By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

120C18DE-54A4-4ED4-BE64-DB8F9B53604A.jpeg

:childcry:
 
Podnoszą znowu stopy procentowe w Naszym pięknym kraju :awesome: . Pewnie po ogłoszeniu decyzji tak poszło. 5.25% i to dopiero początek niestety.
Hmmm, ale to za mało podnieśli? Bo wyglada na to ze rynek oczekiwal czegos innego, no ale przeciez podniesione byc musialy...

No i strasznie mnie te dziwne widelki denerwuja, jak kurs rosnie czy spada to jedno, ale sprzedaz cena w gore, skup cena w dół, wrrrrr....
 
Hmmm, ale to za mało podnieśli? Bo wyglada na to ze rynek oczekiwal czegos innego, no ale przeciez podniesione byc musialy...

No i strasznie mnie te dziwne widelki denerwuja, jak kurs rosnie czy spada to jedno, ale sprzedaz cena w gore, skup cena w dół, wrrrrr....
FED podniósł o 50 pp u nas o 0.75 pp.
Jebanie klasy średniej i małych inwestorów w najlepsze. #nwo
 
FED podniósł o 50 pp u nas o 0.75 pp.
Jebanie klasy średniej i małych inwestorów w najlepsze. #nwo
No to jebanie to brrrrr, trwa od lat, ostatnio przyspieszylo, a teraz dla odmiany bedzie jeszcze wiecej brrrrr. Zeby ratowac przed efektami brrrrr, logiczne... Co moze pojsc nie tak?
Wiecej magii, wiecej BRRRR!!!
comment_1585178905bkblxq2pVnBYKEwSRo8JFi.gif

Co do zasady to chyba stopy powinny mniej wiecej byc skorelowane z realną inflacja? Jesli tak to powinny byc podniesione znacznie wczesniej. Fakt ze tego nie robiono znaczy wlasnie ze to co sie dzieje bylo zamierzone, wkalkulowane, swiadomie Glapy i Morawieckie kłamali.

Mnie to fqrf bierze, ze za chwile bedziemy ludziom z kasyna doplacali do ich przegranej, choc sa tacy co do kasyna chodzic nie chcieli, "bo jest ryzyko" i zyli skromniej...

Dla rozluznienia - Inflacja by Kelthuz (a to sprzed roku)
 
No to jebanie to brrrrr, trwa od lat, ostatnio przyspieszylo, a teraz dla odmiany bedzie jeszcze wiecej brrrrr. Zeby ratowac przed efektami brrrrr, logiczne... Co moze pojsc nie tak?
Wiecej magii, wiecej BRRRR!!!
comment_1585178905bkblxq2pVnBYKEwSRo8JFi.gif

Co do zasady to chyba stopy powinny mniej wiecej byc skorelowane z realną inflacja? Jesli tak to powinny byc podniesione znacznie wczesniej. Fakt ze tego nie robiono znaczy wlasnie ze to co sie dzieje bylo zamierzone, wkalkulowane, swiadomie Glapy i Morawieckie kłamali.

Mnie to fqrf bierze, ze za chwile bedziemy ludziom z kasyna doplacali do ich przegranej, choc sa tacy co do kasyna chodzic nie chcieli, "bo jest ryzyko" i zyli skromniej...

Dla rozluznienia - Inflacja by Kelthuz (a to sprzed roku)

Tu też nie można iść z nurtem "jebać kredytobiorców" mogli nie brać - ja nie mam mnie to nie dotyczy.

Wzrost inflacji i stóp realnie przyczyni się do zubożenia wszystkich zwykłych ludzi.

1/3 etatowców ma kredyty (ja też i jestem :gdzie: )
do tego firmy też mają inwestycyjne lub leasingi. I ten argument "mogli żyć skromniej" mnie rozpierdala, bo zwykle mówią to Ci którzy dostali wszystko od rodziców, a mieszkania po dziadkach.

Mam znajomych w każdej grupie zawodowej i nawet Ci lepiej zarabiający mają problemy dogonić ceny działek i nieruchomości.
System bankowy w Polsce to żart. Tak samo jak działania rządów (500,13tki,dekoder i chuj wie co jeszcze)

Każdy dostanie po dupie tylko jebani politycy wyjdą na sucho i oczywiście nikt żadnej odpowiedzialności nie poniesie.
 
