Dieta na masę.

hmm to mnie zagiales, nie sprawdzam tak dokladnie co jest w danym produkcie, wydawalo mi sie, ze to zwykly papier.

Strone mialem w zapisanych jak szukalem tej mieszanki studenckiej, teraz wlaczylem, sprawdzilem i siebie tez zaskoczylem...

Wiec ze zdrowych olei do smazenia pozostaje tylko Olej Kokosowy Nierafinowany i Oliwa z Oliwek ?
 
Last edited:
Strone mialem w zapisanych jak szukalem tej mieszanki studenckiej, teraz wlaczylem, sprawdzilem i siebie tez zaskoczylem...

Wiec ze zdrowych olei do smazenia pozostaje tylko Olej Kokosowy Nierafinowany i Oliwa z Oliwek ?
Nie, oliwa nie nadaje się do smażenia, bo nie ma wysokiej temperatury dymienia i zaczyna się palić uwalniając substancje rakotwórcze. Oliwa nadaje się tylko do krótkiego smażenia.
Do smażenia najlepsze są: olej kokosowy, smalec, olej ryżowy, palmowy, masło klarowane.
Można też smażyć na emulsji wodno-tłuszczowej, czyli dodać wody do np. oliwy z oliwek:)
 
Strone mialem w zapisanych jak szukalem tej mieszanki studenckiej, teraz wlaczylem, sprawdzilem i siebie tez zaskoczylem...

Wiec ze zdrowych olei do smazenia pozostaje tylko Olej Kokosowy Nierafinowany i Oliwa z Oliwek ?

Bastek walisz browary, łyche i chuj wie co jeszcze ale Twoim największym zmartwieniem jest skład papirusów i jaki olej jest najzdrowszy do smażenia. Przy Twoim trybie życia mogę Cię zapewnić, że nie poczujesz różnicy między kokosowym a oliwą ani nie zabiją Cię przyprawy w papirusie
 
Nie, oliwa nie nadaje się do smażenia, bo nie ma wysokiej temperatury dymienia i zaczyna się palić uwalniając substancje rakotwórcze. Oliwa nadaje się tylko do krótkiego smażenia.
Do smażenia najlepsze są: olej kokosowy, smalec, olej ryżowy, palmowy, masło klarowane.
Można też smażyć na emulsji wodno-tłuszczowej, czyli dodać wody do np. oliwy z oliwek:)

Czyli huj, wychodzi na to ze masło klarowane, ktore dzis kupilem bedzie do wszystkiego najlepsze,
ale nie wiem jeszcze czy do smarowania na chleb tez sie nada.
 
Pewnie, że się nada, tylko prosto z lodówki, bo zaraz się rozpuści :lol:

ok, git!
Bo masło zwykłe jak wyciagne z lodowki to musi lezec i lezec na tym talerzu zanim bedzie sie nadawac do smarowania. (chyba ze to klarowane tez tak ma, jeszcze nie probowalem)
 
ok, git!
Bo masło zwykłe jak wyciagne z lodowki to musi lezec i lezec na tym talerzu zanim bedzie sie nadawac do smarowania. (chyba ze to klarowane tez tak ma, jeszcze nie probowalem)
Ja biorę pół kostki z lodówki i wkładam do miseczki z wodą, tak może i dwa dni przeleżeć, ale nadaje się do smarowania od razu:):):)
 
@marcinos

faktycznie to masło sie raczej nie nadaje do smarowania na kanapce, chyba ze nam nie przeszkadza ze sie rozwadnia i przecieka przez chleb
 
Nie wiem co tu jest do wyobrażania, miska, woda, masło :bye:
maslo.jpg
 
I to w lodowce trzymasz w takiej postaci ?

Tej wody to tyle co na dnie ma byc tak ?
Nie w lodówce, tylko na blacie w kuchni. Jak robię kanapki to nóż wbijam w masło i smaruję:):) Wody ma być tyle, żeby całe masło było pod wodą, wtedy masło się nie utlenia i nie roztapia tak bardzo:)
 
Sery kozie i owcze ekologiczne jako źródło białka. Ekologiczne pierogi z jagodami jako źródło węgli.
 
ile gram masła klarowanego do jajecznicy z 5 jaj ?

dziś dałem 30g i najpierw smazylem chwile cebulke a potem dalem jaja i niestety okazalo sie tego masla za malo bo mi sie kleilo do patelni to jajo
a jak dawalem to niezdrowe maslo to 25g spokojnie starczalo >.>
 
ile gram masła klarowanego do jajecznicy z 5 jaj ?

dziś dałem 30g i najpierw smazylem chwile cebulke a potem dalem jaja i niestety okazalo sie tego masla za malo bo mi sie kleilo do patelni to jajo
a jak dawalem to niezdrowe maslo to 25g spokojnie starczalo >.>
To nie o masło chodzi tylko o chujowa patelnię
 
ile gram masła klarowanego do jajecznicy z 5 jaj ?

dziś dałem 30g i najpierw smazylem chwile cebulke a potem dalem jaja i niestety okazalo sie tego masla za malo bo mi sie kleilo do patelni to jajo
a jak dawalem to niezdrowe maslo to 25g spokojnie starczalo >.>
u mnie zawsze 50 g na jedno jajko. chce wiedziec ze jajka na petelni będa opływac w luksusie
 
Last edited:
No Tobie nie grozi przesadzić przecież.

no fakt, kurde ale dzis zjebalem moja diete, zjadlem slonecznik a wczesniej juz dojebalem 50g na jajecznicy i teraz juz mam full tłuszczy na dziś

musze sobie notatki porobic, co z czym wolno, a co nie zeby takich wtop nie robic, a do zdjedzenia jeszcze w *uj kcal na dzis
 
Last edited:
no fakt, kurde ale dzis zjebalem moja diete, zjadlem slonecznik a wczesniej juz dojebalem 50g na jajecznicy i teraz juz mam full tłuszczy na dziś

musze sobie notatki porobic, co z czym wolno, a co nie zeby takich wtop nie robic, a do zdjedzenia jeszcze w *uj kcal na dzis
nie jestes na redukcji, na masie nie musisz idealnie wszystko miec wymierzone, zwlaszcza przy twojej masie..
 
Back
Top