Jeżeli może ktoś polecić jakieś dobre goryczkowe piwa, które oczywiście mają smak (nie mówię tu o ciepłej tatrze mocnej, która ma goryczkę urywającą ryja), to z miłą chęcią popróbuję propozycji :).
Miłosław pilzner?
 
Miłosław pilzner?
Wpisuję na moją check listę. Jeżeli kogoś interesuje amber chmielowy to w polo market jest obecnie promocja i piwko półlitrowe w butelce powyżej stoi za 1.99zł ;) Ja jutro się wybieram po zapas.
 
@Orest
Jeśli wcześniej nie próbowałeś piw w stylu American Indian Pale Ale lub Pale Ale to jest ich sporo i każde powinno spełnić Twoje oczekiwania, bo bogactwem aromatów i goryczka zjadają każdego pilsa na śniadanie.
 
Jeśli wcześniej nie próbowałeś piw w stylu American Indian Pale Ale lub Pale Ale to jest ich sporo i każde powinno spełnić Twoje oczekiwania, bo bogactwem aromatów i goryczka zjadają każdego pilsa na śniadanie.
Możesz podać jakieś konkretne piwka? Będę wdzięczny. Dzięki.
 
Ale Browar: Rowing Jack, Crazy Mike, King of Hop
Pinta: Imperium Atakuje, Atak chmielu, Aja Pale Ale, Otomata IPA (piwo uwarzone na ryżu)
Doctor Brew: Sunny Ale, Summer Ale, Centenial IPA, Cascade IPA, American IPA (w przypadku piw Centenial IPA i Cascade IPA to są one chmielone pojedynczą odmianą chmielu zawartą w ich nazwie)

Takich piw jest całe mnóstwo, podane wyżej przeze mnie to tylko wierzchołek góry lodowej. Obecnie w Polsce piwowarstwo rzemieślnicze kwitnie (w USA, które jest stolicą nowofalowego piwowarstwa zaczęło się to znacznie wcześniej) więc co chwile premiere mają nowe piwa.

Koncerny starają się odpowiedzieć sowimi piwami np browar Żywiec wypuścił niedawno Żywiec APA (czyli American Pale Ale). Piwo jak na cenę 4zł całkiem niezłe, jednak ma się nijak do tych podanych powyżej.
 
Naszło mnie dzisiaj na weizena, a w szafie miałem akurat wspomnianego przez Grzecha Vivahel z browaru Gościszewo.
6qz8up.jpg

Data ważności 20.03.2015/Ekstrakt 12/Alkohol 4,8%
Piana raczej mała, drobnopęcherzykowa, dośc szybko opada. Wysycenie średnie.
Od razu po nalaniu ze szklanki czuć piękne aromaty bananowo-goździkowe, nie inaczej jest po kilku pierwszych łykach.
Lekko kwaskowate, goryczka słabo wyczuwalna.
Piwo bardzo pijalne, super sprawdzi się na lato.
Zdrówko!
 
@Taran Widziałem go dzisiaj w świecie alkoholi, jak wrażenia?

Dzisiaj zdegustowałem jeszcze dwa piwa.
zmavt4.jpg


Strażackie z browaru Bojanowo
Piwo w stylu lager ( geeez)
Data ważności 23.03.2015\Ekstrakt 11\Alkohol 5%
Piana bardzo drobna, całkiem ładnie zdobi szklankę.
W aromacie przebija się jakaś nutka amerykańskiego (amarillo) chmielu.
W smaku jest trochę gorzej, bo wyczuwalny jest mokry karton.
Producent deklaruje użycie 4 odmian chmielu (marynka, lubelski, sybilla i amarillo), niestety pewnie były to śladowe ilości, bo poza wspomnianym amarillo, pozostałe już się tak nie przebijają.
Piwo ok, można spróbować, jednak niczego nie urywa.

Jankes z browaru Lwówek.

e99l5c.jpg

Piwo w stylu American Pale Ale.
Data ważności 30.03.2015/Ekstrakt 12,5/Alkohol 4,2%
Piana drobnopęcherzykowa, ładnie koronkuje.
W aromacie bardzo wyraźne owocowo-cytrusowe nuty amerykańskich chmieli, goryczka średnia.
Wysycenie średnie, piwko bardzo pijalne, wręcz sesyjne (gdyby nie cena oscylujące w okolicy 6 złotych)
Polecam wszystkim!
 
@Shajs, ten Zwierzyniec całkiem spoko jak na piwo za 2,20zł za 330ml. Dobra goryczka, wyraźna. Piana dość szybko opadła. Piwo jak najbardziej pijalne. 2 poziomy wyżej od wszystkich koncerniaków bezchmielowych. Polecam, aczkolwiek zaznaczam, że to piwko powoli zaczyna się psuć. Mam wrażenie że jakość zależy od wypuszczonej partii.
 
Mi ten zwierzyniec nie podszedł, dziwnie smakował. . .
Polecam, aczkolwiek zaznaczam, że to piwko powoli zaczyna się psuć. Mam wrażenie że jakość zależy od wypuszczonej partii.
Być może ja trafiłem na tą gorszą partię.

Natomiast dziś zmieniłem plany piwne i na stół trafił:
rebel-podwojnie-chmielone.png

Kupione w promocji za 2,89 w tesco. Piwo przyjemne, wydawało się jakby było dość średnio nagazowane (nie wiem jak to lepiej nazwać :p). Myślałem, że będzie bardziej goryczkowe, ale w smaku dość wyważone, goryczka wyczuwalna, ale nie przytłaczająca.