Wzrost inflacji
O wlasnie inflacji. Nie stóp, ale inflacji.

A stopy nie moga byc oderwane od inflacji: dlaczego maja zyskiwac ci ktorzy pozyczali, a nie ci ktorzy oszczedzali? Gdzie jest balans pomiedzy jednymi a drugimi? Ano balans jest w miejscu realnej inflacji, nie oszukujmy jednych, nie oszukujmy drugich. Nie bardzo rozumiem dlaczego jedni maja finansowac drugich, lub drudzy pierwszych. Badzmy uczciwi.

Po prostu wyobraz sobie kogos kto ma bańkę oszczędności w banku, i bańkę kredytu i rozważ dwa przypadki: realna inflacja 0%, stopy 10%, i drugi, realna inflacja 10% i stopy 0%. Czy nie uczciwiej jest 0-0 i 10-10?

I ten argument "mogli żyć skromniej" mnie rozpierdala, bo zwykle mówią to Ci którzy dostali wszystko od rodziców, a mieszkania po dziadkach.
Ja nie z tych :)

do tego firmy też mają inwestycyjne lub leasingi.
I teraz przekonamy sie ktore inwestycje byly niezbedne, a ktore byly tylko przepalaniem hajsu, bo szczerze mowiac widzialem leasingi srednio zwiazane z inwestycją, za to mocno z konsumpcją (prywatną). Glownie mowie o samochodach, ale oczywiscie jest tez wiele leasingow na maszyny - o tych nie mowie.

Swoją drogą część tych leasingów to ucieczka w koszty. Dlaczego? Bo stopy są za niskie, i nie oplaca sie nadwyzki oszczedzac, pomijając chciwy system podatkowy.

I generalnie kazdy z nas chyba widzial co sie dzieje z wiekszoscia "dotacji na inwestycje"...

Dlaczego rozsadne firmy maja byc ukarane wobec tych firm, ktore nie kalkulowaly ryzyka? Generalnei wychodzi na to ze trzeba obsypac sie kredytami w CHFach, PLNach, obsypac sie leasingami, a państwo pomoże...

Mam znajomych w każdej grupie zawodowej i nawet Ci lepiej zarabiający mają problemy dogonić ceny działek i nieruchomości.
No ale to nie wina stóp, tylko realnej inflacji. Zalozmy ze stopy ustawimy na 0% i co? Ceny ziemi jeszcze bardziej skocza, i bedzie jeszcze trudniej je dogonic.

System bankowy w Polsce to żart.
A to pelna zgoda, to jest patola i tu rzeczywiscie jakis nie umoczony bankstersko rząd ma szanse na dobre inicjatywy (chociaz boje sie lewicy oraz wszelkich pomyslow z cyfrowa walutą).
 
Last edited:
O wlasnie inflacji. Nie stóp, ale inflacji.

A stopy nie moga byc oderwane od inflacji: dlaczego maja zyskiwac ci ktorzy pozyczali, a nie ci ktorzy oszczedzali? Gdzie jest balans pomiedzy jednymi a drugimi? Ano balans jest w miejscu realnej inflacji, nie oszukujmy jednych, nie oszukujmy drugich. Nie bardzo rozumiem dlaczego jedni maja finansowac drugich, lub drudzy pierwszych. Badzmy uczciwi.

Po prostu wyobraz sobie kogos kto ma bańkę oszczędności w banku, i bańkę kredytu i rozważ dwa przypadki: realna inflacja 0%, stopy 10%, i drugi, realna inflacja 10% i stopy 0%. Czy nie uczciwiej jest 0-0 i 10-10?


Ja nie z tych :)


I teraz przekonamy sie ktore inwestycje byly niezbedne, a ktore byly tylko przepalaniem hajsu, bo szczerze mowiac widzialem leasingi srednio zwiazane z inwestycją, za to mocno z konsumpcją (prywatną). Glownie mowie o samochodach, ale oczywiscie jest tez wiele leasingow na maszyny - o tych nie mowie.

Swoją drogą część tych leasingów to ucieczka w koszty. Dlaczego? Bo stopy są za niskie, i nie oplaca sie nadwyzki oszczedzac.

