55D04016-523B-4D71-8BD1-80D9E7DF8BEB.jpeg



Pije ktoś ? Nie tak treściwe jak porter, ale dobre. Mówią że to nie stout, a ciemny lager (bo dolna fermentacja). W sumie najlepsze na rynku ciemne piwo które nie jest porterem. Cena najważniejsza - 3 zł w biedronce. Szał pał
 
Last edited:
B0DAAADC-CD0C-4D0B-89F8-32A8421D7524.jpeg
Ja będę bronił koncernowego portera. Trzeba otworzyć, poczekać na odgazowanie i na prawdę jest to dobry porter w niskiej cenie. Nie można powiedzieć że komes lepszy, po prostu inny.

Bieremy łyk i wydychamy powoli powietrze malaskając. Czuć kawę, czekoladę, coś w rodzaju wiśni lub śliwek w czekoladzie i paloność .
:lizoremotmaly2:


Imperium prunum i innych za jakieś ponad 2 dychy nie pijem, porównuję z tanimi
 
Last edited:
afd234e19e7af.jpg


Finlandzki kraft.


Paaaaaanie, tak "soczystej" sesyjnej IPY nie ma na polskim rynku. Jestem fanem finlandzkiego kraftu.
 
Przecież w ipie czuć ananasy z chmielu. Cyba że piłes jakaś tropical ipe z sokami


Z hoplala, maja dodatkowo zananasowana. Wiadomo ze jest w chuj citry, ale tu chyba dodali samego ananasa przy produkcji. Zabita cala goryczka dlatego ciezko patrzec na to jak na ipe. Jednoczesnie nie jest slodkie
 
Z hoplala, maja dodatkowo zananasowana. Wiadomo ze jest w chuj citry, ale tu chyba dodali samego ananasa przy produkcji. Zabita cala goryczka dlatego ciezko patrzec na to jak na ipe. Jednoczesnie nie jest slodkie

jaka nazwa?
 
Porananas. Niby czuc ze to ipa, ale jednoczesnie ze nie ipa. Ladny kolor ziemno zloty (lub jasnoherbaciany). Pije drugie wiec jest dobrze, zwykle przed wodka pije 1 piwo
Porfavor:beer:
Podejrzewam,że kolejne piwo pod tą nazwą będzie zawierało sok z ananasa i ekstrakt z pora...:o o:
 
wykupować lidla. Zauważyłem, że tego francuza Imperiale za 9.99zł jest najmniej, ale polecam wszystko z tej oferty i Misia Wojtka z Miętką także. :D
 
Pierdole browary z lidla, dostalem od zony zestaw do wazenia piwa, wiec zaraz narobie i alkoholizm murowany:mamed:


Jeżeli pierwszy raz będziesz sam robił piwo, to przygotuj się, że za peirwszym, drugim, dziesiątym razem będą to szczyny.
Moim zdaniem łatwiej zrobić samemu dobre wino, niż dobre piwo.
 
Jeżeli pierwszy raz będziesz sam robił piwo, to przygotuj się, że za peirwszym, drugim, dziesiątym razem będą to szczyny.
Moim zdaniem łatwiej zrobić samemu dobre wino, niż dobre piwo.
Wina juz sie narobilem duzo i jakos mi wena troche uciekla. A nowe wyzwanie wiec niedlugo biore sie do roboty
 
Szanuję. Przed wczoraj butelkowałem frabois które w sumie nie wyszło jakieś wybitne ale też nie ma tragedii. Pierwsze moje piwo w tym stylu. Tego samego dnia uwarzyłem pale ale które docelowo wleje w keg :beer:
Ja jeszcze teorii musze ogarnac wiecej i atakuje. Perspektywa swojego browaru i duzej jego ilosci w piwnicy i tego ze do sklepu nie trzeba gonic jest piekna
 
Mam blog Kopyra:lol:
Polecasz cos?
To przesłuchaj też części "laboratorium" z podcastu "alchemia". W opisie filmów są znaczniki czasowe.

Daj maila to mogę ci podesłać jedną książkę. Co prawda jest dla browarników ale rozdział pierwszy o surowcach ma uniwersalne informacje. Książkę Kopyta też polecam bo nie jest droga. Jak masz możliwość to lepiej zamówić wydanie uzupełnione z neta (to czarne).
 
To przesłuchaj też części "laboratorium" z podcastu "alchemia". W opisie filmów są znaczniki czasowe.

Daj maila to mogę ci podesłać jedną książkę. Co prawda jest dla browarników ale rozdział pierwszy o surowcach ma uniwersalne informacje. Książkę Kopyta też polecam bo nie jest droga. Jak masz możliwość to lepiej zamówić wydanie uzupełnione z neta (to czarne).
O panie. Ok w wolnej chwili rzuce okiem. W zestawie dostalem gotowca do zrobienia bez mieszania chmielu itp wiec zaczne od tego pewnie
 
  • Like
Reactions: cRe
Tzw brewkit. Też pierwsze piwo z tego robiłem.
A powiedz mi jeszcze taka rzecz. Chcialbym dodac cos do tego piwa od siebie. Np. Ziarna kawy czy cos co wplynie na aromat i smak. Dodawac do gotowania czy lepiej juz po na zimno do fermentacji?
 
A powiedz mi jeszcze taka rzecz. Chcialbym dodac cos do tego piwa od siebie. Np. Ziarna kawy czy cos co wplynie na aromat i smak. Dodawac do gotowania czy lepiej juz po na zimno do fermentacji?
Jeżeli chcesz wsadzać coś co jest tłuste (jak kawa) to musisz brać pod uwagę to, że zepsuje co się piana. Jak zrobisz to nieumiejętnie to będziesz miał na powierz piwa takie ślady tłuszczu . Coś podobnego jak benzyna w kałuży. Ale jak najbardziej można. Albo w postaci ziaren na zimno (na cicha fermentacje) albo w postaci coldbrew. Generalnie możesz dodać prawie wszystko.
 
Back
Top