Kolejnym piwem na dziś był:
zloty_denar_chmielowy.png

Kosztowało 2,15zł, w smaku "rozwodnione" mimo nazwy chmiel nie za bardzo wyczuwalny, nic nadzwyczajnego.
 
@Shajs, ten Zwierzyniec całkiem spoko jak na piwo za 2,20zł za 330ml. Dobra goryczka, wyraźna. Piana dość szybko opadła. Piwo jak najbardziej pijalne. 2 poziomy wyżej od wszystkich koncerniaków bezchmielowych. Polecam, aczkolwiek zaznaczam, że to piwko powoli zaczyna się psuć. Mam wrażenie że jakość zależy od wypuszczonej partii.
Często tak jest,że co warka to inny poziom. Na odbiór danego piwa ma również bardzo duże znaczenie temperatura. Im piwo zimniejsze, tym więcej jego wad znika. Dlatego też browary koncernowe zalecają spożywanie ich wyrobów najlepiej w temperaturze 6stopni. Od siebie polecam wyjęcie piwa z lodówki co najmniej 20 minut przed czasem, zanim mamy zamiar je wypić (o ile nie jest to tatra,lech tyskie itp).

@zoom
Z piwami, w których w nazwach jest użyte słowo chmiel, to umówmy się - jest go niewiele. Są to przeważnie pilsy, które owszem, mają go ciutke więcej niż oklepane eurolagery, jednak nadal na tyle mało, żeby ująć czymkolwiek.
 
@Taran
10 piw, które najbardziej zapadły mi w pamięć( Kolejność przypadkowa)
1.Smokey Joe z Ale Browaru
2.Sunny Ale z Doctor Brew
3. Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna
4.Crazy Mike z Ale Browaru
5.Imperator Bałtycki z Pinty
6.Shark z Browaru Widawa
7.Lublin to Dublin z Pinty
8.Nosferatu z Radugi
9.Grodziskie z Pinty
10. Hades z Browaru Olimp

Niestety w moim regionie nie ma dostepu do wszystkich piw rzemieślniczych warzonych w PL, także podane powyżej są tymi, które próbowałem. Jeśli ktoś jest zainteresowany to pewnie większość z nich można kupić przez internet ( piwoteka.pl piwa-regionalne.com.pl http://www.sklep.piwaswiata.com )
 
@Taran
10 piw, które najbardziej zapadły mi w pamięć( Kolejność przypadkowa)
1.Smokey Joe z Ale Browaru
2.Sunny Ale z Doctor Brew
3. Komes Porter Bałtycki z Browaru Fortuna
4.Crazy Mike z Ale Browaru
5.Imperator Bałtycki z Pinty
6.Shark z Browaru Widawa
7.Lublin to Dublin z Pinty
8.Nosferatu z Radugi
9.Grodziskie z Pinty
10. Hades z Browaru Olimp

Niestety w moim regionie nie ma dostepu do wszystkich piw rzemieślniczych warzonych w PL, także podane powyżej są tymi, które próbowałem. Jeśli ktoś jest zainteresowany to pewnie większość z nich można kupić przez internet ( piwoteka.pl piwa-regionalne.com.pl http://www.sklep.piwaswiata.com )

Sprawdzę, które z nich są dostepne u mojego "dostawcy" :D I opiszę wrażenia.
 
Próbowałeś może Warmińskie Rewolucje z Browaru Kormoran? Jeśli nie, to polecam. Fajne sesyjne piwko,bardzo fajnie nachmielone, cena coś koło 4zł.

warminskie-rewolucje.jpg
 
No wiadomo, ale na wizytę przez tydzień jak znalazł. Pewnie by tam pół wypłaty przepuścił, jakbym miał go pod domem. Rotacja na kranach pewnie spora, więc co tydzień coś nowego.

@zoom
To wypas, polecam spróbować. Chmielony Lubelskim i Marynką (nic ciekawego), ale zamienili je. Tzn lubelski dali na goryczkę a marynkę na aromat.
 
Zakupiłem sprzęt do robienia piwa. Pierwsza warka będzie z brewkita (niestety :p) tak żeby na pierwszy raz zrobić coś ala wersja demo. Późniejsze będą już normalnie robione jak prawilne piwko :p Jest tutaj ktoś kto warzy piwo w domu?
 
@cRe
Warzę w domu. Też zaczynałem od Kitów, im szybciej przejdziesz na warzenie ze słodów tym lepiej.
Mam zamiar już 2 warkę zrobić normalnie. Kit po to żeby na pierwszy raz ograniczyć ilość rzeczy które mogę spierdolić :P
 
Mam zamiar już 2 warkę zrobić normalnie. Kit po to żeby na pierwszy raz ograniczyć ilość rzeczy które mogę spierdolić :p
Najważniejsza rzecz to sterylność przy pracy. Co masz do sterylizacji? Pirosiarczyn, oxy? Polecam dokupić Desprej. 5l bańkę kupisz za okolo stówkę, przelejesz sobie do opryskiwacza i gotowe. Świetnie sprawdza się do dezynfekcji powierzchni płaskich, rurek, kraników itp.
 
Najważniejsza rzecz to sterylność przy pracy. Co masz do sterylizacji? Pirosiarczyn, oxy? Polecam dokupić Desprej. 5l bańkę kupisz za okolo stówkę, przelejesz sobie do opryskiwacza i gotowe. Świetnie sprawdza się do dezynfekcji powierzchni płaskich, rurek, kraników itp.
Kupiłem cały zestaw wraz z 100g środka do dezynfekcji. Nie wiem dokładnie co to ale wierzę im że nie wybucha i nie umrę od tego :p

Wiesz taki gotowy domowy browar. Fermentatory, mierniki itd.
 
Back
Top