Dieta na redukcje.

Mój ziomek to idiota, bo stracił 15 kilo dzięki temu. :P Taa, wiem, za mało węglowodanów, więc polećcie coś naprawdę zajebistego.
 
Hehe. Jak nie będziesz nic jadł to też schudniesz. Pokaż jak miałby wyglądać ten Dukan.
 
Może dlatego, że kaloryfer przykrył lekki mięsień piwny. :P Koło 70 kg czuję się najlepiej. Poczytałem więcej o tej 'diecie' i nie musicie mnie już dalej zniechęcać. :-) Mam 184 centy.



Na razie zjadłem jajecznicę, na obiad placek z otrąb owsianych + szejk kakaowy i planowałem na kolację wszamać łososia.
 
Na razie zjadłem jajecznicę, na obiad placek z otrąb owsianych + szejk kakaowy i planowałem na kolację wszamać łososia.


Dzieci w przedszkolu więcej jedzą:-)
 
I dlatego później ważą po 140 kilo. :-)



Zwykle jadam 3-4 posiłki dziennie i mam się nieźle. 5 posiłków nie jest żadnym deficytem prawidłowości dla absolutnie każdego. : O Nie aplikuję sobie porcji jak dla noworodka, może dlatego jeszcze nie uschłem Panie Lugas. :-)
 
Możesz jeść nawet jeden posiłek, to nie ma znaczenia. Napisz jakie to są porcje, to Ci udowodnie, że się głodzisz Panie Bard:-)
 
Zrozumiałem, że to chujowe odżywianie, nie wchodzę w to dalej, więc teraz pytam się, co będzie dla mnie najlepsze, może IF?
 
Ehh. Dobra jak już zacząłem dyskusje to Ci pomoge.:-) Kiedyś tu pisałem jak to wszystko prosto wyliczyć. Zaraz poszukam.



Edit:

Na twoim miejscu nie zaprzątałbym sobie głowy, tymi wyliczeniami. Nie jesteś zawodowcem, a przez te wszystkie wyliczenia, można się szybko zniechęcić. Skorzystaj z gotowych kalkulatorów. Poobliczają ci wszystko mniej więcej. Gdy już, poznasz swoje ciało, zyskasz troche wiedzy, zrobisz sobie dokładniejszą diete.



______________________________________________

Na początku wejdz na:

http://potreningu.pl/kalkulatory/tluszcz

Tutaj obliczysz poziom tkanki tłuszczowej

Wynik pomnóż przez swoją wage. Otrzymany wynik odejmnij od swojej, wagi. Wtedy otrzymasz swoją "czystą" mase ciał:

np. wynik wyszedł 20%

90kg * 20% =18

90kg -18= 72 kg (to jest czysta masa)

To tylko przykład musisz obliczyć to sam.

________________________________________________

Teraz wejdź na:

http://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

Uzupełni dane, pamiętaj żeby w masie ciała wpisać, czystą mase, te którą wyliczyłeś.

Otrzymasz np. taki wynik

Współczynnik BMR 1863.34
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3214.26
Węglowodany 55% 1767.84kcal = 441.96gram
Białko 15%% 482.14kcal = 120.54gram
Tluszcz 30% 964.28kcal = 107.14gram

Waga była 72, więc podbijam białko do 144(2g na kg masy ciała), a z tłuszczu lub węgli odejmuje, w zależności od diety.

To tylko przykład musisz obliczyć to sam.

_______________________________________________

Teraz założ sobie konto w serwise http://potreningu.pl i tam w sekcji "dzienniki" możesz ułożyć sobie diete. Według tego co obliczyłeś.



Jak już coś wyskrobiesz, to wklej tutaj, poprawie Ci jak coś będzie źle i wszyscy będą szczęśliwi:-)
 
Sorry za te przecinki, nie zdążyłem edytować wszystkich:-) To jest mój post z przed 8 miesięcy, miałem wtedy jakąś chorobę przecinkową.:-)







@up



No i co Ci wyszło?
 
