By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Ten to był zawsze farmazonem, który zyski z inwestowania to mial tylko w arkuszach z excela a zarabiał na naganianiu na szkoleni, kursy i z ref linkow
I miliony z książki zgarnął a Zaorski jedzie z nim teraz jak kebs z condonem
 
Ten to był zawsze farmazonem, który zyski z inwestowania to mial tylko w arkuszach z excela a zarabiał na naganianiu na szkoleni, kursy i z ref linkow
kiedyś wszedłem na zamknięty live tego Midela i on mówił że zarabia milion z wynajmu i milion ze szkoleń, internetu książek itp.

Też poprzeglądałem ten jego kanał naiwnie myśląc, że dowiem się czegoś wiecej o wynajmie. Po tytułach wybrałem z 300 filmików z 30 do obejrzenia. Może z 4 to było mięso informacyjne a reszta to vblogowy life style...

Ale przynajmniej się przyznał, że większość kasy zdobył z tych umów franczyzowych, ale jakim cudem ktoś mu płacić nawet 100 tys. zł za umowę franczyzową szkoły językowej :brainoverload: Później to samo próbował zrobić z firmami remontowymi: mocno naiwne to było...

A teraz jedno dniowe szkolenia za chyba 3 tys. zł

Ciekawe, który z tych kołczy robi jest największym pozerem i najwięcej wyciąga kasy: jeśli miara sukcesu są spiratowane książki na Zlibrary to trader21 osiągnął sukces. Książki Midela tam jest jeszcze nie ma xD
 
Ja najbardziej jestem ciekaw tego, w którą stronę plebs skieruje swój gniew.
hah.jpg
 
w Azerbejdżanie podnieśli paliwo o 10% i ludzie wyszli na ulice a w tym kur#a kraju jesteśmy ruchani w dupe bez mydła i 'wszyscy' kur#a zadowoleni! :wall: :childcry:
W Polsce największymi problemami egzystencjalnymi są aborcja i "związki partnerskie" czy jak to się tam teraz nazywa. Naród tak ogłupiony, że nadaje się tylko do niemieckich montowni i do zbierania szparagów :sad:
 
W Polsce największymi problemami egzystencjalnymi są aborcja i "związki partnerskie" czy jak to się tam teraz nazywa. Naród tak ogłupiony, że nadaje się tylko do niemieckich montowni i do zbierania szparagów :sad:
ostatnio szukałem dlaczego Wapniak już nie prowadzi tego Veto media i znalazłem ten klasyk:
xxxxxhttps://www.facebook.com/wapniakpolska/videos/2383101028415782/
Ale nie tylko w Polsce masz takie podejście: Argentyna z receptą na bankructwo i cholernie dużą inflacje wolna aborcja, a USA z odpowiedzią na mocniejszy kryzys pracowniczy BLM i people of color. A Niemcy w styczniu kiedy było blisko wojny na Ukrainie: ustawa o gender i debata czy reklamowanie aborcji powinno być legalne...
Samorządy to jeszcze większy burdel: profesorka prawa z aferą reprywatyzacyjną już przekręt na poziomie bycia hieną -hej jestem Hanka mam dla was tęcze. Kochajcie mnie -zadziałało?
 
xxhttps://www.facebook.com/172288729567705/photos/a.743832629079976/2547903182006236/

kochana windykacja
 
Last edited:
kiedyś wszedłem na zamknięty live tego Midela i on mówił że zarabia milion z wynajmu i milion ze szkoleń, internetu książek itp.

Też poprzeglądałem ten jego kanał naiwnie myśląc, że dowiem się czegoś wiecej o wynajmie. Po tytułach wybrałem z 300 filmików z 30 do obejrzenia. Może z 4 to było mięso informacyjne a reszta to vblogowy life style...

Ale przynajmniej się przyznał, że większość kasy zdobył z tych umów franczyzowych, ale jakim cudem ktoś mu płacić nawet 100 tys. zł za umowę franczyzową szkoły językowej :brainoverload: Później to samo próbował zrobić z firmami remontowymi: mocno naiwne to było...

