Kto ich tam wie skąd co biorą, kiedyś Perła Chmielowa to smakowała chmielem, teraz wodą.
Perła wypuszcza perełki, które z czasem stają się syfiaste. Trzeba iść za nowością tego browaru lubelskiego. Bo przyjdzie czas, że nawet ten ich nowy Porter się zesra. Polecam stronę oceń-piwo.pl .
Tam Perła Koźlak oceniana jest jako drugi najlepszy Koźlak w Polsce. A co do Portera to na pewno skosztuję wielokrotnie :D Chodź 4zł za 0.33zł to trochę dużo według mnie.
 
Jeśli ktoś lubi Portery to będzie zachwycony.
ja, nie tylko ze względu na lokalny patriotyzm, polecam porter łódzki, mam to szczęście że poza puszką jest też u mnie w kilku lokalach podawany "z kija"
do browaru poza tym mam kilka minut z buta, sklep firmowy przy samym parku nie raz skutecznie blokował drogę na uczelnię:)
 
Potrójny Złoty
alko: 9%
ekstrakt: 19%
Górnej fermentacji, powtórna fermantacja w butelce, niepasteryzowane.
Piwo jasne, piana dosyć słaba. Wyczuwalny Styrian Golding. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale jest smaczne.

Podsumowując, jestem zadowolony z dzisiejszego zakupu i na pewno na tym nie poprzestanę, oczekujcie stacji 3. Zdrówko.
 
Ja dziś dostałem 4 specjale, dawno nie piłem, ale dość słodkawy (słodowy?) smak. Brakuje lekkiej goryczki chmielu.
 
Jest dobry. Z tańszych opcji polecam Żywiec Porter, warzony niedaleko mnie w Brackim Browarze Zamkowym, za 4,30 powinieneś go dostać :)
 
To gruba przesada za tego Żywca. U nas drożej jak za 5 zł nie widziałem, może decyduje o tym odległość od browaru.
Z Brackim jest ciekawy temat, bo jak się miało 18 lat (czyli jakieś 11 lat temu) to Brackie było uznawane u nas za takie tańsze i gorsze od pozostałych koncerniaków piwo.
Teraz się okazuje,że w Polsce jest od lat bardzo cenione (Kopyr sam mówił,że ma do niego sentyment) , można je np kupić w multitapach w Krakowie za dość sporą kwotę, a u nas kosztowało po 2,50zł za kufel. Cudze chwalimy, swego nie znamy :)
 
Grand Imperial Porter- 4,8zł
Żywiec Porter- 4,50zł
Okocim Porter- 4,50zł

ceny niektórych porterów u "prywociorza" kilka kroków ode mnie.
 
@Taran
Ceny w porządku. Jeśli ktoś ma ochotę, to można zakupić kilka (albo i całą skrzynię) porterów (najlepiej o ekstrakcie powyżej 20), zalakować kapsel i dać na parę lat do leżakowania do chłodnej piwnicy. Z czasem piwa będą jeszcze lepsze.
 
@Shajs a piłeś już nowego Portera Perłę z Browaru lubelskiego? Tak jak pisałem wyżej... cena to 4zł za 330ml. Trochę dużo, chyba że cena przekłada się na jakość.
 
ostatnio mimo, że jestem zwolennikiem piwa zimnego to grzeję i soczek, ależ to jest ulga dla gardła : D
 
Back
Top