By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

DREWNA KURWA! Nie drzewa! U nas w szkole za to od razu była pizda do dziennika :beczka:
Chodzi mi o doświadczenie w kontekście całej wycinki, nie handlu drewnem.
Oczywiście można zapłacić komuś za wycinkę, ale co dalej? Andrzej będzie latał z husqvarną po terenie, ciął dłużyce na klocki i później łupał pod handel? I jeszcze normalnie się ogłosi że sobie handluje opałem? :lol:
No nie będzie tak :lol:
Dlatego najlepiej, moim zdaniem dogadać się z firmą żeby to za jakąś kwotę zabrała ze sobą, ale no wiadomo, że nie ma co liczyć na ceny rynkowe.
:mamed: ok ok
 
DREWNA KURWA! Nie drzewa! U nas w szkole za to od razu była pizda do dziennika :beczka:
Chodzi mi o doświadczenie w kontekście całej wycinki, nie handlu drewnem.
Oczywiście można zapłacić komuś za wycinkę, ale co dalej? Andrzej będzie latał z husqvarną po terenie, ciął dłużyce na klocki i później łupał pod handel? I jeszcze normalnie się ogłosi że sobie handluje opałem? :lol:
No nie będzie tak :lol:
Dlatego najlepiej, moim zdaniem dogadać się z firmą żeby to za jakąś kwotę zabrała ze sobą, ale no wiadomo, że nie ma co liczyć na ceny rynkowe.
Jeśli dostanie cokolwiek. Zależy od samego drewna, firmy, Anżeja, ciśnienia w danym dniu... I wielu innych czynników:conorsalute:
 
Napisałem to dwa posty wyżej. Wyrównanie kosztów wycinki i posprzątanie wszystkiego to już powinno być ok. Oczywiście to jest wróżenie z fusów bo tylko Andrzej wie jak rozległe są te jego królewskie lasy :lol:
Kurde, zapomniałem o tym... Anżej ma rację, tam będą miliony jak nie miliardy!!! Przecież firma która dostanie tę robotę wygrała los na loterii :blablabla:

A jak miłościwy Anżej podpisze kontrakt na dłuższy okres, to już firma ustawiona i wnuki wszystkich w niej pracujących po wsze czasy.

Anżejowe Włości :tellmemore:
 
DREWNA KURWA! Nie drzewa! U nas w szkole za to od razu była pizda do dziennika :beczka:
Chodzi mi o doświadczenie w kontekście całej wycinki, nie handlu drewnem.
Oczywiście można zapłacić komuś za wycinkę, ale co dalej? Andrzej będzie latał z husqvarną po terenie, ciął dłużyce na klocki i później łupał pod handel? I jeszcze normalnie się ogłosi że sobie handluje opałem? :lol:
No nie będzie tak :lol:
Dlatego najlepiej, moim zdaniem dogadać się z firmą żeby to za jakąś kwotę zabrała ze sobą, ale no wiadomo, że nie ma co liczyć na ceny rynkowe.
O! O to mi chodziło! Elegancko w punkt trafiłeś i podpowiedziałeś!
 
Kazda wojna juz jest nasza. Oprocz tych wojen bambo w afryce, no chyba ze maja rope czy inne gowno.
True, choć ciągle nam się udaje wymigać od odpowiedzialności za zaangażowanie :lesnarhappy:

Zresztą teraz zacznie się wojna o Afrykę, bo Chiny przejmują tereny po Rosji.

Najlepsze, że ruskie zaczynają przebąkiwać o potrzebnych 2-3 milionach chińskich żołnierzy, bo już swoich im nie starcza do pieców i do armat ładować:juanlaugh:

Propagandyści rosyjscy myślą, że jak im Chiny wjadą, to po miesiącu wyjadą... A tu będzie jak w Polsce, przyjechali na chwilę a zostali na trzy dekady, a właściwie już dożywotnio, ty szprotko wredna:deniro:

No więc wracajmy do naszych wojen w Afryce... Mamy tam mega kombo:
- złe czarnuchy
- biali uważający się za czarnych
- ruscy
- chińczyki
- żydzi
- i pewnie jeszcze mnóstwo innych ciapaków

Ogólnie to będziemy tam mieć niezłe pole do popisu, w zamian za zero zysków :jarolaugh:
 
@ninja @Siwy25_1
Wy co tam projektowaliscie chaty. Korzystaliscie z gotowego projektu i przerabialiscie pod klienta czy moze od podstaw?
Ile czasu schodzi ze zrobieniem autorskiej chaty?
Ja drogówkę robiłem.
Zagospodarowania terenu pod hale i markety. Parkingi, drogi, ścieżki itp

Ja miałem gotowe schematy w cadzie pod drogowe tematy to pewnie przy domkach też tak lecą, ale ręki uciąć nie daje.
 
