Wczoraj miałem (nie)przyjemność spróbować:
zywiebiale-1.jpg

Z czystym sumieniem nie polecam tego piwa, dziwny posmak, wg tekstów na etykiecie z posmakiem kolendry, nie wiem czy czułem kolędre, ale kompletnie nie mój gust, wypiłem z bólem bo nic innego mi się na wczoraj nie ostało :confused:
To piwo ma imitować Witbiera, W oryginale jest to piwo Belgijskie, uwarzone na słodzie pszenicznym z dodatkiem kolendry, curacao. Sam warzę takie piwo w domu i robię to metodą górnej fermentacji (niestety browar żywiec wali w chuja i robi z niego dolniaka). Generalnie piwo dupy nie urywa, polecam inne witbiery, choć za 3,5zł spróbować zawsze można.
 
Igzakli, nie jest to pszeniczniak z browaru rzemieślniczego ale jest dobry w swojej klasie. Tyle, że jeśli ktoś myślał że to lager to mu nie posmakuje. Mój brat ostatnio na imprezie wylał IPE za ponad 10 zł bo stwierdził że to "chemia". Myślałem że mu wypierdole. No ale on pije na codzień Tyskie i mówi na to piwo.
 
Igzakli, nie jest to pszeniczniak z browaru rzemieślniczego ale jest dobry w swojej klasie. Tyle, że jeśli ktoś myślał że to lager to mu nie posmakuje. Mój brat ostatnio na imprezie wylał IPE za ponad 10 zł bo stwierdził że to "chemia". Myślałem że mu wypierdole. No ale on pije na codzień Tyskie i mówi na to piwo.
Kur^# sam wczoraj wylałem pół szklanki Molly IPA z Doctor Brew, ale było to spowodowane zbytnim przesyceniem. Dzisiaj wypiłem 3 portery i czuję się rewelacyjnie ( krajan, birbant i komes).
Często piwo ocenia się po "formie dnia" i jest to krzywdzące, Howgh!
 
Ale lubisz pszeniczne?
Nie mogę się określić bo żaden ze mnie znawca, w porównaniu do niektórych forumowiczów :d Nie wiem co to IPA, ALE, STOUT itd :D
Miałem kilka razy okazję pić piwa pszeniczne i były okej, ale ten żywiec katastrofa.
No ale on pije na codzień Tyskie i mówi na to piwo.
No ja też jestem w takim razie piwnym januszem bo perła, łomża itd to dla mnie też piwa :P

Ale odbiegając trochę, wczoraj na poprawę smaku kupiłem:
images

Całkiem fajne piwo, mocno chmielowe, na początku wydawało mi się, iż goryczka była aż nad to wyczuwalna, ale wraz z ubywaniem zawartości z butelki coraz mniej mi przeszkadzała.

Na dziś zakupiłem:
miloslaw-niefiltrowane.png
jasne_pelne-full.png

Jak wypije to zdam relacje :)
 
Lecha to Ty w spokoju zostaw :p
dokładnie, zanim nastała w Polsce moda na piwa z małych browarów a zagraniczne napitki stały się powszechnie dostępne lech był moim ulubionym browarem :)
może też dlatego, że w moim mieście nie było lokalu w którym serwowano leszka z nalewaka i był traktowany jak rarytas
 
Do tych forumowiczów, co już trochę różnych piw w życiu wypili- które zrobiło na was największe wrażenie? Jakbym miał wybrać trójkę to chyba Sunny Ale od Doctora Brew, Crazy Mike z AleBrowaru i Rauchbock z serii Podróże Kormorana. Jednak wszystkie piłem tylko po razie, a wiadomo jak to jest z piwem, pojedyncze warki mogą się bardzo od siebie różnić. No i nastrój jest też mega ważny w odbiorze :)
 
Nie mogę się określić bo żaden ze mnie znawca, w porównaniu do niektórych forumowiczów :d Nie wiem co to IPA, ALE, STOUT itd :D
Miałem kilka razy okazję pić piwa pszeniczne i były okej, ale ten żywiec katastrofa.

No ja też jestem w takim razie piwnym januszem bo perła, łomża itd to dla mnie też piwa :p

Ale odbiegając trochę, wczoraj na poprawę smaku kupiłem:
images

Całkiem fajne piwo, mocno chmielowe, na początku wydawało mi się, iż goryczka była aż nad to wyczuwalna, ale wraz z ubywaniem zawartości z butelki coraz mniej mi przeszkadzała.

Na dziś zakupiłem:
miloslaw-niefiltrowane.png
jasne_pelne-full.png

Jak wypije to zdam relacje :)

Perła jest fajna, tylko nie pamiętam czy export czy chmielowa.

Jabłonowo...odważnie ;)

Lech tylko Złoty. Tyskie tylko Książęce.
 