Oko. :D Tłuszcz 22%, czyli wpisałem na tej drugiej stronce 61 kg. Wyszło tak:

Współczynnik BMR 1690.83
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2620.79
Węglowodany 55% 1441.43kcal = 360.36gram
Białko 15%% 393.12kcal = 98.28gram
Tluszcz 30% 786.24kcal = 87.36gram
 
Trochę mało tych kcal wyszło, małą aktywność fizyczną masz:-) Dobra mniejsza z tym, no to teraz ułóż sobie diete na 2600 kcal.



białko podbij do 120g, a odejmnij z węgli, oczywiście przy zachowaniu tych 2600 kcal.







Teraz założ sobie konto w serwise http://potreningu.pl wejdz w dzienniki, potem dziennik żywieniowy, dodaj wpis, tam powybieraj produkty, jak skończysz kliknij dodaj nowy wpis do dziennika, potem w prawym rogu generuj zrzut. Wrzuć to na hosting obrazów i wklej w tym temacie.
 
ostatnio wazylem sie na tych specjalistycznych wagach na Pure i wychodzilo mi 11% BF, a tu nagle z tych obliczen ponad 20, cos nie pyklo. ;)
 
Ustawiłem umiarkowana aktywnośc fizyczyna, bo miałem zastój, rower plus proste ćwiczenia robię regularnie od niedawna i musiałbum zwiększyć tempo żeby zaznaczyć wyższą opcję.



Ok. Dobra, konto założone, wpadnę tu z obrazkiem za kilka chwil.
 
ostatnio wazylem sie na tych specjalistycznych wagach na Pure i wychodzilo mi 11% BF, a tu nagle z tych obliczen ponad 20, cos nie pyklo. ;)


BF 11%? to dobry suchar jesteś. Taka duża różnica nie może wyjść, musiałeś źle zmierzyć pas, albo źle się zważyć. Podaj swoje wymiary.
 
@Bardock



No i jak tam? Masz już coś, bo za chwilę mnie nie będzie i odpisze dopiero jutro.







Edit:



Dobra musze lecieć, jutro odpowiem, wklej diete tutaj, albo prześlij mi na maila. Do jutra.
 
baju: wklep w ta specjlistyczna wage na Pure sylwetke normal a nie athletic to Ci wyjdzie koło 17-18% to ma tam dużo znaczenie.
 
  • Like
Reactions: MZ
Na chudnięcie tylko intermittent. Nie licze kalorii, nie p....e się z paczkami żarcia do pracy. I spokojniutko schudłem już 5 kg.
 
Wszystkie te układane przez specjalistów diety są przerostem formy nad treścią. Napędzane to jest super marketingiem, ludzie to łykają bo komuś tam się udało. Prawda jest taka, że żeby schudnąć nie trzeba żadnych planów/superdiet itp. Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad żywienia, takich jakie zna nawet przedszkolak. Nie jeść słodyczy, fastfoodów, odstawić gazowane napoje i pić najlepiej tylko wodę. 3 posiłki zamienić na 5 mniejszych, szukać jak najmniej przetworzonego jedzenia. Do tego jak najwięcej ruchu. Ja tak schudłem 40 kg w kilka miesięcy.



Od siebie z doświadczenia jeszcze dodam, że lepiej unikać produktów light - to straszne gówno, przesiąknięte chemią i przetworzone do granic możliwości. Wartości odżywcze tego są znikome, produkty takie nafaszerowane są wodą. Jeśli nabiał, to półtłusty lub tłusty. Chudy mija się z celem. Tyczy to się i serów białych i żółtych, serków, mleka itp. A co do ruchu to polecam bieganie. Ja się mega wkręciłem. Jeśli ktoś nie ma motywacji, niech spróbuje zainstalować sobie na telefonie program endomondo. Bardzo pomaga i mobilizuje.
 
Wystarczy przestrzegać kilku podstawowych zasad żywienia, takich jakie zna nawet przedszkolak


Zdziwiłbyś się jak wiele osób ich nie zna. Co do reszty to pełna zgoda:-)Jeśli chce się schudnąć kilka kilogramów to wystarczy, ale jeśli jest się monstrualnie otyłym lub chce się zejść z BF w granice 10-ciu, to trzeba już liczyć:-)
 
Uroki Firefoksa, dobija mnie ta przeglądarka, trzeba się przesiąść na Chrome. :P



Poszło.
 
Back
Top