Wczoraj taki specyfik nabyłem w Ałszanie za 1,78. Woltaż 7,2 %. Nie powiem nawet dobre i podeszło mi, miodu co prawda mało czuć ale jest dobrze :D



trunek_7619.jpg
 
Kolejna wizyta w Poznańskim Setka Pub, tym razem w typowo męskim gronie więc można było wypić także nieco stoutów.

DSC_0437+(2).JPG


"Ognie Szczęścia" (Pinta)
Jak dla mnie delikatne, powiedziałbym że nawet orzeźwiające (pomimo, że to nie pils) piwo, które zostało zrobione w stylu Irish Red Ale. Niska zawartość alkoholu, bowiem w tym wypadku jest go raptem 4,2%. Goryczka na średnim poziomie, nie tak mocno wyczuwalna. Piwo idealne na początek "większej degustacji".




beer_222973.jpg


"Crack" (Pracownia Piwa)


Pierwszy z dwóch stoutów jakiego piłem podczas tej wizytu. Piwo akurat uważone w stylu American Stout. Przy pierwszym łyku, ma się odczucie dosyć mocnej goryczki charakterystycznej dla tego stylu. Poza tym "Crack" smakowo, przypomina dosyć mocną, czarną kawę (również takie wrażenie można odnieść po zapachu, dość intensywnym swoją drogą). 4,7% alkoholu, aczkolwiek ma się wrażenie, że jest go nieco więcej, w granicach nieco ponad 6%.



pobranejp_nsaxphe.jpg

"Kejter" (Szał Piw)
Będąc Poznaniakiem grzechem byłoby z mojej strony nie spróbować "Kejtra" (dla osób niewtajemniczonych Kejter = pies :) z również poznańkiego Szału Piw. Muszę przyznać, że bardzo przyjemne w smaku piwo, z charakterystycznym bursztynowym kolorem. Uważone w stylu American Pale Ale, aczkolwiek jak dla mnie, za mało goryczki było charakterystycznego dla tego stylu. Co ciekawe, piwo to ma 6% alkoholu i sam alkohol nie jest tak mocno odczuwalny.


redaipa.jpg

"Red AIPA" (Haust)

Drugie "czerwone" piwo, wypite podczas wizyty. Jak sama nazwa wskazuje, piwo uważone w stylu American India Pale Ale. Są różne opinie na temat tego trunku - jedni go wychwalają, a inni z kolei karcą. Ja niewątpliwie z "Red'em" mam problem, ponieważ szału w tym wypadku nie było, ale tragedii również. Całkiem przyjemne w smaku. Goryczka w miarę przyzwoita, która jednak nie każdemu pasuje. 6,5% alkoholu, raczej tak mocno nie wyczuwalne. Bardzo przyzwoite piwo.


3.jpg



"Czarna Wołga" (Artezan)
Nim zabraliśmy się za "Czarną Wołgę", spotkaliśmy się z opinią jednej osoby w pubie, że piwo to smakuje jak...opona :) Tym bardziej zaciekawił mnie ten browar, zwłaszcza że nie było mi dane w przeszłości opony spróbować :) Ale do rzeczy. Jest to oatmeal stout (owsiany stout) ale co ciekawe, bardzo delikatny. W porównaniu z pitym tego dnia "Crackiem", "Czarna Wołga" w smaku jest jakby połową swojego poprzednika". Można w zasadzie to scharakteryzować jak czarna, mocna kawa z drobną ilością cukru. Co jednak ciekawe, ma większą zawartość alkoholu, bowiem jest go 5,5%. Jak dla mnie, idealne dopełnienie wieczoru a samą "Czarną Wołgę" uważam za idealny trunek dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze stoutami.
 
Ja polecam wszystkim Zamkowe niepasteryzowane. Bardzo fajny smak i co najważniejsze; wspieramy polskie browary.



zamkowenp.jpg
 
@up zgadzam sie świetne piwo.


@TwardyB jesteś pewny, że B. Namysłów to nadal polski browar?
 