Ile czasu schodzi ze zrobieniem autorskiej chaty?
Kazdy architekt da ci inna odpowiedz w zaleznosci od tego ile pracy i jaki charakter tejze ma (tylko projekty czy jeszcze panskim okiem konia tuczy na budowach - to zajmuje czas na biezaco).

W tej chwili gotowce to 3-4k mniej wiecej, do tego przerobki wraz z wrysowaniem w mapke pewnie drugie tyle.

Autorskie projekty to tak pewnie od ~(małej?) dyszki sie zaczynaja, ja pare lat temu na mojej wiosce dalem 5,5 albo 6,5 juz nie pamietam, w tym bylo zalatwianie pozwolen (zaleta architekta autochtona). Ze 2-3 wizyty u niego, miesiac to w sumie trwalo? Ale na pewno robil inne rzeczy rownolegle.

Jeden rabin powie ze warto, inny ze nie warto.

Wadą (albo i zaletą - zalezy czego chcesz) takiego rozwiązania jest to ze nie masz projektow instalacji zwykle, w gotowcach jakos ona tam jest.

Co do gotowcow, pamietaj ze zwykle "oszukują" wizualnie na małych meblach, wiec nie sugeruj sie stolem w salonie na dwunastu apostolow.
 
Last edited:
Kazdy architekt da ci inna odpowiedz w zaleznosci od tego ile pracy i jaki charakter tejze ma (tylko projekty czy jeszcze panskim okiem konia tuczy na budowach - to zajmuje czas na biezaco).

W tej chwili gotowce to 3-4k mniej wiecej, do tego przerobki wraz z wrysowaniem w mapke pewnie drugie tyle.

Autorskie projekty to tak pewnie od ~(małej?) dyszki sie zaczynaja, ja pare lat temu na mojej wiosce dalem 5,5 albo 6,5 juz nie pamietam, w tym bylo zalatwianie pozwolen (zaleta architekta autochtona). Ze 2-3 wizyty u niego, miesiac to w sumie trwalo? Ale na pewno robil inne rzeczy rownolegle.

Jeden rabin powie ze warto, inny ze nie warto.

Wadą (albo i zaletą - zalezy czego chcesz) takiego rozwiązania jest to ze nie masz projektow instalacji zwykle, w gotowcach jakos ona tam jest.

Co do gotowcow, pamietaj ze zwykle "oszukują" wizualnie na małych meblach, wiec nie sugeruj sie stolem w salonie na dwunastu apostolow.
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
 
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
Całość chcesz zrobić czy tylko schemat konstrukcyjny postawić pod kogoś kto zrobi całość?
 
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
A ty to chcesz sam robic? I pytasz mniej wiecej ile ci to zajmie?

ło panie...
 
Zaczekam na ninja, interesuje mnie ile czasu zajmuje zrobienie projektu pod siebie typowo i czy jestem w stanie sam to zrobic np. w autocadzie.
No jesteś w stanie architekturę zrobić, gorzej z konstrukcją ;)
Kwestia jak sobie radzisz w cadzie, sama architektura powinna zająć Ci jeśli wiesz co chcesz mieć itd. z 10dni.
 
No jesteś w stanie architekturę zrobić, gorzej z konstrukcją ;)
Kwestia jak sobie radzisz w cadzie, sama architektura powinna zająć Ci jeśli wiesz co chcesz mieć itd. z 10dni.
no dobra a miales sytuacje ze ktos przylazl Ci z rozpisanem na kartkach planem i musisz go przerzucic na cada i zrobic projekt caly?
 
Ile bierzesz za projekt od zera? :jimcarrey:
Rozumiem, że mówimy tylko o architekturze budynku, bo konstrukcja i instalacje zależy od tego co się narysuje.
Informacje cenowe tylko na priv, bo to zależy od wielkości domu, rodzaju dachu etc. Ceny mogą się wahać między 100 a 300%
porównaj tę stodołkę do tego:
1686652023638.png


a taki dom

1686652112701.png


nakład pracy 3x większy.
 
Back
Top