Browar Waszczukowe ma już około 20 rodzajów piwa. Figlarna Bożena, Ruda Maruda, Łycha Zbycha, Grażyna Sprężyna - to tylko niektóre z fantazyjnych nazw piwa z tego browaru. Teraz w sprzedaży pojawiło się nowe piwo - Kiltoria Ternateńska. To Blue Aipa, pierwsze w Polsce piwo o niebieskim kolorze. Skąd taka barwa alkoholu? Piwowyprodukowano na bazie kwiatów klitorii ternateńskiej, które silnie barwią napój o na niebiesko. Ponadto pozytywnie wpływają na układ nerwowy - poprawiają pamięć i rozwijają zdolności intelektualne. Roślina ta rośnie w Azji. Kilogram kwiatów kosztuje ponad 1000 złotych.
29416635_165070347505804_713781881937592320_n.jpg



Klitoria,mmm, zupełnie, jak clitoris...:lizoremotmaly2:
 
Pale ale już na cichej. Zakażenia nie wyczułem żadnego więc git. W piątek warzę kwacha. Przynajmniej taki jest plan.
 
@cRe mam zestaw do witbiera z drozdzami gornej fermentacji ale w piwnicy mam 14 stopni a burzliwa powinna byc 18-22 czy jak to bedw fermentowal w tych 14 to po prostu bedzie dluzej trwalo czy sie zjebie wszystko i w kibel?
 
@cRe mam zestaw do witbiera z drozdzami gornej fermentacji ale w piwnicy mam 14 stopni a burzliwa powinna byc 18-22 czy jak to bedw fermentowal w tych 14 to po prostu bedzie dluzej trwalo czy sie zjebie wszystko i w kibel?
Nie bój nic. Jeszcze będziesz musiał pilnować, żeby nie było za ciepłe. Fermentacja podgrzewa zwłaszcza w początkowym etapie.
A to piwo z brewkitu zrobiłeś?
 
Nie bój nic. Jeszcze będziesz musiał pilnować, żeby nie było za ciepłe. Fermentacja podgrzewa zwłaszcza w początkowym etapie.
A to piwo z brewkitu zrobiłeś?
Jeszcze nie zrobilem. Bede robil z ekstraktow z samodzielnym chmieleniem
 
Kupilem w szale zakupow bo nie wytrzymalem i brewkit ma dluga date a chcialem sam pochmielic, a poza tym lubie witbiera:lol: wiec zaczne od witbiera a potem pojade ten brewkit
Jest to jakiś pomysł. Idziesz na żywioł czy przygotujesz się teoretycznie?
 
Jest to jakiś pomysł. Idziesz na żywioł czy przygotujesz się teoretycznie?
Staram sie ogrnac teorie. Duzo fajnych rad na piwo.org jest. Chociaz pewnie ile bym nie czytal to i tak triche bedzie zywiol:lol:
 
  • Like
Reactions: cRe
No tam to znajdziesz praktycznie wszystko tylko jak to forum czasem bałagan w postach.
Dzisiaj wstawilem warke. Od razu problem. Zauwazylem ze lekko przecieka w miejscu gdzie kurek sie obraca. Masz jakies rady na to?
 
Dzisiaj wstawilem warke. Od razu problem. Zauwazylem ze lekko przecieka w miejscu gdzie kurek sie obraca. Masz jakies rady na to?
Coś się poradzi powiedz mi:

Po której stronie dałeś uszczelkę?

Cieknie że styku kranu i fermentora czy w miejscu gdzie czerwona część kranu (kran właściwy z zaworkiem) łączy się z białą częścią gdzie jest gwint?
 
Coś się poradzi powiedz mi:

Po której stronie dałeś uszczelkę?

Cieknie że styku kranu i fermentora czy w miejscu gdzie czerwona część kranu (kran właściwy z zaworkiem) łączy się z białą częścią gdzie jest gwint?
Uszczelke dalem jak w instrukcji na zewnatrz. Ja mam kranik caly bialy, ale to pewnie bez znaczenia. Cieknie w miejscu gdzie kran wlasciwy laczy sie z reszta. W tym miejscu, w ktorym kran sie obraca. Boje sie o infekcje albo ze przez 2 tyg mi ucieknie kilka litrow. Owinalem to na razie folia spozywcza, ale pewnie nic nie da.
 
