazca dlatego są bardziej osadzeni w realiźmie,
a tutaj wątek Clarka Kenta z Daily Planet przeniesiony na kolejną część, w tej mamy genezę bohatera + pomszczenie i zakończenie spraw "ojczyzny" i ojca, spoko i czekam na kolejną część.
 
@Yagiel



Into the Wild obejrzyj koniecznie do końca. Gwarantuję Ci, że zmienisz zdanie o tym filmie.
 
Obecność (2013) pozytywne zaskoczenie, jest to ten film z demonami w tle, który się wybija spośród reszty podobnych o tej tematyce.
Było kilka momentów w których się "wzdrygnąłem" także moge polecić.

Drugie oblicze (2012) wciągający film, cały czas coś się działo. Dobry kryminał i co ważne jak na rok produkcji i czas trwania nie dłużył się.

Teraz jestem w trakcie oglądania The Iceman (2012)
 
http://viooz.co/movies/22968-attila-2013.html



51yQ4pN6bBL.jpg








UFC CHAMPION CHEICK KONGO!



Taka ciekowstka
 
Nie żebym był wielkim fanem Oldboya oryginalnego, ale ten rimejk wygląda tragicznie na tym trailerze.
 
Dziś byłem w kinie na "Grawitacja" w 3d oczywiście. Zapłaciłem prawie 60zł za 2 osoby (PIERDOLĘ KINO!!!). Lektora brak, ale nie przerażajcie się, bo dialogu jest mało. Efekty 3d robią wrażenie... w końcu akcja dzieje się w kosmosie. W rolach głównych: Clooney i Bullock. POLECAM w chuj. Dla mnie 8/10. Aha to film katastroficzny bez względu na to jak go kwalifikują.



9c906a8227c81fe8aba748f272a0acbe.jpg








http://www.filmweb.pl/film/Grawitacja-2013-564230
 
Sztuczne cipki w Życiu Adeli ?! czuję się taki oszukany ... nie pójdę przez to do kina i poczekam aż pojawi się w sklepiku :-)



tumblr_mr17nk7P0L1qza5wfo1_500.jpg




Prosthetic vaginas mówię stanowczo NIE :-)
 
@Szady: Meh, Into the Wild jakoś mnie nie zachwyciło, jest takie hipisowsko - sentymentalne (powrót do natury itd.) co mnie jakoś nie urzeka. O tyle dobrze że pokazali jak się kończy takie romantyczne podejście do dzikiej przyrody.
 
@ziggy123



Spoko, ja też jestem daleki od zachwytów. Bardziej chodziło mi o to, że film, początkowo nijaki, wraz z rozwojem wydarzeń coraz bardziej wciąga, a kończy się na prawdę świetnie.
 
Captain Phillips - pokaz przedpremierowy.



Na tym filmie się nie zawiodłem. Jeśli ktoś potrafi zrobić ciekawy film opierając się praktycznie tylko na dwóch aktorach, to jest to zdecydowanie P.Greengrass. Film trzyma poziom, akcja rozkręca się po jakiś dwudziestu minutach, a ostatnie pół godziny filmu to prawdziwy majstersztyk w budowaniu napięcia. Na wielkie brawa zasługuje debiutant - Barkhad Abdi, grający głównego antagonistę. Oczarował mnie brak (h)amerykańskiego patosu i mało skomplikowana fabuła. Z pewnością jest to film z przesłaniem, choć nie zabrakło również kilku zabawnych scen. Na tym filmie nie znajdziecie raczej gimbazy, więc powinno być względnie spokojnie. Daję 9/10 i nominację do Oskara za drugoplanową kreację Muse'a.
 
Siostra wczoraj była na grawitacji i mówiła że spoko film. Na tym form spotkąłem się z kilkoma odmiennymi opiniami :D
 
Jak ktoś obejrzy Endera to proszę o relację czy jego brat jest istotną postacią i czy ma takie "zainteresowania" jak w książce. No i czy film jest tak brutalny jak książka.







Bo połowa seansów jest z dubbingiem:-)
 
Back
Top