A teraz jedno dniowe szkolenia za chyba 3 tys. zł

Ciekawe, który z tych kołczy robi jest największym pozerem i najwięcej wyciąga kasy: jeśli miara sukcesu są spiratowane książki na Zlibrary to trader21 osiągnął sukces. Książki Midela tam jest jeszcze nie ma xD
tak jest kółeczko wzajemnej adoracji, po kilkanaście filmików na jeden temat. Lubiłem Wieczorka, ale on też już się stał słupem ogłoszeniowym swoich "projektów" Każdy z nich, promuje na maksa swoje książki, kursy i inne pierdolety. Nie różnią się niczym od sprzedawców dywanów i garnków. Niestety, często też powtarzają to co wyczytali w książkach np. Dave-a Ramseya. Tak jak ze wszystkim, trzeba filtrować wiedzę wyciągać co najlepszego i nie nabijać kasy na tym co ci próbują wcisnąć. Dla mnie to powoli wygląda jak kuriozum, goście którzy mówią ci jak wyjść z długów i oszczędzać, jednocześnie namawiają cie nachalnie na swoje "brandowane" książki, kursy, portfele, czytanki i kubki XD Dodatkowym probleme są goście jak Trader21 który wiedze ma ale odpłynął w klimaty sekciarskie, jakieś wiedźmy, odnawianie nitek dna i tego typu pierdolety. Każdemu popularniejszemu youtuberowi po pewnym czasie odpierdala. Kwestia czasu.
 
tak jest kółeczko wzajemnej adoracji, po kilkanaście filmików na jeden temat. Lubiłem Wieczorka, ale on też już się stał słupem ogłoszeniowym swoich "projektów" Każdy z nich, promuje na maksa swoje książki, kursy i inne pierdolety. Nie różnią się niczym od sprzedawców dywanów i garnków. Niestety, często też powtarzają to co wyczytali w książkach np. Dave-a Ramseya. Tak jak ze wszystkim, trzeba filtrować wiedzę wyciągać co najlepszego i nie nabijać kasy na tym co ci próbują wcisnąć. Dla mnie to powoli wygląda jak kuriozum, goście którzy mówią ci jak wyjść z długów i oszczędzać, jednocześnie namawiają cie nachalnie na swoje "brandowane" książki, kursy, portfele, czytanki i kubki XD Dodatkowym probleme są goście jak Trader21 który wiedze ma ale odpłynął w klimaty sekciarskie, jakieś wiedźmy, odnawianie nitek dna i tego typu pierdolety. Każdemu popularniejszemu youtuberowi po pewnym czasie odpierdala. Kwestia czasu.
Uspokój się hejterze. Weź kilka głębokich wdechów Łilahofa i napij się ustrukturyzowanej wody, bo zioniesz zawiścią
 
tak jest kółeczko wzajemnej adoracji, po kilkanaście filmików na jeden temat. Lubiłem Wieczorka, ale on też już się stał słupem ogłoszeniowym swoich "projektów" Każdy z nich, promuje na maksa swoje książki, kursy i inne pierdolety. Nie różnią się niczym od sprzedawców dywanów i garnków. Niestety, często też powtarzają to co wyczytali w książkach np. Dave-a Ramseya. Tak jak ze wszystkim, trzeba filtrować wiedzę wyciągać co najlepszego i nie nabijać kasy na tym co ci próbują wcisnąć. Dla mnie to powoli wygląda jak kuriozum, goście którzy mówią ci jak wyjść z długów i oszczędzać, jednocześnie namawiają cie nachalnie na swoje "brandowane" książki, kursy, portfele, czytanki i kubki XD Dodatkowym probleme są goście jak Trader21 który wiedze ma ale odpłynął w klimaty sekciarskie, jakieś wiedźmy, odnawianie nitek dna i tego typu pierdolety. Każdemu popularniejszemu youtuberowi po pewnym czasie odpierdala. Kwestia czasu.
Trader21 to niedługo zacznie ściągać chyba szamanów z Kenii i znachorów z tych wiosek z byłych republik sowieckich tworząc własną medycynę :korwinlaugh: Jest jak filmy Kawulskiego i wywiady z Różalem o prawilności: niezła rozrywka, dobrze się bawie oglądając to, ale jeśli ktoś bierze to na poważnie -to ma duuuuuuuuży problem.
Wieczorek stoczył się zapraszając Beata Pawlikowską....
Ale jego tępienie kredytów, życia na kredyt jest dobre, jeden z nielicznych jego stand upów które odsłuchałem:


a co opierania całej swojej działalności na cytowaniu kołczy zagranicy często bez mówienia o tym: tak jak w polityce. Wejdź na bored-panda to przeczytasz teksty, które usłysz w Polsce za kilka miesięcy. Ba: te partie nawet chyba translatorem to tłumaczą xD

