Dieta na masę.

kupilem dzis masło klarowane 98,5% tluszczu (500g) w kauflandzie

tak mi doradzil kolega
kurde powiem ci, ze nie wiem, czy to sie nadaje na kanapki, zawsze uzywalem go do smazenia np. stekow bo ma wysoka temperature dymienia.
Na wiki zastosowanie to:
Masło klarowane znajduje wszechstronne zastosowanie w przygotowywaniu potraw. Można go używać do smażenia mięsa, ryb, jaj, warzyw. Do smażenia potraw robionych na bazie mąki takich jak naleśniki, faworki czy pączki. Do pieczenia ciast i do przyrządzania sosów[10].

W przeszłości w tłusty czwartek smażono pączki na klarowanym maśle, od czego wzięło się powiedzenie „żyć jak pączek w maśle”[11].
 
I co będziesz z nim robił?

kurde powiem ci, ze nie wiem, czy to sie nadaje na kanapki, zawsze uzywalem go do smazenia np. stekow bo ma wysoka temperature dymienia.
Na wiki zastosowanie to:
Masło klarowane znajduje wszechstronne zastosowanie w przygotowywaniu potraw. Można go używać do smażenia mięsa, ryb, jaj, warzyw. Do smażenia potraw robionych na bazie mąki takich jak naleśniki, faworki czy pączki. Do pieczenia ciast i do przyrządzania sosów[10].

W przeszłości w tłusty czwartek smażono pączki na klarowanym maśle, od czego wzięło się powiedzenie „żyć jak pączek w maśle”[11].

Do robienia jajecznicy, bo wczesniej na zwyklym robilem.
A do smazenia fileta to klarowane bedzie ?
 
powiem ci jak ja smaze, w sklepie kupuje chyba z winiary papirus jest tam kilka papierkow, owijasz w to piers i normalnie kladziesz na patelni.

Takie cos?
Ile papirusow wychodzi na taki 1 filet 150g ?

winiary-pomysl-na-papirus-soczysta-piers-kurczak.jpg
 
maslo klarowane ja robie sam, masz tutoriale w necie, ale nie wiem jak to cenowo wychodzi czy taniej czy drozej.

Panie Marcinos a te papirusy to zwykły papier dzieki ktoremu mozna smazyc czy tam sa jakies dodatki ze zmienia smak miesa ?
 
Back
Top