Skończyłem poszukiwania piwa doskonałego, a jest nim Ciechan - Grand Prix. Jakikolwiek opis słowny jest pomniejszaniem doznań jakie oferuje to piwo, ale zapewniam, że fani Viva la Vita i Pacific, powinni się mile zaskoczyć tym idealnie zbalansowanym AIPA. Diament - 10/10.



Nawet Kopyr popiera:



https://www.youtube.com/watch?v=jV3FmFW8u8o
 
ja znalazłem w tesco Brackie Imperial IPA- zwycięzca konkursu piw domowych za 5,99zł



- fajny i bogaty aromat, piwko lekko mętne, użyli aż 7 odmian chmielu (bardzo czuć tą chmielowość, jak dla mnie aż za dużo nawet) i 4 rodzaje słodów



- piwko ma dość spory ekstrakt bo 18,5 i alk. 8,5% ważone w górnej fermentacji



- jak dla mnie to troche przesadzone niestety, na pewno nie uznał bym go najlepszym polskim '13 piwem



PC061788.JPG
 
Wlasnie oddalem pol tego piwa znajomemu. Moze kopie mocno, ale mocno metaliczny posmak i tępa, krótka goryczka do mnie absolutnie nie przemawia. Ten sam piwowar zrobil Grand Prix, ale Grand prix jest bez porownania lepsze. Piwo u gory 4,5-5/10 i wali mi z jakich chmieli i slodow jest zrobione, bo zupelnie sie nic z niczym nie komponuje...
 
Świąteczne piwo sezonowe browaru Okocim. Bardzo miły, korzenny posmak. Mocne cholerstwo bo 7%, właśnie kończę drugie i jestem na całkiem fajnym rauszu. Kupiłem za 2,99 zł w polo markecie więc śmiało polecam:



c59bwic485teczne-kocim-3.jpg
 
Wczoraj 4 kasztany i 2x 100 lubelskiej. Zmogło mnie niesamowicie i do teraz boli łeb. jeszcze o 6 w robocie byłem. stary się robie ;/ kiedyś po takiej ilości to się pompka załączała a teraz człowiek o łóżku marzy; D
 
Piłem w sylwestra, bardzo smakowało, może trafiłeś na gorszą partię.
 
Mam nadzieję, bo lubię to piwo. Moje zakupione w Tesco,;czułem przesyt goryczy, a nuta gryki ... prawie jej nie było. Może to posylwestrowe odczucie.
 
jeden z najlepszych koźlaków (stosunek cena-jakość... wysoka jakość!)
 
Bez kitu. Perełki są pyszne. I tanie. Tylko bania po nich boli. Wiadomo, że perła miodowa do ciechana startu nie ma ale eksport albo perła chmielowa? Dobry browar ziomki.
 
Pera export to najlepszy szeroko dostepny lekki browar w niskiej cenie - świetny do zapijania potraw z grilla. Bez podziału na kategorie wagowe może wysoko nie stoi, ale w swojej wadze #dobre piwo.
 
wczoraj był grany Okocim sezonowy,ale jakaś nowa wersja-Wielkanocna.Niestety w smaku dużo słabsze niż te poprzednie Świąteczne
 
http://narodowcy.net/publicystyka/9110-nagonka-na-ciechana



Nie wiem sam co o tym do końca sądzić, ale moje kubki smakowe mają niesmak.
 
przeczytałem kawałek bo mnie to raczej nie obchodzi, ale śmiesza mnie takie rzeczy. niedawno środowiska chrześcijańskie bojkotowały dżemory z łowicza, bo okazały się dziełem szatana ze względu na podpis Darskiego na puszcze napoju Demon ( Demon jak i Dżemory to spułka Agro Nova)
 
Mnie też śmieszą takie akcje z nagonkami, ale nie podoba mi sie też dorabianie ideologii do różnych rzeczy, np. browaru (chociaż nie twierdzę, że tak tutaj jest). Piwo to piwo, a poglądy właścicieli to ich poglądy. Gorzej jakby za tym szło jakieś wsparcie dla ruchów pseudo narodowych i gorszych rzeczy.
 
Od dawna jest to wiadome że lewaki mają nie równo pod kopułom więc takie zachowanie z ich strony nie dziwi.
 
Back
Top