By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

@Orest masz jakichś znajomych którzy robią w kosztorysach w budownictwie przemysłowym albo podobnym? Tak patrzę, że w firmie jest dobry moment, żeby o podwyżkę się popytać i chciałbym się zorientować jakie są widełki zarobków.
 
@Orest masz jakichś znajomych którzy robią w kosztorysach w budownictwie przemysłowym albo podobnym? Tak patrzę, że w firmie jest dobry moment, żeby o podwyżkę się popytać i chciałbym się zorientować jakie są widełki zarobków.
Niestety nie, nie moja broszka.
 
Dostałem fajną robotę w marketingu, ale nie miałem nigdy styczności z google adwords.A teraz jednym z moich zadań będzie opanowanie i późniejsze ogarnięcie tego. Ktoś ma może pojęcie, zna jakieś fajne poradniki, albo może polecić jakieś szkolenie? @F. Georgiew ?
 
Dostałem fajną robotę w marketingu, ale nie miałem nigdy styczności z google adwords.A teraz jednym z moich zadań będzie opanowanie i późniejsze ogarnięcie tego. Ktoś ma może pojęcie, zna jakieś fajne poradniki, albo może polecić jakieś szkolenie? @F. Georgiew ?
Jak będziesz miał okazję to Karol Dziedzic-Brandman.
 
Dzięki, poszukam coś o nim.
Może to cię przekona: jeden z pierwszych kilku trenerów jakich certyfikowało google(BTW jest taka strona gdzie sprawdza się polecanych przez nich) z tego co wiem był zaangażowany w Brand24. Po pijaku sympatyczny buc;)
 
Dostałem fajną robotę w marketingu, ale nie miałem nigdy styczności z google adwords.A teraz jednym z moich zadań będzie opanowanie i późniejsze ogarnięcie tego. Ktoś ma może pojęcie, zna jakieś fajne poradniki, albo może polecić jakieś szkolenie? @F. Georgiew ?

Jeśli jesteś raczej samoukiem, to weź sobie darmowy trial na Lynda.com i tam masz kursy na temat AdWords, Analytics i pozostałych. Musisz zaklepać parę ładnych godzin, robić notatki, rozglądać się na żywo w panelu, ale da Ci to pewien przegląd.
Możesz też zrobić googlowski kurs z AdWords, który pozwala też poćwiczyć wewnątrz panelu. To wystarczające, żeby ogarnąć AdWords na podstawowym poziomie. Później liczy się częstotliwość i hajs, który przepuszczasz, żeby złapać wyczucie ;)

Ja sam szukam speca od AdWords do Social Tigers, na razie to pierwsze miejsce, gdzie o tym piszę, więc jak macie kogoś z Warszawy (żeyb się spotkać raz na tydzień, dwa) do polecenia to niech pisze na [email protected].
 
Ma ktoś z Was konto za granicą? Najlepiej w jakimś kraju określanym "rajem podatkowym" lub chociaż tak by nie ścigał mnie nasz fiskus ;)

Jakie opłaty? Ile potrzeba do założenia czy mogę to zrobić w pełni przez net?
 
Jeśli jesteś raczej samoukiem, to weź sobie darmowy trial na Lynda.com i tam masz kursy na temat AdWords, Analytics i pozostałych. Musisz zaklepać parę ładnych godzin, robić notatki, rozglądać się na żywo w panelu, ale da Ci to pewien przegląd.
Możesz też zrobić googlowski kurs z AdWords, który pozwala też poćwiczyć wewnątrz panelu. To wystarczające, żeby ogarnąć AdWords na podstawowym poziomie. Później liczy się częstotliwość i hajs, który przepuszczasz, żeby złapać wyczucie ;)

Ja sam szukam speca od AdWords do Social Tigers, na razie to pierwsze miejsce, gdzie o tym piszę, więc jak macie kogoś z Warszawy (żeyb się spotkać raz na tydzień, dwa) do polecenia to niech pisze na [email protected].


Z tego co tak wstępnie w tym posiedziałem to może zejść trochę dłużej niż parę ładnych godzin. Ale ciesze się bo ciekawi mnie ten temat i fajnie będzie tego trochę liznąć. Na szczęście u nas to dopiero raczkuje i mam/ będę mieć sporo swobody pod względem takich prób i nauki, hajs może nie jest porywający bo ok 200 zł/dzień ale z tego co widziałem już coś tam można podziałać.

@Masu
Ogólnie gość mnie przekonuje, minusem jest to że z tego co widzę, prowadzi on głównie szkolenia w Krakowie, a akurat tam akurat najmniej mi pasuję. Ale będę śledził.
 
