@Grzechu

Zakupiłem dziś to u mnie w monopolowym:

10386362_785025931582815_7583590711124219172_n.jpg
 
Koźlak pszeniczny z Amberu już wypity. Zbyt ciężki jak dla mnie, ale potraktowałem go kolekcjonersko. A na UFC mam 4-pak koźlaka od Perły.
 
Napisze jak spróbuję :)
@maryjan "U prywaciorza" ;) W większym sklepie typu sam/supersam/hipersam, nie pozwolili by mi donieść jutro 60gr które mi zabrakło na kaucję :P 50gr / butelka. Masakra.
 
Napisze jak spróbuję :)
@maryjan "U prywaciorza" ;) W większym sklepie typu sam/supersam/hipersam, nie pozwolili by mi donieść jutro 60gr które mi zabrakło na kaucję :p 50gr / butelka. Masakra.
Stałym klientom idzie się na rękę. Dziwne, że karty kibica monopolowego jeszcze nie masz :D
 
Ja posiadam Komesa w wersji 0,75l :p
0_0_productGfx_b963ba5c1cdafb584aee800bee15620f.jpg


swoją droga ostatnio piłem :
zwierzyniec-pils.jpg

dziwny smak ma te piwo strasznie, nie polecam
 
Poczwórny Bursztynowy
alko: 10%
ekstrakt: 19,5%
powtórna fermentacja w butelce, szczypie w język :D
Smaczne jest, ciemne, bursztynowe, piana długo się utrzymuje. I czuć ten chmiel co w Grand Prix Ciechana i Bojan Strażackie, ale trochę słabiej niż w tamtych.
 
Podwójny Ciemny
alko: 7%
ekstrakt: 15%
Górnej fermentacji, powtórna fermentacja w butelce, niepasteryzowane.
Dużo bardziej ciemne niż bursztynowy. Piana zdecydowanie mniejsza. Czuć goryczkę, zdecydowanie wytrawne. Smaczne, ale bursztynowe jak dla mnie lepsze.
p.s. po 1 bursztynowym czuć już delikatny szum w głowie, nie spodziewalem się :)
p.s. wszystkie po 5zł + 0,5zł kaucja.
 
Porter Bałtycki
alko: 9%
ekstrakt: 21% :eek:
Pasteryzowane, dojrzewające w butelce, brązowy i złoty medalista :D
Ciemne jak smotła, piana żółta, bardzo mała. Smakuje trochę jak Porter Okocim ale dużo bardziej intensywne. Jeśli ktoś lubi Portery to będzie zachwycony.
 
Polecam picie piw w kolejności odpowiadającej ich ekstraktowi (zaczynając od najmniejszego).
Np wypicie Witbiera po Porterze sprawi,że będziesz miał wrażenie,że pijesz wodę. Piwo wtedy strasznie dużo traci i może to zaburzyć Twoją opinię o nim.
 
@Shajs A to widzisz nie wiedziałem (Ty swoje warzysz to Ci ufam ;) )
Ostatnie ma ekstrakt 19% wic aż takiej tragedii nie powinno być.
 
Back
Top