By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Aktualizacje baz danych bardziej do wysyłania maili, kiedyś robiłem coś takiego na studiach.
 
Właśnie jadę robić inwentaryzację. Już się boję tej sumy na minusie. #zlodziejewformie
 
@Masu pytam poważnie czy ktoś starał się to wyliczyć i oszacować ile może dostawać na starość.

Za 20 lat pensja minimalna powinna być w przedziale 3500-4500 PLN brutto. Więc najniższe emerytury powinny się zaczynać od około 2000 na rękę. W wyliczenia ZUSu nie ma co wierzyć wcześniej niż 5 lat przed emeryturą.
 
9e02bd598a8f.png
 
Pływam na offshorach
Zakładasz działalność i masz coś takiego jak delegacje. Czytaj pule wydatków jakie ponosisz z tytułu uzyskania dochodu. Żarło nocleg dziwki. I nie musisz tego dokumentować. Masz rejs do Ameryki i pule powiedzmy 50 złotych dziennie na wyżywienie. Płyniesz sobie miesiąc w te i z powrotem i już masz koszt, który odliczasz sobie od podatku. Wszystko co wydasz poza granicami kraju to koszt. Przepisujesz telefony całej rodziny na firmę, a ojciec i teść zbierają dla ciebie faktury za wachę.
 
Pytanie o skale zarobkow, bo najpierw maly ZUS, a potem duzy. Zakladam, ze jak tak plywasz to jednak bedzie ci sie oplacac.
Z tym, ze jak jestes na pokladzie statku, na wodach exterytorialnych, to jaka stawka ci przysluguje? Bo te zaleza od kraju...
 
Cholera, przydałby się jakiś generator kosztów.


BTW Zjebałem podatek na ten rok: nie wybrałem liniowego. Przy większej prowizji będzie płacz i zgrzytanie zębów.
 
No, jak mu dobrze doradzimy to nie wyjdzie nawet na minimalna :)
Będzie na stracie
Cholera, przydałby się jakiś generator kosztów.


BTW Zjebałem podatek na ten rok: nie wybrałem liniowego. Przy większej prowizji będzie płacz i zgrzytanie zębów.
frajer, ale dobrze płac podatki, żebym ja nie musiał.
@MuraS a przelewy na linii konto w Mauritius - PayPal/Skrill/Inny portfel internetowy - konto w Polsce przeszłoby?
Tak jak napisał @mat01 zaczynaja się za to brać, bo ludzie którzy świadczą całkowicie sieciowe usługi lub sklepy internetowe przycinają na tym. A jak masz milionowe obroty to dojdą do tego, chociażby po wypłatach z paypala na zwykle konto. @michaugdynia ma ten problem, ze w razie kontroli ( a nieżyczliwych ludzi w tym kraju nie brakuje) nie mógłby pokazać żadnego źrodła dochodu. Nie chodzi tu o wielkość źrodła dochodu, a sam fakt że się takiego nie posiada. Masz działalność i wykazujesz mały dochód i nie masz zwrotu VAT - brak kontroli, chyba ze kupujesz nieruchomosci za gotówkę. Strata i zwrot vatu - kontrola.
 
No tak, ale nie za wszystkie portfele internetowe się wezmą. Ewentualnie wyrobić kartę płatniczą w zagranicznym oddziale banku, który jest też w Polsce.
 
@MuraS to jeszcze inny sposób: w Wlk Brytanii w dosyć prosty sposób można zmienić sobie imię i nazwisko na dowolne jakie się chce (co jest dosyć popularne tam) ale można go używać jedynie na terytorium Wlk. Brytanii. Na tamtejsze dane założyć konto w banku u nich a w Polsce wypłacać :D

Kombinacja level 1000 :D
 
@MuraS to jeszcze inny sposób: w Wlk Brytanii w dosyć prosty sposób można zmienić sobie imię i nazwisko na dowolne jakie się chce (co jest dosyć popularne tam) ale można go używać jedynie na terytorium Wlk. Brytanii. Na tamtejsze dane założyć konto w banku u nich a w Polsce wypłacać :D

Kombinacja level 1000 :D
Fajne, bo nie mogą powiązać wypłacającego z obywatelem. Natomiast nawet jeśli skarbówka w Polsce nie znajdzie źrodła dochodu podatnika to i tak mogą mu zrobić domiar o ile ma majątek. @Comber musi potwierdzić, ale wydaje mi się, ze nawet przepisywanie majątku na rodzine niewiele zda, bo po pierwsze skarbówka jako wierzyciel jest uprzeilejowana, po drugie skarga pauliańska. A w życiu nie chodzi o to, aby nie mieć majątku.
 
Back
Top