Może to cię przekona: jeden z pierwszych kilku trenerów jakich certyfikowało google(BTW jest taka strona gdzie sprawdza się polecanych przez nich) z tego co wiem był zaangażowany w Brand24. Po pijaku sympatyczny buc;)

Swego czasu założyciel brand24 intenstywnie MMA trenował. Bardzo pozytywny człowiek ;)

Jest tu może ktoś pracujący jako automatyk ?
 
Inzynier systemow sterowania - pierwsza praca. Automatycy mieli osobna komorke, ale w sumie to tylko podzialy organizacyjne, kazdy pracodawca moze miec inaczej.
 
Ciezko odpowiedziec ci na tak postawione pytanie, bo nie wiem jakie masz priorytety zyciowe :)

Tam gdzie pracowalem byly glownie systemy Siemensa, ABB i Metso.

Siemens jest w kazdej branzy, ABB zreszta chyba tez. Warto znac ktorys z nich, chocby po to, by w ogole miec wyobrazenie jak sie programuje PLC, a to zupelnie cos innego niz programowanie dla ludzi. Im wiekszy zaklad tym wieksza szansa, ze bedziesz mial pakiet szkolen tak dobranych, by pokrylo to zakres twoich obowiazkow. Oczywiscie lojalki. Im mniejszy, tym wiecej bedziesz musial szkolic sie sam.
 
Mowisz o koncie a myslisz o rozliczeniach podatku. Masz firme w ogole?

Nie mam firmy. Pracuję na kontraktach i napływ hajsu, gdy oficjalnie nie masz żadnych przychodów wzbudza podejrzenia.
Firmy specjalnie rejestrują pośredników w krajach, które z PL nie prowadzą wymiany informacji podatkowej.
Kilku znajomym policzono podatek od tego, inni musieli się tłumaczyć skąd mają te pieniądze na podstawie wyciągów bankowych
 
Nie mam firmy. Pracuję na kontraktach i napływ hajsu, gdy oficjalnie nie masz żadnych przychodów wzbudza podejrzenia.
Firmy specjalnie rejestrują pośredników w krajach, które z PL nie prowadzą wymiany informacji podatkowej.
Kilku znajomym policzono podatek od tego, inni musieli się tłumaczyć skąd mają te pieniądze na podstawie wyciągów bankowych
Konto w SKOK (nie są podłączone jeszcze do systemów skarbowych). Na twoim miejscu założyłbym jakąś działalność która podpada pod kartę podatkową. Jeśli masz UOP w innym kraju eurokołchozu to nie musisz opłacać zusu, będziesz płacił kilkadziesiąt złotych podatku miesięcznie, ale skarbówa się nie dojebie skąd masz pieniądze. Wybierz sobie, coś co by Ci odpowiadało:
http://www.pit.pl/att//przepisy/karta_podatkowa_2015.pdf
 
@MuraS
Prędzej czy później myślę, że będą sprawdzać i SKOK.

Osobiście myślałem nad założeniem konta w Republice Mauritiusu, bo nie znalazłem nigdzie info by o czymkolwiek informowali kraj pochodzenia klienta.
Jest trochę pieprzenia się z wysyłaniem oryginałów form bankowych + poświadczonych przez notariusza kopiami dokumentów, ale później nie martwisz się niczym.
I całość poza notariuszem i wysyłką odbywa się przez net.
 
@MuraS
Prędzej czy później myślę, że będą sprawdzać i SKOK.

Osobiście myślałem nad założeniem konta w Republice Mauritiusu, bo nie znalazłem nigdzie info by o czymkolwiek informowali kraj pochodzenia klienta.
Jest trochę pieprzenia się z wysyłaniem oryginałów form bankowych + poświadczonych przez notariusza kopiami dokumentów, ale później nie martwisz się niczym.
I całość poza notariuszem i wysyłką odbywa się przez net.
Tylko, że wypłacasz kasę przez polski bank korespondujący. Równie dobrze możesz założyć sobie konto od razu w tym banku. Także iluzoryczna, a droga ochrona.
 
Tylko, że wypłacasz kasę przez polski bank korespondujący. Równie dobrze możesz założyć sobie konto od razu w tym banku. Także iluzoryczna, a droga ochrona.

Rodzice, rodzeństwo, żona itd.
Co najmniej kilka osób, którym w msc mogę zrobić przelew i odebrać pieniądze w dniu wpłaty.
Pozatym to nie są jakieś miliony z narkobiznesu by to były podejrzane transakcje
 
Rodzice, rodzeństwo, żona itd.
Co najmniej kilka osób, którym w msc mogę zrobić przelew i odebrać pieniądze w dniu wpłaty.
Pozatym to nie są jakieś miliony z narkobiznesu by to były podejrzane transakcje
Wszystkie transakcje z rajów podatkowych idą w standardzie przez AML. Bedą się powtarzały - donos na psiarnie.
 
