@Grzechu
Ciężko zapomnieć o czymś takim. Dlatego najlepiej zalakować kapsle i dać je w takie miejsce, aby nie przechodzić koło nich na codzień :P
Sam mam teraz kilka skrzyń piwa własnej roboty w piwnicy, więc co idę przyłożyć do pieca, to musze koło nich przejść. I jak się tu nie napić?
 
Sam mam teraz kilka skrzyń piwa własnej roboty w piwnicy, więc co idę przyłożyć do pieca, to musze koło nich przejść. I jak się tu nie napić?
Widocznie masz większą wolę walki niż ja :P Nie robię już win bo z tych ostatnich to żadne nie dotrwało do końca fermentacji.
 
Widocznie masz większą wolę walki niż ja :p Nie robię już win bo z tych ostatnich to żadne nie dotrwało do końca fermentacji.
Tylko raz piłem niedofermentowane wino, skończyło się takim bólem brzucha,że już więcej tego nie zrobię.
 
No nic dziwnego, wszystkie piwa znacznie mocniejsze od standardowego 5,6% :P
Ciężko mi się ten temat dzisiaj czyta, bo ani grama wypić nie mogę, dopiero jutro wieczorem.
 
Nie chce mi się rozpisywać, ale polecam.

porter-18.jpg
 
Napisz o nim kilka słów ;D
Nie mam dziś jakoś głowy do nutek degustacyjnych, ale wydaje mi się bardzo przyjemny, nie przebija alkoholem, kawowo-śmietankowo-cocacolowo- czekoladowy aromat, delikatny ale nie słitaśny:)
 
Na pierwszy ogień dzisiaj Stout Czekoladowy z browaru na Jurze.
Data ważności 08.05.2015/ekstrakt 13.1/Alkohol 5%
Barwa ciemna (czarna), nieprzejrzysta. Piana szybko opada, ale w miarę ładnie zdobi szkło. Aromat raczej kawowy, przebijają się też nuty clebowe. Goryczka raczej słaba. Wysycenie niskie.
Piwo na pewno nie sesyjne, za 4zł można spróbować.
 
Na pierwszy ogień dzisiaj Stout Czekoladowy z browaru na Jurze.
Data ważności 08.05.2015/ekstrakt 13.1/Alkohol 5%
Barwa ciemna (czarna), nieprzejrzysta. Piana szybko opada, ale w miarę ładnie zdobi szkło. Aromat raczej kawowy, przebijają się też nuty clebowe. Goryczka raczej słaba. Wysycenie niskie.
Piwo na pewno nie sesyjne, za 4zł można spróbować.
Dawaj foty jak masz możliwość :)
 
Dawaj foty jak masz możliwość :)
Mówisz i masz.


Serce Dębu z browaru Perun.
Piwo w stylu American Brown Ale.
Data ważności 31.01.2015/ Ekstrakt 13.1/Alkohol 5,5%
Barwa ciemny bursztyn,piana drobnopęcherzykowa, szybko opada.
Aromat żywiczno-owocowy, goryczka dość wyraźna. Producent nie podał na etykiecie jakich chmielów użyto.
Nie wiem czy jest to spowodowane końcówką terminu ważności, ale bardzo słabo czuć w tym piwie chmiel, a niestety właśnie czas jest jego największym wrogiem.
Może gdyby piwo było świeższe, to ocena byłaby lepsza. W obecnej sytuacji nie polecam.
 
  • Like
Reactions: cRe
Cena oryginalna była 7.90 ale z racji krótkiego terminu przydatności do spożycia utargowałem do 5.
Piłem już kilka piw z tego browaru i jedyne,któe mogę z czystym sumieniem polecić to Noc Kupały (Foreign Extra Stout).
 
Ja dziś z ciekawości kupiłem takie piwo, bo pierwszy raz je widziałem na półce:
wasosz15.png

ale z piciem czekam do jutra.
 
Amber-Chmielowy1-e1400955580173.jpg


Panowie piłem dzisiaj to cudo. Jako, że jestem fanem chmielowych, goryczkowych piw to jak tylko zobaczyłem w sklepie to od razu się zdecydowałem zakupić. Długo szukałem piwa na wzór Pilsnera Urquella. Uwielbiam delikatną, ale jednak wyczuwalną goryczkę w piwie. Amber chmielowy spełnił moje oczekiwania, do teraz czuję posmak goryczki i jestem zachwycony. Polecam fanom gorzkawego piwa.
 
Amber-Chmielowy1-e1400955580173.jpg


Panowie piłem dzisiaj to cudo. Jako, że jestem fanem chmielowych, goryczkowych piw to jak tylko zobaczyłem w sklepie to od razu się zdecydowałem zakupić. Długo szukałem piwa na wzór Pilsnera Urquella. Uwielbiam delikatną, ale jednak wyczuwalną goryczkę w piwie. Amber chmielowy spełnił moje oczekiwania, do teraz czuję posmak goryczki i jestem zachwycony. Polecam fanom gorzkawego piwa.
Zgodzom się, tonie i wsponiołe hej:)
 
Jeżeli może ktoś polecić jakieś dobre goryczkowe piwa, które oczywiście mają smak (nie mówię tu o ciepłej tatrze mocnej, która ma goryczkę urywającą ryja), to z miłą chęcią popróbuję propozycji :).
 
Back
Top