Dieta na redukcje.

Ja przez kilka miesięcy leciałem na jednym
lol.gif


Ronda tak robi :D
 
Hehe. Nie wiem, nie interesuje mnie kobiece mma. Ale po tym co ludzie piszą o niej na forum, wnioskuje, że ten sposób odżywiania nie wychodzi jej na dobre :)



@Bard



Poszla odp.
 
Miałem nadzieje że on dostał Bana na stałe bo chłop jest wręcz niebezpieczny.
 
Taka dieta jak on opisywał to jest spoko, ja tak schudłem 23 kg, ale mięśnia to wcale nie miałem... i zerowe pojęcie o dietach. :D
 
Czy taki posiłek na redukcji będzie dobry?
50g płatków owsianych błyskawicznych
200g maślanki straciatela (czy jak to się pisze)
30g białka trec whey 100
Nie miałbym obaw, gdyby nie ta maślanka.
 
@Buczi jako posiłek przedtreningowy jak najbardziej - dużo różnych rodzajów węglowodanów da Ci kopa energetycznego i na "już" i na dłużej. Jeśli miałbym wejść głębiej w temat, musiałbyś szerzej coś opowiedzieć - jak wyglądają inne posiłki danego dnia, który to posiłek, czy dzień jest dniem treningowym, jak dużo kcal jesz dziennie itd.

Pozdrawiam, Bestia
 
@Buczi zastęp błyskawiczne górskimi. I gdzie tłuszcze w tym? Dorzuć łyżkę naturalnego masla orzechowego albo garść migdałów.
 
Jem 4 posiłki dziennie. Wszystko ok 2000 kcal. W dzień treningowy jem tak samo jak w nietreningowy.
Śniadanie:
Musli 50g
płatki owsiane 50g
serek wiejski 100g
449 kcal b: 23g ww: 60g tł: 13g
2 śniadanie:
Bułka grahamka 2szt
Masło extra 10g
Szynka z piersi kurczaka 100g
Jabłko
496 kcal b: 30g ww: 67g tł: 12g
Obiad (przed treningiem)
Ryż paraboiled 70g
Gotowana pierś z kurczaka 150g
478 kcal b: 55g ww: 56g tł: 4g
Kolacja (po treningu):
jajka 4szt
ryż paraboiled 50g
517 kcal b: 30g ww: 52g tł: 21g
Napoje:
Woda
Cola zero z biedry
Suplementacja:
Białko 3x dziennie
BCAA 2x dziennie
lekki spalacz (chciałem zobaczyć o co w tym chodzi)
Na tym jedzeniu schudłem 17kg ale lekko zaczyna mi się nudzić, dlatego zmniejszam czasami trochę ryżu w obiedzie i dokładam warzyw z biedronki. Pieczywa nie opłaca mi się kupować tylko dla siebie, bo następnego dnia nie da się tego jeść, dlatego takie bułki. Wszystko układałem sam.
 
@Buczi A jaki jest Twój ostateczny cel dietetyczny? Dążysz do określonej wagi?

@Pervert Jaka jest róznica między tymi dwoma typami? Bo z tego co widzę to na pewno nie w makrosach :confused:
 
Last edited:
Nie wiem o co chodzi w tym temacie, ale oczywiście się wypowiem. Zeszło mi 8 kg fatu w 3 miesiące. Parowar w użytku, brak słodyczy, tylko cukier do kawy, pieczywo tylko żytnie, browary, wino, wódka, krakersy chrzanowe. Jakieś pytania?
E:cholesterol idealny, wątrobowe w normie.
 
Last edited:
@Pervert Jaka jest róznica między tymi dwoma typami? Bo z tego co widzę to na pewno nie w makrosach :confused:[/QUOTE]

górskie nie są przemielone, wolniej pęcznieją dluzej zostawiają uczucie dytosci
 
Bialko na podstawie wagi powiedzmy ze 2g na funt masy ciala, 20-30% tluszcz i reszta z wegli.
 
Bialko na podstawie wagi powiedzmy ze 2g na funt masy ciala, 20-30% tluszcz i reszta z wegli.

na funt, czy na kilogram? 2g na funt, to by wyszło 4 g na kilogram, dla mnie to jest chore żebym jadł 320 g białka dziennie ;)
 
1,5g na kilogram masy ciała, w zupełności wystarczy.
Jeśli ktoś chce 2g, też nic mu się nie stanie,
 
@Mort @ALRI ofc moj blad chodzilo mi o 1g na 1 lbs masy ciala (zaokraglam to zwykle do okraglej liczby w zaleznosci jak ktos wyglada np. jesli ktos wazy 193 funty to w zaleznosci od tego czy to jest raczej szczupla czy raczej zalana sylwetka 195 lub 190 g, oczywiscie wiem, ze te kilka g ma praktycznie zerowe znaczenie)
 
@Mort @ALRI ofc moj blad chodzilo mi o 1g na 1 lbs masy ciala (zaokraglam to zwykle do okraglej liczby w zaleznosci jak ktos wyglada np. jesli ktos wazy 193 funty to w zaleznosci od tego czy to jest raczej szczupla czy raczej zalana sylwetka 195 lub 190 g, oczywiscie wiem, ze te kilka g ma praktycznie zerowe znaczenie)

a kopsnąłbyś przepis na swoje pizze? jak je robisz i z czego? Lubię pizze. :D
 
@Mort
robie pizze na wlasnym zakwasie, wiec nie wiem czy cos Ci to da, ale here it is:
100% maka caputo blue pizzeria (dostepna w 25kg workach)
62% wody
3% soli
3% zakwasu pszennego 50% hydrolizacji
czas fermentacji- 24h w kontrolowanej temperaturze pokojowej 21.5-22.5 stopni C.
Czas pieczenia 2:50 temp. 300 stopni (niedlugo to bedzie smieszna wartosc hehe, czekam na profesjonalny piec). Element niezbedny- kamien do pieczenia pizzy.
Sos: pomidory san marzano DOP przyprawione lyzeczka soli
Ser wedle wyboru ofc pod warunkiem, ze to mozzarella a nie jakas gouda czy inny ser zolty.
% sa wartosciami piekarskimi tj. wszystkie proceny sa obliczane na podstawie maki. Do zrobienia pizzy ok. 30 cm potrzeba kulki 230-260g czyli maki 145-160g.
 
@Mort
robie pizze na wlasnym zakwasie, wiec nie wiem czy cos Ci to da, ale here it is:
100% maka caputo blue pizzeria (dostepna w 25kg workach)
62% wody
3% soli
3% zakwasu pszennego 50% hydrolizacji
czas fermentacji- 24h w kontrolowanej temperaturze pokojowej 21.5-22.5 stopni C.
Czas pieczenia 2:50 temp. 300 stopni (niedlugo to bedzie smieszna wartosc hehe, czekam na profesjonalny piec). Element niezbedny- kamien do pieczenia pizzy.
Sos: pomidory san marzano DOP przyprawione lyzeczka soli
Ser wedle wyboru ofc pod warunkiem, ze to mozzarella a nie jakas gouda czy inny ser zolty.
% sa wartosciami piekarskimi tj. wszystkie proceny sa obliczane na podstawie maki. Do zrobienia pizzy ok. 30 cm potrzeba kulki 230-260g czyli maki 145-160g.

Złożone to :D
 
@DamiannN nie bo zawsze jem duże posilki, ktore daja mi te objetosc i pozwalaja opanowac glod. Tzn. zawsze jestem glodny, ale juz teraz nie tak bardzo jak na redukcji.
 
Back
Top