I generalnie kazdy z nas chyba widzial co sie dzieje z wiekszoscia "dotacji na inwestycje"...

Dlaczego rozsadne firmy maja byc ukarane wobec tych firm, ktore nie kalkulowaly ryzyka? Generalnei wychodzi na to ze trzeba obsypac sie kredytami w CHFach, PLNach, obsypac sie leasingami, a państwo pomoże...


No ale to nie wina stóp, tylko realnej inflacji. Zalozmy ze stopy ustawimy na 0% i co? Ceny ziemi jeszcze bardziej skocza, i bedzie jeszcze trudniej je dogonic.


A to pelna zgoda, to jest patola i tu rzeczywiscie jakis nie umoczony bankstersko rząd ma szanse na dobre inicjatywy (chociaz boje sie lewicy oraz wszelkich pomyslow z cyfrowa walutą).
Dodaj że jest masa ludzi którzy właśnie oszczędzali, oszczędzają i mają kredyt.
Tu dopiero się teraz zaczną problemy.

To jest kurwa ciężki temat, którego Glapiński ze swoją milionową pensja rocznie nie zrozumie.
 
Ech ja z tych co ani nie maja kredytu, ani wielkich oszczednosci - nadwyzki w budowę...
Kumpel odłożył 100 k jakiś czas temu, bo miał dogadaną działkę. Pojechał była po 150.
Poczekał odłożył 175, działka była po 200+

I takich sytuacji jest multum. Z mieszkaniami to samo. Budujesz to wiesz ze z materiałami to samo.
I weź tu bądź mądry.
 
Na wszystkie problemy jest jedna odpowiedź, stacza się jak trader21, nawet komentarze mocno zaczął usuwać...

To śledzenie kanałów kołczingowych jest lepsze od twittera :korwinlaugh:
1651831711578.png

Dlaczego ci wszyscy ludzie na siłe promują mit self made mana?


może i inflacja 12% ale za to oprocentowanie lokat to 0,01% :awesome:

cześć, giniemy.
oj sprawdziłem wiadomości od banku: twoje oszczędności dawno tego nie widziały, nawet 1% na lokacie :iamdone:
Ciekawi mnie czy znowu banki dostaną po dupie od sądów za umowy :korwinlaugh:
Już jeden prezes w strachu
https://www.money.pl/banki/prezes-bnp-paribas-polska-pokusa-zeby-pozywac-banki-moze-byc-duza-6765472438057792a.html

50 minut czekać na infolinii...

On tyle nie dostaje ile my płacimy raty.
Nie każdy może pić karlo Rossi o 12
Z tymi płacami europosłów to dopiero szaleństwo: Karski ładnie się wzbogacił, Ryszard Czarnecki. Boże tam masz dodatków, że spokojnie 4 mln zł za kadencje wyciągniesz, legalnie
 
Ja bym mu tirem podrzucał fanty na ten magazyn żeby mógł leżeć i jebać tych magazynierów :tellmemore:
Byznes is Byznes.

@Bezimienny
Tradery i midele odlecieli kompletnie w przeciągu 4-5 lat jak ich gdzieś tam obserwuje.
To tak jak syn Kulczyka mówił że żeby oszczędzić milion rocznie trzeba odkładać 4 koła dziennie!
:siara:
Midel akurat się sporo wyróżniał na początku.
Lewica: oj gdyby ja miał kase od rodziców jak Musk czy Bezos to też bym był takim miliarderem z takimi wielkimi firmami (znajomy był agentem nieruchomości, szukający też lokatorów do Złota44. Oj te rozmowy z bananowymi dzieciakami: lokator proponuje 10 czynszy płacone z góry za 10% zniżki ,,my zależy na stabilnym lokatorze a nie zastrzyku gotówki, stać mnie he he" -tak co do teorii że wystarczy odziedziczyć kasę i wszystko będzie OK :iamdone:)
Kołcze: self made man, jesteś zwycięzcą.

Midel był taki po środku, a teraz...
Wywiad z bananem deweloperem: hej, oj boli mnie, przez 500 plus prawie nie zbankrutowałem, oj ooj.
A trader21 też odlatuje, jest jak filmy Kawulskiego i wywiady z Różalem: fajnie się ogląda, ale jeśli ktoś uważa, że to realny świat to ma problem
 
Back
Top