By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

raczej od przychodu
Jak mamy się czepiać słówek to dodanie diety zwiększa koszty, a nie redukuje przychody.
@Charles Bronson generalnie możesz robić wszystko, dopóki nie będziesz chciał kupić jakiegoś większego aktywa albo trzymać pieniędzy/innych aktywów płynnych. Kupisz mieszkanie, samochód, będziesz miał na koncie kilkaset tys. złotych to skarbówka nie musi udowadniać w jaki sposób zarobiłeś te pieniądze, ty musisz. Przepisanie majątku na kogoś innego jest nieskuteczne, z tego powodu, że skarbówka ma pierwszeństwo (obowiązek zapłaty podatku powstał przed przekazaniem majątku). Także dopóki niczego nie chcesz mieć to możesz żyć w ten sposób.
 
Jak mamy się czepiać słówek to dodanie diety zwiększa koszty, a nie redukuje przychody.

Różnica jest taka, że w jednym przypadku zyskujesz 100% (odliczenie od podatku), a w drugim 18, 19 czy 32 % (zwiększenie kosztu). Czepiam się, bo wielu ludzi myśli, że jak coś wrzucam w koszty, to mam to "za darmo".
 
Kupisz mieszkanie, samochód, będziesz miał na koncie kilkaset tys. złotych to skarbówka nie musi udowadniać w jaki sposób zarobiłeś te pieniądze, ty musisz.
Słyszałem opowieści, że niektórzy biznesmeni twierdzą, że się prostytuują i ponoć działa :D
 
@Charles Bronson musisz w razie kontroli udowodnić ze pieniądz pochodzi z nierządu. Z tego co widziałem na zlocie to nie wyglądasz jak typowa prostytutka, także nie uwierzą na słowo. Do kontroli skarbowej klęknij :) Poza tym jeśli chcesz z kimś robić biznesy to musisz mieć firmę żeby wystawiać faktury.
 
@Charles Bronson musisz w razie kontroli udowodnić ze pieniądz pochodzi z nierządu. Z tego co widziałem na zlocie to nie wyglądasz jak typowa prostytutka, także nie uwierzą na słowo. Do kontroli skarbowej klęknij :) Poza tym jeśli chcesz z kimś robić biznesy to musisz mieć firmę żeby wystawiać faktury.
Jakby co to ogarne jakieś typiary które powiedzą, że płaciły za ruchanie :D

Myślę, że mam jeszcze z rok-dwa żeby ogarnąć pomysł na rozliczanie się.
 
Tu chyba watek lepszy na takie pytania. Jak to jest z kupowaniem auta na firme?
Auto osobowe jest wyłączone ustawowo z jednorazowej amortyzacji. Jak chcesz szybko wrzucić w koszty samochód to bierzesz leasing z maksymalnym wkładem własnym (45 procent na mocy ustawy o leasingu) i umowa na 24 miesiące (minimum trwania ustawowy) i spłacasz prędzej. Oferta będzie na jakieś 101. Główny koszt to papierologia przy umówie.
 
@cRe i kto tam jeszcze gielda sie interesuje?
EUR/PLN na nast dwa tygodnie? :) Poleci w dol czy odbije w gore?
 
@cRe i kto tam jeszcze gielda sie interesuje?
EUR/PLN na nast dwa tygodnie? :) Poleci w dol czy odbije w gore?

Ja obstawiam, że będzie ciut poniżej linii wsparcia na około 4,19-4,20... Ale jak pierdolnie jakiś nieprzyjemny news z Chin, to pójdzie w górę. Czysta loteria...
 
Ziomy jeśli rejestrowałem w tym roku działalność w Polsce i nie starałem się o europejski nip (przynajmniej świadomie) to mój nip jest polski, nie?

I w takim razie do rachunku z zagranicznym pracodawcą podawać go z przedrostkiem PL?
 
Tzn #VAT EU bedzie taki jak NIP z przedrostkiem PL, ale musisz go zarejestrowac by byl w tej bazie:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vatRequest.html

To nie trwa jakos dlugo i chyba mozesz to zrobic w kazdym momencie.

