Dieta na masę.

chyba wiem gdzie lezy m.in moj blad, jesli jadam te 5 posilkow to powinienem zrobic tak zeby wychodzilo srednio w kazdym te 500 kcal ponad bo te 340 kcal na sniadanie co dzis zjadlem to mi psuje plan dnia w sumie
To jebnij browar po śniadaniu , + 200kcal
 
U mnie dziś po treningu 3 bułki z pasztetem i ogórkiem kiszonem.

Edit. Tylko zapomniałem zrobić trening :benny:
Edit2. Jakoś tak od 2 lat:homer:
To niezle sie trzymasz przez te 2 lata na 3 bulkach z pasztetem to szacun:frankapprove: jakbym mial wymienic co ja po treningu ojebalem to menu z co najmniej roku musze spisac:lol:
 
Nie ty pierwszy i nie ostatni. Twardym trza być, a nie mientkim. Teraz jest dobrym moment, żeby zacząć od nowa. Ciepło jest, bierz rower i lutuj.
OK
images
 
A z jakich produktow mam uzupelniac tluszcze ?

Tluszcz w monte/batoniku to inny tluszcz ktory jest w orzechu nerkowca badz sloneczniku ?

Z moich posilkow wychodzi zawsze za malo tluszczy i nie wiem czym je dobijac.
 
A z jakich produktow mam uzupelniac tluszcze ?

Tluszcz w monte/batoniku to inny tluszcz ktory jest w orzechu nerkowca badz sloneczniku ?

Z moich posilkow wychodzi zawsze za malo tluszczy i nie wiem czym je dobijac.
Mussz patrzeć na to co jest zapisane na każdym opakowaniu.
Z zasady wszysrke monte/lion/snickersy i wszystkie inne gówna są skarbnicą cukrów prostych, oleju palmowego itd.
Jasne, że sobie możesz opierdolić takie czasem i świat się nie zawali, ale nie bierz tych gówien jako produktów pełnowartościowych, bo nic wspólnego z nimi nie mają.

Pamiętaj też, że słodkim się zapchasz i nie chce się potem jeść, a Ty musisz mieć wyrobiony nawyk wpierdalania.
 
A z jakich produktow mam uzupelniac tluszcze ?

Tluszcz w monte/batoniku to inny tluszcz ktory jest w orzechu nerkowca badz sloneczniku ?

Z moich posilkow wychodzi zawsze za malo tluszczy i nie wiem czym je dobijac.

Masło, więcej masła :bleed: orzechy jakieś, masło, oliwa z oliwek, masło, awokado, masło
 
Mussz patrzeć na to co jest zapisane na każdym opakowaniu.
Z zasady wszysrke monte/lion/snickersy i wszystkie inne gówna są skarbnicą cukrów prostych, oleju palmowego itd.
Jasne, że sobie możesz opierdolić takie czasem i świat się nie zawali, ale nie bierz tych gówien jako produktów pełnowartościowych, bo nic wspólnego z nimi nie mają.

Pamiętaj też, że słodkim się zapchasz i nie chce się potem jeść, a Ty musisz mieć wyrobiony nawyk wpierdalania.

czyli maslo na kanapki ? ;D
bo ja masla nie daje wcale, a tu widze trzeba zaczac, bo dzis mi brakuje 600 kcal i tylko tluszcz mi zostalo uzupelnic bo mam 52/80g zrobione
Ale to zjem jeszcze troche orzechow nerkowca i sie zrobi norma.

@panpan
jakie maslo polecasz
 
Last edited:
Za łebka, to nawet pod pasztet smarowałem masłem :muttley:
Ja zawsze smaruję masłem pod pasztet, nie wiem co w tym dziwnego?
A ostatnio moja dziewczyna przekonała mnie, żeby pod wędzony boczek dać masło i powiem szczerze, że też nawet pasuje :hi:
 
Zerzygałbym się chyba nigdy nie daje masła do kanapek. Jedyny wyjątek to do surowizny typu szwardzwaldzka czy podobnego typu wyroby.

Paszet i masło? Albo żółty ser i masło?
:brianvomit:
 
Zerzygałbym się chyba nigdy nie daje masła do kanapek. Jedyny wyjątek to do surowizny typu szwardzwaldzka czy podobnego typu wyroby.

Paszet i masło? Albo żółty ser i masło?
:brianvomit:
Waszystko normalne. Tylko wazne zeby to bylo maslo a nie jakis mix masla i margaryny. Ja nie dopuszczan tylko masla pod dzem
 
Zerzygałbym się chyba nigdy nie daje masła do kanapek. Jedyny wyjątek to do surowizny typu szwardzwaldzka czy podobnego typu wyroby.

Paszet i masło? Albo żółty ser i masło?
:brianvomit:
Wybacz, ale w takim razie to, co jesz to nie są kanapki. W słowniku języka polskiego definicja kanapki to:
kanapka
1. «mała kanapa»
2. «kromka pieczywa z masłem, serem lub wędliną»
A Wikipedia podaje:
Kanapka – rodzaj przekąski; kalka językowa z języka francuskiego od słowa canapé (bułka przekrojona z wędliną ułożoną jak poduszki na kanapie)[1] - prosta potrawa przyrządzana na bazie cienkich kromek białego lub razowego chleba, ewentualnie rozkrojonej bułki, posmarowanych masłem, okładanych wędlinami, pieczenią wieprzową, kiełbasą, szynką lub serem, spożywana również z jajkiem na twardo, plasterkiem ogórka lub rybą, z dodatkiem warzyw do wyboru oraz sosów itp.
:goldi:
 
Back
Top