Niezły towar z zawiercia, Browar na Jurze Jurajskie Jasne Pełne



1798721_781571488539193_315322442_n.jpg
 
Ja dzisiaj tylko Lech Premium x8 i kilka szotów wiśniówki. Perła się coś ostatnio popsuła.
 
Dawno nie było żadnego alkoholu, a zachaczając ostatnio o Biedronę wyłapałem to:



ugzg.jpg




Cena (11 zł) i sławetny napis "zawiera siarczyny" nie pozwala sądzić o tym najlepiej. Jednak przetestuje się jako alko do umilenia PLMMA przed TV. Szału się nie spodziewam, może pozytywnie zaskoczy.
 
a ja na PLMMA i UFC zakupiłem 4 takie browarki:



2.jpg




a do tego kilka maluszków PERŁY KOŹLAK.
 
słabiutkie to piwo. Smakuje jak zwykły koncerniak. Szczyny typu tyskie, żubr, harnaś. Jedyny plus to efekt niebieskiego pokala. Z żywca tylko porter. Bez zbędnych kombinacji, a widziałem, że ten browar wypuścił kilka nowych "eksperymentów". NIE POLECAM!!!
 
Jako, że coś mnie tknęło z okazji UFC, to zakupiłem na dzisiaj:


  • Bojan Toporek

  • Ciechan Lagerowe

    Cydr Miłosławski


Jakieś opinie? :-)
 
kurwa wypilbym kilka tych cydrów i toporków z okazji ufc ale niestety jutro szkola wiec niestety ide spac i zostaje wstac o 4 rano i tyle, a srednio tak zaczynac tak wczesnie dzien od browara... dobranoc ;*
 
ja nie pilem tez jego ale chce posmakowac , w lidlu bedzie od jutra do wyczerpania zapasow
 
Tych piw będzie więcej, a najlepszych żeście nie umieścili. Ja jutro rano po siłce startuję do lidla i robię zapasy: Porter x 4,Żywe x 6(8), Koźlak x 4, FortunaCzarna x 2, FortunaWiśniowa x2. Żywe miazga, kupujcie ile wlezie.
 
Z piw wymienionych warty uwagi jedynie Grand (jako porter jest całkiem niezły) oraz ewentualnie Złote Lwy. Reszta szału nie robi, ale to kwestia gustu.



Ja osobiście polecam jak dla mnie, najlepszy debiut tego roku jeśli chodzi o rodzime browarnictwo czyli:



1148958_540942092686919_2118329806_n.jpg




Lwówek Jankes nie jest co prawda piwem tanim dla mas (6,10zł za butelkę w Poznaniu) ale broni się przede wszystkim, rzucającą na kolana pianą, która świetnie okrywa szkło, jest puszysta i nie chce zejść oraz smakiem. Browar określa to jako Lwówecki Pale Ale, ale począwszy od nazwy a skończywszy na użytych chmielach, jest to raczej American India Pale Ale (przynajmniej dla mnie). Świetne piwo. Kto nie pił, polecam!
 
@up: słusznie prawisz, z tym że chyba już jest jest nie do dostania. Jakby ktoś chciał amerykańskiego chmielu to w żabkach jest też Bojan black IPA. Btw Lwówek Belg jest też niczego sobie.
 
Lwówek Jankes swego czasu był ciężko do zdobycia w Poznaniu, bo co była nowa dostawa, to rozchodziła się momentalnie. Ostatnio u mnie w mieście jest przełom chyba w tej materii, bo wizytowałem Ambasadę Piwa (niedaleko Starego Browaru) i Jankesa było sporo, co wywołało u mnie zadowolenie :-) Dodatkowo zakupiłem z Ale Browaru Smoky Joe (whisky extra stout) i popołudnie z robieniem korekt w pracy magisterskiej było na prawdę miłe :-)



@Up Co do Lwówek Belg zdecydowanie się zgadzam! Jak wracam z pracy i mam ochotę na browara, to akurat to jest jedyny sensowny wybór (obok Bojan Black IPA oraz ewentualnie Koźlaka Bock Beer), na którego się decyduje. Od biedy można wypić z Lwówka, Lager Wiedeński, który również jest bardzo pijalny. Co mnie jednak zaczyna zadawalać ostatnio w ofercie Żabki? Ano to, że wprowadzili Komesa, więc jeśli ktoś chce się "naładować" dobrym piwem, to zdecydowanie polecam Komes Poczwórny Bursztynowy - bardzo pijalny, ale cholernie zdradliwy (10% alkoholu!) lub słabszą wersję Potrójny Złoty ("tylko" 9% alkoholu).
 
zakupilem pare piwek z lidla , niestety nie bylo Cydru w moim lidlu :(



wieczorem cos zdegustuje
 
Mam dzisiaj:



Książęce Ciemne łagodne,



Ciechan Miodowe



Ciechan Pszeniczne



i Grand Prix (też warzone w Ciechanie)



Polecam:



e6687dfcafa895ebgen.jpg
 
Back
Top