Do tych forumowiczów, co już trochę różnych piw w życiu wypili- które zrobiło na was największe wrażenie? Jakbym miał wybrać trójkę to chyba Sunny Ale od Doctora Brew, Crazy Mike z AleBrowaru i Rauchbock z serii Podróże Kormorana. Jednak wszystkie piłem tylko po razie, a wiadomo jak to jest z piwem, pojedyncze warki mogą się bardzo od siebie różnić. No i nastrój jest też mega ważny w odbiorze :)
Harnas
 
Do tych forumowiczów, co już trochę różnych piw w życiu wypili- które zrobiło na was największe wrażenie? Jakbym miał wybrać trójkę to chyba Sunny Ale od Doctora Brew, Crazy Mike z AleBrowaru i Rauchbock z serii Podróże Kormorana. Jednak wszystkie piłem tylko po razie, a wiadomo jak to jest z piwem, pojedyncze warki mogą się bardzo od siebie różnić. No i nastrój jest też mega ważny w odbiorze :)

Ja uwielbiam pszeniczne i zmiażdzył mnie kiedyś jakiś weizen bock. Ale nie wiem jaki browar bo lane z kija. Ogólnie najlepsze piwa piłem z kija i nigdy nie pamiętam jak się nazywają.
 
Haha, mimo wszystko piłem gorsze :D
btw. taka ciekawostka, widziałem dziś bro, które nazywało się satan, ale miało tylko 8,2%, cos mało jak na diabelskie piwo :D

Za to jak byłem w szwecji na ostatnim ufc to w ich markecie alkoholowym znalazłem browara, który miał ponad 40% i w przeliczeniu na złotówki kosztował jakies ~50 zł xD
 
Do tych forumowiczów, co już trochę różnych piw w życiu wypili- które zrobiło na was największe wrażenie? Jakbym miał wybrać trójkę to chyba Sunny Ale od Doctora Brew, Crazy Mike z AleBrowaru i Rauchbock z serii Podróże Kormorana. Jednak wszystkie piłem tylko po razie, a wiadomo jak to jest z piwem, pojedyncze warki mogą się bardzo od siebie różnić. No i nastrój jest też mega ważny w odbiorze :)
Sunny Ale piłem ostatnio, faktycznie rewelacyjne piwo. Doctor Brew robi dobrą robotę, wypuszczają sporo piw i nie szczędzą w nich chmielu.
Najbardziej zapamiętam jednak Imperium atakuje i Atak chmielu - były to moje pierwsze Ale i to one otworzyły mi oczy na amerykańskie chmiele i piwa górnej fermentacji.
 
Dla mnie, jako laika piwnego, Sunny Ale trochę zbyt goryczkowe. Bardziej mi podchodzi Lwówek Jankes czy Bojan Toporek/Strażackie. Aczkolwiek styl American Pale Ale bardzo mi się podoba - nuty owocowe, żywiczne itp.
PS. pytanie do znawców, jakie są główne różnice między smakiem piwa American Pale Ale a India Pale Ale ?
 
Dla mnie, jako laika piwnego, Sunny Ale trochę zbyt goryczkowe. Bardziej mi podchodzi Lwówek Jankes czy Bojan Toporek/Strażackie. Aczkolwiek styl American Pale Ale bardzo mi się podoba - nuty owocowe, żywiczne itp.
PS. pytanie do znawców, jakie są główne różnice między smakiem piwa American Pale Ale a India Pale Ale ?
Więc tak, India Pale Ale jest piwem o większym ekstrakcie (czyli zawiera więcej % cukru przed rozpoczęciem fermentacji) a co za tym idzie są piwami mocniejszymi.
Słowo American użyte w nazwie stylu ( czy jest to PA czy IPA) oznacza,że użyte zostały amerykańskie chmiele. Ipa na polskich chmielach to PIPA a na czeskich CIPA (serio :D)
 
Polo u nas po przeobrażeniu w Mila uradowało mnie sporą ilością regionalnych piw, w tym Ciechan Miodowy :) W końcu nie będę musiał spijać ciągle tych przemysłowych szczyn z Carlsberga :)
 
gdzie mozna dostac? zdaj relacje jak pszeniczne
Od czwartku walczę w lokalnym małym monopolowym o moje ulubione Ciechan Grand Prix i Bojan Strażackie - bo mają zajebisty chmiel. Dostałem takie 3 nowe - niszowe. Własnie kończe Rycerz -jasne pełne. Bardzo smaczne, bardzo gorzkie - bardzo gorzkie. Ale 5zł to za dużo. Muszę im to jutro powiedzieć ;)
Będę zdawal relację jak otworzę kolejne ;)
 
Last edited:
  • Like
Reactions: mat
Mi najbardziej wchodzi Porter Warmiński z Browaru Kormoran. Jednak najczęściej teraz popijam Warmińskie Rewolucje z BK, bo kosztuje tylko 3,5 zeta i smakowo też mi podchodzi. Ostatnio piłem też Viliniausa pszenicznego i też było ok.
Dziś coś takiego mam w menu
20Owov5.jpg
 
zdaj relacje jak pszeniczne
W porównaniu do mojego ulubionego pszenicznego Paulaner Naturtrüb, to jest zupełnie odwrotnie, znaczy smak mniej pszeniczny ale po przełknięciu posmak jaki zostaje - mega zajebiście pszeniczny i dobry ;) Tego kupię więcej ;)
 
  • Like
Reactions: mat
w skrócie...

mój ulubiony koźlak:
1. Koźlak Amber
2. Perła Koźlak
mój ulubiony porter:
1. Grand Imperial Classic
2. Żywiec Porter
 
W porównaniu do mojego ulubionego pszenicznego Paulaner Naturtrüb, to jest zupełnie odwrotnie, znaczy smak mniej pszeniczny ale po przełknięciu posmak jaki zostaje - mega zajebiście pszeniczny i dobry ;) Tego kupię więcej ;)
mozna to w jakichs sieciowych sklepach dostac? zabka moze?
 
Back
Top