Midel: jesteś milionerem, a mimo wszystko naganiasz ludzi na szkolenia weekendowe czy jedno dniowe za chyba 3 tys. zł a na live

od 1:06:30
jakie są tytuły tych dwóch książek, które ci tak pomogły?
Nie podam, chodź na szkolenie za 4 tys. zł to powiem

Boże: to lepiej garnki sprzedawać emerytom za 5 tys. zł...
Albo tekst: zapytał mnie się jakiś dwudziestolatek ,,co zrobić z 300 tys. zł. Załóż biznes to paru latach będziesz miał z 2 mln" :muttley::iamdone:
Chłop sam przecież przyznał, że oprócz tego sprzedawania franczyz do Mobile English to inne jego firmy nie osiągały większych sukcesów. Próbował sprzedawać franczyzy firmy remontowej i zakończyło się porażką...


A ten Warszawski Inwestor to już kompletny pojeb: mam taki żart, że jak mi nie będzie szło w firmie to zacznę robić szkolenia -patrze na fejsa szkolenie Warszawski Inwestor post sponsorowany, a filmik o tym oznaczony jako prywatny...

Czasami mam naprawdę ochotę przysiedzieć, zrobić listę największych szaleństw tych polskich kołczów i wysłać jakiemuś kanałowi komenteri.

Też miał jakieś dziwne filmiki: z chęcią zobaczyłbym analizę prawną tej umowy, bo coś mi wydaje, że ona jest dziwna


Też te ich akcje marketingowe, mało kreatywne reklamy na poziomie małych firm, a nie milionerów. Kotarski kiedyś rozjebał system swoim pomysłem na promocje własnych książek:
 
Last edited:
Ech ja z tych co ani nie maja kredytu, ani wielkich oszczednosci - nadwyzki w budowę...
Jak nie postąpisz to i tak zapłacić. Pytanie czy do banku, czy producentom materałów które w trzy lata wzrosły od 10ł% do 1000% (stal) i wykonawcom.
Jeśli nie masz finansów na całą budowę i ułożonych dealne fachoeców, którzy jedni po drugich wchodzą i szybko robią, to zeka Cię wydatek jak po chuju.
Ale to pewno już wiesz.
Mi wystarczyło by decyzję o budowie dwa lata wcześniej podjąć i bym był 250k do przodu (a raczej teraz jestem do tyłu bo o ttle wzrosnął sam koszt budowy).
 
kuźwa jaka ta Łódź jest brzydka, rozmawiali co Midel zrobi jakby była wojna, a ta Łódź wygląda jakby wojna już tam była...

e tam nie rozwija się Midel, trader21 tak samo, ciągle ta sama płyta z tymi samymi tekstami -muszę poszukać nowych kołczów :childcry:
 
kuźwa jaka ta Łódź jest brzydka, rozmawiali co Midel zrobi jakby była wojna, a ta Łódź wygląda jakby wojna już tam była...

e tam nie rozwija się Midel, trader21 tak samo, ciągle ta sama płyta z tymi samymi tekstami -muszę poszukać nowych kołczów :childcry:

I tak długo wytrzymałeś słuchając ich pierdolopopo :confused:
 
Mi wystarczyło by decyzję o budowie dwa lata wcześniej podjąć i bym był 250k do przodu (a raczej teraz jestem do tyłu bo o ttle wzrosnął sam koszt budowy).
Serio? 250k różnicy? Jesli mowimy o poziomie bańki, to ciągle 25%, więc naprawdę dużo. Ja do tego momentu szedlem w miare wg zalozen tak jak z kumplem szacowalismy, a on to robil na podstawie swojej budowy sprzed ładnych paru lat.

Inna sprawa ze kilku rzeczy na liscie "zapomnialem" lub "niedoszacowalem" zakresu prac, a nie samej ceny materialu czy uslugi(np nie sadzilem ze tyle ziemi bede nawozil). Oczywiscie OSB, styr to kosmos (a ocieplenia elewacji jeszcze nie mam)...