No chyba ze bys placil karta z tamtego banku - jak turysta :) @MuraS to by przeszlo?
Edit:
No bo bulki za paypala ciezko kupic :)
 
Last edited:
Świat zwariował...
<głos Testovirona> polskie kurwy myślały, że można bezkarnie jebać polską skarbówkę przez założenie konta za granicą. Nie ze skarbówką takie numery. Chcieliście wydymac Freda teraz Fred wydyma was. Nie dla psa kiełbasa, a dla polskich kurew nie studia i praca w biznesie tylko pyry z gownem </głos Testovirona > Dla mnie opcja z kontem za granica jest słaba. Firma która Ci przelewa kasę ma konto na jakimś wypizdowie. Przelewają kasę do banku na wypizdowie. Przelew idzie pare dni. Za prowadzenie i założenie konta oraz przelewy płacisz jak za zboże, nie mówiąc o tym założenie konta trwa miesiąc. Jak przelewasz kasę do kraju też parę dni. Każdy przelew idzie przez AML i mogą w każdej chwili zablokować środki i zgłosić na psiarnie i skarbówce i wtedy idziesz ze spuszczonymi porami na wydymanie. Na 75 procent od nieujawnionego źrodła dochodu plus ewentualny domiar. Załóż sobie dIalalnosc z karta podatkowa, jak AML się dojenie o przelewy to pokaz umowę ze jesteś na kontrakcie i masz spokój. A działalność z karta podatkowa nigdy nie będzie miała kontroli. Z ciekawości na co i gdzie masz kontrakt ze pośrednicy tak kombinują ?
No chyba ze bys placil karta z tamtego banku - jak turysta :) @MuraS to by przeszlo?
Edit:
No bo bulki za paypala ciezko kupic :)
Napisałem wcześniej, że nie bo operacje wykonuje bank korespondent w Polsce (deutsche, Raiffeisen, bnp, hsbc) który podlega polskim organom. Wyciągu nie dostarczy, ale wykaz operacji zrealizowanych przez niego już tak.
 
Nie widzę tematu bankowego, więc zapytam tutaj. Gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy/konsolidacyjny na obecną chwilę? Orientuje się ktoś?
 
@Masu @MuraS ...a także inni, którzy mogą znać odpowiedź :P

Czy kojarzycie firmę Lions Estate z Warszawy? Możecie coś o nich powiedzieć? Generalnie zajmują się wynajmem i sprzedażą nieruchomości premium. Dostałem zaproszenie na rozmowę do nich, a opinii o nich w necie nie ma w ogóle i nie wiem z jakim nastawieniem się tam udać i czego się mogę po nich w przyszłości spodziewać :boystop:

POMOŻECIE?!
 
@Masu @MuraS ...a także inni, którzy mogą znać odpowiedź :P

Czy kojarzycie firmę Lions Estate z Warszawy? Możecie coś o nich powiedzieć? Generalnie zajmują się wynajmem i sprzedażą nieruchomości premium. Dostałem zaproszenie na rozmowę do nich, a opinii o nich w necie nie ma w ogóle i nie wiem z jakim nastawieniem się tam udać i czego się mogę po nich w przyszłości spodziewać :boystop:

POMOŻECIE?!
Lubisz jeździć dużo samochodem ?
 
Jak trzeba to będę jeździł :lol:
Coś więcej o nich napiszesz? Bo serio nic nie mogłem znaleźć, a nie wiem czy warto w ogóle rozpoczynać dyskusję z nimi. Dodam, że stanowisko dotyczące aktualizacji baz danych.
 
Jak trzeba to będę jeździł :lol:
Coś więcej o nich napiszesz? Bo serio nic nie mogłem znaleźć, a nie wiem czy warto w ogóle rozpoczynać dyskusję z nimi. Dodam, że stanowisko dotyczące aktualizacji baz danych.
Podobno nic specjalnego-kolega z Warszawy z Home Brookera nie poleca.
 
Podobno nic specjalnego-kolega z Warszawy z Home Brookera nie poleca.
Home Broker to nic specjalnego swoją drogą. Nie wiem jaka fuchę mogą wymyślić związana z bazami danych - może aktualizacje ofert.
 
@Masu @MuraS
Zobaczymy jutro co mają do zaoferowania. Odnośnie obowiązków, w ogłoszeniu napisali właśnie aktualizacja ofert, publikacja, kontakt z właścicielami nieruchomości. Ciekaw jestem jakie warunki finansowe mogą zaproponować.
Podobno nic specjalnego-kolega z Warszawy z Home Brookera nie poleca.
Ciekawe co miał na myśli. Czy nic specjalnego czyli zwykla, niewyrozniajaca się firma, czy raczej obóz pracy i kretacze :boystop:
 
Back
Top