Tu pierwsze lepsze wyniki ze szkiełek:
http://www.firma.egospodarka.pl/84210,Jak-uzyskac-numer-VAT-UE,1,96,1.html
http://poradnik.wfirma.pl/-jesli-planujesz-nabywac-towary-z-ue-zarejestruj-sie-do-vat-ue
http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/...VAT-UE-i-kiedy-nalezy-sie-nim-poslugiwac.html
 
@MuraS jak inwestujesz/ przechowujesz oszczędności? Bo lokaty to obecnie trochę lipna opcja ze względu na opr.
 
@MuraS jak inwestujesz/ przechowujesz oszczędności? Bo lokaty to obecnie trochę lipna opcja ze względu na opr.
Czasem zdarza mi się lichwa na 30 procent na 3-5 dni, bo na przykład klientowi brakuje kilku/kilkunastu tysięcy/max co zrobiłem to 30 koła, żeby spłacić ZUS/US/KRD i uzyskać niezalegania, potrzebne do wypłaty kredytu dla niego. Także nie boli mnie jak kasa jest na koncie, bo jeden taki manewr w roku jest lepszy niż trzymanie hajsu na lokacie. Jak klient wypłaca, to albo: a) jestem przy wypłacie i od razu hajs klient wypłaca b) przy uruchomieniu idzie DUŚ na mnie z kwotą dla mnie i bank sam mi przelewa zaległość. Jako zabezpieczenie dodatkowe weksel+deklaracja wekslowa z trzema siódemkami.
 
Czasem zdarza mi się lichwa na 30 procent na 3-5 dni, bo na przykład klientowi brakuje kilku/kilkunastu tysięcy/max co zrobiłem to 30 koła, żeby spłacić ZUS/US/KRD i uzyskać niezalegania, potrzebne do wypłaty kredytu dla niego. Także nie boli mnie jak kasa jest na koncie, bo jeden taki manewr w roku jest lepszy niż trzymanie hajsu na lokacie. Jak klient wypłaca, to albo: a) jestem przy wypłacie i od razu hajs klient wypłaca b) przy uruchomieniu idzie DUŚ na mnie z kwotą dla mnie i bank sam mi przelewa zaległość. Jako zabezpieczenie dodatkowe weksel+deklaracja wekslowa z trzema siódemkami.
A nie lichwiarskie metody jakieś polecasz? Coś dla osób niezwiązanych ze światem finansów.
 
@MuraS siostra z umową na czas nieokreslony(slabe dochody-2K) na rękę chce wsiąść kredyt gotówkowy kilkadziesiąt tyś. Najlepsze % dostanie u siebie w ING czy szukać gdzie indziej?
 
@MuraS siostra z umową na czas nieokreslony(slabe dochody-2K) na rękę chce wsiąść kredyt gotówkowy kilkadziesiąt tyś. Najlepsze % dostanie u siebie w ING czy szukać gdzie indziej?
Napisz tylko ile chce dokładnie i na jaki okres. ING jest niezłe, taniej da się w Raiffie, DB i BNP. Jak podasz to jutro ci z kalkulatora wrzucę. I ustał czy konsolidacje robi.
 
Napisz tylko ile chce dokładnie i na jaki okres. ING jest niezłe, taniej da się w Raiffie, DB i BNP. Jak podasz to jutro ci z kalkulatora wrzucę. I ustał czy konsolidacje robi.
Nie wiem czy wie dokładnie: cel medyczny, sprzeczny z katechizmem KK w zależności od szczęścia może być więcej lub mniej. Załóżmy 15K 20K 30K
 
@MuraS orientujesz się jak wygląda kwestia tajemnicy bankowej na Cyprze? Czy polska skarbówka może mnie pocałować w jaja gdybym się zdecydował tam odkładać pieniądze?
 
@MuraS orientujesz się jak wygląda kwestia tajemnicy bankowej na Cyprze? Czy polska skarbówka może mnie pocałować w jaja gdybym się zdecydował tam odkładać pieniądze?
Wolałbym trzymać pieniądze zakopana na podwórku niż w cypryjskim banku. Slyszales o czymś takim jak 40 procentowy podatek od depozytów. Poza tym nadal jest problem z wydawaniem kasy w Polsce.
 
@MuraS kupowałeś kiedyś złote monety ( nie kolekcjonerskie) jako zabezpieczenie w razie krachów itp ? co o nich sądzisz
 
Back
Top