viewer_small_lidlgazetka02060806-12.jpg




tsingtao i saporo zakupine:D



edit tsingtao smakuje jak woda o zapachu piwa
 
Polecam Lwówek -Jankes. Najłagodniejsze AIPA jakie piłem, ale równie aromatyczne co Ciechanowe i Kormoranowe. Mrrr...
 
Panowie od poniedziałku w Lidlu Czeski Tydzień. Polecam, zaliczyłem podobną akcję w słowackim Lidlu tydzień temu:-)



Tyle że tam sprzedawali ośmiopaki....poniżej foty.



http://www.lidl.pl/cps/rde/SID-CD107D89-BFFA1840/www_lidl_pl/hs.xsl/oferta.htm?id=348



2uogmk8.jpg




160syuf.jpg
 
Mam tak blisko do czech że kupie zapewne taniej :D i to w czeskim markecie jakimś np w Albercie.
 
Powiem tak popatrzałem na te ceny i ogólnie wszystkie piwa conajmniej 2 razy droższe niż w czeskich sklepach. Wiadomo że za bene trzeba też wyłożyć ale ja mam np 30 minut autobaną z minimalną prędkością do Ostravy. I tam sa normalne czeskie piwa krajowe, a nie importy sprzedawane w PL. W sumie to kocham w Czechach, że w markecie możesz kupić sobie Kega 50 l za 600-700 Kc co jest ceną śmieszną.
 
W sklepie piwnym w Krk najtańsza Cerna Hora 3,45. A sami przywieźli z Lidla...
 
Krusovice w Czechach po 1,20 PLN około teraz patrzę na stronie Alberta. A naprzykaład 1,5 litrowy Gambrinus jedyne 5,70 ~. Może pojade do czech w sobotę/niedzielę to porobie wam fotki zdjęć cen czeskich piw.
 
Tak jak mówi Wujek, czeskie piwko bardzo tanie a do tego smaczne. Mieszkam przy granicy z pepikami i jak jest jakiś grill czy okazja żeby wypić więcej piwa to od razu do czech po skrzynke jadę. Praktycznie w każdym markecie zawsze mają jakieś dobre piwo na promocji. A nawet bez promocji i tak piwo kosztuje kilka koron. Osobiście polecam Opata i Bernarda.
 
Coś kiedyś o wódzie pisaliście, że nie wszystko polskie co sie świeci z góry, i takie cuś na netach znalazłem:


Jeśli jesteś patriotą - pij ŻYTNIĄ. Pozdrawiam.

Jak żyć skoro jedynie Żytnią produkuje polska firma Polmos Bielsko-Biała



Pozostałe to :

Luksusowa od 2008 roku należy od francuskiego koncernu Pernod Ricard
Pan Tadeusz w całości należy do portfolio francuskiego koncernu Pernod Ricard.
Polska Wódka również należy do znanego przedsiębiorstwa Pernod Ricard
Premium Vodka, tak jak jej poprzedniczki, należy do koncernu Pernod Ricard
Sobieski, ta wódka jest teraz też w rękach Francuzów
Wódka Polonaise produkowana jest przez Polmos Łańcut, Polmos Łańcut (marka Sobieski) należy do francuskiego koncernu Belvedere.
Zawisza również jest kolejną pozycją w ofercie francuskiej firmy Belvedere.
Krupnik, tak jak wódka Polonaise czy Zawisza Czarny należy do koncernu Belvedere
Polmos Lublin należy do koncernu Stock Spirits Group, włoskiej spółki Eckes & Stock
Wódka Lubelska także należy do koncernu Stock Spirits Group
Czysta de Lux, podobnie jak jej siostrzana wódka Żołądkowa Gorzka należy do koncernu Stock Spirits Group
Żubr to koncern Stock Spirits Group
Wódka 1906 również należy do koncernu Stock Spirits Group
Polska Żubrówka przeszła w ręce rosyjskiego koncernu Russian Standard Corporation
Polski Bols w czerwcu 2013 roku została kupiona przez Russian Standard Corporation
Soplica również należy już do Russian Standard Corporation.
Palace Vodka, podobnie jak Soplica, czy Żubrówka należy do koncernu Russian Standard Corporation
Absolwent również już nie jest polską wódką. Należy do rosyjskiego koncernu Russian Standard Corporation
Belvedere Vodka produkowana jest wyłącznie w Żyrardowie przez LVMH który jest francuskim koncernem
Wyborowa trafiła pod wyłączne skrzydła francuskiego koncernu Pernod Ricard
 
Zytnią pije od kiedy ją "reaktywowali" i pojawiła się w sklepach - jak dla mnie bardzo dobra tania wodka.
 
Jak jezdzilem do dziadkow na wies za bajtla, to towarzystwo po ciezkiej robocie zawsze Żytnią obalało. Wiedzieli co dobre:-)
 
BTW nie polecam Litewskiego piwa Utenos (niedawno w biedronce) ani Oberschlesiche (dostępne na śląsku raczej). Pierwsze w smaku nie przypomina piwa, wypiłem 2/3 szklanki stolowej, reszte wylałem. Drugie jakims cudem wypiłem, ale tak zajeżdża gorzałą i tak ma nieszczególny smak, że sprawia wrażenie mocnego piwa dla żuli z dyskontów opakowanego w lokalny patriotyzm. Fuj i Fuj.
 
a one nie sa i tak w Polsce rozlewane? pare dni temu ziomus kupil zubrowke, lana w bialymstoku, sprowadzana przez belgijska firme do luxemburga na zakup przez niemcow. w raciborzu do niedawna tez jeszcze polmos prosperowal, 0.5l raciborskiej za 9 zlotych to bylo cos
 
kapitał może i leci za granicę, ale rodacy pracę mają w rozlewni także swoich jako tako też wspieramy. Co do Żytniej to zgadzam się, jakoś pół roku temu piłem, oczywiście jak zobaczyłem, że Żytnia wjeżdża na stół to się troszkę podłamałem, ale weszła elegancko, naprawdę dobra wódka.
 
tsingtao woda o smaku piwa, chang podobnie , sapporo czuc goryczke ,bardzo dobre ,reszty nie pilem
 
Ja tylko Sapporo piłem jak był Japoński tydzień. Ale i tak kupiłem z każdego po jednym żeby spróbować. Szkoda że to wszystko 330ml.
 
Pamiętam tylko Japoński. Rzadko w Lidlu bywam, ale jak bywam to sprawdzam co tam z piwek mają ;)
 
Back
Top