Faktem jest że wykończeniówka przede mną, a tu dostanę po dupie :(
 
I tak długo wytrzymałeś słuchając ich pierdolopopo :confused:
I tak długo wytrzymałeś słuchając ich pierdolopopo :confused:
Hm, takie odmóżdżanie, tylko z przyśpieszeniem 1,75 oczywiśćie. Ciekawiło mnie co odpowie na pytania z tym jakby zareagował jakby wybuchła wojna (spierdoliłby jak najszybciej) i jak tam jego strategia brania ogromnych kredytów na mieszkania.

Na lubimy czytać ktoś dał taką opinie o jego książce i w sumie tak można podsumować każdy jego wywiad xD


Książka bardzo ładnie wydana, ale mam wrażenie że za dużo oczywistości zawartych. Liczyłem na więcej konkretów, wyliczeń i faktów zamiast prawienia banałów. Mam nadzieję, że kolejne książki Kuby będą bardziej konkretne.

Notatki:

- Potencjalne inwestycje: garaż, mieszkanie lub mały lokal pod wynajem
- Prowadź działalność która nie wymaga fizycznego bycia w biurze. Wtedy jest największa szansa na skalowanie biznesu.
- Bogaci ciągle się uczą, biedni wszystko już wiedzą.
- Na etacie należy zachowywać się i myśleć jak przedsiębiorca.
- Przychody z najmu należy traktować jako dodatek do budżetu domowego, a nie jego główny filar.
- Lepiej mniej zarobić, niż potem więcej czasu spędzać u psychologa.
- Ważniejsze od aktualnych pieniędzy jest umiejętność ich zarabiania.
- Pod jedną firmą można mieć wiele marek handlowych.
- Profesjonalista dba o dobre i mądre decyzje klienta.
- Zawsze miej przynajmniej dwa źródła dochodu.
- Jedno mieszkanie na wynajem to bardzo dobre zabezpieczenie na emeryturę.
- Czasem lepiej wziąć kredyt i ustawić sobie ratę na wysokości czynszu miesięcznego, niż w całości kupować mieszkanie za gotówkę.
- Najlepiej inwestować w lokale o małej powierzchni.
- Zakup auta cieszy przez miesiąc, zakup mieszkania co miesiąc.



------------
Mnie po prostu fascynuje jak można ładnie ubrać retorycznie bzdury, śledze sobie dla zabawy zarówno kołczy, prawactwo, lewactwo i też lubię takie mity kolekcjonować, kiedyś mocniej śledziłem dyskusje na wiele tematów i sam jestem ciekawy czy jeszcze ktoś jest w stanie mnie zaskoczyć jakimś kreatywnym argumentem. Coś ala: gdybym był politykiem to czy ktoś by mnie zagiął jakimś argumentem (nie ważne czy merytorycznym czy niemerytorycznym), który nigdy wcześniej nie słyszałem -no nieskromnie mówiąc uważam, że nie :muttley:

Na tik toku np. odkryłem jakiegoś marksistę: tak trzeba bajerować




 
Serio? 250k różnicy?
Tak.
Gdybym budowę miał zakończoną w 2019roku, max początek 2020.
A jak to wyglądało finansowo już kiedyś pisałem w odpowiednim temacie.
Teraz chociaż już mieszkam to jeszcze kupa kasy do włożenia i końcowy rozrachunek jeszcze to przekroczy.
 
@szplin jak tam teraz na budowach placa? Jakie stawki poczatkowe?
Jako świeżak? Nie polecam.
Jakaś konkretna branża?
Ukry nakurwiają za 3,5 - 4 i Polacy za mniej nie chcą robić, nawet jak nic nie potrafią.
Fachowcy jakoś zarabiają (jeśli robią na swoim), ale czuć w powietrzu, że to siada. Największe żniwa to chyba płytkarze mają. Ich stawki to już czasem nawet 100 za metr co jest dla mnie fenomenem, bo to robota upierdliwa, ale przecież nie rocket science ani nie jakaś niebezpieczna.
Sama specyfika pracy na budowie jest taka, że każdemu bym odradzał. Sam zacząłem w czasach wielkiej chujni a teraz już jakoś tam oblatany jestem, więc jest mi łatwiej. Gdybym jednak miał startować w obecnych czasach to tylko z konkretnym planem. Na przykład robię elektrotechnikę i praktyki na budowie i w projektowym a później z wszelkimi uprawnieniami od a do z wykonywałbym instalacje elektryczne i to tylko na prywatkach, bo wielkie budowy to patologia.
 
Back
Top