Uszczelke dalem jak w instrukcji na zewnatrz. Ja mam kranik caly bialy, ale to pewnie bez znaczenia. Cieknie w miejscu gdzie kran wlasciwy laczy sie z reszta. W tym miejscu, w ktorym kran sie obraca. Boje sie o infekcje albo ze przez 2 tyg mi ucieknie kilka litrow. Owinalem to na razie folia spozywcza, ale pewnie nic nie da.
Tutaj doprecyzowanie. Cieknie w 1 czy 2?

e5e90b0760ce1.jpg
 
No no trochę trudniejsza sprawa. Spróbuj dociskając kran do fermentora pokręcić nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara zrób kilka obrotów i pozostaw go w pozycji do góry. Jeżeli masz standardową rurkę fermentacyjną to możesz też zmniejszyć ilość wody (jeżeli dałeś dużo) to pozwoli zmniejszyć odrobinkę ciśnienie w fermentorze. Sprawa może się też sama załatwić w momencie kiedy w tej mikro nieszczelności zaschnie piwo i po prostu zaklei ją bo na początku jest bardzo słodkie.
Jeżeli nie pomoże to nie wiem. Może być fabrycznie uszkodzony. Gotowałeś go? Można wsadzić fermentor do jakieś szerokiej miski i obserwować wielkość wycieku. Ja tak miałem jak leżakowałem w fermentorze to piwo z malinami (jakieś pół roku). Dopiero po kilku miesiącach mi zaczęło ciec to właśnie wstawiłem do plastikowej miski i wyjebane w to miałem, samo przestało na szczęście.
 
No no trochę trudniejsza sprawa. Spróbuj dociskając kran do fermentora pokręcić nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara zrób kilka obrotów i pozostaw go w pozycji do góry. Jeżeli masz standardową rurkę fermentacyjną to możesz też zmniejszyć ilość wody (jeżeli dałeś dużo) to pozwoli zmniejszyć odrobinkę ciśnienie w fermentorze. Sprawa może się też sama załatwić w momencie kiedy w tej mikro nieszczelności zaschnie piwo i po prostu zaklei ją bo na początku jest bardzo słodkie.
Jeżeli nie pomoże to nie wiem. Może być fabrycznie uszkodzony. Gotowałeś go? Można wsadzić fermentor do jakieś szerokiej miski i obserwować wielkość wycieku. Ja tak miałem jak leżakowałem w fermentorze to piwo z malinami (jakieś pół roku). Dopiero po kilku miesiącach mi zaczęło ciec to właśnie wstawiłem do plastikowej miski i wyjebane w to miałem, samo przestało na szczęście.
Ok sprobuje i zobaczymy, kapie od czasu do czasu mam nadzieje ze sie zaklei
 
No no trochę trudniejsza sprawa. Spróbuj dociskając kran do fermentora pokręcić nim zgodnie z ruchem wskazówek zegara zrób kilka obrotów i pozostaw go w pozycji do góry. Jeżeli masz standardową rurkę fermentacyjną to możesz też zmniejszyć ilość wody (jeżeli dałeś dużo) to pozwoli zmniejszyć odrobinkę ciśnienie w fermentorze. Sprawa może się też sama załatwić w momencie kiedy w tej mikro nieszczelności zaschnie piwo i po prostu zaklei ją bo na początku jest bardzo słodkie.
Jeżeli nie pomoże to nie wiem. Może być fabrycznie uszkodzony. Gotowałeś go? Można wsadzić fermentor do jakieś szerokiej miski i obserwować wielkość wycieku. Ja tak miałem jak leżakowałem w fermentorze to piwo z malinami (jakieś pół roku). Dopiero po kilku miesiącach mi zaczęło ciec to właśnie wstawiłem do plastikowej miski i wyjebane w to miałem, samo przestało na szczęście.
A jakby to czyms uszczelnic?
 
A jakby to czyms uszczelnic?
Można tylko w sumie to nie wiem czym. Jeżeli da się to zrobić na tyle delikatnie, żeby ci coś do piwa nie przeszło to spoko. Nie wiem jak drożdże reagują na związki w wszelkiego rodzaju klejach itd. chociaż jak mówisz że to malutka nieszczelność to może w ogóle nie mieć wpływu to czym to załatwisz. Kranik po robocie do wyjebania i kup nowy.
 
Jak już kleić to zamiast kleju lepiej chyba silikon.
Najlepiej najebać owijką konopną, jakbyś zwykły kran instalował, i po zapchaniu dopiero jakiś "trzymacz". Ja bym po sznurze konopnym użył glinki kaolinowej, można toto nawet wpierdalać, ewentualnie więcej minerałów w piwerko pójdzie.
 
  • Like
Reactions: cRe
Najlepiej najebać owijką konopną, jakbyś zwykły kran instalował, i po zapchaniu dopiero jakiś "trzymacz". Ja bym po sznurze konopnym użył glinki kaolinowej, można toto nawet wpierdalać, ewentualnie więcej minerałów w piwerko pójdzie.
:frankapprove:
 
No i chuj. Mylalem, myslalem i wymyslilem jaki blad popelnilem. Mam nadzieje ze bedzie sie dalo wypic. Nie wypieprzylem chmielin. Wszystko kurwa przelalem, schlodzilem i dojebalem drozdzy.. :facepalm:
 
Back
Top